Przyszłość Ethereum: czy to martwe, czy powstanie?

Nie tak dawno Ethereum zostało nazwane projektem, który miał zmienić świat ze scentralizowanego na zdecentralizowany. Podczas gdy Bitcoin i jego blockchain położyły podwaliny pod decentralizację, to Ethereum dało wizję bycia elastycznym i dynamicznym blockchainem, który mógłby rozwiązać rzeczywiste problemy.

Ethereum wprowadził świat w inteligentne kontrakty i stał się największą platformą do uruchamiania projektów, a Dapp tworzy świat altcoinów. Było wiele przewidywań, w jaki sposób Ethereum przejmie Bitcoin w bitwie o tytuł najwyższej monety. Ale potem przyszedł 2018 i Ethereum szukało problemów, a wyzwanie Bitcoin było wiadomością z przeszłości. W tej chwili Ethereum wciąż jest w zastoju, ponieważ wygląda jego teraźniejszość i przyszłość. Istnieją różne sposoby poruszania się Ethereum, a artykuł spróbuje zbadać to samo.

Aby zrozumieć, dokąd Ethereum może podążać jako technologia lub jako inwestycja, trzeba będzie zagłębić się w historię drugiej najsłynniejszej monety.

Co to jest Ethereum

Ethereum to publiczna usługa typu open source, która wykorzystuje blockchain jako technologię podstawową do ułatwiania inteligentnych kontraktów i bezpiecznego handlu kryptowalutami bez strony trzeciej. Istnieją dwa konta dostępne za pośrednictwem Ethereum: konta będące własnością zewnętrzną (kontrolowane przez klucze prywatne, na które mają wpływ użytkownicy) i konta kontraktowe. Moneta Ethereum jest nazywana środkiem wymiany i umożliwia programistom wdrażanie wszelkiego rodzaju zdecentralizowanych aplikacji.

Ze względu na atrybut hostowania innych projektów i Dapp, Wiele osób uważa Ethereum za platformę, ale oferuje o wiele więcej rzeczy związanych z nią, takich jak inteligentne kontrakty, maszyna wirtualna Ethereum (EVM) i jej aktualna waluta, Ether, w przypadku umów typu peer-to-peer.

Może ci się spodobać również: Bitwy Ethereum EOS dla przyszłości Dapps i Smart Contract Supremacy

Historia Ethereum

Idea Ethereum została po raz pierwszy przedstawiona przez Vitalika Buterina pod koniec 2013 roku w wyniku jego doświadczenia w społeczności Bitcoin. Wkrótce potem Vitalik opublikował białą księgę Ethereum, w której szczegółowo opisuje projekt techniczny protokołu Ethereum i architektury inteligentnych kontraktów..

Następnie, w styczniu 2014 r., Vitalik oficjalnie ogłosił Ethereum na konferencji North American Bitcoin Conference w Miami w USA. Mniej więcej w tym samym czasie Vitalik rozpoczął współpracę z dr. Gavinem Woodem i wspólnie założyli Ethereum.

W kwietniu 2014 r. Dr Gavin opublikował żółtą księgę Ethereum, która służyła jako specyfikacja techniczna maszyny wirtualnej Ethereum (EVM). Krótko mówiąc, EVM koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa i eliminacji niezaufanego kodu w celu zapobiegania atakom typu „odmowa usługi” z komputerów na całym świecie.

Zawiłości prawne związane z pozyskiwaniem funduszy w ramach przedsprzedaży doprowadziły do ​​utworzenia Fundacji Ethereum (Stiftung Ethereum) w czerwcu 2014 r. W Zug w Szwajcarii. Ethereum uruchomiło przedsprzedaż monet eterowych, sieciowego środka wymiany Ethereum, na 42 dni między lipcem a sierpniem 2014 roku i pozyskało finansowanie w wysokości 18,4 miliona dolarów w zamian za 60 102 216 eteru.

Dzięki zebranym pieniędzmi firma znana jako Fundacja Ethereum mogłaby spłacić długi prawne, miesiące prac rozwojowych i finanse ciągłego rozwoju Ethereum.

Rozwój Ethereum

Po udanej przedsprzedaży tokena i późniejszym podniesieniu kapitału, druga organizacja, która była odpowiedzialna za rozwój, o nazwie ETH DEV, rozpoczęła pracę na podstawie umowy z Ethereum Foundation. Zainteresowanie programistów Ethereum stale rosło w 2014 r., A zespół ETH DEV dostarczył serię wersji Proof-of-Concept (PoC) do oceny przez społeczność programistów. Były ciągłe aktualizacje i częste posty przez zespół ETH DEV, który informował społeczność o blogu Ethereum, również utrzymywał tempo rozwoju Ethereum.

W kwietniu 2015 roku zespół ogłosił również program grantów DEV, który zapewniał finansowanie sugestii i wkładów deweloperów zarówno na platformę Ethereum, jak i na projekty oparte na Ethereum. Chociaż setki programistów poświęcało już swój czas i przemyślenia na projekty Ethereum i projekty open-source, program ten służył nagradzaniu i wspieraniu tych programistów za ich wkład. Program grantów DEV działa do dziś, a finansowanie programu zostało niedawno odnowione w styczniu 2016 r.

Na szczycie tego, sieć Ethereum Frontier została uruchomiona 30 lipca 2015 roku. Umożliwiło to programistom rozpoczęcie pisania inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji w działającej sieci Ethereum. Górnicy zaczęli dołączać do sieci Ethereum, aby pomóc zabezpieczyć łańcuch bloków Ethereum i zdobyć eter z wydobycia. Chociaż wydanie Frontier było przeznaczone do użytku przez programistów jako wersja beta, okazało się, że jest bardziej wydajne i niezawodne, niż ktokolwiek się spodziewał.

Przeczytaj także: Ethereum Cloud Mining: Przewodnik & Najlepsi usługodawcy / strony internetowe

Od momentu powstania w sierpniu 2015 r. Do stycznia 2017 r. Ethereum był w dużej mierze w toku i cierpiał na kilka błędów, które powstrzymywały firmy przed budowaniem nowej infrastruktury inteligentnych kontraktów. Ta sama niestabilna infrastruktura była odpowiedzialna za wydajność monety w 2017 r. Jednak przez cały 2016 r. Cena Ethereum wahała się między 1 a 7 USD, chociaż osiągnęła 11 USD, zanim miał miejsce niesławny hack DAO.

Podczas gdy wejście w 2017 roku było chwiejne, rok 2017 był rokiem, który na zawsze zmienił fortunę Ethereum. Ethereum uruchomiło inteligentne kontrakty do testu. Pozwoliło to startupom na tworzenie pochodnych tokenów o względnej wartości w stosunku do Ether, w ramach tego, co obecnie nazywa się ICO lub początkową ofertą monet. Wraz ze stabilizacją Ethereum i coraz większą liczbą projektów zmierzających do ICO, rok 2017 stał się „Rokiem ICO” i był świadkiem uruchomienia popularnych tokenów zbudowanych na Ethereum, takich jak Golem, OmiseGO, Augur, TenX, Status, Monaco, Decentraland i setki innych doświadczających ogromnego wzrostu.

Ethereum i jego problemy w 2018 roku

Rok 2018 okazał się całkowitym przeciwieństwem dla Ethereum w porównaniu z rokiem 2017, gdy blockchain Ethereum zaczął napotykać kłopoty. Blockchain inteligentnych kontraktów, który był zapowiadany jako przyszłość technologii i tak zwana wersja 2.0 technologii rozproszonej księgi, wkrótce zaczęła tracić na znaczeniu. 2018 odkrył kilka krytycznych problemów dla Ethereum, które mogą wpłynąć na jego przyszłość lub zepsuć ją. Wśród zgłoszonych problemów znalazły się m.in.-

  1. ICO i Dapp zmieniły się w nonsens: Dzięki platformie Ethereum szybko stało się platformą, która może obsługiwać wiele różnych aplikacji dla aplikacji zdecentralizowanych (dApps). Z powodu tego otwartego i dostępnego łańcucha bloków wielu programistów wskoczyło na pokład i zaczęło wykorzystywać ICO do finansowania swoich przedsięwzięć, oferując swoje natywne tokeny ERC-20 wszystkim przybyłym, aby zebrać fundusze na ukończenie projektów blockchain. Przy tak wielu aplikacjach i projektach Ethereum poczuł pełną siłę ogromnego obciążenia transakcji i nie udało mu się poradzić sobie z przeciążeniem. Sieć Ethereum może przetwarzać tylko około 15 transakcji na sekundę, a Cryptokitties wyjaśniło, że potrzebne jest rozwiązanie skalujące lub aktualizacja, aby Ethereum mógł wykonać następny krok.
  2. Nie można szybko uaktualnić: Ethereum przez cały 2018 rok miał problemy ze skalowaniem. Pojawiły się sugestie, że aktualizacje dla Ethereum byłyby rozwiązaniem problemów ze skalowaniem. Obejmuje to sharding, kanały stanu i plazmę, ale są też znaczące ulepszenia, takie jak Konstantynopol i Kacper. Ethereum mogło zostać uaktualnione do Konstantynopola tylko po wielu kłopotach i wciąż bez konkretnego rozwiązania.
  3. Rosnąca konkurencja: Wiele projektów, które były na Ethereum, stało się niezależnych i zaczęło konkurować z Ethereum, zabierając wiele Dapp i projektów z Ethereum. Platformy takie jak Tron i EOS były mniej zatłoczone i mają nienaganne prędkości, które poprawiają wrażenia z Dapp.

Co nas czeka Ethereum?

Ethereum odnotowało swój udział w sukcesach i porażkach w ciągu zaledwie 2 lat. Podczas gdy rok 2017 przyniósł wszystkie wzloty 2018, zakopał go do ziemi. Pozwoliło to na wiele spekulacji, dokąd zmierza Ethereum. Wiele osób nazywało to bańką, była jeszcze inna grupa ludzi, którzy nazywali to nadal śpiącym olbrzymem. Oto lista rzeczy, które mogą pójść dobrze lub źle w przypadku Ethereum.

Jeśli sytuacja przyniesie pozytywne skutki dla Ethereum | Powstanie Ethereum?

1. Ethereum a Mrated Coin i ICO: Ethereum Still ma około 5000 projektów, które pozyskiwały pieniądze za pośrednictwem ICO, a projekty te zmierzają w kierunku zgodności z regulacjami rządowymi, tworząc bardziej przejrzyste, weryfikowalne i zgodne z prawem firmy. Gdy przepisy dotyczące ICO staną się jaśniejsze na całym świecie, projekt ten może zacząć akceptować dalsze inwestycje przy użyciu Ethereum, ponieważ mogą istnieć wrota przeciwpowodziowe dla większej liczby ICO.

2. Jeśli Ethereum szybko się zaktualizuje i 2.0 zmieni grę: Chociaż Ethereum boryka się z problemami ze skalowalnością, ma fabrykę, która może z tym walczyć. W alei czekają ulepszenia dla Ethereum w alei i te, które Ethereum jest w stanie zaadoptować sharding, kanały stanowe i Plazmę wraz z Casperem, Ethereum będzie znacznie silniejszym blockchainem i odzyska swoją chwałę. Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, koncentruje się na Ethereum 2.0 i nazwał go „połączeniem szeregu różnych funkcji, o których badaliśmy, rozmawialiśmy i aktywnie budowaliśmy przez kilka lat, a które w końcu tworzą jedną spójną całość. ” Te słowa są warte rozważenia, tym bardziej, że Ethereum ma przewagę pierwszego gracza w inteligentnych kontraktach.

3. Ethereum 2.0 może ożywić wydobywanie Ethereum: W ramach aktualizacji 2.0 Vitalik Buterin i jego zespół postanowili zbudować całkowicie nowy łańcuch bloków dla sieci Ethereum – taki, który działa wyłącznie za pośrednictwem systemu potwierdzającego stawkę (PoS). Z punktu widzenia wydobycia było to istotne, ponieważ system proof-of-stack nie wymaga najnowocześniejszych układów GPU, stosów platform wiertniczych ani ciężkich sieci energetycznych. PoS wymaga od ludzi jedynie „postawienia” swoich monet, a minimalna kwota do obstawienia to 32 etery, co obniża koszt energii o 99%. Jeśli zespołowi uda się pomyślnie wprowadzić ETH 2.0 do sieci, nowy kod może realizować transakcje, wykorzystując zaledwie 1 procent zużywanej obecnie energii.

Jeśli coś stanie się negatywne dla Ethereum | Czy Ethereum nie żyje?

1. Ethereum nie może skalować się globalnie: Jeśli Ethereum nie uda się zaktualizować, nie będzie w stanie skalować w bieżącej implementacji. Doprowadziło to do tego, że wiele osób wierzy, że Ethereum prędzej czy później zawiedzie. Blockchain Ethereum umożliwia obecnie tylko 15 transakcji na sekundę. Visa obsługuje do 45 000. Ten problem ze skalowalnością jest znaczącą przeszkodą w przyjęciu do głównego nurtu. Doprowadziło to wielu ekspertów do przekonania, że ​​Ethereum umiera – a ich prognozy cenowe Ethereum były bliskie zeru.

2. Zawody okaleczają Ethereum: Odkąd Ethereum eksplodował na rynku, wiele projektów, nawet podczas pobytu na blockchainie Ethereum, stworzyło dokładnie te same projekty i obiecało niezwykłe ulepszenia tam, gdzie Ethereum zawodzi. Sukces tych firm może być głównym powodem niepowodzenia Ethereum i okropnej inwestycji. Wszelkie przewidywania dotyczące wysokich cen Ethereum będą na nic, jeśli tym zabójcom Ethereum odniesie sukces. Projekty te obejmują na razie TRON i EOS, ale lista przyszłych projektów nigdy się nie kończy. Obejmuje to Ethereum Classic, Straits, Waves, Lisk, Cosmos (ATOM) i Cardano (ADA), które rosną z dużą prędkością.

3. Wydobywanie Ethereum umrze: Jeśli Ethereum nie zostanie uaktualniony, wydobycie Ethereum będzie kosztować. Obecny POW będzie oznaczał, że ludzie na całym świecie będą zabezpieczać łańcuch bloków Ethereum za pomocą swoich platform wydobywczych zasilanych przez GPU do przetwarzania transakcji. Będzie to niemożliwe w nadchodzących latach, ponieważ ten proces wydobycia zużywa więcej energii elektrycznej niż wiele krajów.

Na podstawie raportu opublikowanego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną, gdyby Ethereum było krajem, zajmowałoby wyższą pozycję niż Mongolia pod względem zużycia energii. Oznacza to, że rząd wkrótce rozprawi się z tymi górnikami.

Wniosek

Łatwo jest odpisać Ethereum i przewidzieć koniec po ciężkim roku, a wiele rzeczy odbiło się na potencjale „komputera świata”, ale Ethereum jest nadal dużym projektem, aby to umorzyć. Ethereum dostrzegło swoje problemy i stara się je rozwiązać w nadchodzących latach. Może nie oznaczać masowego wzrostu w 2019 r., Ale być może początek silnego i koniecznego wzrostu. To tylko czas powie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me