Raport roczny 2020: Rise Cryptocurrency Derivatives + Huobi Case Study

Crypto Spot a handel instrumentami pochodnymi w 2020 roku

 Wraz z ewolucją kryptowalut na przestrzeni lat, rynek kryptowalut wszedł do sekcji handlu instrumentami pochodnymi. A wolumen odnotował znaczny wzrost r / r. Początkowo giełdy kontraktów terminowych na kryptowaluty musiały stawić czoła kilku wyzwaniom związanym z systemami regulacyjnymi. Wymiana musiała przejść wiele czeków, zanim została publicznie uruchomiona.

W 2019 roku już istniejące giełdy kryptowalut w przyszłości odnotowały nowe rekordy w wolumenie obrotów, a po drodze pojawiły się nowe produkty. Co więcej, rok 2020 nadal rósł w przestrzeni kontraktów terminowych na kryptowaluty.

Poza tym rynek spot miał powolny start, ale działał wyjątkowo dobrze w ostatnim kwartale 2020 r. – Bitcoin dał mu znaczny impuls. Po pokonaniu poziomów oporu około 10000 USD, rynek spot Bitcoin został pomyślnie przełamany i gwałtownie wzrósł do około 30000 USD do końca 2020 r..

Według raportu branżowego giełdy kryptowalut pochodnych opublikowanego w listopadzie 2020 r. Przez Token Insight,

wolumen obrotu krypto instrumentami pochodnymi osiągnął 2,7 bln USD w III kwartale, po zsumowaniu danych z 42 giełd kryptowalut.

Dla porównania, wartość z trzeciego kwartału stanowi wzrost o 25,1% w stosunku do wolumenu obrotu krypto instrumentami pochodnymi w drugim kwartale. Ponadto wzrost procentowy w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 r. Wyniósł aż 159,4 procent. Te liczby rzeczywiście obrazują ogromny wzrost rynku kryptowalut w przestrzeni kontraktów terminowych.

Crypto Spot a handel instrumentami pochodnymi – korelacja

Przy nieoczekiwanych liczbach z rynków instrumentów pochodnych współczynnik korelacji między rynkiem kasowym a rynkiem instrumentów pochodnych nie był zgodny z poprzednimi kwartałami.

W pierwszym kwartale 2020 r. Korelacja między spot i futures wyniosła 0,31, znacznie mniej niż 0,76 w poprzednim kwartale, w czwartym kwartale 2019 r. Dane te sugerują, że inwestorzy skupiają się na rynku instrumentów pochodnych i są stosunkowo niezależni od kryptowalut..

Rynek instrumentów pochodnych stanowi obecnie ~ 55% całkowitego rynku kryptowalut

Wzrost wolumenu obrotu kryptowalutami nie zatrzymał się po pierwszych dwóch kwartałach. Zgodnie z raportem opublikowanym przez CryptoCompare w styczniu 2021 r., Wolumen obrotu w segmencie krypto pochodnych wzrósł w grudniu o 8,6%, osiągając rekordowy poziom do 1,43 bln USD w porównaniu z 1,32 bln USD w poprzednim miesiącu..

Ponadto rynek krypto-pochodnych stanowi obecnie około 55% całego rynku kryptowalut. Te spójne liczby wskazują, że wyrafinowani inwestorzy chętnie badają kontrakty terminowe, ponieważ oferują im środki do spekulacji na rynku bez konieczności jego faktycznego kupowania..

Biuro Kontrolera Waluty (OCC) wykazało, że banki mają obecnie ekspozycję na ponad 200 bilionów dolarów na całym krajowym rynku instrumentów pochodnych, co wskazuje na znaczenie banków w stosunku do produktów pochodnych. A z powyższych liczb i statystyk wynika, że ​​krypto-pochodne mogą przyczynić się do ekspozycji.


Powinniśmy również zwrócić uwagę na udział giełd w ogromnym wzroście przyjęcia handlu krypto pochodnymi. Jedną z takich znaczących wymiany jest Huobi.

W 2020 r. Handel kontraktami futures na monety Huobi, który obejmuje 13 znaczących aktywów kryptograficznych, wykazał jednostronny wolumen obrotu w wysokości 1,32 bln USD, dominujący na wszystkich innych giełdach kryptowalutowych..

Poniższy wykres przedstawia zmiany udziałów rynkowych wśród największych giełd w II i III kwartale 2020 roku.

Huobi(Źródło – Token Insight)

Dlaczego krypto-pochodne przejmują handel spot??

 Rozwój kryptowalut odbywa się w parze z rozkwitem rynku kryptowalut. Oto niektóre z głównych powodów, dla których krypto-pochodne przejmują handel spot.

Ochrona przed zmiennością – Od samego początku kryptowaluty mają reputację notorycznie niestabilnych. Krypto-pochodne chronią handlowców i inwestorów przed ryzykiem zmienności nieodłącznie związanym z rynkiem kryptowalut, zwłaszcza w niedźwiedziach. Pozwalają inwestorom zabezpieczyć się przed potencjalnymi stratami, które mogą wyniknąć ze zmienności.

Dostęp do dźwigni finansowej – Instrumenty pochodne umożliwiają handlowcom korzystanie z dźwigni finansowej. Na rynku spot, jeśli masz 1000 USD, możesz kupić tylko kryptowaluty o wartości 1000 USD. Pozycja, którą zajmujesz, jest ograniczona przez posiadane fundusze – rynek kasowy ma tendencję do ograniczania dla małych inwestorów detalicznych. W przypadku instrumentów pochodnych możesz zajmować pozycje lewarowane. Na przykład, jeśli masz 1000 USD i handlujesz instrumentami pochodnymi z dźwignią 200X, oznacza to, że możesz otworzyć pozycję o wartości 200000 USD. To znacznie zwiększa Twoje zyski w porównaniu z handlem na rynku spot.

Instrumenty pochodne pozwalają na handel w każdych warunkach rynkowych – Zwróć uwagę, że w przypadku instrumentów pochodnych inwestorzy nie są właścicielami bazowych kryptowalut, w przeciwieństwie do handlu spot. W ten sposób handlowcy krypto-pochodnymi mogą spekulować na ruchach cen kryptowalut bazowych i zajmować długie lub krótkie pozycje według własnego uznania. Gwarantuje to, że inwestorzy czerpią zyski niezależnie od tego, jak zmieni się cena.

Ochrona przed włamaniami – Hakerzy mogą uzyskać dostęp do Twoich portfeli i ukraść Twoje kryptowaluty. Niektóre z głównych giełd kryptowalut padły ofiarą takiego włamania. Inwestorzy na rynkach kasowych muszą ponosić dodatkowe opłaty, aby założyć chłodne magazyny, aby zabezpieczyć swoje aktywa. Nie ma ryzyka takich strat w przypadku instrumentów pochodnych, ponieważ nie posiadasz żadnych kryptowalut, ale po prostu stawiasz na handel wahaniami cen.

Studium przypadku – Huobi udostępnia instrumenty pochodne dla handlowców kryptowalut na całym świecie

Firma Huobi została założona w 2013 roku z siedzibą w różnych centrach finansowych, w tym w Singapurze, Australii, Chinach, Indonezji, Rosji, Argentynie, Japonii, Korei Południowej i Tajlandii..

Giełda Huobi zapewnia 340 zbywalnych aktywów i ma średni dzienny obrót w wysokości 58,6 miliardów dolarów. Aktywa pochodne kryptograficzne obejmują kontrakty terminowe, swapy z marginesem monet, swapy z marginesem USDT i opcje. Aktywa dostępne na Huobi obejmują kryptowaluty głównego nurtu, takie jak BTC, ETH, LTC itp., A także kilka innych altcoinów i stablecoinów, takich jak USDT i HUSD (stablecoin Huobi).

Platforma Huobi jest łatwa i prosta w użyciu, szczególnie dla początkujących handlowców kryptowalut. Zbywalne krypto pochodne na tej platformie są również sklasyfikowane jako „ulubione” – co pozwala śledzić najczęściej używane instrumenty pochodne, kontrakty futures, swapy z marginesem monet i swapy z marginesem USDT.

Huobi

Co więcej, krypto-pochodne są również kategoryzowane w zależności od kontraktów, jak pokazano na poniższej migawce.

Na poniższej migawce możemy zobaczyć łatwy dostęp do naszych aktualnie otwartych pozycji, zleceń, historii, zapisów itp. Ułatwia to śledzenie naszego portfela i wyników handlowych.

huobi

Huobi wprowadził również wiele innowacyjnych funkcji, takich jak mechanizm zablokowanego depozytu zabezpieczającego, take-profit i stop-loss, rozliczanie w czasie rzeczywistym, follow a Maker & Taker, aby obniżyć koszty handlu i poprawić wykorzystanie aktywów dla swoich użytkowników.

Na przykład niedawno uruchomiona funkcja Daily Settlement umożliwia użytkownikom czerpanie korzyści z wyprzedzeniem, bez czekania do rozliczenia lub dostarczania swoich transakcji co tydzień. Ulepszona funkcja take-profit i stop-loss umożliwia użytkownikom ustalanie stopy zysku. Dlatego spontaniczne przewidywanie PnL sprawia, że ​​użytkownicy są pewni następnego kroku.

Mówiąc o najnowszych innowacjach w Huobi, Ciara, wiceprezes Huobi, powiedziała: “ Cały czas rozmawiam z wieloma instytucjami i słucham ich opinii, potrzeb i dlatego zawsze wkładaliśmy sto procent naszej energii w rozwój nowe produkty, ponieważ opowiadali nam o tych potrzebach. W rezultacie zaprojektowaliśmy wiele innowacyjnych funkcji, które pozwalają zaoszczędzić czas i koszty transakcji użytkowników ”.

Poniżej znajdują się niektóre liczby przedstawiające wpływ Huobi na rynek krypto pochodnych:

Huobi

Jak łatwo handlować kryptowalutami na giełdzie Huobi?

 Rejestracja Huobi – Otwarcie konta w Huobi jest proste i nieskomplikowane. Wystarczy zarejestrować się za pomocą adresu e-mail – proces zajmuje mniej niż dwie minuty. Wystarczy odwiedzić ich oficjalna strona internetowa i kliknij przycisk Zarejestruj się.

Huobi

Podczas gdy poruszanie się po platformie handlowej Huobi jest stosunkowo łatwe, otwieranie i zamykanie transakcji jest znacznie łatwiejsze. Po lewej stronie platformy transakcyjnej wybierasz preferowaną klasę aktywów. Platforma zapewnia również szeroką gamę narzędzi technicznych i analitycznych, w tym wykresy z TradingView i szczegółowe raporty rynkowe.

Poniższa prosta ilustracja wyjaśnia niektóre z najważniejszych rynków i usług oferowanych przez giełdę Huobi.

Huobi

Dlaczego Huobi jest lepszy niż inne giełdy kryptowalut pochodnych?

Chociaż istnieje wiele funkcji na giełdzie Huobi, które są znacznie lepsze niż inne giełdy, opłaty i ochrona klienta to cechy, które się wyróżniają.

Opłaty Huobi – Opłaty handlowe Huobi są nieco niższe niż średnia w branży. Te pobierane opłaty różnią się nieznacznie w zależności od klasy instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu. W przypadku zwykłych użytkowników średnie opłaty za „producenta” wynoszą 0,02%, podczas gdy opłaty za „biorcę” wynoszą 0,04% – 0,05%.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych platform, które wymagają obrotu do 250 BTC (~ 92,5 miliona USD), aby uzyskać status VIP, Huobi potrzebuje tylko 25 milionów, co jest znacznie bardziej przyjazne w tej hossy. Osiągnięcie najwyższego poziomu (VIP 7) będzie wymagało jedynie 0,5 miliarda USD 30-dniowego wolumenu obrotu.

huobi

Ochrona klienta Huobi – Huobi chronił swoich klientów silnym systemem ochrony przed cyberbezpieczeństwem, który znacznie minimalizuje ryzyko ataków typu Dedicated Denial of Service (DDoS). Ponadto Huobi ma fundusz bezpieczeństwa w wysokości 20000 BTC dla wszystkich swoich użytkowników.

Dla każdej pary handlowej przygotowywana jest określona kwota funduszu ubezpieczeniowego. Poza tym istnieją limity cenowe, limity zleceń, limity pozycji i monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby chronić użytkowników przed manipulacjami na rynku. Aby chronić użytkowników przed niepotrzebnymi stratami w likwidacji, Huobi zaprojektował trójfazowy mechanizm ochrony przed likwidacją, a przy częściowej likwidacji nie będą naliczane żadne opłaty transakcyjne. To jest coś, czego prawie nie widzimy na żadnej innej popularnej giełdzie kryptowalut.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny. W przypadku pytań prosimy o kontakt w komentarzach poniżej. Twoje zdrowie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector