Raport roczny 2020: Wolumen obrotu instrumentami pochodnymi kryptowalutami osiąga nowe szczyty + studium przypadku Phemex

1. Przegląd

1.1 Astronomiczny wzrost handlu kryptowalutami w 2020 roku  

Z biegiem lat kryptowaluty ewoluowały od aktywów pobocznych do akceptacji głównego nurtu. Początkowo wzrost kryptowalut był napędzany przez handel na rynku kasowym

W 2017 roku Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CME) stały się pierwszymi tradycyjnymi giełdami oferującymi obrót krypto pochodnymi. Ponieważ CBOE i CME są dobrze regulowanymi i renomowanymi giełdami instrumentów pochodnych, handel kontraktami futures na BTC wzbudził zainteresowanie dużych korporacji, banków i osób o wysokiej wartości netto (HNI), które wcześniej sceptycznie odnosiły się do kryptowalut. Jednak handel kontraktami futures na kryptowaluty na takich giełdach może odbywać się tylko w zwykłych godzinach pracy. 

W 2020 r. Ewolucja zdecentralizowanych finansów (DeFi) doprowadziła do rozwoju i innowacji w ekosystemie kryptowalut. Kilka giełd kryptowalut opracowało różne produkty pochodne na rynek. Co więcej, rynek jest bardzo podatny na te produkty pochodne, które są prawdopodobnie głównymi przyczynami astronomicznego wzrostu krypto-pochodnych. Utworzenie kilku scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd krypto pochodnych doprowadziło do całodobowego handlu instrumentami pochodnymi i codziennego wzrostu obrotów.

„Zaobserwowaliśmy duży wzrost przestrzeni użytkownika, jeśli chodzi o rynek krypto-pochodnych w ciągu ostatniego roku. Wierzę, że rynek krypto-pochodnych będzie się nadal rozwijał w nadchodzących latach. ”Jack Tao (CEO, Phemex)

1.2 Wolumen obrotu krypto pochodnymi przekroczył obecnie 1,3 biliona dolarów

Jak donosi Theblockcrypto, średni dzienny wolumen obrotu kryptowalutami wyniósł ponad 1,3 biliona dolarów w grudniu 2020 roku, co stanowi 55% całego rynku kryptowalut. Handel kryptowalutami wyprzedził rynek spot, który stanowi tylko 45% całego handlu kryptowalutami. Poniższe wykresy przedstawiają wolumen obrotu & zagregowane otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin w 2020 roku.  

Źródło danych – Theblockcrypto

* Należy pamiętać, że wartości na powyższych wykresach są przybliżone i muszą być używane wyłącznie do celów kierunkowych. 

1.3 Dlaczego instrumenty pochodne kryptowalut zyskują popularność wśród traderów?

Po pierwsze, rok 2020 był burzliwym rokiem dla fiducjarnego systemu finansowego. Bezprecedensowa ekspansywna polityka fiskalna i monetarna zagroziła całemu ekosystemowi finansowemu ogromną inflacją. W konsekwencji, zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni musieli szukać realnych alternatyw dla przechowywania wartości poza systemem finansowym fiducjarnym. Zwrócili się ku kryptowalutom, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu wolumenów handlowych. W szczególności krypto-derywaty dawały szansę na spekulacje i zabezpieczenie się przed niepewnością przedstawioną przez COVID-19.

Po drugie, zwiększona regulacja sektora kryptowalut zwiększyła apetyt na krypto-pochodne. Regulacja ekosystemu kryptowalut jest postrzegana jako ukłon w stronę akceptacji rządów i władz finansowych. Doprowadziło to do korporacji publicznych, funduszy hedgingowych i zamożnych osób fizycznych wchodzących na rynek w poszukiwaniu lepszych zwrotów. W 2020 roku przyjęto najwięcej regulacji dotyczących kryptowalut, co zbiegło się z największą liczbą korporacyjnych handlowców krypto-pochodnymi. Tacy handlowcy poszukujący lepszych zwrotów często preferują krypto-pochodne, ponieważ pozwalają na handel lewarowany, co znacznie zwiększa zyski.

Ponadto krypto-pochodne odgrywają ważną rolę w odkrywaniu cen ich bazowych kryptowalut. Na przykład płynność rynku instrumentów pochodnych przejawiała się w przeszłości w odkrywaniu cen BTC i ETH. Ponieważ inwestorzy mogą zajmować długie lub krótkie pozycje według własnego uznania, odkrywanie cen staje się bardziej wydajne, w przeciwieństwie do rynków spot, na których inwestorzy i handlowcy mogą trzymać kryptowaluty tylko w nadziei, że ceny wzrosną. Krypto pochodne zapewniają, że odkrywanie cen zależy od podaży i popytu. Pomaga to zmniejszyć częste zmienności nieodłącznie związane z kryptowalutami, a tym samym zapewnia płynniejsze korekty cen. 


2. Perspektywy dotyczące instrumentów pochodnych kryptowalut w 2021 roku

Warto zauważyć, że wprowadzenie obrotu instrumentami pochodnymi często sygnalizuje termin zapadalności i akceptację dowolnego aktywa w głównym nurcie. Dzieje się tak, ponieważ instrumenty pochodne są przeznaczone dla bardziej wyrafinowanych traderów i inwestorów. 

Poniżej znajdują się niektóre z głównych powodów, dla których krypto-pochodne będą nadal rosły w 2021 roku i później. 

2.1 Crypto pochodne zapewniają płynność na rynku

Handel krypto pochodnymi oznacza, że ​​nie musisz posiadać bazowych monet. W ten sposób możesz łatwo wejść i wyjść z handlu. Powszechnie wiadomo, że na rynku istnieją ograniczone kryptowaluty. Na przykład od chwili publikacji w obiegu znajduje się nieco ponad 17 milionów BTC. Oznaczałoby to, że BTC jest raczej mało płynny na rynku spot, co oznacza, że ​​jest podatny na zmienność cen. Jednak dzięki instrumentom pochodnym animatorzy rynku mogą łatwo zarządzać swoją ekspozycją, zapewniając płynność i zabezpieczając ryzyko na rynku kasowym. To z kolei uwalnia płynność dla bazowego krypto.

2.2 Instrumenty pochodne służą do zabezpieczenia ryzyka cen kryptowalut

Byliśmy świadkami powszechnej akceptacji kryptowalut. Oznacza to, że kupcy i korporacje mogą używać kryptowalut jako środka płatniczego. Jednak ponieważ kryptowaluty są z natury niestabilne, instrumenty pochodne dają kupcom możliwość zabezpieczenia się przed takim ryzykiem. Na przykład powiedz, że spodziewasz się, że BTC stanie się niestabilny. W takim przypadku możesz użyć odwrotnych kontraktów futures na BTC / USD, aby zablokować określoną wartość. Eliminuje to ryzyko posiadania kryptowalut, a także pomaga na pokładzie firmom, które uznają kryptowaluty za zbyt ryzykowne.

2.3 Instrumenty pochodne będą odgrywać ważną rolę w odkrywaniu cen kryptowalut

Cena każdego aktywa jest często określana przez jego podaż i popyt. W przeszłości wykrywanie cen na rynku kryptowalut było nieefektywne. Dzieje się tak, ponieważ handel na rynku spot zdominował handel kryptowalutami. Na rynku spot traderzy i inwestorzy uczestniczą tylko w jednym celu: posiadane przez nich kryptowaluty będą cenione. W przypadku instrumentów pochodnych inwestorzy mogą zajmować pozycje długie lub krótkie. To, w połączeniu ze zwiększoną płynnością, zapewnia bardziej efektywny proces odkrywania cen. Zwróć uwagę, że skuteczność w odkrywaniu cen pomaga legitymizować kryptowaluty jako aktywa zbywalne.

3. Studium przypadku: Jak Phemex przyspiesza wprowadzanie handlu krypto pochodnymi

3.1 Ewolucja giełdy kryptowalut Phemex   

Phemex to scentralizowana firma z siedzibą w Singapurze giełda kryptowalut który oferuje zarówno transakcje kasowe, jak i transakcje na instrumentach pochodnych. Rozpoczęła działalność w listopadzie 2019 roku, co czyni ją jedną z najmłodszych giełd kryptowalut na świecie i jedną z najszybciej rozwijających się. Handel instrumentami pochodnymi Phemex przewyższył niektóre z bardziej ugruntowanych giełd kryptowalut w ciągu nieco ponad jednego roku działalności. Obecnie zajmuje 11. miejsce z dziennymi obrotami w wysokości około 800 milionów dolarów.

Rynki instrumentów pochodnych Phemex zapewniają umowy wieczyste na BTC, ETH, Ripple, Tezos, LTC i Chainlink. Giełda oferuje również umowę wieczystą bez kryptowalut GOLD / USD. Należy pamiętać, że wszystkie kontrakty na Phemex są rozliczane w USD, z wyjątkiem kontraktu odwrotnego BTC / USD rozliczanego w BTC. Ponadto kontrakty Phemex oferują dźwignię do 100x.

Phemex

Poruszanie się po platformie handlowej Phemex jest stosunkowo łatwe. 

Po lewej stronie platformy możesz wybrać rynek, na którym chcesz handlować – rynek spot lub rynek kontraktowy. Wyświetlana jest również księga zamówień w czasie rzeczywistym wraz z wykresem wybranego zasobu. Platforma Phemex zapewnia również łatwy dostęp do aktualnie otwartych pozycji, zamkniętych pozycji, aktywnych zamówień, zleceń warunkowych, wypełnień i historii zamówień. Ułatwia to zarządzanie transakcjami i śledzenie historii handlu przy jednoczesnym monitorowaniu wykresów cenowych. 

3.2 Fascynujące cechy giełdy kryptowalut Phemex, które musisz znać

Platforma Phemex ma „wgląd w dane„Sekcja, która zawiera szczegółowe informacje o konkretnej zbywalnej krypto pochodnej. Ta sekcja zawiera szczegółowe informacje na temat sygnałów, podsumowania tokenów, codziennych aktywnych adresów i trendów wyszukiwania. 

Ta sekcja zawiera szeroki zakres informacji na temat umów wieczystych oferowanych przez Phemex. Obejmują one datę wygaśnięcia, początkową i konserwacyjną marżę, stopę finansowania, interwał finansowania, następne finansowanie, przewidywaną stopę, cenę rynkową, metodę wyceny, limit ryzyka i krok ryzyka, otwarte odsetki, obrót 24-godzinny, wielkość kontraktu i maksymalną wielkość zamówienia.

Poniżej znajduje się ilustracja, która wyjaśnia niektóre z najważniejszych funkcji oferowanych przez giełdę Phemex.

3.3 Co sprawia, że ​​Phemex jest jedyną w swoim rodzaju giełdą do handlu krypto pochodnymi?

  • Rejestracja Phemex – Utworzenie konta handlowego instrumentów pochodnych w Phemex jest najłatwiejsze, ponieważ ta giełda nie ma polityki KYC. Wystarczy wpisać swój adres e-mail i hasło, co powinno zająć mniej niż minutę. 

Możesz zarejestrować się na giełdzie Phemex pod adresem tutaj:

Phemex

  • Handel z Phemex – Otwieranie i zamykanie pozycji za pomocą Phemex jest stosunkowo łatwe i proste. Masz do wyboru szeroką gamę typów zleceń – zlecenia rynkowe, zlecenia zamykane przy uruchamianiu, tylko księgowanie, tylko zmniejszanie, zlecenia przedziałowe, zlecenia ważne do anulowania, wypełnianie lub zabijanie oraz zlecenia „natychmiastowe lub anuluj”. Z każdą pozycją, którą zajmujesz, masz swobodę wyboru preferowanej dźwigni do 100X.
  • Bezpieczeństwo Phemex – ze względu na bezpieczeństwo portfela Phemex wdrożył hierarchiczny, deterministyczny system portfela typu Cold Wallet, zaprojektowany w celu zapewnienia podwójnego księgowania, a tym samym zabezpieczenia funduszy klientów. Ma również zabezpieczenia systemowe swoich maszyn zabezpieczone w chmurze Amazon Web Service (AWS).

Mówiąc o bezpieczeństwie funduszy klientów w niedawnym wywiadzie, Jack Tao (CEO, Phemex) powiedział: “ Zawsze myśl o kliencie: czego potrzebuje i jak upewnić się, że jego fundusze są bezpieczne, zamiast myśleć o zarabianiu pieniędzy . ”

  • Opłaty za Phemex – Phemex nie pobiera opłat depozytowych i ma bardzo niskie i konkurencyjne opłaty za wypłaty. Opłata za transakcje na Phemex obejmuje taker fee 0,075% i prowizję producenta 0,025%. Istnieje również opłata za wstępny depozyt zabezpieczający w wysokości 1% i opłata za utrzymanie w wysokości 0,5%. Opłaty pobierane przez Phemex są zgodne ze standardami branżowymi. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt w komentarzach poniżej. Twoje zdrowie. 

Odwiedzić Phemex uczyć się więcej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector