Raport roczny 2020: Wzrost usług bankowych kryptowalut i studium przypadku Nexo

W pierwszym kwartale 2020 roku na całym rynku kryptowalut doszło do ogromnego załamania, gdy Bitcoin spadł do poziomu 3500 USD. Powiedziawszy to, kolejne miesiące przyniosły Bitcoinowi odzyskanie kształtu V, co można przypisać zmniejszeniu o połowę kryptowaluty. Ożywienie było doskonałym znakiem jego perspektyw, ponieważ rynek kryptowalut osiągnął lepsze wyniki niż giełda.

[lwptoc]

Rozwój bankowości kryptowalutowej w czasie pandemii Covid-19

Pandemia Covid-19 dotknęła prawie każdy rynek finansowy. Tymczasem nowopowstały rynek bankowości kryptowalutowej odnotował gwałtowny wzrost po stabilizacji roku 2019, dzięki pandemii.

Imponujące zyski przyciągały inwestorów i zarządców majątku. Ponieważ kryptowaluty są dostępne dla prawie każdego z połączeniem internetowym i niewielką ilością gotówki, wiele osób uznało je za skłonne do odkrywania kryptowalut, generując w ten sposób popyt na funkcje bankowości kryptograficznej.

Najlepsi posiadacze bitcoinów - inwestorzy instytucjonalniŹródło: kevinbrooks.com, Top Bitcoin Holders – Institutional Investors

Rozwój bankowości kryptograficznej, w tym pożyczek i pożyczek, był świadkiem wzrostu kija hokejowego, gdy użytkownicy kryptowalut zwrócili się w stronę stablecoinów, aby zaparkować swoje aktywa w niepewnych czasach. Kiedy byliśmy w połowie 2020 roku, wszystkie rynki zyskiwały na wartości, a wiele z nich osiągnęło najwyższe w historii poziomy. Jednak rynek bankowości kryptograficznej pozostał lepszy.

„Na przykład wolno odbudowująca się gospodarka Stanów Zjednoczonych utrudniała wielkim gigantom, takim jak JP Morgan Chase, szybkie tempo wzrostu kredytów; nie wspominając o stopach procentowych zbliżonych do najniższych w historii poziomów. W tym samym czasie na rynku bankowości kryptograficznej rozkwitali pożyczkodawcy kryptowalut, tacy jak NEXO ”.

Według artykułu Leeor Shimron, pisarza z Forbes,

„Podkreślając wzrost i potencjał systemu bankowości kryptograficznej, platformy pożyczek kryptograficznych byłyby istotnym narzędziem w rozwijającej się technologii przyszłości.

Kryptobanki pozwalają użytkownikom uzyskać do 10% RRSO na ich postawionych aktywach, w porównaniu do zaledwie 0,1% odsetek za trzymanie aktywów w tradycyjnych firmach finansowych. Te atrakcyjne stawki sprawiły, że inwestorzy przestawili się na sieć kryptowalut z banków komercyjnych w tej fazie kurczenia się z powodu COVID-19.

Dlaczego bankowość kryptograficzna to przyszłość tradycyjnej bankowości?

W ostatnim czasie zdecentralizowane systemy stanowiły silną konkurencję dla scentralizowanych banków, jeśli chodzi o korzyści dla użytkowników i bezpieczeństwo. Platformy pożyczkowe kryptowalut zmieniają grę bankową, a wyniki są dość oczywiste. 

  • Popyt na kryptowaluty ze względu na Covid-19

Chociaż Covid-19 spowolnił rozwój wielu branż, działał jako katalizator zwiększonego popytu na aplikacje do bankowości kryptograficznej. Pożyczki kryptowalutowe odnotowały niewielki wzrost podczas jego uruchomienia. Potrzebny był tylko impuls, aby ludzie mogli zrealizować jego potencjał – wynikający z nieoczekiwanej pandemii. 

Na przykład w późniejszych miesiącach 2020 roku kryptowaluty uznano za ubezpieczenie przed skutkami ekonomicznymi, przyciągając głównych inwestorów instytucjonalnych. W rezultacie korzyści płynące z bankowości kryptograficznej docierają do głównego nurtu odbiorców.

  • Powstanie kryptowalut w krajach rozwijających się

Oprócz znacznego wzrostu wolumenu na rynkach rozwiniętych, ekosystem kryptowalut szybko rośnie na rynkach wschodzących. Ostatecznym przykładem jest Afryka, gdzie wzrost wykorzystania kryptowalut przekroczył oczekiwania. 

ZArcane ResearchBadanie, wspomagane przez giełdę kryptowalut Luno, twierdziło, że,

Afryka jest najbardziej obiecującym obszarem do wprowadzania kryptowalut ze względu na wysoką inflację, zmienne waluty, słabą tradycyjną infrastrukturę bankową i przyzwoitą część populacji w świecie technologii. 

Podobnie kryptowaluty rzucają pozytywne wibracje na rynkach takich jak Meksyk i Indie. Wraz z rozkwitem walut cyfrowych w tych krajach eksperci uważają, że bankowość kryptograficzna zrewolucjonizuje tradycyjny system bankowy w nadchodzącym roku.

W jaki sposób pożyczki kryptograficzne mogą zakłócić rynek kredytowy?

Część ekosystemu kryptowalut obejmuje szybko rozwijający się rynek kredytowy, który może z dużym marginesem zakłócić istniejącą przestrzeń pożyczkową.

Raport statystyczny CredMark opublikowany w grudniu 2019 r. Wykazał, że rynek kredytów kryptograficznych dostarczył ponad 6,4 mld USD kredytu przetworzonego do września 2019 r.. 

Co więcej, od czasu jego pojawienia się w 2018 roku, całkowite zabezpieczenie udzielone na pożyczki kryptograficzne osiągnęło 10,5 miliarda. Biorąc pod uwagę podobne zdarzenia, analitycy kryptowalut przewidują, że do końca 2022 roku zostanie przetworzonych ponad 25 miliardów kredytów kryptograficznych..

Banki centralne w krajach rozwiniętych znacząco obniżyły stopy procentowe, przy czym niektóre kraje nie oferują odsetek ujemnych. 

Ponadto stopa inflacji jest wyższa niż stopa procentowa w większości krajów rozwijających się i rozwiniętych; nie ma realnego wzrostu wartości. Doprowadziło to rynek DeFi do wielkich wyżyn, ponieważ użytkowników przyciąga obietnica znacznie lepszych stóp procentowych niż w przypadku tradycyjnych banków, zarówno w przypadku pożyczek, jak i pożyczek..

Źródło: DeFi Pulse

Jak można wywnioskować z wykresu, pożyczki kryptograficzne odnotowały gwałtowny wzrost w 2020 r. – roku kryzysu gospodarczego – wyraźnie wskazując na zainteresowanie i wiarę użytkowników w rynek kredytów kryptowalutowych. Statystycznie rzecz biorąc, całkowita zablokowana wartość wzrosła 23-krotnie do końca roku, w okresie zaledwie sześciu miesięcy.

Oprócz inwestorów kryptowalutowych, gdy ogólna publiczność zacznie wykorzystywać aktywa kryptograficzne w celu uzyskania dostępu do finansowania pożyczkowego, globalny rynek kredytowy może stać się podatny na zakłócenia.

nexo

Studium przypadku – jak Nexo przyczynia się do rewolucji w zakresie pożyczek kryptograficznych

  • Jak działa Nexo? 

Nexo jest jedną z platform, która wniosła poważne narzędzie do aktywów cyfrowych posiadanych przez inwestorów kryptowalutowych na całym świecie. Korzystając z Nexo, posiadacze kryptowalut mogą pożyczać waluty fiducjarne od Nexo Instant Crypto Credit Lines ™ stawiając swoje kryptowaluty jako zabezpieczenie. 

Wyjątkowość usług pożyczkowych Nexo polega na tym, że różnią się one od standardowej pożyczki, w przypadku której użytkownik zazwyczaj wycofuje stałą kwotę kredytu i jest zobowiązany do jej spłaty w określonym czasie. Dzięki Nexo, gdy klient doda krypto do swojego konta, linia kredytowa staje się dla niego natychmiast dostępna. 

Interfejs użytkownika platformy Nexo jest prosty i bardzo łatwy w nawigacji. Użytkownicy mogą wybrać, czy chcą korzystać z wersji komputerowej platformy na platform.nexo.io, czy pobrać natywną wersję dla urządzeń mobilnych Aplikacja portfela Nexo. Poniższa prosta ilustracja wyjaśnia, jak działa wypożyczanie i pożyczanie na platformie Nexo. 

Jak korzystać z NEXO      Jak korzystać z NEXO?

Mamy nadzieję, że powyższa ilustracja jasno pokazuje, jak działa platforma Nexo. Bardziej szczegółowe wyjaśnienie dotyczące powyższych informacji można znaleźć w ten film

  • Inne funkcje platformy Nexo

Jedną z głównych zalet korzystania z platformy Nexo jest to, że daje ona użytkownikom możliwość monetyzacji aktywów kryptograficznych bez konieczności ich sprzedaży. Kilka lat temu jedynym sposobem, w jaki ludzie mogli zarobić na swoich kryptowalutach, była sprzedaż ich po wyższej cenie niż ta, za którą je kupili. Ale platformy takie jak Nexo zmieniły grę, a teraz posiadacze kryptowalut mogą w pełni wykorzystać swoje aktywa. Niektóre z godnych uwagi funkcji platformy Nexo można znaleźć na poniższej ilustracji. 

Funkcje NEXOFunkcje NEXO

Użytkownicy Nexo mogą również uzyskiwać wysokie zwroty z Nexo poprzez swoje Zarabiaj na Crypto & Pakiet Fiata. Pakiet Earn oferuje do 12% odsetek od wszystkich nieaktywnych aktywów w portfelu Nexo użytkownika, a odsetki są wypłacane codziennie!

nexo

  • Co odróżnia Nexo od innych platform pożyczkowych kryptowalut?

Brak opłaty – Nie ma prawie żadnych platform, które nie pobierają żadnych opłat. Niektórzy z jej konkurentów pobierają wysokie opłaty, takie jak prowizje walutowe, opłaty za likwidację, opłaty za rozpoczęcie działalności, opłaty za wpłaty / wypłaty itp. Polityka Nexo #ZeroFess eliminuje wszystkie takie opłaty.

Dynamiczne linie kredytowe Crypto – Jeśli korzystasz z Nexo, jeśli wartość Twoich zabezpieczonych aktywów wzrośnie, limit Twoich linii kredytowych wzrośnie proporcjonalnie. To świetna oferta, szczególnie na rynku kryptowalut, ponieważ wartość kryptowalut szybko się zwiększa i traci na wartości.     

Wiarygodność – Nexo przetworzył ponad 5 miliardów dolarów od swojego uruchomienia w 2018 roku. Obecnie firma ta zarządza aktywami kryptowalutowymi / fiat o wartości blisko 4 miliardów dolarów dla ponad miliona użytkowników na całym świecie. Również zespół stojący za tą firmą ma 13-letnie doświadczenie w przestrzeni Fintech. To wiele mówi o wiarygodności i rzetelności tej firmy.   

Token NEXO – NEXO to natywny token narzędziowy firmy z wieloma przypadkami użycia na platformie Nexo. Jest uważany za pierwszy na świecie token zabezpieczony aktywami i wypłacający dywidendę. Użytkownicy są uprawnieni do otrzymania 30% zysków firmy w formie dywidend. Ponad 9,5 miliona dolarów zostało podzielonych z posiadaczami tokenów NEXO w drodze dywidend. 

Na razie to wszystko na temat bankowości kryptograficznej i tego, jak to zrobić Nexo przyczynił się do rozwoju tej branży. Mamy nadzieję, że artykuł okaże się przydatny. W przypadku pytań prosimy o kontakt w komentarzach poniżej. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me