Sprawdzono 10 najlepszych portfeli Monero [XMR] (edycja 2019)

Chociaż internet stał się integralną częścią życia każdego człowieka, z czasem ludzie zdali sobie sprawę, że wiele firm narusza prywatność osób. Wraz ze wzrostem liczby takich naruszeń prywatność powoli zaczęła zyskiwać na znaczeniu i obecnie staje się coraz ważniejszym i nowoczesnym problemem.

Wraz z pojawieniem się kryptowaluty i zdecentralizowanego łańcucha bloków wiele osób uznało, że świat w końcu znalazł rozwiązanie, aby rozwiązać problemy związane z prywatnością. Ale z czasem wszystkie główne waluty, w tym bitcoin, pozostawiły ślad, który sprawił, że nie były całkowicie prywatne. Polowanie na prywatność doprowadziło do odkrycia przez twórców kryptowalut nowej monety, w której zastosowano techniki, które pomagają zwiększyć prywatność transakcji. Jednym z takich rezultatów było Monero, prawdziwie anonimowa cyfrowa gotówka, której nie da się wykryć. Do tego na pewno będziesz potrzebować portfela do przechowywania XMR. Dlatego dzisiaj przeglądamy tutaj najlepsze dostępne obecnie portfele Monero.

Co to jest Monero?

Polowanie na monetę zapewniającą prywatność doprowadziło do odkrycia Monero, które zostało uruchomione w kwietniu 2014 r. Monero opiera się na CryptoNote protokół opracowany przez pseudonimowego autora „Nicolas van Saberhagen”. Podczas gdy Monero zapewniało funkcje jak inne tokeny i waluty blockchain, w swej istocie token jest kryptowalutą typu open source, która koncentruje się na prywatności i decentralizacji. Do tej pory wydobyto nieco ponad 17 milionów XMR, a łączna kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1,61 miliarda dolarów. To plasuje Monero na 13. miejscu wśród wszystkich kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, a zainteresowanie kryptowalutą wzrosło..

Jak działa Monero?

Podczas gdy Monero jest bardzo podobny do większości kryptowalut i wykorzystuje księgę publiczną do rejestrowania transakcji, a nowe jednostki są tworzone poprzez wydobycie, jest kilka rzeczy, które ta moneta robi inaczej, aby zwiększyć prywatność, bezpieczeństwo i identyfikowalność. Osiąga się to głównie dzięki wielu innowacyjnym funkcjom, takim jak ukryte adresy i sygnatury pierścieni.

Może ci się spodobać również: Recenzja 6 najlepszych portfeli sprzętowych z wieloma kryptowalutami

Wszystko zaczyna się od adresu portfela Monero, który jest ciągiem 95 znaków i składa się z dwóch zestawów prywatnych i publicznych kluczy kryptograficznych. Aby transakcja miała miejsce z Monero, nadawca używa publicznego klucza widoku odbiorcy i publicznego klucza wydatków, a także niektórych losowych danych w celu wygenerowania unikalnego, jednorazowego klucza publicznego. Chociaż ten klucz jest publicznie widoczny w łańcuchu blokowym Monero, tylko strony zaangażowane w transakcję są świadome szczegółów transakcji.

Gdy transakcja jest zakończona od końca nadawcy, portfel odbiorcy skanuje łańcuch bloków swoim prywatnym kluczem widoku, aż zostanie znaleziony właściwy wynik. Gdy portfel znajdzie odpowiednie szczegóły transakcji, wylicza jednorazowy klucz prywatny, który odpowiada jednorazowemu kluczowi publicznemu wygenerowanemu wcześniej. Teraz odbiorca może wydać XMR, które otrzymał, używając swojego prywatnego klucza wydatków.

Chociaż to pozorne wyjaśnienie transakcji podkreślało, jak działa Monero, konieczne jest zrozumienie krytycznych elementów technicznych, które sprawiają, że Monero jest wyjątkowe- Stealth Address, Ring Signatures i Kovri.

Ukryte adresy

W prostych słowach, adres ukryty to unikalny, jednorazowy adres, który jest tworzony dla każdej transakcji przez nadawcę w imieniu odbiorcy. Te adresy stanowią naprawdę kluczową część programu ochrony prywatności Monero. W każdej transakcji ukryty adres (znany również jako jednorazowy klucz publiczny) jest automatycznie generowany i rejestrowany jako część transakcji. Wskazuje, kto ma pozwolenie na wydanie wyniku w przyszłej transakcji.


Jako obserwator przeglądający te informacje z zewnątrz, ze względu na ukryte adresy, jest w stanie zobaczyć transakcję w księdze publicznej, ale nie jest w stanie rozszyfrować żadnych informacji związanych z transakcją.

Podpisy pierścieniowe

Druga część zagadki prywatności Monero to technika znana jako sygnatury pierścieniowe. Podpisy pierścieniowe zapewniają, że wyjścia transakcji są niewykrywalne. Osiągają to poprzez mieszanie wyników wydawcy z wcześniejszymi wynikami pobranymi z łańcucha bloków, dzięki czemu transakcja jest całkowicie niemożliwa do wykrycia.

Chociaż podpisy Ring wykonały swoją pracę doskonale, zespół podstawowy Monero Labs właśnie ulepszył go w styczniu 2017 r., Wprowadzając Poufne transakcje Ring (Ring CT). Zostało to wymyślone przez programistę Bitcoin Core Gregory Maxwell i udaje mu się ukryć kwoty transakcji przed stronami trzecimi.

Kovri

Trzecia i ostatnia część układanki prywatności nazywa się Koveri, która uniemożliwić stronom trzecim śledzenie transakcji między węzłami. Jest to oprogramowanie, które ukrywa adresy IP stron biorących udział w transakcji, dzięki czemu umożliwia przesyłanie transakcji w sposób bardziej prywatny niż kiedykolwiek wcześniej.

Kovri tuneluje ruch przez sieć I2P, wykorzystując szyfrowanie Garlic i Garlic Routing. Dzięki temu informacje mogą podróżować w prywatnej sieci nakładkowej i są dodatkowo szyfrowane za każdym razem, gdy są przekazywane. Partnerzy nie są w stanie odczytać przekazywanych informacji. Tworzy to anonimową sieć użytkowników Monero chronioną przed cenzurą i inwigilacją.

Najlepsze portfele dla Monero

Ponieważ ustalono, że Monero nie jest zwykłą monetą, a jej różnice techniczne sprawiają, że jest inny dla innych, portfele używane przez posiadaczy Monero są również bardzo różne i wyjątkowe na swój sposób.

1. Portfel Monero GUI

Zdecydowanie najlepsze portfele to oficjalne portfele, które są wydawane przez projekty do przechowywania ich monet, a portfel GUI Monero jest właśnie taki. Działa jako aplikacja komputerowa z graficznym interfejsem użytkownika. Podczas gdy synchronizacja i pobieranie tego portfela jest długim procesem ze względu na ulepszone funkcje bezpieczeństwa, portfel jest nadal jednym z najbardziej niezawodnych portfeli dostępnych dla Monero.

Portfel ma mniej skomplikowany interfejs oraz jest stosunkowo łatwy i nieskomplikowany w użyciu. Portfel jest dostępny na różnych platformach i może być używany przez użytkowników systemów Windows, Mac i Linux. Portfel GUI tworzy hasło, które chroni plik portfela na komputerze użytkownika, oprócz tworzenia 25-słownej frazy wyjściowej odzyskiwania.

Największą zaletą portfela Monero GUI Wallet nad innymi portfelami jest to, że jest łatwy w użyciu dla osób, które nie są zbyt obeznane z portfelami kryptowalut i związanymi z nimi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Poziom dostępu, jaki oferuje portfel, czyni go idealnym kandydatem dla posiadaczy, którzy chcą zacząć handlować Monero, ale nie chcieliby używać czegoś skomplikowanego lub być może kupować drogiego portfela sprzętowego.

2. MyMonero

MyMonero to kolejny popularny portfel, który został opracowany przez członka zespołu stojącego za samym Monero. Ten portfel jest najłatwiejszy w użyciu, ale brakuje mu tak potrzebnego bezpieczeństwa i anonimowości, których mogą pragnąć niektórzy posiadacze Monero. Portfel jest oparty na przeglądarce internetowej i umożliwia użytkownikom utworzenie konta i sprawdzenie w nim swoich zasobów Monero za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Portfel zabezpiecza użytkownika 13-słowowym hasłem, które użytkownik musi mieć pod ręką i bezpiecznie przez długi czas, co jest największą wadą My Monero. Większość portfeli kryptowalut, takich jak Monero GUI i Ledger Nano S, działa jako aplikacje lokalne lub jest przechowywana na urządzeniach. Ponieważ wizytówką Monero jest anonimowość, dostęp do konta w witrynie internetowej wydaje się podważać tę przewagę.

Mój Monero jest kochany przez użytkowników i potrzebuje bezproblemowej alternatywy dla utrzymania Monero bez uruchamiania pełnego węzła.

mój portfel monero

3. Ledger Nano S

Ledger Nano S to jeden z najlepszych dostępnych do tej pory sprzętowych portfeli kryptograficznych, który jest w stanie obsłużyć zasoby użytkowników Monero. Jedną z największych zalet Ledger Nano S jest to, że znajduje się w portfelu sprzętowym, który jest wszechstronny i przenośny. Użytkownicy mogą łatwo załadować go do pamięci USB, aby umożliwić dostęp do swojego portfela z dowolnego miejsca na świecie.

Co więcej, Ledger Nano S obsługuje również mnóstwo różnych kryptowalut, a nawet niektóre altcoiny, takie jak Stellar, Ripple, Ethereum, Bitcoin, Litecoin i Ethereum Classic, dzięki czemu jest to kompleksowe rozwiązanie portfelowe. Jeśli użytkownik kupuje Monero i prawdopodobnie kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo – Ledger Nano S to najlepszy wybór. Portfel jest nie tylko wyposażony w uwierzytelnianie dwuskładnikowe, ale także w kod PIN i dostęp do nasion odzyskiwania. To sprawia, że ​​jest dość hermetyczny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo twoich funduszy. Posiada również ekran OLED, dzięki czemu możesz przeglądać szczegóły transakcji jednym kliknięciem.

Recenzja portfela Monero Ledger Nano S

4. Monerujo

Ten portfel został stworzony jako aplikacja mobilna typu open source na Androida do przechowywania i przesyłania XMR. Ponieważ kod jest otwarty, został odpowiednio przeanalizowany przez niezależnych testerów ze społeczności Monero i potwierdzono, że jest wolny od jakiegokolwiek złośliwego kodu.

Monerujo nadal działa jako lekkie rozwiązanie, dając użytkownikom odpowiednią alternatywę zarządzania własnym węzłem za pomocą łańcucha blokowego Monero. Aplikacja jest lekka i wymaga tylko kilku megabajtów na urządzeniu mobilnym użytkownika.

Mimo że aplikacja jest lekka, Moneroujo jest pełen funkcji i funkcji. Portfel umożliwia użytkownikowi importowanie lub generowanie wielu adresów, dzięki czemu może on zarządzać swoimi wpłatami XMR między kilkoma subkontami w jednej aplikacji. Może to być pomocne, gdy użytkownik wykorzystuje kilka portfeli do różnych celów – jeden do dłuższego przechowywania, a drugi do handlu i zakupów.

Monerujo wykorzystuje wbudowane narzędzie do odczytu kodów QR, które ułatwia wykonywanie zadań i eliminuje konieczność wpisywania długich adresów Monero. Kolejnym wygodnym elementem jest usługa XMR.to w aplikacji, która umożliwia użytkownikom wysyłanie XMR na adres BTC, automatycznie zamieniając się w Bitcoin. Cały proces przebiega w tle, więc jest bezproblemowy i bardzo wygodny, gdy chce się robić zakupy online, zachowując anonimowość. Tej funkcji, chociaż brakuje jej jeszcze w wersji IOS.

Portfel mobilny Monerujo na Androida

5. Portfel na ciasto

Jeśli użytkownik jest użytkownikiem IOS, to portfel Cake jest jednym z najlepszych portfeli Monero to jest dostępne. Portfel ma niezwykle przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika, co jest ogromną zaletą, ponieważ niektóre inne podobne aplikacje mają bardziej złożony interfejs, który może onieśmielać nowych użytkowników.

Chociaż jest to aplikacja portfela Monero, jest wyposażona we wbudowaną wymianę na inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Dash. Jedyną poważną wadą tej aplikacji jest brak kompatybilności z urządzeniami z Androidem. Poza tym, jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia IOS i szukasz czystego i intuicyjnego sposobu na zarządzanie swoim Monero, portfel Cake to bezpieczny zakład.

Portfel na ciasto

6. Guarda

,/Zakres>

Tak się składa, że ​​Guarda jest najbardziej wszechstronnym depozytariuszem kryptowalut, który jest obecnie dostępny. Wraz z Monero portfel obsługuje różne waluty, takie jak Dash, Bitcoin, Bitcoin Cash, Stellar Lumens, Ethereum, Zcash, Ripple, co czyni go dobrym narzędziem do każdego portfela handlowego. W przeciwieństwie do opcji na komputerach stacjonarnych jest bardzo lekki i intuicyjny. Nie tylko to ogranicza wygodę – Guarda jest kompatybilna z dwoma popularnymi systemami operacyjnymi iPhone’a, iOS i Google Android, i działa dobrze w obu przypadkach.

Najważniejsze w przypadku Guarda jest to, że nie przechowuje żadnych danych klientów ani prywatnych kodów. Klucz osobisty pozostaje w bezpiecznej pamięci gadżetu i jest kasowany, gdy użytkownicy kończą sesję. Innym powodem, dla którego Guarda jest popularna, jest to, że umożliwia użytkownikom łatwe przechodzenie od jednej monety do drugiej, bez procedur KYC i ograniczeń, które komplikują operacje weryfikacyjne.

guarda

7. Portfel papierowy Monero

Portfel papierowy Monero to jeden z najbardziej intensywnych sposobów przechowywania Monero, ale oferuje najbezpieczniejszą i najbardziej anonimową opcję. Aby wyjaśnić w skrócie, portfele papierowe są po prostu sposobem drukowania papieru jako portfela Monero do przechowywania nasion Monero Wallet.

Może się to wydawać banalne, ale w rzeczywistości istnieje szereg środków bezpieczeństwa, których należy przestrzegać, aby zapewnić niezawodność portfela. Na przykład podczas tworzenia portfela zdecydowanie zaleca się użycie urządzenia, które miało tylko czystą instalację urządzenia operacyjnego lub komputer z izolacją powietrzną, który nigdy wcześniej nie był używany. Poza tym użycie drukarki do drukowania nasion na portfelu papierowym jest również wysoce niewskazane, ponieważ większość oprogramowania sprzętowego drukarki komercyjnej nie jest zabezpieczona..

Ze względu na liczbę kroków potrzebnych do utworzenia bardzo bezpiecznego i niezawodnego portfela papierowego trudno jest polecić tym samym nowym użytkownikom lub osobom, które tak naprawdę nie wiedzą, co robią. To powiedziawszy, złamanie tego portfela jest dość trudne, jeśli nie niemożliwe. Jeśli bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem i stawiamy ponad wygodę, portfel papierowy Monero jest najlepszą dostępną opcją.

8. Portfel Edge

Portfel Edge, stosunkowo nowy dzieciak w bloku, został wydany w lutym 2018 roku i dobrze radzi sobie z Monero. Nie tylko Monero, Edge umożliwia swoim użytkownikom pracę z różnymi zasobami kryptograficznymi, w tym XMR, BCH, ETH, BTC i niektórymi tokenami ERC-20.

Portfel Edge jest dostępny dla różnych platform mobilnych, ale nadal nie mają one wersji dla systemu Windows. Jedną z najważniejszych cech Edge jest doskonały i przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika. Kolejną rzeczą, która wyróżnia się w Edge, jest to, że umożliwia użytkownikom handel zasobami kryptograficznymi bezpośrednio w portfelu. Portfel osiąga to, ponieważ współpracuje z Glidera (jednym z oddziałów Krakena) i pobiera 1% prowizji za tę usługę.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, portfel jest wyposażony w różne narzędzia zabezpieczające, które gwarantują użytkownikom, że ich zasoby pozostaną nietknięte przez hakerów. Korzystając z potwierdzenia dwuskładnikowego (2FA), użytkownik musi każdorazowo wpisać unikalny kod wysyłany na jego telefon komórkowy w celu autoryzacji.

portfel krawędziowy

9. Trezor T

Do niedawna Trezor nie obsługiwał Monero. Trezors Model One nadal nie obsługuje XMR. Jednak nowy model T Monero był jedną z kluczowych monet, wraz z innymi, które znalazły wsparcie w Trezorze. Jedną z charakterystycznych cech portfela Trezor jest jego konstrukcja. To mały gadżet o długości około 5-7 cali, połączony przewodem USB. Można go nawet bezpiecznie używać na komputerach ze złośliwym oprogramowaniem.

Jego menu jest zarządzane przez Google Chrome lub Trezor Bridge – nawigacja nie jest zbyt skomplikowana, więc nawet nowi użytkownicy będą stopniowo rozumieć zasady gry. Portfel Trezor jest bezbłędnie połączony z gadżetem Trezor, pomagając klientom kontrolować swoje monety, rozpoczynać wymiany i sprawdzać saldo. Trezor umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby adresów publicznych w razie potrzeby do zarządzania wieloma płatnościami.

Ogólnie rzecz biorąc, interfejs użytkownika Trezora jest wystarczająco intuicyjny, aby się po nim poruszać, jednak zapewnia pewne dodatkowe elementy bezpieczeństwa, których nie zapewniają inne portfele. Przed wysłaniem XMR użytkownicy muszą zapoznać się z systemem Trezor i jego działaniem, aby uniknąć błędów, które mogą skutkować utratą kryptowalut.

Trezor to jak dotąd jedna z najbezpieczniejszych opcji. Depozytariusza offline nie można zhakować bez dostępu do gadżetu. Zwykle istnieje kompromis między bezpieczeństwem a wygodą, ale Trezor oferuje jedno i drugie! Aby zapewnić bezpieczeństwo i odłączenie monet, po prostu musisz je przenieść na swoje urządzenie i ukryć.

portfel trezor

10. Portfel Exodus

Exodus to kolejny łatwy w użyciu portfel o przejrzystej i intuicyjnej konstrukcji. Portfel obsługuje obecnie ponad 100 różnych walut cyfrowych, w tym XMR i salda portfela, które mogą być również wyświetlane w ponad 30 walutach fiducjarnych.

Portfel ma swoje wersje dostępne dla użytkowników systemów Windows, Mac i Linux, a zespół niedawno wydał również aplikację mobilną. Oprócz tego, że jest portfelem kryptograficznym, klient komputerowy Exodus zawiera również narzędzie do śledzenia portfela i wbudowaną giełdę kryptowalut i działa jako lekki węzeł, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby pobierania łańcucha blokowego Monero, ponieważ żąda odpowiednich danych z pełnych węzłów w sieci.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, Exodus używa bezpiecznego hasła i zapewnia 12-wyrazową frazę źródłową odzyskiwania; ponadto klucze prywatne użytkowników i dane transakcji są szyfrowane i przechowywane lokalnie na ich urządzeniach, a portfel może być używany bez podawania jakichkolwiek danych osobowych.

Mimo wszystko Exodus nie jest w 100% open-source i wymaga wyższego poziomu zaufania do zespołu programistów. Ponadto jako portfel biurkowy jest mniej bezpieczny niż portfel Ledger czy Trezor i najlepiej nadaje się do przechowywania mniej znaczących kwot.

exodus

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector