Top 10 najłatwiejszych kryptowalut do wydobycia (AKTUALIZACJA 2019)

Świat kryptowalut otworzył ludziom wiele drzwi do zarabiania pieniędzy, a jedną z nich jest zdecydowanie kopanie kryptowalut. Dla tych, którzy nie są świadomi wydobywania kryptowalut, z definicji jest proces weryfikacji i dodawania transakcji do cyfrowej księgi konkretnego łańcucha blokowego, za który górnik otrzymuje w nagrodę odpowiednie kryptowaluty.

Proces wydobywania nie jest naprawdę łatwy, ponieważ wielu górników konkuruje ze sobą w rozwiązywaniu skomplikowanych i trudnych równań matematycznych za pomocą funkcji skrótu, które mają charakter kryptograficzny i są połączone z blokiem przechowującym dane konkretnej transakcji.

W miarę jak coraz więcej górników zbiera się, aby kopać, trudność wydobycia rosła i powoli i stabilnie stawała się coraz trudniejsza. Podczas gdy wiele kryptowalut, w tym bitcoin, stało się trudniejszych do wydobycia, nadal istnieje wiele z nich, które są łatwiejsze do wydobycia.

Aby lepiej to zrozumieć, konieczne jest przyjrzenie się czynnikom, które sprawiają, że kopanie kryptowaluty jest łatwe i lukratywne.

Co to jest Network Hashrate?

W kategoriach prostej definicji technologicznej szybkość mieszania można zdefiniować jako prędkość, z jaką pracuje dana maszyna górnicza. W świecie kryptowalut szybkość mieszania to szybkość, z jaką maszyna wydobywcza wykonuje tysiące, a nawet miliony prób na sekundę, aby znaleźć właściwe odpowiedzi, aby rozwiązać blok.

Szybkość mieszania jest krytycznym czynnikiem w kopaniu kryptowalut, ponieważ bezpośrednio wpływa na rentowność górników. Relacja między nimi jest taka, jakby w danym momencie trudność Bitcoina lub jakiejkolwiek innej sieci kryptowalut wzrosła, szybkość haszowania wzrosła, aw konsekwencji górnik zarabia kryptowalutę i opłaty transakcyjne. Liczba górników w sieci zwiększa trudność, ponieważ górnik musi obliczać więcej domysłów na sekundę, przywracając cykl do szybkości mieszania.

Inny sposób spojrzenia na to jest taki, że jeśli górnicy mają produkować i weryfikować bloki, które nie mają żadnej wartości transakcyjnej i otrzymywać za nie nagrodę w postaci monety, ceny monet spadną, a produkcja blokowa jest procesem powolnym; transakcje na konkretnym łańcuchu bloków staną się w stagnacji, co ponownie obniży cenę monety. Tutaj poziom trudności zaczyna rosnąć.

Co to jest trudność wydobycia?

Jeśli ktoś spróbuje znaleźć najprostszą definicję trudności górniczych, zda sobie sprawę, że termin jest słuszny złożoność związana z rozwiązaniem problemu matematycznego, przed którym stoją kopalnie podczas tworzenia bloku. Ta trudność zwykle zmienia się w czasie iw większości przypadków staje się trudna. Wiele zależy również od hashratu sieci, w której górnik wydobywa.

Jeśli jest bardzo niewielu górników, trudność wydobycia kryptowaluty spada, az drugiej strony, jeśli jest wielu górników, trudność wydobycia tych monet zaczyna rosnąć, co jeszcze bardziej utrudnia sklejenie określonego górnika aby lub nawet znaleźć ten blok. Każdy z górników robi wszystko, aby wydobywać lub zbierać jak najwięcej monet. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest nagroda w dolarach amerykańskich, aby można było faktycznie zmierzyć wysiłek górników. Jest to bezpośrednio związane z ceną, po której handluje się kryptowalutą, jeśli cena kryptowaluty rośnie na giełdzie kryptowalut, wartość nagrody za blok również wzrasta w dolarach amerykańskich.

Miarą używaną do oceny trudności w wydobywaniu są skróty (najniższe to terahasze – TH), co oznacza jednostkę wykonanej pracy, a miarą oceny hashratu sieci lub nethasza sieci (co oznacza liczbę górników) jest w jednostce hashy na sekundę (TH / s).

Trudność sieci jest dostosowywana samodzielnie i jest zawsze wyrównana w formule trudność / nethash = czas bloku (https://www.investopedia.com/terms/b/block-time-cryptocurrency.asp)

Po wprowadzeniu definicji rozumiemy, że monety, które mają niższy hashrate, są zdecydowanie łatwiejsze do wydobycia. Aby uzyskać najnowszy hashrate dla każdej z monet, przyjrzeliśmy się dwóm agregatom danych i głównym witrynom do wyszukiwania kryptowalut, tj. WhatToMine.com i CoinWarz.com. Dane w obu witrynach były dość niespójne, dlatego zdecydowaliśmy się wybrać najlepsze monety z dwóch, które wykazywały najmniejszą różnicę. Wykluczyły one algorytm NiceHash i monety, które nie miały danych hashrate.

Lista łatwych do wydobycia monet jest następująca (stan na 17-08-2019)

Deutsche eMark (DEM)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 326,81 MH / s
 • Nagroda za blok: 50,00
 • Bloki: 2423280
 • Czas blokowania: 2,00 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 0,84 USD / (2,85 USD)

Plik Deutsche eMark jest cyfrową walutą, która jest zdecentralizowana i programowana przy użyciu algorytmów kryptograficznych. Nazwa monety pochodzi od marki niemieckiej, która była popularną walutą Niemiec Zachodnich. EMark, podobnie jak wielu jego rówieśników, korzysta z rozproszonej księgi i sieci blockchain, dzięki czemu transakcje są szybkie, bezpieczne i całkowicie zdecentralizowane.

Monero (XMR)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 327,55 MH / s
 • Nagroda za blok: 4,86930501
 • Bloki: 1,902,321
 • Czas blokowania: 2,00 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 3,23 USD / 0,98 USD

Monero był ulubieńcem inwestorów, ponieważ była jedną z pierwszych monet, które zostały zbudowane w oparciu o przesłankę prywatności transakcji. Większość dominujących aktywów kryptograficznych, w tym Bitcoin i Ethereum, opiera się na przejrzystych łańcuchach bloków, co oznacza, że ​​transakcje na nich są jawnie weryfikowalne, mogą być śledzone przez każdego, kto chce je wyśledzić, jak rządy i władze. Dodatkowo, jeśli ktoś stale śledzi aktywność transakcyjną każdego portfela, zawsze jest szansa, że ​​będzie w stanie znaleźć rzeczywistą tożsamość posiadacza portfela. Nie można tego zrobić w Monero, ponieważ wykorzystuje technologię kryptograficzną, która chroni adresy nadawcy i odbiorcy, wraz z innymi szczegółami transakcji.

Może ci się spodobać również: Sprawdzono 10 najlepszych portfeli Monero [XMR] (edycja 2019)

ZCash (ZEC)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 4,44 GH / s
 • Nagroda za blok: 10,000080
 • Bloki: 586,487
 • Czas blokowania: 2,50 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 3,17 USD / 1,68 USD

Zcash, tak jak Monero stawia na prywatność. Zcash oferuje dwa rodzaje adresów: przezroczyste adresy, które są publicznie widoczne w łańcuchu blokowym Zcash oraz chronione adresy, które są bardziej prywatne, ponieważ prywatność jest filarem, na którym opiera się architektura Zcah. Nie ma centralnej bazy danych związanej z Zcash, więc nie ma obaw o pojedynczy punkt awarii lub szanse na włamanie. Będąc obsługiwanym przez różne komputery i sieci systemowe, władze prawie nie mogą go kontrolować ani wyłączać. Podobnie jak Monero, transakcje Zcash również odbywają się bez ujawniania nadawcy, odbiorcy czy kwoty transakcji.

Feathercoin (FTC)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 5,22 GH / s
 • Nagroda blokowa: 40,00
 • Bloki: 2788,198
 • Czas blokowania: 1,00 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 0,10 USD / (0,86 USD)

Imię Feathercoin została podarowana monecie przez założycieli, ponieważ planowali stworzyć żeton jaśniejszy od światła. Ta lekkość i przydatność monety zwykle skutkuje niewielkimi opłatami, co przyspiesza weryfikację i przetwarzanie bloków (zwykle prawie jeden blok na minutę). Moneta ma dość duży zasób wynoszący 336 milionów monet (obecnie w obiegu jest 210 milionów monet). Wielu analityków na ulicy porównuje Feathercoin do zaawansowanej i zmodyfikowanej wersji Bitcoina, która, jak się uważa, początkowo rozwidliła kod źródłowy Litecoina. Użytkownicy Feathercoin mają łatwy dostęp do dwóch portfeli (FeathercoinCore i Electrum), które działają dokładnie zgodnie z portfelami Bitcoin, z tą tylko różnicą, że są lżejsze i znacznie szybsze w przetwarzaniu bloków. Oprócz dwóch portfeli stacjonarnych, Feathercoin znajduje wsparcie w różnych portfelach mobilnych, co czyni go dość powszechną monetą.

Przeczytaj także: Prognoza cen Litecoina [LTC] na rok 2019/2020/2025

Einsteinium (EMC2)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 79,42 GH / s
 • Nagroda za blok: 2,00
 • Bloki: 2,456,664
 • Czas blokowania: 1,00 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 1,54 USD / (2,06 USD)

Einsteinium to cyfrowa waluta, która została stworzona z myślą o finansowaniu projektów technologicznych, naukowych i humanitarnych. Waluta jest również źródłem finansowania i krąży za pomocą dowodu kalkulacji pracy, podobnie jak Bitcoin. Tak więc w praktyce Einsteinium działa bardzo podobnie do Bitcoina, który jest powiązany z funduszem charytatywnym. Firma stojąca za EMC2, Einsteinium Foundation jest pierwszą siecią opartą na blockchain o otwartym kodzie źródłowym, która jest powiązana ze zbieraniem funduszy na przedsięwzięcia naukowe i technologiczne, które koncentrują się na ulepszaniu i rozwijaniu nauki i innowacji.

StartCoin (START)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 105,68 GH / s
 • Nagroda blokowa: 5,00
 • Bloki: 2033754
 • Czas blokowania: 1,00 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 0,02 USD / (3,58 USD)

StartCOIN, podobnie jak EMC2, pomaga również we wspieraniu i promowaniu inicjatyw finansowania społecznościowego (ze szczególnym uwzględnieniem charytatywnych). Oprócz zbierania pieniędzy moneta służy również jako nagroda dla posiadaczy, gdy udostępniają i wspierają projekty finansowane społecznościowo. Moneta i projekt zostały uruchomione w lipcu 2014 roku i zostały wyodrębnione z różnicy Litecoin, ponieważ nie używa algorytmu Litecoin Scrypt. Obowiązuje limit całkowitej podaży monet, który wynosi 84 miliony USD, a nagroda blokowa zmniejsza się co roku o połowę.

GameCredits (GAME)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 203,95 GH / s
 • Nagroda za blok: 12,50
 • Bloki: 2461,344
 • Czas blokowania: 1,50 minut
 • Dochód / zysk dziennie: 1,94 USD / (1,66 USD)

GameCredits Gra (GAME) została uruchomiona w 2014 r., Koncentrując się na branży gier, która umożliwiła posiadaczom korzystanie z niej do zakupów online towarów cyfrowych i usług związanych z grami. Firma stojąca za monetą, GameCredits Inc., została założona w Serbii w 2016 roku i obecnie liczy 100 osób w pięciu krajach. GameCredits, moneta, która opiera się na Bitcoinie, czerpie z niej wiele inspiracji. Wydobywanie kryptowaluty wykorzystuje algorytm Scrypt zgodnie z zasadą PoW (proof-of-work).

Florincoin (FLO)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 390,92 GH / s
 • Nagroda za blok: 6,25
 • Bloki: 3596,760
 • Czas blokowania: 40,00 sekund (y)
 • Dochód / zysk dziennie: 1,65 USD / (1,95 USD)

FlorinCoin przedstawia się jako platforma, która służy do tworzenia w pełni zdecentralizowanych aplikacji. Moneta zapewnia wydajność całej sieci Florin i pomaga w utrzymaniu dużej szybkości przetwarzania transakcji przy czasie formowania bloku wynoszącym 40 sekund. Głównym wyróżnikiem tego projektu była możliwość dodania komentarza do 528 znaków do każdej transakcji. Większość FlorinCoin jest oparta na otwartym kodzie Bitcoin, ale z szumowinami z Litecoin.

Skraj (XVG)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 755,13 GH / s
 • Nagroda blokowa: 730,00
 • Bloki: 3369191
 • Czas blokowania: 30,00 sekund (y)
 • Dochód / zysk dziennie: 1,67 USD / (1,93 USD)

Skraj jest ulepszoną wersją oryginalnego łańcucha blokowego Bitcoin, który przewiduje realizację swojej misji polegającej na zapewnieniu osobom indywidualnym i firmom szybkiego, efektywnego i zdecentralizowanego sposobu dokonywania transakcji bezpośrednich z korzyścią dla prywatności. Ostatecznym celem monety jest dostarczenie kryptowaluty, aby ludzie mogli z niej korzystać każdego dnia. Dzięki Verge Currency firmy i osoby prywatne mają dostęp do elastycznych opcji wysyłania i otrzymywania płatności.

Vertcoin (VTC)

Kluczowe statystyki górnicze

 • Hashrate sieci: 778,68 GH / s
 • Nagroda blokowa: 25.00
 • Bloki: 1192,732
 • Czas blokowania: 2,50 minut
 • Przychody / zysk dziennie:

Projekt Vertcoin blockchain został stworzony w taki sposób, aby moc wydobywcza nie ulegała konsolidacji. To był wysiłek twórcy monety, aby utrzymać walutę w pełni zdecentralizowaną przez cały czas. Po zadbaniu o decentralizację, założyciele zadbali o to, aby moneta była łatwa do wydobycia, co ułatwiłoby wydobycie kryptowaluty dla każdego. Bardzo podobny do Litecoina, algorytm konsensusu Vertcoin jest bardzo odporny na VTC ASIC. W przeciwieństwie do wielu innych altcoinów, które istnieją obecnie, Vertcoin nigdy nie miał bonusów ICO, airdrop ani pre-mine. To również zostało zaprojektowane z jakiegoś powodu, aby nie dawać żadnej nadmiernej przewagi grupie lub jednostkom, zapewniając im dostęp do Vertcoin przed publicznością..

Wniosek

Chociaż te monety są łatwe do wydobycia, nowy górnik musi zwrócić uwagę na inny czynnik, który może zmienić ich sytuację, na przykład wykorzystanie basenów. Najłatwiejsza do wydobycia kryptowaluta zależy również od tego, w jaki sposób naliczane są opłaty za pulę. Bycie częścią puli zwiększa częstotliwość wypłat dla każdego, kto jest częścią puli. Utrzymując wszystko pod kontrolą, górnik zdecydowanie potrzebuje najlepszych dostępnych zasobów, aby faktycznie ułatwić wydobywanie kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me