Trezor vs Ledger: Porównanie i przegląd najlepszego portfela sprzętowego (2019)

Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze przy dokonywaniu inwestycji. Ponieważ zagrożone są ciężko zarobione pieniądze inwestorów. Dlatego inwestorzy szukają wiarygodnych giełd do inwestowania i handlu.

Niestety, ze względu na rozwój branży kryptowalut, niewiele giełd było w stanie zapewnić inwestorom ten komfort, a wielokrotnie pojawiały się hacki, które zawsze przypominały im, że ich pieniądze nie są bezpieczne. Plik gorące portfele, ten, który jest online i jest zarządzany przez giełdy w celu przechowywania kryptowalut użytkowników, stał się najbardziej widocznym obszarem, w którym hakerzy mogą się włamać, ponieważ mają dużo zasobów cyfrowych.

Z tego powodu te hacki i ciągłe zagrożenia, które istnieją wokół gorących portfeli. Wielu analityków i ulicznych ekspertów uważa, że ​​najlepszym sposobem zabezpieczenia tych aktywów kryptograficznych jest przechowywanie ich w zimnych portfelach lub portfelach sprzętowych. I dwie najlepsze nazwy, które walczą o czołowe miejsce w branży portfeli sprzętowych, to Trezor i Ledger. Poniższy artykuł jest przeznaczony dla czytelnika, aby zidentyfikował najlepszy dla siebie portfel cold wall. W związku z tym artykuł opiera się na porównaniu funkcji, które inwestor zazwyczaj rozważałby przy zakupie zimnego portfela. Obejmują one –

 • Wspierane urządzenia
 • Obsługiwane monety przez Trezora i Ledgera
 • Bezpieczeństwo
 • Konfiguracja i użyteczność
 • Wygląd fizyczny i trwałość
 • Widzieć i czuć
 • Koszt
 • Wniosek

Krótki przegląd portfela sprzętowego Trezor

Trezor został wydany latem 2014 roku i był pierwszym portfelem sprzętowym wprowadzonym na rynek. Portfel sprzętowy pochodzi od firmy SatoshiLabs z siedzibą w Czechach. Firma Satoshilabs została założona przez Marka Palatinusa – dzięki jego znajomości technologii i kryptowaluty stworzył Trezora – wraz z innym jego wynalazkiem o nazwie Slushpool. Zrozumienie każdego aspektu branży kryptograficznej i bezpieczeństwa, którego brakowało gorącym portfelom.

Trezor został wymyślony, aby pomóc inwestorom i handlowcom poprawić bezpieczeństwo ich aktywów kryptograficznych, chroniąc je przed hakerami, wirusami i oszustwami ze strony osób trzecich. Idea tego wynalazku była dość prosta i bezpośrednia – utrzymuj zasoby cyfrowe w trybie offline z dala od wszystkich złośliwych postaci i pod kontrolą ich użytkowników.

Mając za sobą niewiele historii, portfel Trezor odniósł pewien sukces, który pomógł mu zbudować świetną reputację iz biegiem czasu nadal ulepszał swoje funkcje i obsługę nowych monet. Dzięki temu Trezor był w stanie wyróżnić się na tle swoich konkurentów i dotrzymać kroku stale rosnącemu popytowi na kryptowaluty. Ta dalekowzroczność i dynamizm założycieli pomogły Trezor zyskać reputację jednego z najlepszych w branży.

portfel trezor

Szybkie wprowadzenie do portfela sprzętowego Ledger

Ledger od początku swojego istnienia dążył do bycia liderem w dostarczaniu rozwiązań związanych z bezpieczeństwem kryptowalut i aplikacji opartych na blockchain. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, ma biura w Vierzon i San Francisco, w których pracuje zespół ponad 130 specjalistów..

Ledger szczyci się swoim sukcesem i zdolnościami do wymyślania mnóstwa produktów i usług, które są wykorzystywane do ochrony aktywów cyfrowych i kryptograficznych dla osób fizycznych i firm. Wśród ich produktów najbardziej udana była linia portfeli sprzętowych Ledger, która ma klientów w 165 krajach. Wsparcie klientów pomogło firmie w pozyskaniu znacznego kapitału od prywatnych inwestorów, który obecnie wynosi ponad 85 mln USD w 4 rundach inwestycji.

Ledger znacznie wyprzedza konkurencję, jeśli chodzi o dostarczanie rozwiązań bezpieczeństwa dla kryptowalut. Mają każdy element, który sprawia, że ​​jest to marka godna zaufania, czy to odpowiednia mieszanka zespołu, pasji czy wizji.

Ledger Nano S

Obsługiwane urządzenie, system operacyjny i aplikacja


Urządzenie Trezor jest kompatybilne zarówno z komputerem, jak i smartfonem. Obsługiwane systemy operacyjne to Windows 7 i nowsze, macOS 10.11 i nowsze, Linux i Android OS.

Najnowsze urządzenia Ledger wymagają komputera stacjonarnego (co najmniej 64-bitowy Windows 8, macOS 10.8 lub 64-bitowy Linux) lub smartfon (co najmniej iOS 9 lub Android 7) do instalowania aplikacji, dodawania kont, sprawdzania sald kont i zarządzania bezpiecznymi transakcjami.

Oba portfele, Trezor i Ledger, mają własny interfejs, który ułatwia obsługę. Oprócz własnego interfejsu użytkownicy mogą uzyskiwać do nich dostęp za pomocą wielu aplikacji portfeli innych firm. Poniższa tabela przedstawia wiodącą aplikację i jej zgodność z Trezor vs Ledger.

Aplikacja Trezor Ledger Nano S
Elektron tak tak
MyEtherWallet tak tak
Grzybnia tak tak
Copay tak tak
GreenBits tak tak
MultiBit HD tak Nie
MyTrezor tak Nie
Ledger Chrome Nie tak

Waluty obsługiwane przez portfel Trezor

Trezor obsługuje różnorodne aktywa cyfrowe, w tym Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (+ wszystkie tokeny ERC20), Ethereum Classic (ETC), NEM, Expanse, UBIQ i Bitcoin testnet.

Zgodnie z ostatnimi aktualizacjami integracja tokenów ERC20 nie jest obecnie możliwa z portfelami Trezor, ale można ich łatwo i bezpiecznie używać z portfelem Trezor Beta wraz z innymi powszechnie używanymi portfelami i usługami innych firm. Podczas gdy ich klucze podstawowe i prywatne pozostają chronione w urządzeniu Trezor. Istnieje możliwość, że niektóre tokeny ERC20 mogą mieć trudności z rozpoznaniem przez oprogramowanie układowe Trezora, ale to nie przeszkadza w ich przechowywaniu i wysyłaniu przez portfele Trezor. Użytkownicy muszą tylko podać ścieżkę adresową swojego tokena, a zostanie ona wyświetlona jako „nieznany token”

Waluty obsługiwane przez portfel Ledger Nano S.

Podobnie jak Trezor, Ledger Nano S obsługuje również różnorodne zasoby cyfrowe, w tym wiele znanych monet i tokenów. Transakcje na główne monety i tokeny odbywają się za pośrednictwem interfejsu oprogramowania Ledger Live. Oto lista znanych monet obsługiwanych przez Ledger Nano S, która obejmuje Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Monero (XMR), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Zcash (ZEC), Dash (DASH).

Ledger Nano S działa z własnymi interfejsami: aplikacja Ledger Live (bezpłatna aplikacja Google Chrome), a jednocześnie umożliwia użytkownikom korzystanie z innych kompatybilnych portfeli programowych, o których mowa powyżej w artykule.

Środki bezpieczeństwa firmy Trezor i Ledger

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zarówno portfele Trezor, jak i Ledger zapewniają ten sam poziom bezpieczeństwa, prawie trzymają go na szyi. Najważniejszą cechą bezpieczeństwa zarówno Trezora, jak i Ledger Nano S jest to, że obaj używają swoich ekranów do generowania i wyświetlania klucza prywatnego w trybie offline.

Ponadto portfele proszą użytkowników o utworzenie kodu dostępu wraz z nasionem odzyskiwania. Przypadkowo, jeśli użytkownik zgubi portfel, zostanie skradziony lub uszkodzony, jego klucz prywatny zostanie utracony. Do tego służy ziarno odzyskiwania i kod PIN.

Użytkownik może użyć swojego ziarna odzyskiwania, aby odzyskać swoje monety. Kod PIN uniemożliwia innym uzyskanie dostępu do portfela – w przypadku jego zgubienia lub kradzieży nikt inny nie może dostać się do portfela sprzętowego bez kodu PIN utworzonego przez użytkownika.

Oprócz kodu PIN i materiału źródłowego odzyskiwania, które pomagają użytkownikowi odzyskać utracony klucz prywatny, oba portfele zapewniają teraz również trzecią warstwę zabezpieczeń zwaną „Passphrase”. Hasło może być traktowane jako 24-te słowo materiału siewnego odzyskiwania. Podobnie jak w przypadku kodu PIN, użytkownik ma możliwość ustawienia hasła. To hasło może być słowem lub zestawem liter. Oczekuje się, że użytkownik zapamięta hasło zamiast je zapisywać, zabezpieczając je w ten sposób całkowicie i z dala od złośliwych znaków.

Tak więc, jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa, zarówno Trezor, jak i Ledger stoją na szyję.

Konfiguracja i użyteczność

Portfel Trezor i portfel Ledger mają fizyczną postać, którą należy podłączyć do komputera za pomocą kabla micro USD. Oba portfele są kompatybilne z systemami Windows, Linux i macOS. Procedura konfiguracji obu portfeli jest dość prosta i łatwa. Kroki obejmują – ustawienie kodu PIN i zapisanie kopii zapasowej materiału siewnego odzyskiwania, który może zostać użyty w przypadku zgubienia kodu PIN. Podobnie interfejs jest przejrzysty, przyjazny dla użytkownika i dobrze zaprojektowany, dzięki czemu jest bardzo łatwy w użyciu zarówno w Trezor Wallet, jak i Ledger Nano S.

Porównajmy, jak wyglądają interfejsy: Trezor vs Ledger

interfejsy Trezor– Trezor interfejsy Ledger– Ledger

Wygląd fizyczny i trwałość

Portfel Trezor jest wykonany z tworzywa sztucznego, podczas gdy z drugiej strony portfel Ledger ma korpus ze stali nierdzewnej (co oznacza, że ​​jest bardziej premium i wytrzymały). To daje Ledger Nano S przewagę nad nim, jeśli chodzi o bardziej stylowy wygląd, ale nie tego szuka etui z portfelem. Ale jeśli mówimy tutaj tylko o wytrzymałości, to Ledger Nano S zdobył punkt powyżej Trezora, ponieważ jest lepiej chroniony przed uszkodzeniami.

Wygląd i styl Trezor Vs Ledger

Oba, Trezor i Ledger Nano S, mają prawie identyczny rozmiar. Oba są wystarczająco małe, dzięki czemu można je łatwo nosić, a jednocześnie są dyskretne i nie przeszkadzają. Oba urządzenia mają mały ekran, któremu towarzyszą dwa przyciski, co ułatwia poruszanie się po nim. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, Trezor ma nieco większy ekran, który ma rozdzielczość 128 × 64 pikseli. Dla porównania, Nano S jest mniejszy z dwóch, prawie o połowę mniejszy od Trezora. Pod względem bezpieczeństwa fizycznego Nano S wyprzedza Trezora, ponieważ jest wykonany z mieszanki plastiku i metalu, z wytrzymałym plastikowym wnętrzem otoczonym obrotową metalową osłoną, nadającą mu modny wygląd.

Koszt

Cena dwóch modeli Ledgera wynosi

 • Ledger Nano X – 119 USD
 • Ledger Nano S – 59 USD

Cena obu modeli Trezora to

 • Trezor T – 165 USD
 • Trezor One – 78 USD

Wniosek

Znowu różnica jest znacznie mniejsza w obu portfelach, trudno nam wylosować zwycięzcę. Użytkownik musi spojrzeć na monetę, którą chce przechowywać, i podnieść portfel. Również jeśli koszt jest ograniczeniem, Ledger Nano X jest zdecydowanie o prawie 20 USD tańszy w porównaniu z podstawowymi modelami Trezora. Reszta Trezor i Ledger zdecydowanie idą łeb w łeb, jeśli chodzi o odebranie przez użytkownika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector