Twoja lista kontrolna przed rozpoczęciem handlu kryptowalutą

Gotowy do rozpoczęcia handlu?

Szukasz najlepszej giełdy kryptowalut dostosowanej do Twoich potrzeb? Nie masz pewności, która giełda będzie dla Ciebie najlepsza? Wiedza o tym, jak kupić Bitcoin, Ether, Litecoin lub inne kryptowaluty, jest ważnym i niezbędnym pierwszym krokiem w zakupie cyfrowej waluty. Ponieważ prawdopodobnie będziesz inwestować w bitcoin, a następnie używać go do kupowania innych walut, oto kilka szybkich wskazówek, które mogą Ci się przydać.

Gdzie mieszkasz?

Najpierw zbadaj, które giełdy działają w jakich częściach świata. Niektóre są dostępne tylko dla mieszkańców określonych regionów lub krajów i mogą mieć wykluczenia. Weź to pod uwagę przy wyborze swojego. Nie ma powodu, aby handlować na rynku, na którym nie mieszkasz. Obsługa klienta może stanowić problem, jeśli operatorzy giełdy nie są rodzimymi językami.

Jak wygląda rynek?

Następnie zechcesz trochę zbadać rynek. Które waluty zyskują na popularności? Które spadają? Zapytaj i poczytaj. Pomoże Ci to określić, które kryptowaluty chcesz kupować lub handlować. Wiedza na temat waluty, której potrzebujesz, jest bardzo ważna. Dlatego:

Co chcesz kupić?

Niektóre giełdy obsługują tylko bitcoiny, Ether i Ripple. Jeśli to wszystko, czego szukasz, może to jest wymiana, której chcesz. A może interesują Cię bardziej spekulacyjne inwestycje? Takich jak niezliczone nowe altcoiny. Jeśli tak, warto zbadać giełdę, która umożliwia kupowanie i handel szerszą gamą walut.

Jakie są opłaty?

Wygórowane opłaty będą głównym sygnałem, że giełda, której szukasz, nie jest dla Ciebie odpowiednia. Robić zakupy! Z ponad 125 różnymi giełdami na całym świecie od 16 grudnia 2017 r. Będziesz chciał odrobić lekcje.

Jak będziecie płacili?

Będziesz także wybierać wymianę w oparciu o metodę płatności. Więc zadaj sobie pytanie; korzystasz z PayPal, przelewu czy gotówki? Szukasz giełdy, która pozwoli Ci sparować konto bankowe, kartę kredytową lub debetową? To wszystko, na co należy zwrócić uwagę, czytając o giełdach dostępnych w Twoim regionie

A co z bezpieczeństwem?

Bezpieczeństwo ma również ogromne znaczenie przy wyborze wymiany. Nie chcesz dokonywać zakupu tylko po to, aby dowiedzieć się, że giełda została zhakowana, a Twoje informacje skradzione. Warto więc przyjrzeć się takim czynnikom, jak standardy bezpieczeństwa stosowane przez każdą wymianę, tj. HTTP / HTTPS, uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz opcje Authy lub Google Authenticator zamiast tylko SMS-ów..


Mogę nie spieszyć się?

Wybierz mądrze, to są twoje pieniądze i twoja przyszłość. Nie ma więc potrzeby się spieszyć. Jednak wraz z rozwojem rynków, im szybciej podejmiesz decyzję, tym lepsza będzie Twoja pozycja do dokonywania inwestycji. Większość giełd pozwala na zakup altcoinów za pomocą bitcoinów lub eteru. Głównym celem wymiany jest umożliwienie Ci przeprowadzania różnorodnych transakcji z jednej waluty na drugą.

Nie stresuj się.

Więc baw się dobrze i ciesz się tym wschodzącym rynkiem! Staniesz się częścią globalnego przedsięwzięcia, które zmienia oblicze finansów i waluty, jakie znamy. A twoja decyzja, którą wymianę wybierzesz, będzie kroplą w wiadrze, które wypełnia się jak ocean, gdy mówimy. Chociaż Twoja decyzja jest niewielka pod względem ogólnoświatowego widoku, jest ona dla Ciebie ważna.

Ochrona przed oszustwami.

To może być dobry moment, aby wspomnieć o oszustwie. Twoja giełda powinna być wdrażana i zgodna ze standardami, które odpowiadają Twoim potrzebom. Jeśli anonimowość jest dla Ciebie ważna, sprawdź, jak Twoja potencjalna giełda radzi sobie ze standardami Know Your Customer (KYC) określonymi przez odpowiednie władze. Coingape.com jest dobrym źródłem forów poświęconych tym czynnikom.

Opinie?

Ponadto zawsze możesz liczyć na zadowolonych lub niezadowolonych klientów, którzy napiszą pochlebne lub zjadliwe recenzje. Więc w razie potrzeby zechcesz je sprawdzić. Podobnie jak główni gracze w handlu, tacy jak Amazon i Alibaba, oferują recenzje produktów, tak dobre wymiany publikują te recenzje, a także wytyczne KYC. Ostatecznie właśnie przejrzystość jest tym, czego szukasz.

Zaufanie jest ważne.

To są twoje pieniądze. Dobra wymiana będzie uwzględniać fakt, że powierzasz im swoje finansowe dobro. Dlatego szukaj otwartości, łatwości obsługi i poczucia, że ​​nie ma nic zawiłego w tym, jak prowadzą interesy. Musisz im ufać.

Myślenie długoterminowe.

Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, gdy po latach działalności Twoje dane osobowe pozostaną bezpieczne, a przysłowiowe jajo będzie rosło szczęśliwie, gdy będziesz obserwować w zaciszu własnego domu lub biura. Innym czynnikiem jest łatwość korzystania z giełdy na urządzeniu mobilnym. Spójrz na giełdę w telefonie, a także na komputerze domowym, jeśli będziesz handlować w ruchu.

Co to na świecie jest księga zamówień?

Wreszcie, większość giełd z dużym wolumenem transakcji publikuje swój portfel zamówień. To jest po prostu lista zleceń kupna i sprzedaży oferowanych na giełdzie. Wysoki wolumen w tym obszarze jest martwym dowodem na to, że ludzie korzystają z giełdy i że pod względem płynności giełda ma dobrą kondycję.

A jeśli go nie mają (jeszcze?)

Nie wszystkie giełdy go mają. To powiedziawszy, chociaż ten czynnik jest ważny przy określaniu, czy wymiana przebiega, czy nie, należy pamiętać, że nowe wymiany mają miejsce cały czas, a najlepsze może dopiero nadejść.

Duże kontra małe

Jeśli giełda nie publikuje księgi zamówień, nie oznacza to, że są one automatycznie niesłuszne lub nielegalne, po prostu może nie mieć jeszcze tej funkcji wbudowanej w bazę danych witryny i / lub mieć mniejszą objętość niż niektórzy z większych graczy.

Nie zapomnij zsumować wszystkich kosztów.

Pamiętaj, opłaty, jakie pobiera wymiana walut za transakcję, będą głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Opłaty te, zwłaszcza jeśli jesteś inwestorem o dużym wolumenie, sumują się bardzo szybko. Dlatego mądrze dokonuj transakcji i wybierz giełdę, która odpowiada Twoim konkretnym potrzebom i osobistym preferencjom.

Jakie masz ramy czasowe?

Jeśli liczy się czas, sprawdź ograniczenia czasowe dotyczące tego, jak szybko otrzymasz bitcoiny, Ether, Litecoiny lub inną kryptowalutę po jej zakupie. W zależności od ruchu w sieci spodziewane są pewne opóźnienia. Jeśli jednak giełda z reguły przechowuje Twoje transakcje przez dłuższy okres czasu, niż jest to konieczne, zanim otrzymasz pieniądze, z pewnością nie są one dla Ciebie odpowiednie.

Dodając to wszystko.

Pamiętaj, że chodzi o to, gdzie mieszkasz, jak zapłacisz za walutę, którą kupujesz / handlujesz, opłaty, które chcesz ponieść za transakcję, a także odpowiednie środki bezpieczeństwa i weryfikację tożsamości, które wdraża każda giełda. Upewnij się, że giełda stawia klientów na pierwszym miejscu. Pamiętaj, że to twoje pieniądze i powinieneś chronić nie tylko transakcje walutowe za pośrednictwem łańcucha bloków, ale także swoje dane osobowe.

Blockchain?

Na tym polega piękno kryptowaluty. Oparty na bardzo silnym szyfrowaniu i kryptografii, łańcuch bloków jest bardzo ekscytującą nową formą przechowywania nie tylko danych, jest to niezniszczalna księga. A wraz z nim spokój ducha, wiedząc, że gdy coś zostanie zamknięte w bloku, pozostaje tam na zawsze. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w podjęciu decyzji, która giełda jest dla Ciebie odpowiednia. Powodzenia i udanych polowań!

Daj nam znać, co myślisz o bitcoinach w 2018 roku w komentarzach poniżej lub napisz do nas na adres [e-mail chroniony]

Prezentowane treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobiste straty finansowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector