Wstępny przegląd portfela baletowego | Nowy portfel kryptograficzny Bobby’ego Lee

Portfele kryptowalut były kluczowym elementem świata kryptowalut i blockchain. Są to w zasadzie programy, które pomagają wszystkim interesariuszom wszechświata kryptowalut w utrzymaniu ich kryptowalut i tokenów. Czy to giełda, instytucja czy inwestor indywidualny, nikt nie może funkcjonować bez portfela kryptowalutowego. To, co zasadniczo robi portfel kryptograficzny, to przechowywanie kluczy publicznych i prywatnych właściciela oraz pomaga mu w interakcji z łańcuchem bloków, umożliwiając mu dokonywanie transakcji na swoich tokenach, a także obserwowanie jego salda.

W ciągu ostatniej dekady pojawiło się kilka portfeli kryptograficznych, które rozrosły się, ale niewiele z nich odniosło sukces w ułatwieniu użytkownikom korzystania z nich. Kwestie bezpieczeństwa dodatkowo podzieliły społeczność portfeli na dwie – w zasadzie portfele online lub gorące i offline lub zimne portfele, z których każdy ma swój własny zestaw zalet i wyzwań.

Portfel baletowy – zimny portfel ukierunkowany na masową adopcję

Nawet będąc kluczowym elementem ekosystemu kryptowalut, większość portfeli mobilnych nie jest tak przyjazna dla użytkownika. Wiele osób zwykle boryka się z problemami związanymi z hasłami, kopiami zapasowymi, zarządzaniem wieloma portfelami, a niektórzy nawet ufają, że osoba trzecia zajmie się ich aktywami. Podczas gdy większość użytkowników kontynuuje swoje techniczne zmagania, zawsze są obciążeni ryzykiem zrobienia czegoś źle i utraty monet w ciągu kilku sekund.

Pozostając w grze kryptowalutowej przez ponad 8 lat i pracując nad globalnym przyjęciem Bitcoin i kryptowalut, Bobby Lee, były dyrektor generalny i współzałożyciel pierwszej chińskiej giełdy kryptowalut, aby doświadczyć tych zmagań na własnej skórze. Dlatego, aby rozwiązać problemy łatwości obsługi, a także bezpieczeństwa i dostępności, zaprojektował i uruchomił portfel o nazwie Ballet – pierwszy na świecie nieelektroniczny, wielowalutowy portfel sprzętowy, który zapewnia użytkownikowi 100% Offline Cold Storage..

Wizją Ballet jest „uczynienie kryptowaluty prawdziwie dostępną dla każdego, bez względu na wiek czy pochodzenie”. Dlatego zespół programistów stojący za portfelem pracował nad podstawowymi aspektami, elegancją i użytecznością, zapewniając użytkownikowi bezproblemowe doświadczenie w zarządzaniu i transakcjach kryptowalutowych bez kłopotów, z którymi wcześniej się borykali..

Ballet, coś, co wygląda jak karta kredytowa ze stali nierdzewnej, stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania, pytania i komplikacje, które dotyczą posiadania kryptowaluty i możliwości transakcyjnych. Portfel próbuje umożliwić ludziom korzystanie z kryptowalut, takich jak gotówka.

Kluczowe cechy portfela

 • Brak rejestracji lub logowania na konto: Portfel nie wymaga żadnych danych rejestracyjnych ani danych logowania do konta. Użytkownicy muszą po prostu zeskanować kod QR, który znajduje się w Portfelu Baletu i zacząć korzystać z aplikacji mobilnej. Nie ma potrzeby KYC ani jakiejkolwiek rejestracji wymaganej do zainicjowania transakcji.
 • Aktywa do łatwej transakcji: Ballet bardzo ułatwia użytkownikom dokonywanie transakcji na kryptowalutach. Instrukcje ekranowe w aplikacji są bardzo łatwe i zapewniają jasne wytyczne, bez powodowania zamieszania i kłopotów.
 • Dostęp do wartości portfela w czasie rzeczywistym: Aplikacja jest naprawdę prosta i dostarcza użytkownikom wartości rynkowej ich aktywów w czasie rzeczywistym. Korzystanie z aplikacji nie jest kłopotliwe.
 • Prywatność: Aplikacja mobilna została zaprojektowana w sposób, który nie zachowuje ani nie przechowuje żadnych kluczy prywatnych używanych przez użytkownika. Portfel nie śledzi ani nie przechowuje żadnych danych osobowych ani finansowych użytkownika poza urządzeniami, na których jest zainstalowany.
 • Aktywacja wielowalutowa: Aplikacja umożliwia przechowywanie wielu walut w jednym miejscu. Chociaż są z tym związane dodatkowe opłaty i prowizje.
 • Standard przemysłowy: Portfel i aplikacja Ballet zostały opracowane w sposób konkurencyjny i wykorzystują standardowy protokół BIP38 do generowania kluczy prywatnych zgodnych ze standardem branżowym..

Przyjazne dla klienta

Balet, z założenia, działa bez ograniczeń i granic zwykle związanych z portfelami kryptograficznymi w dostępie do transakcji i zarządzania kryptowalutami. Ballet nie wymaga ani żadnego oprogramowania ani sterowników do instalacji, ani sprzętu, ani żadnego rodzaju haseł ani KYC. Czy to dziecko, czy jego dziadek, czy to techniczny, czy laik, korzystanie z Baletu to bułka z masłem dla każdego.

Może ci się spodobać również: Trezor vs Ledger: Porównanie i przegląd najlepszego portfela

Bezpieczeństwo i ochrona

Wiele portfeli kryptowalutowych nie dorównuje obecnie bezpieczeństwu i ochronie wymaganym w przypadku kryptowalut. Zagrożenie ze strony hakerów lub zaufanie osoby trzeciej do opieki nad aktywami było kluczowymi problemami większości firm zajmujących się portfelami kryptograficznymi. Biorąc to pod uwagę, firma Ballet dołożyła wszelkich starań, aby zaprojektować tę funkcję, zapewniając prawdziwy spokój posiadaczom monet.

Ballet po raz pierwszy wprowadził 2-Factor Key Generation (2FKG), aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Jest to proces używany przez portfel do produkcji i generowania kluczy prywatnych do fizycznych portfeli kart. Technologia ta zapewnia również najlepsze standardy bezpieczeństwa dla zasobów kryptograficznych znajdujących się w portfelu.

Fizyczny portfel zaprojektowany jako karta zapewnia w 100% offline Cold Storage, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do monet i tokenów w portfelu. Karta jest również odporna na manipulacje i łatwa do wykrycia, czy portfel był manipulowany.


Stalowa karta ma wiele funkcji bezpieczeństwa, które pokazują szczegóły, takie jak –

 • Podstawowa moneta na karcie
 • Unikalny numer seryjny karty
 • Kod QR z łatwo zauważalnym dowodem manipulacji
 • Niewidoczne oznakowanie widoczne tylko w świetle UV
 • Hasło do portfela, które należy zdrapać – ponownie zapewnia dowód fałszerstwa

Obsługa wielu walut

Na podstawie pierwszych wrażeń portfel Ballet mógłby stać się dobrym rozwiązaniem dla inwestorów posiadających portfel walut. Jedną z największych przeszkód związanych ze wszystkimi dobrymi portfelami było to, że zapewniają one wsparcie dla kilku walut. W tym miejscu portfel Ballet wypełnia się i zapewnia obsługę 16 głównych monet kryptograficznych, w tym BTC, ETH XRP itp., Z obsługą kolejnych 18 monet.

Aplikacja mobilna

Aby skorzystać z Portfela Baletowego, firma uruchomiła aplikację towarzyszącą na urządzenia mobilne, która umożliwia użytkownikom odbieranie, wysyłanie i utrzymywanie ich kryptowalut. Aplikacja umożliwia również użytkownikom sprawdzanie sald w czasie rzeczywistym, a także aktywowanie dodatkowych walut oprócz głównej monety. Aplikacja jest dostępna na Sklep z aplikacjami i Sklep Google Play. Zespół uruchomił również pakiet APK na Androida do dalszego rozwoju.

Wstępny przegląd Portfela Baletu przez społeczność

Społeczność zmieszała się z negatywnymi recenzjami po uruchomieniu portfela. Przechodząc przez dyskusję na forum na Bitcointalk, niektórzy użytkownicy nie byli zadowoleni z portfela. Niektórzy zadawali pytania w oparciu o strategię BTCC Bobby’ego Lee polegającą na sprzedaży fizycznych monet, które wydobywali bezpośrednio, i emisji poza centralizacją, podczas gdy kilku wspomniało, że nie lubią wstępnie finansowanych fizycznych monet. Kilku nawet podniosło kwestię klucza prywatnego generowanego przez producenta, nazywając to szalonym.

Różnica między portfelem Hot i Cold

Chociaż zarówno portfele na ciepło, jak i na zimno, zapewniają podstawową funkcję przechowywania kryptowalut dla swoich właścicieli, są dość różne pod względem innych funkcji, które zapewniają. Dostępność i bezpieczeństwo to zdecydowanie główne punkty, które odróżniają gorący portfel od zimnego portfela, a użytkownicy muszą podjąć mądrą decyzję, który portfel jest dla nich bardziej odpowiedni.

Gorący portfel

Zimny ​​portfel

Gorące portfele są dostępne online i zawsze są połączone z Internetem. Portfele offline zwykle znajdują się na jakimś sprzęcie, który może być tak prosty jak papier lub trochę skomplikowany, jak Pendrive. Te portfele są wymagane do połączenia się z Internetem przed dokonaniem transakcji.
Ponieważ Hot Wallets są zawsze online, dostępność i transakcje są natychmiastowe. Portfele offline zwykle wymagają trochę czasu na wykonanie transakcji, ponieważ przed wykonaniem transakcji muszą być połączone z Internetem. Niektóre portfele sprzętowe wymagają również od użytkowników zainstalowania sterowników podstawowych, zanim będzie można je kupić.
Będąc stale połączonym z Internetem, portfele Hot są podatne na włamania i ataki. Nawet najlepsi z portfela nie mogą zapewnić 100% bezpieczeństwa tych złośliwych działań. Bezpieczeństwo jest największym plusem, dlaczego zimne portfele są ważne. Nie mając żadnego połączenia z Internetem (chyba że podłączony przez użytkownika), zimne portfele są trudne do zhakowania. 
Preferowany przez handlowców i użytkowników, którzy często dokonują transakcji na kryptowalutach. Preferowany przez inwestorów lub użytkowników, którzy niezbyt często używają kryptowalut.

Wniosek

To, co Bobby Lee próbował wnieść na świat, jest zdecydowanie warte obejrzenia. Chociaż społeczność nie jest zbyt zadowolona z niektórych funkcji, a zespół Ballet Wallet ma trochę pracy, aby poradzić sobie z tymi niedociągnięciami. Nigdy mniej, doświadczenie, które Bobby przynosi ze sobą, jest zdecydowanie warte rozmowy, a wsparcie Ribbit Capital może tylko podnieść to przedsięwzięcie. Po użyciu portfel da lepsze wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał jego przyszłość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map