5 najlepszych żetonów do obstawiania 2020

Cała sfera kryptowalut jest innowacyjna dzięki nowym koncepcjom, które umożliwiają lepszy dostęp do kryptowalut. Ponadto koncepcje te pozwalają użytkownikom odzyskać maksymalne zyski z ich aktywów kryptowalutowych. Podczas gdy DeFi i rolnictwo dochodowe są jednymi z nich, inną koncepcją, która stała się popularna, jest obstawianie różnych kryptowalut. 

Staking jest koncepcją odpowiednią dla sieci blockchain Proof of Stake (PoS) i ułatwia sposób zarabiania pasywnego dochodu w kryptowalutach. W tym artykule przyjrzymy się podstawom obstawiania, czym jest obstawianie monet i które są najlepszymi monetami do postawienia w 2020 roku.. 

Co to jest Staking?

Obstawianie kryptowalut to mechanizm, w którym użytkownicy kryptowalut blokują swoje monety na określony czas. W zamian użytkownicy otrzymują nagrody w postaci tokena kryptowaluty. Podobnie jak banki dają procent odsetek za zablokowanie środków na koncie bankowym. 

Ten proces obstawiania ułatwia operacje w sieci blockchain. Jest wykonywany tak, aby wspierać sieci blockchain typu Proof of Stake (PoS). Dzięki Proof of Work (PoW), łańcuchom bloków, takim jak Bitcoin, mechanizm konsensusu transakcji jest osiągany poprzez wydobywanie. Jednak sieci PoW wymagają znacznej mocy obliczeniowej, a tym samym ograniczają współczynnik skalowalności. 

W przeciwieństwie do tego mechanizm Proof of Stake wybiera konkretny walidator w celu ułatwienia konsensusu i walidacji bloku. W większości przypadków do weryfikacji wybierany jest użytkownik posiadający maksymalną liczbę monet danego łańcucha bloków. Chociaż mechanizm PoS zmniejsza współczynnik decentralizacji w porównaniu z mechanizmem PoW, zapewnia niższą moc obliczeniową i lepszą skalowalność. 

Użytkownicy blokują fundusze, aby ułatwić działanie łańcucha bloków PoS. W zamian za kryptowaluty, użytkownicy otrzymują płatne tokeny odpowiedniej sieci blockchain. Dochód z odsetek w zamian za blokowanie tokenów kryptograficznych sprawił, że koncepcja ta stała się popularna szczególnie w ostatnim czasie.

Najlepsze monety do obstawiania

Z biegiem lat lista monet Proof of Stake znacznie wzrosła ze względu na wzrost popularności koncepcji obstawiania. Rzućmy okiem na jedne z najlepszych monet PoS dostępnych w 2020 roku. 

Token TERAZ (TERAZ)

TERAZ token jest rodzimym zasobem cyfrowym jednej z czołowych giełd kryptowalut ChangeNOW. Token ułatwia użytkownikom dostęp do niezliczonych produktów wewnętrznych dostępnych w ekosystemie NOW. Z biegiem lat, wraz z rosnącą popularnością i przyjęciem jego produktów, nastąpił znaczący wzrost wartości tokena NOW. 

Platforma pozwala teraz użytkownikom na obstawianie swojej kryptowaluty i otrzymywanie rocznych nagród zgodnie z czasem trwania, w jakim stawiasz token NOW. Im dłużej stawiasz jego żeton, tym większe nagrody otrzymasz. Użytkownik może zacząć od zaledwie 10 tokenów NOW i zablokować transakcję z rozszerzeniem dostarczone narzędzia: Token Freezer BEPTools lub mechanizm obstawiania portfela Guarda. Następnie jego protokół będzie co tydzień automatycznie obliczał i przynosił nagrodę. Wycena tokena NOW, niższe bariery w obstawianiu, większy procent odsetek i cotygodniowe nagrody to powody, dla których jest to jeden z najważniejszych dowodów na stawkę monet na naszej liście monet do obstawiania. 

Tezos (XTZ)

Następny na naszej liście monet do obstawiania jest Tezos, sieć blockchain działająca w oparciu o mechanizm Proof of Stake. Sformalizował swój nieodłączny proces zarządzania, umożliwiając zainteresowanym stronom głosowanie nad zmianami sieci. 


Natywnym tokenem kryptowaluty Tezos jest XTZ. Użytkownicy zdobywają token XTZ poprzez obstawianie, które w tej konkretnej sieci blockchain jest znane jako „pieczenie”. Piekarze zatwierdzają transakcje i weryfikują bloki, aby otrzymać w zamian token XTZ. Im więcej tokenu XTZ posiada interesariusz, tym bardziej ma on wpływ na zarządzanie łańcuchem sieci Tezos. XTZ stał się również jedną z popularnych monet do delegowania do walidatorów. Walidatory zajmują się zatwierdzaniem transakcji i obstawianiem tokena XTZ. W zamian pobierają opłatę za wykonanie operacji. Staking Tezos nagradza użytkowników rocznym zyskiem w wysokości 5-6%. 

Kosmos (ATOM)

Inną siecią blockchain na naszej liście monet potwierdzających stawkę jest Kosmos. Jest to platforma, która umożliwia tworzenie różnych aplikacji typu blockchain i ułatwia współdziałanie między różnymi sieciami. Uruchomiony w 2019 roku Cosmos działa na protokole Tendermint i zawiera mechanizm PoS. 

Cosmos ATOM można zdobyć, obstawiając monetę. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do rozwiązania Cosmos poprzez delegowanie lub uruchamianie węzła walidatora. W przypadku delegowania delegujesz odpowiedzialność na węzeł walidatora, który obstawia stawki w Twoim imieniu. W zamian węzeł walidatora pobiera określony procent za świadczenie usług. Użytkownicy korzystający z węzła walidatora lub delegacji mogą uzyskiwać roczne zwroty w zakresie od 8 do 10%. 

Decred (DCR)

Uruchomiony w 2016 roku, Decred opiera się na unikalnym modelu, który łączy w sobie zarówno Proof of Work (PoW), jak i Proof of Stake (PoS). Mechanizm hybrydowy ułatwia lepsze bezpieczeństwo dzięki decentralizacji PoW i umożliwia zarządzanie w łańcuchu przez PoS. 

Dzięki PoW górnicy mogą również brać udział w protokole Decred podczas przetwarzania i walidacji transakcji. Dzięki PoS użytkownicy mogą obstawiać swoje istniejące tokeny DCR, które mogą być również wykorzystywane do propozycji zarządzania łańcuchem. Górnicy PoW otrzymują 60% nagród blokowych, podczas gdy posiadacze PoS otrzymują 30%. Użytkownicy mogą uczestniczyć w sieci blockchain poprzez głosowanie lub delegowanie. Interesariusze mogą delegować uprawnienia walidacji do puli stakepool. Roczne zwroty za obstawianie tokena DCR wynoszą obecnie około 6%, ale użytkownicy muszą zainwestować co najmniej 138 tokenów DCR. 

Algorand (ALGO)

Algorand to sieć blockchain, która rozwiązuje nieuchronne problemy związane ze skalowalnością, bezpieczeństwem i decentralizacją w ekosystemie blockchain. Sieć blockchain działa w oparciu o mechanizm Pure Proof of Stake (PPoS). 

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do natywnego tokena kryptowaluty ALGO firmy Algorand poprzez obstawianie. W przeciwieństwie do naszych poprzednich przykładów, ta sieć nie ułatwia delegowania do innych węzłów. Stąd umożliwia decentralizację, gdyż eliminuje możliwość posiadania przez zbiór użytkowników maksymalnej siły głosu. Zawiera stosunkowo prosty proces obstawiania. Użytkownicy muszą przechowywać token kryptowaluty ALGO w portfelu innym niż powierniczy. Posiadanie co najmniej 1 ALGO automatycznie umożliwi użytkownikom zdobywanie nagród poprzez obstawianie. Obecnie za postawienie tego tokena kryptowaluty uzyskuje się roczną nagrodę w wysokości 5-6%. 

Uwagi końcowe

Branża kryptowalut wprowadza innowacje dzięki nowym metodom uzyskiwania dostępu do dochodów w kryptowalutach. Staking jest jednym z nich. Na naszej liście najlepszych monet do obstawiania przejrzeliśmy systemy blockchain i ich kolejne monety do postawienia. Ponadto zbadaliśmy również roczne zwroty zysków, jakich użytkownik może oczekiwać po obstawianiu różnych tokenów. Te kryptowaluty są jednym z najlepszych dowodów na monety w 2020 roku i ułatwiają pasywny dochód w branży kryptograficznej.

Zrzeczenie się: To płatny post i nie należy go traktować jako wiadomości / porady.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector