7 zielonych pomysłów, które mają na celu zmianę rynku kryptowalut

Z każdym dniem zdecentralizowany sektor finansowy zajmuje lepszą pozycję w skali globalnej. W chwili pisania tego artykułu kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi 353 164 662 453 USD, według danych Coinmarketcap.

Sukces ten wynika głównie z tego, że rynek ten reprezentowany jest przez alternatywną technologię finansową, charakteryzującą się oferowaniem klientom jak najlepszych korzyści. Wśród tych korzyści są wolność zdecentralizowanej gospodarki indywidualnej, lepsze opłaty transakcyjne, zwiększona prędkość, powszechna akceptacja, łatwość konwersji, wszechstronność, prywatność i anonimowość.

Sprawdź to Przewodnik dla początkujących & Podstawowe strategie dla Handel kryptowalutą.

Ale pomimo całego tego sukcesu istnieje segment, który stał się duchem nawiedzającym rynek kryptowalut. Mówimy o ogromnych kosztach energii elektrycznej. Choć podstawową wartością sektora finansów zdecentralizowanych jest technologia, to niezbędne ścieżki w obszarze ekologii nie zostały osiągnięte, co krytycy sektora bardzo dobrze wykorzystali do stygmatyzowania rynku kryptowalut..

W związku z tym, jak to się dzieje, że sektor finansowy, którego głównym filarem jest technologia, nie rozwiązał tego problemu?

Cóż, okazuje się, że stopniowo ta sytuacja się zmienia, ponieważ w tej chwili są małe i duże inicjatywy, które są stosowane, aby uczynić rynek kryptowalut bardziej przyjaznym dla środowiska. Powstają pomysły, które mają na celu zmianę negatywnego wpływu rynków kryptograficznych na środowisko. Przeanalizujemy siedem wynalazków ekologicznych, które koncentrują się na zmianie rynku kryptowalut w rynek przyjazny dla środowiska. 

  1. SolarCoin (lustrzanka)

Jest to platforma i kryptowaluta specjalnie zaprojektowana do promowania wytwarzania energii elektrycznej za pomocą fotowoltaicznej energii słonecznej, czystsza i nawet bardziej wydajna niż jakiekolwiek paliwo kopalne. Dynamika polega na stymulowaniu producentów energii fotowoltaicznej, którzy otrzymają 1 żeton lustrzanki za każdą dostarczoną przez siebie megawatogodzinę (MWh). W tym celu wystarczy bezpłatnie otworzyć portfolio i przesłać dokumenty dotyczące produkcji energii elektrycznej do Fundacji SolarCoin. Wnioskodawcy mogą oszczędzać, wymieniać lub wydawać lustrzanki, jak chcą, i mogą otrzymywać stałe dotacje przez następne 20 do 30 lat na wytwarzanie energii.

  1. EcoCoin

Jest to waluta cyfrowa, która nagradza dobre zachowanie ludzi wobec środowiska, jak podano na swoim oficjalnym portalu:

Spożywanie posiłków bezmięsnych, przejście na dostawcę zielonej energii lub jazda na rowerze do pracy mogą generować ekologiczne produkty, które możesz wydać na naszym nowym zrównoważonym rynku, aby kupić ekologiczne towary, usługi i doświadczenia. To nowy sposób śledzenia, mierzenia i nagradzania zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu teraz możesz robić dobrze i zarabiać ”.

Chociaż mówimy o scentralizowanej walucie cyfrowej, zdecydowaliśmy się umieścić ją na liście pomysłów ekologicznych, ponieważ reprezentująca ją fundacja (ecocoin.com) planuje przekształcić ją w zdecentralizowaną kryptowalutę za pomocą technologii blockchain..

Naszym następnym krokiem jest stworzenie globalnej kryptowaluty, aby zdecentralizować monetę ECO i wesprzeć ją zrównoważonymi aktywami, zaczynając od drzew. ”


  1. CryptoSolarTech (CST)

Jest to w zasadzie farma wydobywcza kryptowalut wykorzystująca energię odnawialną, zlokalizowana na południu Hiszpanii. Kluczem do tego projektu jest wykorzystanie klimatu tego kraju, który zwykle jest gorący przez cały rok. W ten sposób ta farma wydobywcza kryptowalut pozyskuje obfite ilości energii z elektrowni fotowoltaicznych, która zostanie wykorzystana do opłacalnego wydobycia. Farma ta będzie początkowo wyposażona w 3000 górników. 

Przeczytaj artykuł na temat Wydobywanie kryptowalut a kupowanie: co daje lepsze zyski?

Misja tego projektu pozostawia to wszystko na widoku:

Naszą misją jest demokratyzacja dostępu do wydobywania kryptowalut w odpowiedzialny sposób. Dlatego stworzyliśmy CST Token, który pozwala użytkownikom uczestniczyć w naszej platformie CST Mining, gdzie mogą wydobywać w sposób zrównoważony„.

  1. Żniwa

To prototyp, że wydobycie odbywa się za pomocą energii wiatru. Wykorzystuje turbinę wiatrową o mocy 700 W do zasilania kopalni znanej na całym świecie kryptowaluty „Zcash” ZEC.

Do głównych cech technicznych ekologicznego urządzenia należą: komputer z procesorem Core i3 z 4 GB pamięci RAM i dyskiem twardym o pojemności 256 GB, karta GeForce GTX 1080 Ti, a także wodoodporna obudowa i kontroler do regulacji obciążenia zasilania wchodząc z turbiny.

Dochód z prototypu zostanie przeznaczony na bezpośrednie finansowanie badań nad zmianami klimatu i możliwościami ich łagodzenia.

Według jego twórcy, inżyniera Julian Oliver:

Przewiduje się, że setki tych węzłów HARVEST mogłyby zostać rozmieszczone w najbardziej wietrznych częściach świata, generując duże sumy dodatkowego finansowania dla organizacji pozarządowych zajmujących się zmianą klimatu w czasie, gdy sama nauka o klimacie jest oblegana przez interesy rządów i korporacji związane ze stosowaniem paliw kopalnych ”.

  1. Toba

Jest to rower elektryczny wyprodukowany przez angielską firmę „50cycles”, za pomocą którego można wydobywać kryptowaluty.

Scott Snaith, założyciel i dyrektor generalny 50cycles powiedział mediom, że:

To nie tylko pierwszy tego typu rower elektryczny, ale będzie to również pierwszy produkt, który zostanie tokenizowany i nagrodzony nagrodą za użytkowanie.”

Należy zauważyć, że ten model roweru Toba nie będzie wydobywał żadnej popularnej kryptowaluty. Na razie będzie wydobywać tylko token Loyalcoin, który można wymienić na jeden z produktów firmy, 50 motocykli lub inne kryptowaluty głównego nurtu rynku kryptowalutowego na giełdzie Loyaltycoin Exchange.

Chcieliśmy umieścić ten pomysł na liście, ponieważ ta inicjatywa promuje dwie pozytywne i wielkie zmiany na korzyść środowiska. Po pierwsze, zachęca do korzystania z rowerów, które mogą pomóc w ograniczeniu wykorzystania pojazdów spalinowych, a po drugie, promuje ekologiczne wykorzystanie i świadomość cyfrowego wydobywania kryptowalut.

W tej chwili współpracujemy z Loyalcoin, aby nagradzać naszych klientów, ale ostatecznie rowery Toba będą miały własną cyfrową walutę, która stanie się jedną z tysięcy walut przyszłości, a Toba pozwoli pasażerom stać się jej integralną częścią jego wzrost.”

Scott Snaith, Założyciel 50 motocykli.

  1. Splot

Mowa o protokole opartym na algorytmie DAG (Direct Acyclic Graph) obsługującym rozproszoną księgę znaną jako IOTA, futurystycznej platformie, która zamiast pracować z technologią blockchain, zaproponowała swój system operacyjny lepiej znany jako; Splot.

Dowiedz się jak Aplikacja Blockchain wpływa na Internet rzeczy (IoT Blockchain Future).

Aby operacja została przeprowadzona za pomocą protokołu Proof of Work Bitcoin, Ethereum i Litecoin, górnicy muszą konkurować ze sobą, aby rozwiązać złożony problem matematyczny. Górnik, który rozwiązuje problem, uzyskuje prawo do wydobycia bloku w sieci blockchain. 

Ta procedura jest generalnie tą, która generuje duże zużycie energii. W Proof of Work olbrzymia ilość sprzętu o dużej mocy obliczeniowej i zużyciu energii konkuruje o rozwiązanie każdej transakcji między każdą transakcją. Powoduje to ogromne marnotrawstwo niepotrzebnej energii elektrycznej, ponieważ spośród setek lub tysięcy zespołów pracujących jednocześnie na maksimum swoich możliwości tylko kilka kończy transakcję. To jest przyczyną problemu z kosztami, nadmiernej energii, która jest obecnie przypisywana globalnej społeczności kryptowalut.

Dzięki technologii Tangle firmy IOTA nie stanowi to już problemu. Dzięki prostemu protokołowi, który wymaga współpracy w celu zweryfikowania dwóch transakcji, zanim transakcja zostanie zatwierdzona w sieci. W ten sposób zyskujesz prawo do darmowego przelewu, aw ciągu zaledwie kilku sekund, czyli w tym procesie nie marnuje się energii. Jednak każda energia ze smartfona lub komputera jest wykorzystywana do maksimum. Jakby tego było mało, IOTA niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak nieskończenie skalowalna i bezpłatna technologia oraz system bezpieczeństwa, który obiecuje chronić nawet przed możliwymi atakami DDoS komputerów kwantowych. IOTA wyjaśnia, że ​​te poziomy bezpieczeństwa zostaną osiągnięte, gdy sieć osiągnie masę krytyczną. Im więcej użytkowników dołączy, tym bezpieczniejsza będzie sieć IOTA.

Odpowiedzialność za środowisko jest jedną z podstawowych wartości IOTA, działaniem, które realizuje za pomocą technologii opartej na Tangle, dlatego umieściliśmy ją na drugim miejscu na liście najbardziej wpływowych pomysłów ekologicznych w krypto cosmo. 

Nasza technologia może poprawić jakość życia, wzmocnić ludzi i przekształcić branżę. Dokładnie oceniamy wpływ, jaki nasze działania mają na społeczeństwo i środowisko ”.

  1. Dowód stawki

Jest to protokół konsensusu, którego głównym celem jest obsługa, zarządzanie i ochrona sieci blockchain określonej kryptowaluty.

Ten protokół został stworzony w celu optymalizacji bezpieczeństwa Proof of Work i poprawy skalowalności sieci blockchain większości projektów, które używają Proof of Work i są pod tym względem ograniczone.

Ale jedną z najbardziej znaczących propozycji zmian jest to, że Proof of Stake całkowicie eliminuje nadmierne wydatki energetyczne. Górnicy z wysokowydajnym sprzętem i mocą obliczeniową nie są tu potrzebni ani wysokie koszty opłat za usługi elektryczne. Potrzebne jest tylko konwencjonalne zużycie prostego smartfona lub zwykłego komputera.

Należy zauważyć, że nie jest konieczne rozwiązywanie złożonego problemu matematycznego w tym modelu konsensusu, jak ma to miejsce w przypadku Proof of Work. Dlatego górnicy są nazywani walidatorami, ponieważ nigdy nie kopią (tutaj nie ma trudności z rozwiązywaniem problemów matematycznych), sprawdzają tylko.

Proof of Stake został zaprojektowany w taki sposób, aby walidatory z najwyższym kapitałem w danej kryptowalucie (i te z najdłuższym udziałem w sieci) miały większe prawdopodobieństwo losowego wyboru w celu walidacji transakcji i otrzymania nagrody. Dlatego, aby to zrobić, muszą postawić kwotę we wspomnianej krypto-walucie. Im większy ten kapitał, tym większe możliwości będą musieli zostać walidatorem i otrzymać nagrodę.

Obecnie wiele ważnych kryptowalut, które należą do 20 kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej, według Coinmarketcap, korzysta z tego bardziej przyjaznego dla środowiska protokołu konsensusu, spośród których wyróżniają się: Cardano, NEO, Tezos i Tron, aby wymienić najbardziej wpływowy.

Ten bezpośrednio lub pośrednio zrównoważony i przyjazny dla środowiska pomysł zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście, ponieważ był najbardziej wpływowym zielonym pomysłem w niszy kryptowalut. 

Vitalik Buterin, Założyciel Ethereum już wykonuje protokół Proof of Stake w sieci Ethereum i ma na ten temat do powiedzenia:

Byłbym bardzo smutny, gdyby moim głównym wkładem w świat było dodanie ekwiwalentu zużycia energii elektrycznej na Cyprze do globalnego ocieplenia ”.

Przeczytaj wszystko o Ethereum 2.0, najnowsze osiągnięcie w łańcuchu bloków Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector