Bitcoin pozostawiony za złotem jako najskuteczniejszym zasobem, oto dlaczego Bitcoin nie jest bańką?

W ciągu ostatnich kilku lat musieliście zauważyć, że niektórzy ludzie mają tendencję do przewidywania, że ​​Bitcoin to bańka, która zaraz pęknie. „Bańka” jest określana jako aktywa napędzane nieuzasadnionym i żywiołowym zachowaniem rynkowym, które skutkuje załamaniem. Więc jaka jest prawdziwa umowa z Bitcoinem i dlaczego ludzie w Internecie nazywają go bańką? Od początku istnienia kryptowaluty niektórzy ludzie zawsze byli sceptyczni co do pierwszej kryptowaluty, co skutkowało kłamstwem lub „fałszywą prawdą” na temat Bitcoina. 

W tym poście jesteśmy liderem w ChangeNOW błyskawiczna wymiana kryptowalut service, wyjaśnią ci sprawę. 

Dlaczego Bitcoin został nazwany „bańką” w pierwszej kolejności ?

Bitcoin to cyfrowa waluta, która pojawiła się po kryzysie finansowym w 2008 roku. Nie jest regulowana przez bank centralny, co pozwala użytkownikom ominąć banki i tradycyjne opcje płatności za towary i usługi. Od tego czasu cena bitcoina stale rośnie. Ale głównym powodem, dla którego większość ludzi pesymistycznie odnosi się dziś do Bitcoina, jest to, że w 2017 roku cena Bitcoina była najwyższa w historii, wzrastając o 900% w mniej niż rok, a jego wzrost wartości nie był nawet przewidywalny. To doprowadziło ludzi do zakwestionowania Bitcoina i tego, co zrobi inwestorom, jeśli ślepo zaufają kryptowalutom. 

btc cały czas wysokibtc cały czas wysoki

Pierwszym dużym argumentem, jaki proponują, jest to, że Bitcoin nie jest namacalny, ale zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma rządu wspierającego jego transakcje i operacje. Wręcz przeciwnie, waluty fiducjarne charakteryzują się stabilnością, ponieważ są wspierane przez rządy i wielkie banki. Oprócz tego waluty fiducjarne są sankcjonowane i motywowane – walut fiducjarnych można używać do spraw urzędowych, takich jak płacenie podatków. Tak nie jest w przypadku Bitcoin. Różne rządy i organy regulacyjne mają tendencję do sankcjonowania kryptowalut na różne sposoby, ponieważ nie mają konkretnego właściciela – ani jedna organizacja ani osoba nie kontroluje Bitcoinów.

Niektórzy twierdzą, że ponieważ Bitcoin był pierwszym zjawiskiem tego rodzaju, był po prostu zawyżony i przereklamowany daleko poza miarę.

Tylko kilku inwestorów kupiło go, aby faktycznie z niego korzystać. Inni byli po prostu zainteresowani podniesieniem ceny – kupuj tanio i sprzedawaj drogo. Argumentem jest więc to, że skoro Bitcoin nie ma żadnego silnego poparcia ze strony zwolenników, którym zależy na jego dobrym samopoczuciu, jego cena jest stale zawyżana przez tych, którzy chcą po prostu osiągnąć „szybki zysk” z Bitcoin.  

A więc co „sprawia, że ​​Bitcoin wygląda jak bańka”?

Sceptycy uważają, że bańki Bitcoin mają tendencję do rozszerzania się po nowej fali nowych inwestorów dołączających do rynku kryptowalut. Doświadczyło tego w 2011 roku, a następnie w 2013 roku. To, co skłoniło ludzi do myślenia, że ​​Bitcoin jest w rzeczywistości bańką, jest Cena bitcoina osiągnął najwyższy w historii poziom 20 000 USD w 2017 r. Pojedynczy BTC wyceniono na 20 000 USD. To wciąż rekordowa cena w historii kryptowaluty. Jednak po tym nastąpił gwałtowny spadek, a waluta cyfrowa spadła do najniższego poziomu około 7300 USD w mniej niż 2 miesiące i 3200 USD w ciągu roku..

Obecnie cena Bitcoina jest niższa niż 50% swojego rekordowego poziomu. Tak więc niektórzy myślą, że nastąpi kolejny nagły boom, który spowoduje wzrost ceny Bitcoin – a po pewnym czasie znowu spadnie, co czyni Bitcoin wyjątkowo nieprzewidywalnym i wskazuje, że jest to bańka.

Cena Bitcoina jest zawsze podatna na awarie technologiczne. Jeśli coś złego stanie się z protokołem Bitcoin, może to wpłynąć na cenę. Ponieważ w branży zawsze zdarzają się usterki technologiczne, niektórzy tracą wiarę w Bitcoin i nazywają to bańką.

To były argumenty za tym, że pierwsza kryptowaluta była bańką. To jednak tylko jedna strona historii – w następnej sekcji udowodnimy, że nie taka jest natura Bitcoina. 

Dlaczego Bitcoin „NIE” jest bańką?


Jak widać, internet jest pełen ludzi, którzy wypowiadają się przeciwko Bitcoinowi i innym kryptowalutom i nazywają je bańkami. Nie robią nic poza szerzeniem strachu wśród entuzjastów kryptowalut i ogólnej publiczności oraz aspirujących inwestorów, którzy naprawdę chcą używać Bitcoina, zamiast odwracać go dla zysku. Z omówionego powyżej tematu jeden fakt jest jasny – ludzie obawiają się, że wysokie wahania cen Bitcoina przyniosą zgubę inwestorom i tym, którzy są zaangażowani w tę branżę. 

W rzeczywistości prawda jest taka, że ​​ci, którzy krytykują Bitcoin, nie są tak naprawdę zaznajomieni z rynkiem kryptowalut i są zdezorientowani co do Bitcoina.

Teorie bąbelków są trafne tylko wtedy, gdy są przydatne, a my z radością możemy powiedzieć, że tak nie jest. Ludzie, którzy twierdzili, że Bitcoin był bańką na poziomie 20 USD, stanowczo doradzali Ci, aby nie inwestować, podobnie jak ci, którzy twierdzili, że jest to bańka na 200 USD. Teraz możesz wyraźnie zobaczyć, że ta rada była dramatycznie nieprzydatna. Rzeczywiście, jeśli zastosowałeś się do rad zwolenników bańki, naprawdę przegapiłeś okazję do osiągnięcia wysokich zysków z inwestycji w Bitcoin i inne kryptowaluty. 

Być może pamiętacie, że w 2012 roku akcje Apple’a kosztowały 100 dolarów za akcję, a firma została oznaczona jako bańka, a „zwolennicy bańki” spodziewali się, że pęknie. Minęło 7 lat, a jeszcze nie nastąpił wybuch. Wyobraź sobie tych, którzy w tamtym czasie zainwestowali w Apple. Zdecydowanie zarobili duże pieniądze. 

Tak więc morał tej historii jest taki, że skorzystanie z rad teoretyków bańki może nie być najlepszą decyzją inwestycyjną. Patrzą tylko na najgorsze możliwe scenariusze i całkowicie pomijają owocne korzyści.

Dlaczego Bitcoin jest wyjątkowy niż inne wybuchy bąbelków?

Bitcoin nie jest firmą podatną na utratę rentowności, ani nie jest spekulacją, która mogłaby się rozpaść z powodu banku lub oszustwa wywołanego przez rząd. Oto, czego pesymiści kryptowalut nie zdają sobie sprawy z Bitcoin:

  • Wartość Bitcoina rośnie, ponieważ jest to rewolucyjny wynalazek finansowy, a nie z powodu kłamstw rynkowych. 
  • Wartość Bitcoina rośnie, ponieważ coraz więcej osób go przyjmuje. 
  • Wartość Bitcoina rośnie, ponieważ „efekt sieciowy” jest w pełnym rozkwicie. 

Inwestorzy generalni są podekscytowani wejściem na pokład z Bitcoinem i to właśnie powoduje wzrost ceny Bitcoin. Ale nie myl tego ze sztucznie napompowaną bańką, która wynika z „fałszywej prawdy”. Cena Bitcoina najprawdopodobniej wzrośnie, gdy więcej osób będzie nadal angażować się w kryptowalutę. 

W rezultacie teorie bąbelkowe wydają się absurdalne i bezużyteczne. Jeśli wierzysz w produkt, śmiało zainwestuj w niego. Czy to jest trudne? Przestań szukać porad u ludzi, którzy boją się zmian, ponieważ Bitcoin, wśród innych kryptowalut, to tak naprawdę przyszłość. Tak, są złe i dobre inwestycje, ale to nie znaczy, że wszystkie są bańkami. Rynek kryptowalut znacznie różni się od zwykłego rynku akcji i akcji. Wymaga odpowiedniej znajomości branży, zanim będziesz mógł w nią wkroczyć. Więc nie wierz w teorie bańki. Przeprowadź własne badania, a rynek pokaże Ci, jak to naprawdę działa.

Zrzeczenie się: Ten artykuł odzwierciedla wyłącznie opinię autora i nie stanowi porady finansowej. Nie bierzemy odpowiedzialności za skutki decyzji lub działań jakiegokolwiek przedsiębiorcy.

Artykuł pochodzi z https://changenow.io/blog/bitcoin-bubble

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector