Dlaczego inwestorzy używają Bitsgap w porównaniu z innymi botami kryptograficznymi?

Na dzień dzisiejszy handel kryptowalutami stał się niezwykle popularny ze względu na niski próg inwestycyjny i 209% 9-letnią złożoną roczną stopę wzrostu z zasadniczo zerową długoterminową korelacją z tradycyjnymi aktywami. Handel 24/7 jest w rzeczywistości wyczerpujący i dość stresujący ze względu na zmienność rynku kryptowalut. Na tym rynku handel algorytmiczny jest rozwiązaniem umożliwiającym osiągnięcie transakcji o wysokiej częstotliwości i maksymalizacji zysków. Zautomatyzowana realizacja transakcji jest zaprogramowana zgodnie z zestawem wstępnie zdefiniowanych reguł handlowych, co pozwala trzymać się z dala od komputera, ponieważ nie jest już wymagane ręczne ustawianie zleceń. W tym artykule porównamy najlepsze automatyczne boty kryptowalutowe pod względem przejrzystości wydajności, użyteczności, prostoty konfiguracji i jakości.

Przejrzystość wydajności

W handlu przejrzystość oznacza prawidłowe i możliwe do śledzenia wyniki. Jest to warunek wstępny, aby móc monitorować dynamikę handlu i zarządzania portfelem. To jedyny możliwy sposób optymalizacji strategii, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Na przykład, Bitsgap umożliwia swoim użytkownikom nie tylko śledzenie wszystkich realizacji transakcji na wykresie oraz w sekcji „Zrealizowane zamówienia” aktualnie aktywnych botów, ale także sprawdzenie historycznych wyników wszystkich zamkniętych botów. Taka przejrzystość pozwala traderom dostrzec konkretne błędy, których należy unikać w przyszłości i ujawnić najlepsze strategie, nad którymi można kontynuować pracę.

Na przykład poniższy wykres przedstawia parę BNB / USDT z ustawieniem tylko 28 poziomów siatki. Jak widać, wiele zleceń kupna z limitem kupna pozostaje w tyle za wzrostem. Gdyby istniało ponad 50 poziomów siatki, w tym przypadku zlecenia z limitem byłyby wąsko rozłożone, mając większe szanse na uruchomienie przez wahania cen.

Boty Bitsgap działają zgodnie z logiką dystrybucji inwestycji w sieć, która polega na proporcjonalnej alokacji kapitału przez wiele zleceń limitowanych. Takie podejście techniczne maksymalizuje zwrot z trendu wzrostowego, trendu bocznego i minimalizuje straty w trendzie spadkowym. Co najważniejsze, Bitsgap zaimplementował kluczowe wskaźniki, takie jak „Zmiana inwestycji”, aby oszacować, ile zainwestowałeś w bota i ile warta jest teraz Twoja inwestycja plus zysk z bota, w postaci waluty kwotowanej.

Metryka „Bot Profit” oblicza zysk w walucie kwotowanej wygenerowany przez bota. Wszystkie wskaźniki w Bitsgap są pomniejszone o wszelkie opłaty za wymianę, a na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć kompensację zysków w sekcji „Zrealizowane zamówienia”:

Inne platformy, takie jak 3Commas i Bituniverse, nie uwzględniają opłat przy obliczaniu zysku. Oznacza to, że nie zapewniają one zysku netto, a zatem Twój rzeczywisty zwrot jest znacznie niższy niż wyświetlana wartość.

(Przykład z wyłączeniem opłat za kominy)


Optymalizacja i testowanie

 1. Testowanie historyczneBacktesting jest jednym z kluczowych elementów każdego zautomatyzowanego handlu. Chodzi o to, aby zasymulować algorytm transakcyjny przy użyciu danych historycznych do analizy ryzyka i rentowności przed zaryzykowaniem prawdziwego kapitału. Innymi słowy, testowanie historyczne pozwala odkryć, jak bot poradzi sobie z danymi historycznymi. W handlu kryptowalutami zmienność może być zarówno niebezpieczna, jak i opłacalna, ponieważ rynek porusza się w bok. Dzięki testom historycznym możesz wybrać listę optymalnych par kryptowalut, które są zgodne z Twoimi preferencjami dotyczącymi ryzyka i zwrotu.

  Użyjmy instrumentu do testowania wstecznego Bitsgap, aby porównać dwie pary kryptowalut w okresie 1 miesiąca, począwszy od 11 kwietnia do 11 maja: ENJ / BTC i BNB / BUSD. Zgodnie z wynikami analizy historycznej, ENJ / BTC osiągnął zysk bota na poziomie 34,46% przy zmienności w górę na poziomie 66,76% i 34,35% zmienności w dół. Podczas gdy BNB / BUSD osiągnął 3-krotnie niższy zwrot, 13,37% zysku z bota, przy dwukrotnie niższej zmienności wzrostowej wynoszącej 35,51% i znacznie niższej zmienności spadkowej wynoszącej 23,4%.

  Wykres BNB / BUSD

Kryptowaluta

Zysk z bota

Ryzyko ujemne

Dynamika do góry nogami

ENJ / BTC

34,46%

34,35%

66,76%

BNB / BUSD

13,37%

23, 4%

35,51%

Różnica:

21,09%

10,95%

31,25%

Oto tabela, w której możesz zauważyć różnicę. ENJ / BTC ma zysk wyższy o 21,09%, ale cena za to oznacza zwiększone ryzyko spadku, które jest wyższe o 10,95% w porównaniu z BNB / BUSD. Obliczmy stosunek ryzyka do zwrotu, aby porównać kryptowaluty. Musimy podzielić zysk bota przez ryzyko spadku. ENJ / BTC ma stosunek 1%, podczas gdy BNB / BUSD ma 0,57%. Oczywiście ENJ / BTC oferuje lepszy zwrot dla danego ryzyka niż BNB / BUSD.

Racjonalni handlowcy i inwestorzy szukają inwestycji, które oferują współczynnik ryzyka do zwrotu wyższy niż 1%.

Platformy takie jak 3Commas i Bituniverse nie mają testów historycznych. Użytkownicy nie mają możliwości testowania kryptowalut w warunkach skrajnych przed wejściem do transakcji. To jest rażące zaniedbanie.

Cryptohopper ma ograniczone wdrożenie testów historycznych. Jednak dostępnych jest tylko kilka monet, a ustawienia są dość skomplikowane dla początkujących.

 1. Okres próbny i handel demo

Niektóre firmy nadal nie doceniają znaczenia okresów próbnych. Bardzo ograniczony czas na przetestowanie produktu może być niewystarczający, aby użytkownicy mogli zapoznać się z głównymi funkcjami, dlatego istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że zostaną przekonwertowani na płatnych użytkowników. Brak okresu próbnego w ogóle, zwłaszcza jeśli chodzi o tak wąski segment rynku, jak handel automatyczny, jest największym błędem. Rozwiązaniem jest zapewnienie użytkownikom optymalnego okresu próbnego z trybem demonstracyjnym, tak aby mogli bez pośpiechu przeprowadzić badanie due diligence krok po kroku. Handel demo umożliwia dokonywanie transakcji bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy. W rezultacie odkrywasz swój własny styl handlu, a następnie możesz zacząć handlować prawdziwymi pieniędzmi!

Na rynku kryptowalut istnieje bardzo krótka lista firm, które zapewniają okresy próbne, a nawet krótsza lista oferująca odpowiednie okresy próbne:

3Commas oferuje tylko 3-dniowy okres próbny, aby przetestować wszystkie swoje główne i różne produkty: bota GRID, handel kontraktami futures, boty złożone, proste boty, krótkie i długie algorytmy, sygnały TradingView, terminal handlowy, inne boty. To absurdalnie ograniczony czas na przetestowanie tak wielu złożonych produktów. Jedyną dobrą rzeczą jest to, że handel demo polega na wyrażeniu zgody na wszystkie plany subskrypcyjne.  

Cryptohopper oferuje 7-dniowy okres próbny, aby przetestować wszystkie 5 głównych funkcji. Wygląda to na mniej lub bardziej odpowiedni okres próbny w porównaniu z 3Commas. Ponadto dostępny jest tryb demonstracyjny (handel papierami), ale tylko przez ograniczony czas.

Bitsgap z pewnością wyróżnia się, ponieważ oferuje 14-dniowy okres próbny dla wszystkich swoich planów subskrypcyjnych. Zwróć uwagę, że dostępny jest również bezpłatny plan 0 $ miesięcznie, który jest ograniczony tylko do miesięcznego wolumenu 1000 $. Handel demo jest zawarty w każdym planie, tak samo jak w Cryptohopper i 3Commas.

Jak wspomnieliśmy, tryb demo, teraz porównajmy  

Użyteczność i prostota konfiguracji

Przyjazne dla użytkownika ustawienia konfiguracyjne i proste wskazówki są niezbędne, jeśli chodzi o wprowadzenie produktu. W przypadku, gdy konfiguracja produktu jest nadmiernie skomplikowana i wygląda na chaotycznie nieuporządkowaną, kto zostanie? Zasada brzmi: „Prostota to najwyższe wyrafinowanie” (Leonardo Da Vinci).

Użyteczność oznacza łatwość, z jaką użytkownicy mogą wykonywać zadania w interfejsie, oraz szybkość, z jaką użytkownicy mogą wykonywać zadania przy pierwszym ich napotkaniu.

Platforma Bitsgap ma jeden z najprostszych interfejsów, który jest łatwy do zrozumienia dla początkujących, którzy nigdy wcześniej nie handlowali. Na samej górze ekranu znajduje się panel ze wszystkimi aktualnie dostępnymi produktami. Wbudowane są zarówno „proste”, jak i „zaawansowane” automatyczne konfiguracje botów. Dowiedz się, jak optymalizować i tworzyć boty z prostą i automatycznie definiowaną konfiguracją handlową, zanim przejdziesz do sekcji „Zaawansowane”, która zawiera niektóre zaawansowane funkcje handlu na poziomie, takie jak „Trailing up”, „Stop Loss”, „Backtesting”. Wszystkie te funkcje są dostępne począwszy od subskrypcji Basic i przez 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Dla porównania, w BitUniverse, aby uzyskać pełny dostęp do platformy lub przynajmniej rzucić okiem na jej interfejs, jesteś dosłownie zobowiązany do dołączenia API dowolnej swojej giełdy na samym początku rejestracji. Nie możesz pominąć tego etapu. W przeciwnym razie bardzo uprzejma pani będzie nalegać na obejrzenie filmu instruktażowego o tym, jak utworzyć API i tajny klucz API, aby połączyć się z giełdą.

Ze względu na eksperyment, aby zobaczyć różnicę, spróbujmy uruchomić zautomatyzowanego bota handlowego, który jest zbudowany na mechanizmie handlu gridowego, używając tych samych ustawień handlu na parze BTC / USDT na platformach Bitsgap i 3Commas:

Górna cena: $ 9945.45

Niższa cena: $ 8217.12

Ilość siatki (ilość zleceń z limitem): 60

Inwestycja na sieć: 0,001373 BTC

Inwestycja: 700 USDT

Stop-Loss: w tym przykładzie dostępne tylko w Bitsgap

Trailing Up: w tym przykładzie dostępne tylko w Bitsgap

Jak widać, 3Commas ma dość skomplikowane „Zlecenia otwarte” i ilustrację specyfikacji handlowej, co może być mylące dla początkujących. Co więcej, ani instrumenty Stop-Loss, ani Trailing nie są dostarczane w celu optymalizacji handlu. Konfiguracja poziomów siatki jest dostępna tylko w trybie ręcznym. Nie możesz dostosowywać poziomów siatki na wykresie, co byłoby o wiele prostsze i szybsze.

Na Bitsgap wszystko wygląda na proste i łatwe do zrozumienia nawet dla początkującego tradera. Klikając na przycisk „Widok”, gdy transakcja pojawi się w sekcji „Aktywne boty”, możesz uzyskać pełne spektrum aktualnie otwartych transakcji (cena, kwota, strona, data). Co najważniejsze, zarówno instrumenty Stop-Loss, jak i Trailing są dostępne dla traderów, aby mieć pod kontrolą maksymalizację ryzyka i zysków. Jeśli zapomniałeś włączyć Stop-Loss, zawsze możesz to zrobić później. Poziomy siatki wyświetlane na wykresie można regulować ręcznie, po prostu przeciągając górny i dolny limit cenowy w dowolnym kierunku.

Możemy również porównać Bitsgap z BitUniverse, aby dostrzec różnicę:

Bitsgap ma 3 opcje regulacji bota:

 • Ręczna regulacja wykresu (możesz przeciągnąć górny i dolny limit cen)
 • Ręczna regulacja (możesz odpowiednio wpisać poziomy cen)
 • Automatyczne dostosowanie (jeśli saldo jest niewystarczające do uruchomienia bota, system może dostosować poziomy sieci, aby zapewnić optymalną strategię dla danej wartości inwestycji)

W porównaniu z Bitsgap, Bituniverse ma dość prymitywną ręczną konfigurację, w której musisz wpisywać liczby bez żadnych wbudowanych przycisków pomocniczych, takich jak „+”, „-” lub wstępnie ustawione liczby. Może to być dość czasochłonne, a do czasu zakończenia ostatniego wprowadzania cena rynkowa może się zmienić i prawdopodobnie ponownie rozważysz wpisanie nowych danych wejściowych.

To, co wyróżnia Bitsgap i Cryptohopper, to fakt, że oba polecają zautomatyzowane strategie handlowe. Na przykład w Bitsgap zalecane strategie można natychmiast znaleźć w sekcji „strategie”. Są to strategie, które oferują duży zwrot przy danym poziomie ryzyka. Użytkownicy mogą testować historycznie dowolną z podanych strategii w celu weryfikacji wydajności.

Cryptohopper stosuje zupełnie inne podejście. Stworzył rynek automatycznych strategii handlowych, dzięki czemu użytkownicy mają do wyboru różne opcje. Jednak największą wadą jest to, że statystyki wyników handlu nie są dostarczane. Dynamika strategii jest nieprzejrzysta. To właśnie nazywamy „kotem w torbie”. Najpierw musisz kupić strategię, aby zobaczyć statystyki. Jak możesz kupić coś, czego nawet nie widzisz, aby przeanalizować i porównać z pozostałymi opcjami?

 • Wizualizowane egzekucje handlu
 • Przejrzystość wydajności
 • Optymalizacja i testowanie (Backtesting, trial, demo)
 • Użyteczność i konfiguracja (zarządzanie ryzykiem, strategie automatyczne i ręczne)

Platforma

Przejrzystość wydajności

Optymalizacja i testowanie

Użyteczność i konfiguracja

Testowanie historyczne

Okres próbny

Handel demo

Instrumenty ryzyka

Zalecane strategie

Ustawienia ręczne

Bitsgap

+

+

+

+

+

+

+

3Commas

+

+

+

+

BitUniverse

+

+

+

+

Cryptohopper

+

+

+

Ograniczony

+

Rynek

+

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector