Ekosystem Umi Blockchain: natychmiastowe transfery, inteligentne kontrakty i opłacalne obstawianie

Do tej pory liczba wyemitowanych kryptowalut i tokenów cyfrowych przekroczyła 7 tysięcy, aw tym oceanie projektów kryptograficznych inwestorom trudno jest rozpoznać obiecujące usługi na wczesnym etapie rozwoju, jednak jednocześnie inwestycje na tym etapie maksymalizować zyski.

UMI to jeden z młodych projektów powstałych na skrzyżowaniu trendów DeFi i aktywów cyfrowych, który zwraca uwagę nie tylko wyjątkową funkcjonalnością, ale także planami na przyszłość. UMI to uniwersalny instrument pieniężny, który umożliwia użytkownikom dokonywanie natychmiastowych, bezpiecznych i bezpłatnych przelewów finansowych, a także zarabianie na kryptowalutach poprzez opłacalne obstawianie. Ponadto UMI to pełnoprawna platforma blockchain zdolna do wykonywania inteligentnych kontraktów o dowolnej złożoności. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom interfejsu użytkownika.

Obejrzyj film o UMI:

Transakcje

Sieć UMI może wykonać około 4500 transakcji na sekundę. To znacznie przekracza pojemność większości innych blockchainów, w tym fundamentalnych, takich jak Bitcoin czy Ethereum.

Sieć UMI została uruchomiona latem 2020 roku i jest stale ulepszana. W przyszłości zespół UMI wprowadzi aktualizację, która zwiększy wystarczająco wysoką wydajność, aby wykonać 10 000 transakcji na sekundę. To przybliża platformę UMI do przeprowadzania transakcji w głównych systemach płatniczych, takich jak VISA i MasterCard. Twórcy UMI mają również cel długoterminowy – osiągnąć przepustowość 1 miliona transakcji na sekundę. Choć brzmi to zbyt ambitnie, jest szansa na osiągnięcie tego w dłuższej perspektywie i oto dlaczego.

UMI

Po pierwsze, sieć UMI działa w oparciu o ulepszoną wersję konsensusu Proof-of-Authority (charakterystyka konsensusu PoA zostanie szczegółowo omówiona w dalszej części artykułu). Po drugie, takie skalowanie można osiągnąć poprzez optymalizację języków programowania i inteligentnych kontraktów, a także za pomocą takich narzędzi jak Kubernetes. Wreszcie, aktualizacje sieci UMI mogą być przeprowadzane szybciej i mniejszym wysiłkiem przy planowanych zmianach w wewnętrznej architekturze ekosystemu.

Inna planowana funkcja usługi płatności ekosystemu UMI również wydaje się bardzo obiecująca – transakcje offline. Inne systemy blockchain koncentrują się na transakcjach wyłącznie przez Internet, podczas gdy w ekosystemie UMI procedura wysyłania transakcji może odbywać się bez dostępu do sieci WWW za pomocą zwykłego SMS-a lub innych metod komunikacji. Na przykład długość transakcji UMI wynosi 150 bajtów. To 1200 bitów informacji. Standardowa długość wiadomości SMS to 1120 bitów (140 bajtów), co oznacza, że ​​do wysłania przelewu przez łańcuch bloków UMI potrzebne są tylko 2 SMS-y. Jest to wygodne, jeśli przelew musi zostać wysłany w trybie pilnym, a Internet jest chwilowo niedostępny. Z technicznego punktu widzenia ekosystem UMI jest już w stanie wysyłać transakcje offline bez połączenia z Internetem, ale usługa inicjowania przelewów nie została jeszcze uruchomiona. Zespół UMI obecnie go rozwija.

Chociaż główną cechą łańcucha bloków UMI nie jest pojemność sieci, ale brak jakichkolwiek opłat. Udało się to osiągnąć dzięki unikalnej technologii, na której zbudowany jest ekosystem, a także odmiennemu modelowi ekonomicznemu w porównaniu z innymi popularnymi kryptowalutami.

Technologia

Plik Blockchain UMI opiera się na technologii Proof-of-Authority, koncepcji stworzonej przez współzałożyciela Ethereum, Gavina Wooda.

Różnica między PoA a popularnymi algorytmami Proof-of-Work (na których działa Bitcoin) lub Proof-of-Stake (Ethereum planuje przejść na PoS) polega na tym, że w sieci PoA nie ma miejsca na rywalizację między górnikami a fałszerzami za prawo do wygenerowania bloku i otrzymania nagrody. Generowanie bloków, a co najważniejsze, ich integracja z łańcuchem bloków, jest obsługiwane przez zaufane węzły – „węzły główne ”. W sieci UMI węzły główne to duże autoryzowane węzły, które spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące szybkości. Ta funkcja znacznie zwiększa przepustowość sieci.


Jednak oryginalna koncepcja PoA ma również swoje wady. Oryginalny model PoA zakłada, że ​​zwykli użytkownicy nie mogą wpływać na mechanikę działania systemu, a tylko zaufane węzły mają prawo potwierdzać transakcje i rejestrować je w blockchain, a te zazwyczaj należą do jednej organizacji lub powiązanych firm. Czynniki te zwiększają ryzyko centralizacji sieci, która pozbawia kryptowalutę jej głównej wartości – decentralizacji – i sprawia, że ​​niewiele różni się od innych już istniejących tradycyjnych systemów płatności. Aby uniknąć ryzyka centralizacji sieci, węzły w łańcuchu bloków UMI są podzielone na dwa typy – „węzły główne ”, które integrują bloki w łańcuchu bloków i „węzły walidacyjne ” które sprawdzają bloki. Tylko niektóre typy węzłów mogą stać się węzłami głównymi – obejmują one węzły uruchamiane zarówno przez zespół UMI, jak i ich licznych partnerów z różnych krajów, podczas gdy każdy użytkownik może uruchomić węzeł walidacyjny. Węzły walidatorów monitorują pracę węzłów głównych, a jeśli zostaną wykryte podejrzane działania, pozbawieni skrupułów mistrzowie są automatycznie odłączani od systemu.

Wraz z podziałem mocy między węzły nadrzędne i węzły walidatorów w przyszłości planowane jest wdrożenie w systemie UMI innego mechanizmu, który ma zapobiegać centralizacji – integracja z konsensusem Proof of Stake. Blockchain UMI będzie nadal działał na algorytmie PoA, ale jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z węzłami głównymi, system automatycznie przełączy się na rezerwowy konsensus PoS. Nawet jeśli wszystkie masternody nagle przestaną działać, nie wpłynie to na wydajność sieci UMI i jej zdolność do przeprowadzania transakcji. Węzły PoS nie potrzebują do działania sprzętu komputerowego, wystarczy zwykły laptop. Każdy użytkownik UMI, który zainstalował portfel komputerowy z węzłem walidatora, będzie mógł uruchomić zapasowy węzeł PoS.

Co więcej, obstawianie działa na smart kontrakcie w systemie UMI, co oznacza, że ​​staker nie musi cały czas włączać komputera. Dzięki obstawianiu inteligentnego kontraktu możesz generować nowe monety UMI: do 40% miesięcznie w trybie 24h. Przy tak dochodowym modelu ekonomicznym UMI zachęca użytkowników do aktywnego przyłączania się do systemu. Model ten jest jedną z cech, która pozwala UMI uniknąć prowizji za transfery – uczestnicy obstawiania są zainteresowani rozwojem ekosystemu bez dodatkowych zachęt, takich jak prowizje.

Inteligentne kontrakty

Blockchain UMI umożliwia tworzenie wielu wyspecjalizowanych wielofunkcyjnych inteligentnych kontraktów, w tym odpowiednich do integracji z usługami e-commerce lub do uruchamiania zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO). Obejmują one różne zdecentralizowane usługi finansowe (DeFi).

Obszary zastosowania inteligentnych kontraktów blockchain UMI:

  • Zdecentralizowane wymiany i aplikacje;
  • Protokoły DeFi, w tym hodowla i pożyczki;
  • Sklepy online;
  • Platformy finansowania społecznościowego;
  • Witryny hazardowe;
  • Platformy do gier;
  • Programy cashback i bonusowe;
  • i wiele innych usług.

Dzięki dużej przepustowości sieć UMI zapewni płynne działanie dużych projektów DeFi, zdecentralizowanych giełd (DEX) czy zdecentralizowanych aplikacji (DApps), a użytkownicy nie będą musieli stawić czoła bezprecedensowo wysokim opłatom transakcyjnym, jak to miało miejsce wcześniej w przypadku sieci Ethereum. Tym samym uruchomienie usług DeFi opartych na UMI nie będzie miało negatywnego wpływu na tych, którzy wykorzystują system wyłącznie do przekazów pieniężnych..

Szczegóły tyczenia

Obecnie monety UMI można wydobywać w dwóch strukturach (pulach) – ROY Club i ISP Club. Aby rozpocząć wydobywanie, musisz utworzyć plik osobisty portfel w łańcuchu bloków UMI i prześlij określoną liczbę monet UMI na swój adres.

UMI

UMI

Po uzupełnieniu adresu portfela możesz umieścić swoje monety do obstawiania w dwóch pulach. W przeciwieństwie do innych systemów obstawiania, monety w systemie UMI nie zamarzają po dołączeniu do puli. Pozostają w portfelu użytkownika i nikt oprócz właściciela nie ma do nich dostępu. Nagrody za zakłady są naliczane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Użytkownik może je w każdej chwili wycofać i sprzedać.

UMI

Możesz kupić monety UMI za pośrednictwem SIGEN.pro platforma handlowa, która obejmuje giełdę, automatyczny wymieniacz i platformę p2p. Według statystyk dzienny wolumen obrotu UMI waha się od 250 000 do 300 000 USD, a płynność portfela zamówień na zakup monet przekroczyła już 3,2 miliona USD, biorąc pod uwagę platformę p2p. W przypadku projektu, który został uruchomiony zaledwie cztery miesiące temu, liczby wyglądają bardzo obiecująco. O zainteresowaniu UMI na rynku pośrednio świadczy szybko rosnąca liczba aktywnych użytkowników: ich liczba przekroczyła 47 tys..

Aplikacje mobilne

Dzięki wysokiej jakości i szybkim aplikacjom mobilnym użytkownicy mogą wykonywać wszystkie kluczowe operacje za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacje na system Android lub iOS można pobrać pod adresem Google Play i Sklep z aplikacjami, odpowiednio.

Aplikacje mobilne UMI oferują szeroką listę funkcji. Można tworzyć i zarządzać jednym lub kilkoma portfelami UMI, odbierać i wysyłać monety, łączyć się ze strukturami obstawiania, przeglądać historię transakcji i kontaktować się ze wsparciem technicznym.

Aplikacje zapewniają możliwość autoryzacji za pomocą Face ID, odcisku palca lub kodu PIN.

Wszystkie najnowsze informacje o projekcie UMI można znaleźć w blog.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map