Gdzie inwestować w 2020 roku? 5 najlepszych kierunków

Gdzie w tym roku zainwestować pieniądze online lub offline, jak „kupić czas” i otrzymać odsetki nawet wtedy, gdy nie pracujesz? W co zainwestować w 2020 roku, aby uzyskać miesięczny dochód, jak najlepiej to zrobić, a także kilka ważnych zaleceń specjalistów w tym zakresie.

1. Kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty to najsilniejszy trend na świecie w ciągu ostatnich 50 lat. Obecnie wiele osób porównuje ten składnik aktywów do złota (gorączka złota), a według ankiety ponad 50% inwestorów wolałoby zainwestować w Bitcoin zamiast w złoto. Ponad 76% posiadaczy kryptowalut jest przekonanych o prognozach wielorybów, że koszt bitcoina w ciągu najbliższych kilku lat osiągnie 250 000 USD za 1 BTC.

Sami twórcy kryptowalut i wielu miliarderów nazywa je bańką, jednak nikt nie jest w stanie powstrzymać jej wzrostu. Nawet państwa muszą dostosować się do trendu lawinowego i rozwijać własne waluty w oparciu o system decentralizacji blockchain.

Trudno mówić o przyszłości, ale w tej chwili nawet babcie wiedzą o Bitcoinie, a cena nowych pieniędzy wciąż rośnie. Jeśli nie chcesz kupować portfeli elektronicznych, zagłębiać się w istotę nowych technologii, jeśli jest to dla Ciebie trudne, możesz po prostu zainwestować w różne kryptowaluty za pośrednictwem brokerów giełdowych, ponieważ jest to bardzo przystępne cenowo i nie wymaga dużych wydatków. Ponadto brokerzy oferują dźwignię finansową, która zwiększy Twój zysk.

Oprócz brokerów w 2019 roku zaczęły pojawiać się w pełni zautomatyzowane platformy oparte na sieciach neuronowych. Oznacza to, że analiza kursów monet, wykresów, ICO / IEO nie jest wykonywana przez brokerów, ale przez sztuczną inteligencję.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do ludzi, prawdopodobieństwo wystąpienia błędu sieci neuronowej jest bliskie zeru.

Po drugie, sieć neuronowa oparta na blockchain, w przeciwieństwie do tradera, nie będzie w stanie Cię oszukać.

Studium przypadku: bitsmax.ltd

Platforma jest pomysłem angielskiego miliardera – Davida Hardinga.

Możesz nie rozumieć kryptowalut do końca, po prostu dokonaj wpłaty i uzyskaj od 2 do 5% dziennie w tym trybie pasywnym! Zgadzam się, że lokaty bankowe na tle takich dochodów wydają się śmieszne.

Platforma nie pojawiła się dawno temu, jednak w platformę zainwestowano już ponad 300 000 $ i kwota ta rośnie każdego dnia. Nie jest to zaskakujące, ponieważ każdy chce otrzymywać dochód pasywny przy takim oprocentowaniu, inwestując w najbardziej obiecującym kierunku.

Platforma się rozwija iz każdym dniem rośnie liczba akceptowanych kryptowalut i systemów płatności. Firma skutecznie wykorzystuje także marketing sieciowy do przyciągania inwestorów, czyli na platformie można zarabiać nawet bez inwestowania pieniędzy, a jedynie zapraszając znajomych. Zaletą platformy jest to, że limit inwestycji jest ograniczony do zaledwie 50000 USD, chociaż kontrakty można otwierać tyle, ile chcesz, a także każdy mieszkaniec planety Ziemia może zainwestować w platformę. Ponadto, w przeciwieństwie do innych platform, nie otrzymujesz pieniędzy na koniec okresu inwestycyjnego, ale otrzymujesz rozliczenia międzyokresowe każdego dnia przez rok i możesz natychmiast wypłacić pieniądze lub ponownie zainwestować.

2. Papiery wartościowe

Papiery wartościowe od dawna są powszechnym źródłem inwestycji. Wiele osób marzy o byciu współwłaścicielami Apple’a, Microsoftu czy Gazpromu, co pozwala im tworzyć giełdę. Wystarczy kupić udział w którejś z tych spółek, a już posiadasz niewielką jej część i otrzymujesz z tego dywidendę. W przypadku wzrostu wartości akcji można je sprzedać i odnotować dobry zysk.

Każdy może inwestować w zyskowne akcje. Algorytm działania jest prosty (nie bardziej skomplikowany niż zakup pasty do zębów w sklepie), a po kilkunastu operacjach każdy z łatwością zorientuje się w transakcjach na giełdzie. Jako przykład rozważmy akcje Amazon:

W ciągu ostatniego roku papiery wartościowe wzrosły o prawie 100%, a taka dynamika nie jest pierwszym rokiem. Jeśli wydaje ci się to odosobnionym przypadkiem, spójrz na Tesla, Google i inne znane firmy.

3. Fundusze venture

Inwestowanie w projekty typu venture jest zarówno niezwykle opłacalne, jak i bardzo ryzykowne. Na początek zauważymy, że fundusz venture to projekt inwestycyjny mający na celu wprowadzenie innowacji do start-upów lub istniejących przedsiębiorstw.

Schemat działania funduszy venture: uczestnikami i inwestorami mogą być osoby fizyczne, a także firmy i struktury bankowe; inwestycje są dokonywane nie tylko w postaci pieniędzy, ale także jako zobowiązania (zobowiązanie do zainwestowania określonej sumy pieniędzy, gdy będzie to potrzebne); część środków jest również wnoszona przez założycieli funduszu venture; następnie fundusz przekazuje pieniądze spółkom wchodzącym w skład portfela i rozwija je przez wskazany okres, zwykle 5-10 lat.

4. Nieruchomości

Być może najbardziej tradycyjnym sposobem generowania dochodu jest zakup nieruchomości. Niezwykle trudno jest wyróżnić coś nowego w tej dziedzinie. Niemniej jednak zwrócimy uwagę na główne punkty, na przykład dochody z nieruchomości mogą być dwojakiego rodzaju: opłaty czynszowe; odsprzedaż nieruchomości po wyższych kosztach. Najczęściej jest to pierwsza opcja. Wiele osób kupuje mieszkania i wynajmuje je, aby otrzymać stabilne płatności.

Można kupić nie tylko obiekty mieszkalne, ale także komercyjne. Te ostatnie są o rząd wielkości droższe od mieszkań i wymagają specjalnego podejścia do selekcji, ponieważ są przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej taka opcja jest odpowiednia dla osób, które nie chcą znacznie zwiększać swojego kapitału, a po prostu go oszczędzać, ponieważ mieszkanie za 40 tysięcy dolarów (poza kapitałem) może przynieść 200 dolarów miesięcznie, podczas gdy na giełdzie tyle samo kwota może przynieść 10 razy więcej, a przy zarządzaniu zaufaniem na rynku walutowym może się opłacić nawet w ciągu roku.

Głównym problemem przy inwestowaniu w nieruchomości jest kapitał początkowy, powinien być dość duży. Na przykład w przypadku nieruchomości komercyjnych w Moskwie średni koszt 1 kwadratu. m. wynosi 407700 rubli (według projektu badawczego Domofond.ru). Biorąc pod uwagę, że standardowy obiekt będzie miał powierzchnię około 100 mkw. m., będziesz potrzebować kwoty 1 miliona USD. Potencjalne dochody z inwestycji w nieruchomości: z czynszu – dla obiektów komercyjnych będzie to około 10-15% rocznie, a dla mieszkań około 5-8%.

Odsprzedaż – przy zakupie nowego budynku może wynieść 30-40%, generalnie dla wszystkich obiektów roczny wzrost to około 5-10%.

5. Start-upy

Firmy typu start-up od dawna znajdują się w centrum zainteresowania inwestycji. Ten kierunek może z czasem przynieść spore zyski, o czym świadczą historie o Facebooku, Microsoft i nie tylko. Ich inwestorzy po kilkunastu latach zarobili tysiące procent.

Jeśli uważasz, że IPO startupu na giełdzie to dobra okazja do zainwestowania niewielkiej kwoty, to możesz się mylić.

Po pierwsze, IPO już teraz oznacza bardzo duże przepływy pieniężne w firmie, co oznacza, że ​​trzeba zainwestować w startupy jeszcze przed IPO, już na bardzo wczesnym etapie.

Po drugie, IPO nie gwarantuje wzrostu akcji, wręcz przeciwnie, w pierwszym roku po IPO w większości spółek ceny akcji spadają.

Kwota, którą można zarobić na startupach, to setki, a czasem tysiące procent. Z drugiej strony inwestowanie w młode firmy jest ryzykowne, bo może się nie powieść na końcu i przynieść straty.

Inwestowanie w startupy najlepiej sprawdza się na giełdach tematycznych:

https://www.crowdcube.com 

https://www.indiegogo.com

https://circleup.com

Wniosek

Kierunków inwestycji z roku na rok jest coraz więcej.

Każdy inwestor, chcąc osiągnąć zysk i zostać profesjonalistą, musi przestrzegać kilku prostych zasad – dywersyfikacji, kalkulacji ryzyka i innych. Przy tym wszystkim nie zaniedbuj rekomendacji i rad inwestorów odnoszących sukcesy, którzy już udowodnili swoje umiejętności w praktyce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me