Jak Tuk Tuk Pass wykorzystuje technologię Blockchain do nagradzania podróżnych

Blockchain jest dziś niewątpliwie nowym modnym hasłem, używanym praktycznie w każdej branży, aby skojarzyć, jak innowacyjna jest firma. Ale Tuk Tuk Pass (TTP) dostrzegł w blockchain więcej niż tylko okazję do bycia modnym – zespół stojący za tą platformą dostrzegł szansę na zrewolucjonizowanie branży turystycznej. Tuk Tuk Pass daje hotelom i podróżnym prawdziwe powody do korzystania z ich usług, łącząc wygodne narzędzia do rezerwacji z sugestiami i rekomendacjami opartymi na danych. Priorytetem dla nich jest zapewnienie podróżnym zachęt, których potrzebują, aby dzielić się informacjami wraz z zasobami, aby nadal rezerwować swoje usługi turystyczne za pośrednictwem platformy.

Dylemat podróży

Mimo że rok 2017 przyniósł 8,3 biliona dolarów przychodów na całym świecie, podróżni nadal są narażeni na kłopoty związane z koniecznością konsultowania się z wieloma źródłami w celu zaplanowania podróży. Z niewielką pomocą blockchaina, Tuk Tuk Pass daje podróżnym nowy sposób na usprawnienie ich planów, aby mogli skoncentrować się na dobrej zabawie. Ta wizjonerska firma tworzy społeczną platformę podróżniczą, która łączy uczenie maszynowe i informacje generowane przez użytkowników, dzięki czemu podróżni mogą zarówno rezerwować swoje plany podróży, jak i dzielić się z nimi swoimi odczuciami. Platforma, będąca skrzyżowaniem internetowego biura podróży (OTA) i portalu społecznościowego, jest zasilana unikalną kryptowalutą, która może być używana do usług, wglądu i porad dotyczących podróży.

Jak to działa

Wyobraź sobie podróżnika odwiedzającego ogromne miasto, takie jak Bangkok. Zrobiła pewne badania, ale z pewnością przydałaby jej się kilka dodatkowych sugestii dotyczących jakościowego źródła, aby wypełnić wszelkie luki. Może korzystać z aplikacji Tuk Tuk Pass, aby nie tylko otrzymywać sugestie dotyczące tego, gdzie iść i co jeść, ale także uzyskać dostęp do map i recenzji, których potrzebuje, aby płynnie podróżować z jednego miejsca do drugiego. Gdy zakończy rezerwację (i zapłaci) za wycieczki, może wrócić do aplikacji i przekazać opinię o tym, jak wszystko poszło. Za swój czas i wysiłek otrzymuje w aplikacji symboliczne nagrody, które może wykorzystać podczas następnej podróży. W ten sposób zostaje nagrodzona, podobnie jak każda inna osoba w aplikacji, która może chcieć iść tam, gdzie była.

Kiosk TTP Blockchain

Kioski TTP Smart Concierge zapewniają podróżnym jedno urządzenie, z którego mogą skorzystać, aby uzyskać praktycznie wszystko, co jest związane z ich podróżą. W pierwszej fazie modelu biznesowego Tuk Tuk Pass będzie umieszczać swoje kioski w czterech różnych krajach (Tajlandii, Chinach, Singapurze i Japonii), aby obsługiwać prawie 110 milionów turystów. Zamierzają wykorzystać te maszyny zarówno jako portal reklamowy towarów i usług, jak i rodzaj fizycznej witryny sklepowej, w której podróżni mogą zarezerwować wycieczki, zarezerwować stolik w restauracji lub umówić się na spotkania z lokalnymi usługami. Zasób Tuk Tuk Pass lub kryptowaluta, której podróżni mogą używać do zasilania swoich kont, działa na łańcuchu blokowym Ethereum.

Korzyści z Ethereum Blockchain

Jednym z największych powodów, dla których Ethereum zrobił tak duży rozgłos w świecie kryptowalut, jest jego zdolność do skalowania. Bitcoin mógł być walutą przełomową, ale okazał się nieefektywny, gdyby ludzie chcieli go używać jako głównego nurtu, globalnej waluty. Jeśli TTP ma nagrodzić miliony klientów, do których planuje dotrzeć, aplikacja potrzebuje technologii, która może nadążyć za potencjalnie setkami transakcji na sekundę. Niewiele rzeczy jest gorszych dla podróżnych niż wpadnięcie w błąd, gdy próbują się zrelaksować. Wykorzystanie łańcucha bloków przez TTP zapewnia podróżnym bezproblemowe transakcje od początku do końca. Co więcej, blockchain to najbezpieczniejszy sposób wysyłania pieniędzy – więc podróżni nie muszą się martwić, że ich karta kredytowa zostanie skradziona lub zhakowana, gdy przebywają za granicą.

Plany na przyszłość

TTP chce zrobić coś więcej niż tylko ułatwiać klientom korzystanie z ich maszyn; szukają sposobów na przeliczenie waluty na lokalną. Robiliby to w formie gotówki lub kart przedpłaconych, z których podróżni mogliby korzystać w dowolnym miejscu. Im bardziej namacalne nagrody stają się dla klientów, tym większe jest prawdopodobieństwo, że faktycznie z nich skorzystają i polecą je osobom, które znają. Gdy ludzie dodają swoje opinie i wskazówki do scentralizowanej aplikacji, przepustka Tuk Tuk stanie się głównym źródłem informacji dla każdego podróżnika, który nie chce tracić czasu na śledzenie króliczej nory za króliczą norą za każdym razem, gdy będą chcieli wypróbować nową restaurację podczas podróży..

Tuk Tuk Pass przenosi tradycyjne podróże w znacznie bardziej nowoczesną przestrzeń, wydarzenie, na które podróżni czekali od wielu lat. Pomimo łatwości konwencjonalnych biur podróży online podróżni wiedzą, że musi istnieć lepszy sposób na koordynację ich planów. Teraz będą mieli okazję zebrać wszystkie swoje kaczki z rzędu w kilka minut zamiast godzin, a w nagrodę otrzymają prawdziwą walutę, którą będą mogli wykorzystać podczas następnej wycieczki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector