Jakie są zastosowania Blockchain w reklamie?

Od początku rewolucji Ethereum, obiecującym polem dla Blockchain jest świat reklamy. Szum wokół możliwych zastosowań tej technologii w biznesie marketingowym rozpoczął się na początku 2018 roku. Jednak trzy lata później i wydaje się, że nic z początkowego impulsu nie ustąpiło miejsca konkretnym inicjatywom i Dapps.

Przejrzystość zawsze była celem i głównym zastosowaniem zdecentralizowanej księgi w świecie marketingu. To tutaj te wczesne projekty zdecydowały się skoncentrować swoją energię i zasoby. Wydaje się, że granice tego, co jest możliwe, przesuwają się, a Blockchain jest głównym motorem innowacji.

Jeśli będziemy śledzić Gartnera 2019 Cykl szumu w przypadku Decentralized Ledger Technologies możemy przeczytać, że Blockchain nie będzie miał wpływu na reklamy aż do połowy 2020 roku. Czy to możliwe, że jest jeszcze za wcześnie, aby technologia wkroczyła w świat reklam?

Cóż, prawie tak nie jest. W tej chwili w świecie Blockchain istnieje ponad sto projektów, które koncentrują się na Blockchain. Te zespoły programistyczne tworzą nowe możliwości dla rynku i tworzą nowe, ekscytujące platformy.

To z powodu prawdziwych możliwości Blockchain, harmonogram wdrażania nowych technologii jest coraz krótszy, a wcześniejsze prognozy wciąż chybiają. Rzeczywiście, rok 2020 może być rokiem przełomowym dla przyjęcia Blockchain w branży. Nie jest tajemnicą, że branża reklamowa jest jedną z najmniej zaufanych przez konsumentów, a Blockchain może być rozwiązaniem negatywnego postrzegania.

Aby zilustrować potencjał i możliwości, przedstawimy niektóre z najbardziej ekscytujących projektów w branży. Potężne połączenie technologii Blockchain i marketingu to dopiero początek, a przyszłość obu stron wygląda jasno.

Więcej branż się zmienia dzięki Blockchain. Jednym z nich jest to, że rynek muzyczny się o tym dowie artykuł.

Blockchain4Media

Blockchain4Media przyjmuje kompleksowe podejście od góry do dołu do kampanii reklamowych i ich potoków. Wszystkie ich reklamy są umieszczane za pośrednictwem ich platformy i rejestrowane w Blockchain, aby zapewnić pełną przejrzystość. Nazwali tę metodę kosztem tysiąca ludzi, która ma na celu zapewnienie firmom reklamowym i kampaniom reklamowym, że ich produkty są widoczne tylko dla ludzi. Doradzają również przy kampaniach reklamowych i zapewnieniu jakości.

Intensywnie inwestują również we wdrażanie sieci neuronowych w połączeniu z Blockchain w celu usprawnienia i ukierunkowania zakupów kampanii reklamowych dla swoich klientów. Oferują monitorowanie kampanii w czasie rzeczywistym, dzięki czemu menedżerowie kampanii mogą dostosowywać swoje strategie, aby dostosować się do rynku..

Blockchain4Media dokonał pierwszego przełomu na rynku dzięki jednej z największych na świecie marek CPG i producentów elektroniki. Ich sieci neuronowe były w stanie wykryć siedemdziesiąt procent oszukańczych działań podczas kampanii. Obecnie firma intensywnie inwestuje w ekspansję na rynki Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Azji i Pacyfiku. Jako pełnoprawni członkowie grupy IAB Tech Lab mają liczne zaplecze badawczo-rozwojowe, aby utrzymać przewagę technologiczną przed konkurencją.

Blockgraph

Jest to projekt kierowany przez FreeWheel firmy Comcast, mający na celu umożliwienie bezpiecznego udostępniania danych demograficznych i tendencji telewizyjnych wszystkim zainteresowanym stronom. Platforma Blockgraph przechowuje dane z badań w ich Blockchain klasy korporacyjnej i zapewnia dostęp do wyników reklamodawcom, agencjom reklamowym, konsultantom i uczestnikom branży. Informacje osób trzecich są chronione, ponieważ na platformie dostępne są tylko wyniki zbiorcze.

Dodatkowo każdy członek platformy Blockgraph zachowuje możliwość udostępniania lub blokowania innych uczestników w sieci. Ich ostatecznym celem, wprowadzając Blockchain do przestrzeni telewizyjnej, jest dostarczanie bezpiecznych, skalowalnych i opartych na danych reklam telewizyjnych.

Firma działa już od dwóch lat w branży w Stanach Zjednoczonych i na rynku europejskim.

Kiip

Projekt rozpoczął się jako usługa nagród i punktów lojalnościowych za kampanie mobilne. Teraz przeszli na tzw. Model reklam oparty na momentach, który umożliwia markom umieszczanie reklam, gdy użytkownik wstrzymał aplikację.

Kiip oferuje zestaw dla programistów oprogramowania, który umożliwia integrację reklam ze swoimi partnerami w celu przejrzystości danych i do celów analizy. Korzystają z tych informacji i rejestrują w łańcuchu blokowym Ethereum, dzięki czemu każdy zakup reklamy jest widoczny i publiczny. Pojedyncza księga to nazwa systemu, która zawiera również element tokenowy do zakupu czasu reklamowego, również wdrożony w Ethereum.

Dowiedz się więcej o rozwoju Ethereum tutaj.

Ternio

Ternio to skalowalny protokół blockchain stworzony na platformie Hyperledger Fabric & Gwiezdny. Projekt ma na celu rozwiązanie ograniczeń skalowania protokołu Hyperledger. Aby to osiągnąć, opracowali zestaw niestandardowych technologii. Ich głównym rynkiem są reklamodawcy i marki, które chcą niezależnie rejestrować każde unikalne wyświetlenie reklamy, które kupują w sieci. Teraz każda transakcja jest bezpiecznie rejestrowana w przejrzystej księdze, a jej wydajność można analizować pod kątem przyszłych korekt.

Ponadto protokół umożliwia różne monety na zakupy reklam i opracowywanie kampanii. Przetwarzając płatności kryptograficzne w czasie rzeczywistym, Ternio zapewnia, że ​​nie ma zatorów w działalności gospodarczej firm reklamowych. Długie okresy oczekiwania charakterystyczne dla tradycyjnego systemu bankowego na umieszczanie dużych kampanii reklamowych są zredukowane do minimum dzięki zastosowaniu technologii Blockchain Ternio.

Wreszcie Ternio opracował kartę płatniczą, która wykorzystuje swój Blockchain do rozliczania płatności. Karta może bezpiecznie pomieścić kilka monet i tokenów w celu szybkiej płatności. Karta jest w pełni konfigurowalna zgodnie z potrzebami klienta.

Jak widać, świat reklamy dojrzał do zmian. Kilka projektów, które tutaj podkreśliliśmy, to tylko mała próbka całkowitej przestrzeni. Zdolność Blockchain do zapewnienia przejrzystości, bezpieczeństwa, szerszego zasięgu i obniżonych kosztów nie została niezauważona przez branżę.

Ponieważ innowacje popychają rynek i branżę do przodu, możemy oczekiwać większej przejrzystości i uczciwości od świata, któremu nie ma zaufania do opinii publicznej. Następna fala dużych firm reklamowych będzie oparta na technologii Blockchain i może to być rok, w którym to się rozpocznie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me