Najbezpieczniejsze giełdy Bitcoin do wykorzystania w 2020 roku

Bitcoin jest często reklamowany jako jeden z najbezpieczniejszych sposobów prowadzenia biznesu w Internecie. Jest to głównie prawdą, ponieważ kryptowaluta jest zbudowana w zdecentralizowanej sieci z publicznym dostępem do rekordów transakcji. 

Ale tego samego nie można powiedzieć o wszystkich miejscach, w których kupujesz i sprzedajesz Bitcoiny. W rzeczywistości wiele giełd kryptowalut ma padły ofiarą hakerów przez lata. 

Być może pamiętacie japońską giełdę bitcoinów Mt. Gox. Została uruchomiona w 2010 roku, a rok później stała się największą giełdą na świecie. To był także rok hakerów zrezygnował z 2,609 BTC ze szkodą dla jego użytkowników. Od tego czasu hakerzy co roku atakują różne giełdy Bitcoin. 

Gdzie więc bezpiecznie kupować i sprzedawać Bitcoiny? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. 

Co sprawia, że ​​giełda kryptowalut jest podatna na włamania? 

Zanim przejdziemy do konkretnych giełd Bitcoin, warto przyjrzeć się, dlaczego niektóre giełdy są bezpieczne, a inne nie. Oto pięć najczęstszych powodów, dla których hakerzy odnoszą sukcesy. 

 1. Wycieki danych 

Dane logowania są kluczem do dostęp do wszystkich Bitcoinów na giełdzie. Jeśli pracownik przechowuje te informacje na komputerze osobistym, istnieje duża szansa, że ​​hakerzy zdobędą je. 

 1. Insider Jobs 

Hakerzy też mogą współpracować z kimś który pracuje na giełdzie, aby uzyskać dostęp. W ten sposób po prostu podadzą hakerom dane logowania w zamian za część skradzionych bitcoinów. 

 1. Złośliwe oprogramowanie 

Złośliwe oprogramowanie to złośliwe oprogramowanie przebrany za coś łagodnego. Jeśli pracownik przypadkowo zainstaluje go na komputerze giełdowym, hakerzy mogą łatwo uzyskać dostęp do Bitcoin. 

 1. Wyłudzanie informacji 

Prawdopodobnie rozpoznajesz phishing w swojej skrzynce odbiorczej. Hakerzy nie muszą niczego naruszać, jeśli mogą po prostu przekonaj pracownika aby przekazać Bitcoin e-mailem. 

 1. Bezpieczeństwo portfela 

Większość giełd ma „gorące portfele”, w których handlowcy trzymają swoje Bitcoiny. Jeśli te portfele nie są odpowiednio chronione, hakerzy mogą używać różnych metod ukraść przechowywane w nich Bitcoiny. 

Oto najbezpieczniejsze giełdy kryptowalut w 2020 roku 

Teraz, gdy wiesz, dlaczego niektóre giełdy Bitcoin są hakowane, a inne nie, czas przyjrzeć się najlepszym zakładom. Starannie wybraliśmy najbezpieczniejsze giełdy do wykorzystania tutaj – sprawdź je. 

 1. Coinbase 

Coinbase ma siedzibę w USA i jest jedną z najbardziej znanych na świecie giełd Bitcoin. Do dnia dzisiejszego nigdy nie zostali zhakowani, chociaż z pewnością podejmowano próby włamań. 


Dlaczego jest bezpieczny w użyciu: Coinbase bardzo nieufnie podchodzi do hakerów, w tym do phishingu. Przeczytaj ich post na blogu z 2019 roku, w którym wyjaśniają jak ich protokół bezpieczeństwa został wykryty i zablokowany atak. 

 1. Kraken 

Kraken to kolejna popularna amerykańska giełda Bitcoin, która nie została zhakowana. Począwszy od 2011 roku, spędzili dwa lata na rygorystycznych testach beta, zanim jeszcze otworzyli swoje drzwi do handlu. 

Dlaczego jest bezpieczny w użyciu: Kraken działa wolno i nie dodaje nowej kryptowaluty do swojego portfela handlowego, dopóki nie upewnią się, że jest bezpieczny. Oznacza to, że czasami pozostają w tyle – ale pozostają bezpieczni. 

 1. NordikCoin 

NordikCoin to nowa europejska giełda Bitcoin zapoczątkowana przez zespół prawników, audytorów i technologów. Ogromne doświadczenie zespołu oznacza, że ​​w wymianie zastosowano najnowsze środki bezpieczeństwa. Większość środków jest przechowywana w portfelach z wieloma podpisami w chłodni, co pozwala uniknąć pojedynczego punktu awarii i znacznie utrudnia włamanie na giełdę. Ponadto NordikCoin stosuje szeroki wachlarz procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i poznaj swojego klienta (KYC), aby zapewnić szybkie i bezpieczne wdrożenie klienta.. 

Jednym z przykładów jest innowacyjne wykorzystanie przez NordikCoin oficjalnych elektronicznych rozwiązań identyfikacyjnych, takich jak BankID, NemID i MobileID do logowania i rejestracji. Dzięki temu NordikCoin może przeprowadzać obowiązkowe kontrole KYC nowych klientów, skracając czas rejestracji i weryfikacji do minut, jeśli nie sekund.. 

Dlaczego jest bezpieczny w użyciu: NordikCoin to jedna z pierwszych na świecie giełd kryptowalut, która oferuje zaawansowana weryfikacja tożsamości i chroni Bitcoiny swoich użytkowników za pomocą chłodni z wieloma podpisami. 

 1. Nash 

Nash to kolejna nowa giełda kryptowalut, która wykorzystuje nowe środki bezpieczeństwa w celu ochrony swoich użytkowników. Chociaż skupili się głównie na Ethereum, niedawno przyjęli Bitcoin. 

Dlaczego jest bezpieczny w użyciu: Nash eliminuje potrzebę korzystania z innych firm przechowywanie twojego Bitcoina. Jest to system podobny do technologii Smart Contract, którą możesz rozpoznać w Ethereum. 

 1. Bliźnięta 

Bliźnięta została założona przez bliźniaków Winklevoss, którzy są znani z wygrania 65 milionów dolarów procesu sądowego nad Markiem Zuckerbergiem. Zamienili także inwestycję 11 milionów dolarów w Bitcoin w zyski o wartości 1 miliarda dolarów. 

Dlaczego jest bezpieczny w użyciu: Gemini też nigdy nie został zhakowany i jest chwalony jako jedna z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut – dlatego zabezpieczył pierwsze rozliczenie kontraktów terminowych na Bitcoin

Wskazówki, jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z giełd Bitcoin 

Wiesz, które giełdy Bitcoin nie zostały zhakowane i dlaczego jest mało prawdopodobne, że nigdy tego nie zrobią. Mimo to nadal warto zachować bezpieczeństwo – oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać. 

 1. Uważaj na phishing 

Giełdy Bitcoin nie są jedynymi ofiarami prób phishingu. Upewnij się, że sprawdziłeś nadawcę wszelkich podejrzanych wiadomości e-mail, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe. 

 1. Chroń swoje urządzenie 

Niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, smartfona czy tabletu, upewnij się, że masz zainstalowaną odpowiednią ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. W ten sposób możesz zmniejszyć ryzyko ataków hakerskich. 

 1. Rozłóż swoje depozyty Bitcoin 

Otrzymasz portfel Bitcoin, gdy utworzysz konto na giełdzie. Ale nie trzymaj wszystkich swoich funduszy w jednym miejscu. Rozłóż je, aby nie stracić wszystkiego w przypadku ataku. 

 1. Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego 

Ponieważ dane logowania mogą zostać ujawnione lub skradzione, ważne jest, aby uwierzytelnić swoje dane logowania, wykonując dodatkowy krok. Aby zachować bezpieczeństwo, używaj wiadomości tekstowych lub poczty e-mail uwierzytelniania dwuskładnikowego. 

 1. Używaj trudnych haseł 

Nie używaj daty urodzenia, nazwiska panieńskiego matki ani niczego innego, co haker może łatwo odgadnąć. Pamiętaj, że mają programy, które mogą odgadnąć milion prawdopodobnych haseł w ciągu kilku sekund. 

Znajdź bezpieczną wymianę kryptowalut już dziś 

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, czego szukać, dzięki czemu możesz wybrać najbezpieczniejsze giełdy Bitcoin do wykorzystania w 2020 roku. 

Podsumujmy szybko, co omówiliśmy. 

Pamiętaj, że giełdy są podatne na ataki, jeśli nie podejmą kroków w celu uniknięcia wycieków danych, pracy poufnych, złośliwego oprogramowania, phishingu i naruszeń zabezpieczeń portfela. 

Możesz zachować bezpieczeństwo, korzystając z giełd Bitcoin, takich jak Coinbase, Kraken, NordikCoin, Nash i Gemini. 

Ale powinieneś również chronić się, zachowując ostrożność w przypadku wiadomości e-mail, chroniąc swoje urządzenie, przechowując Bitcoin w kilku miejscach oraz używając uwierzytelniania dwuskładnikowego i trudnych haseł. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map