Pandemic Panic: 5 sposobów, w jakie inwestorzy Bitcoin mogą uniknąć ryzyka i zachować rentowność dzięki PrimeXBT

Nie da się uciec od faktu, że epidemia COVID-19 wpłynęła na prawie każdy aspekt codziennego życia na świecie. Od ruchów ludzi po ich spotkania towarzyskie, obciążenie szpitali, a nawet na światowych rynkach – nic nie jest odporne na kryzys, nawet Bitcoin. 

Wybuch COVID-19 mógł nawet wywołać globalną recesję i cofnąć dobrze prosperującą wcześniej giełdę o dobre kilka lat. 

Jednak, choć szokujące i szybko działające, handlowcy powinni pamiętać, co tak naprawdę oznacza wybuch COVID-19 dla rynków. 

Strach i niepewność, które pojawiają się wraz z recesjami, powodują, że rynki są bardzo niestabilne, co jest doskonałą okazją dla traderów do osiągnięcia zysku.

Jeśli inwestorzy zastosują się do pięciu poniższych punktów dotyczących tego, jak postępować w czasach kryzysu na rynku, szybko zorientują się, że to nie wszystko jest mrokiem i zagładą, a w rzeczywistości może to być szansa na całe życie. 

1) Działaj mądrze

Podczas gdy świat panikuje z powodu poważnego spadku wartości wielu różnych aktywów i chce sprzedać i czerpać jak najwięcej zysków, istnieje wiele okazji, aby zarobić na tanich aktywach. 

To trudny czas na wejście na rynki z powodu tak skrajnego strachu wywołanego przez COVID-19. Ale jak mówi słynny cytat jednego z odnoszących największe sukcesy traderów na świecie, Warrena Buffeta:

„Bój się, gdy inni są chciwi i chciwi, gdy inni się boją”.

Straszne czasy nigdy nie trwają, a sprytni inwestorzy są w stanie osiągać zyski, gdy sytuacja zaczyna się zmieniać, ponieważ byli na tyle odważni, aby działać wcześnie i idealnie dopasować czas do zmiany rynku. 

W tej chwili istnieje kilka bardzo zagrożonych aktywów. Ropa jest w trakcie wojny cenowej i jest nadpodażowa. 

Oczywiście akcje i indeksy rynkowe spadają, ale są to zwykle aktywa o wysokiej rentowności, a gdy ustąpi wpływ wirusa, z pewnością idą w górę. To samo dotyczy walut obcych. 

2) Mieć odpowiednie narzędzia handlowe, aby zarobić

Oczywiście zrozumienie, że w obecnych czasach paniki są okazje do zrobienia, to jedno, ale inwestorzy również muszą być wyposażeni w odpowiednie narzędzia, aby skutecznie i wydajnie handlować, aby jak najlepiej wykorzystać te rzadkie czasy na rynkach.. 


Problem polega na tym, że szczególnie na nowopowstających rynkach, takich jak Bitcoin, czasy paniki mogą prowadzić do dziwnych operacji. Giełdy bitcoinów pokazały, że często nie są wystarczająco solidne lub wystarczająco doświadczone, aby poradzić sobie z tak ekstremalną zmiennością, co prowadzi do przestojów – nawet hacków i problemów wpływających na pieniądze klienta i ich szanse na handel. 

W takiej chwili konieczne jest, aby użytkownicy szukali ugruntowanych i szanowanych platform handlowych, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i spokój ducha, ale także wiele różnych narzędzi handlowych i aktywów, aby jak najlepiej służyć użytkownikom, którzy chcą handlować inteligentnie. 

Do końca, PrimeXBT to jedna z takich platform, która wykorzystuje dziesięciolecia tradycyjnego doświadczenia rynkowego i stosuje ją do najnowocześniejszych technologii i innowacji otaczających branżę kryptowalut. PrimeXBT oferuje handlowcom narzędzia, których oczekują profesjonaliści, takie jak możliwość zajmowania długich i krótkich pozycji lub do 1000-krotnego lewarowania na rynku Forex, towarach, indeksach giełdowych i kryptowalutach.

Wielokrotnie nagradzana platforma ADVFN zapewnia niezawodny silnik transakcyjny z czasem sprawności do 99,9% i obejmuje sposoby ograniczania ryzyka i zwiększania rentowności, przyznaje rekordową zmienność.

Ponadto platforma nagradza najbardziej aktywnych handlowców, zajmując wiele pozycji w różnych aktywach, oferując progresywny system rabatów. Przy tak wielu aktywach inwestorzy mogą zbudować zróżnicowany portfel, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko i zmaksymalizować potencjał zysku. 

Chociaż niektórzy wolą tradycyjnych brokerów, takich jak Saxo Bank, ci, którzy szukają bardziej solidnego i innowacyjnego doświadczenia, nie muszą szukać dalej niż platforma handlowa PrimeXBT.

3) Analizuj historię

Część inteligentnego działania i uzbrojenia się w odpowiednie narzędzia do osiągnięcia sukcesu obejmuje również spojrzenie wstecz na historię podobnych sytuacji, z których rynki nieuchronnie wyszły i wyszły z silniejszego. Epidemia COVID-19 może wydawać się wydarzeniem bezprecedensowym i pod wieloma względami tak jest, ale już wcześniej miały miejsce globalne pandemie, a rynki już wcześniej sobie z nimi radziły. 

Jedną z najbardziej śmiertelnych pandemii, jakie kiedykolwiek widział świat, była hiszpańska grypa na początku XX wieku. Ale patrząc wstecz na to, jak to się potoczyło i jak zareagowały rynki, istnieją już dowody na podobieństwa, które można narysować, i argumenty za ożywieniem rynku. 

Thomas Hayes z Great Hill Capital zbadał, jak zachowywały się rynki podczas pandemii grypy w Hiszpanii i zauważył kilka interesujących linii trendów. Według Hayesa rynki faktycznie zaczęły się odradzać, zanim doszło do najgorszej grypy hiszpańskiej, i mogło tak być również w przypadku COVID-19. 

„Tak więc, podczas gdy najgorsze miało miejsce pod względem hiszpańskiej grypy w grudniu 1917 r., Najgorsze stało się na giełdzie po 33% spadku” – napisał Hayes. „Różnica polega teraz na tym, że mamy lepsze lekarstwa, metody i doświadczenie, aby złagodzić skutki. Rynek już zdyskontował wiele dolegliwości na podstawie obecnego spadku – powiedział. „Równie szybkie będzie zdyskontowanie ożywienia, gdy ustąpi początkowy szok”.

Dodatkowo, chociaż możemy być przygotowani na kolejną recesję, nadal warto przeprowadzić badania nad wpływem recesji na PKB, ponieważ istnieją przesłanki, że wpływ może nie być tak zły, jak wielu sobie wyobraża, a większość pandemii ma jedynie długotrwały wpływ. maksymalnie dwa kwartały. 

W przeszłości za każdym razem, gdy na rynkach dochodziło do poważnego uderzenia z powodu wydarzenia czarnego łabędzia, takiego jak pandemia, zawsze następowało ożywienie w kształcie litery V. Ten historyczny znacznik powinien pokazać handlowcom, że najlepszy czas na handel to dolna część V, która zgodnie z przykładem hiszpańskiej grypy może nastąpić zanim najgorsze się skończy. 

4) Zachowaj spokój głowy

Oczywiście w tych czasach strachu i niepewności pojawią się okazje, ale także potencjalne zwiększone ryzyko związane z wyższymi poziomami zmienności. Widzieliśmy zmienność na rynku bitcoinów zarówno w górę, jak iw dół, a nawet zwykle spokojne aktywa poruszają się bardziej niż są przyzwyczajeni.

W takich chwilach konieczne jest trzymanie się strategii zarządzania ryzykiem i nie pozwolenie, aby sentyment, strach lub chciwość dyktowały ci, jak handlujesz. Posiadanie planu handlowego jest pierwszym krokiem dla każdego dobrego tradera, ale posiadanie go w takich sytuacjach jest koniecznością. Warto nawet zaktualizować swój plan, aby móc go rygorystycznie trzymać.

Należy zastosować inne ostrożne strategie, zwłaszcza w celu złagodzenia dużych strat i likwidacji, użyj narzędzi takich jak pozycje stop loss i czerp zyski tam, gdzie są w ofercie. Chciwość jest dobra w czasach strachu, jak mówi Buffet, ale nie pozwól, aby chciwość cię wyprzedziła i pozostawiła stracone szanse i duże straty. 

PrimeXBT zapewnia inwestorom wbudowane narzędzia do tworzenia wykresów do dokładnego planowania strategii handlowych przed zajęciem pozycji. Połączenie dźwigni finansowej i starannie złożonych zleceń stop może zapewnić, że żadna transakcja nie będzie zbyt ryzykowna w żadnej sytuacji.

Kluczem w handlu w tej chwili jest trzymanie się zaplanowanej strategii, a ta strategia pozwoli Ci zachować spokój i zapewni zarabianie pieniędzy, a także zaoszczędzi pieniądze w czasie, gdy jest dużo strat..

5) Bądź bezpieczny. Doskonalenie umiejętności

Warto również wspomnieć, że ta epidemia COVID-19 to prawdziwa szansa na zarobienie pieniędzy, jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek i będziesz sprytny z możliwościami i platformą, które wybierzesz, ale jest to również krytyczny czas na całym świecie dla zdrowia i bezpieczeństwa . Świat został poproszony o pozostanie w domu i powstrzymanie rozprzestrzeniania się tego wirusa oraz o wsparcie podatnych osób.

Dla wielu osób poczuje się uwięzione i ukryte w domu, ale o wiele ważniejsze jest, aby robić swoje, pozostać w domu i zachować bezpieczeństwo. Handel to jeden z sektorów, który można zrobić z domu, i jest to coś, co ma tak wiele aspektów, że nigdy nie będzie niczego nowego do nauczenia. 

Dlaczego nie poświęcić tego czasu, aby zarejestrować się na nowej platformie handlowej i poeksperymentować i dowiedzieć się więcej o handlu lub poprawić swoje umiejętności handlowe? Nigdy nie będzie lepszego czasu, ponieważ na rynkach dzieje się tak wiele, że możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat analizy fundamentalnej, zbadać rynki i ich sentyment do wirusa, a także mieć zmienność w czasie, w którym naprawdę kupujesz tanio, sprzedajesz drogo , umiejętności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector