Skwiercząca bitwa między Hacken a Exmarkets ujawnia szokujące „oszukańcze” odkrycie

Bitwa między Hacken, firmą zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym i konsultingiem, a giełdą kryptowalut ExMarkets trwa miesiąc po zrzeczeniu się odpowiedzialności przez Coinmarketcap na stronie tego ostatniego. Giełda kryptowalut w końcu podzieliła się swoją wersją historii – ujawniając „oszukańcze zachowanie” w raportowaniu operacji biznesowych i aktywów Hacken.

W tym artykule obiektywnie przyjrzymy się, jak historia rozwinęła się w ciągu ostatniego roku – partnerstwa, zastrzeżenia CMC, wysłane tweety i Najnowsze odkrycie ExMarket w działaniach firmy Hacken. Oba zespoły nie odpowiedziały jeszcze na nasze pytania, stąd jest to nasz pełny raport na temat tego, co zaszło między firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem a giełdą kryptowalut..

Hacken.io niszczy roszczenia ExMarkets

ZA ćwierkać wysłany przez Hacken Club, jedną z wielu spółek zależnych Hacken.io, 14 sierpnia poinformował giełdę ExMarkets o fałszowaniu ich jako partnerów audytowych na Coinmarketcap. Wysłany dalej tweet z hashem zawierał ostrzeżenie dla przedsiębiorców, aby „zastanowili się dwa razy, korzystając z giełdy, która praktyką jest publiczne fałszywe przesyłanie danych”.

Hacken nigdy nie pracował @ex_markets @CoinMarketCap proszę potraktować to zgłoszenie jako oszukańcze działanie przedstawicieli giełdy.

Każdy powinien pomyśleć dwa razy, kiedy korzysta z programu Exchange, którego praktyką jest publiczne nieuczciwe podawanie danych pic.twitter.com/KRrSBe4RTi

– Hacken Club (@hackenclub) 14 sierpnia 2020 r

Zespół konsultantów zwrócił się ponadto do Coinmarketcap o uznanie tego działania za „oszukańczą działalność” ze strony ExMarkets. Platforma agregacji danych od tego czasu umieściła zastrzeżenie na stronie ExMarkets, twierdząc, że giełda dokonała „publicznego wprowadzenia w błąd” w swoim zespole audytowym.

Zastrzeżenie Coinmarketcap dotyczące „publicznego wprowadzenia w błąd” przez ExMarkets, że Hacken jest partnerem audytorskim (Zdjęcie: CMC)

Jednak litewska giełda odrzuciła twierdzenia, że ​​była to uczciwa pomyłka z ich strony. Dodatkowo, jego dążenie do pełnego odkrycia prawdy o tym, gdzie poszło nie tak, ujawniło ślady oszukańczego zachowania u „renomowanego dostawcy usług w zakresie cyberbezpieczeństwa”.

Szczery błąd?

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez ExMarkets, zespół po raz pierwszy spotkał się z dyrektorem generalnym i partnerem zarządzającym firmy Hacken, Dymą Budorinem na Ukrainie w Kijowie, aby zatrudnić zespół ds. Cyberbezpieczeństwa jako partnera do audytu. Spotkanie odbyło się w siedzibie Hacken w Parus Business Center w Kijowie w lipcu 2019 r. Jednak zespół ExMarkets twierdzi, że biura Hacken zatrudniały wówczas bardzo niewielu pracowników – mimo że było to przed erą COVID.

Brak pracowników i puste biura w Hacken wzbudziły wątpliwości co do firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, ale kierownictwo ExMarkets jechało razem. Pierwsza pomyłka.


Teraz wejdź do Coinmarketcap

Mniej więcej w tym samym czasie zespół ExMarkets twierdzi, że dążył do umieszczenia go na Coinmarketcap. Po podejrzanym spotkaniu z Hacken, ExMarkets zdecydował się wskazać firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem jako partnera audytowego w swoich aplikacjach do CMC, mimo że oficjalnie nie ma partnerstwa. Błąd numer dwa.

Zapobiegawczo zadzwonili do Hackena, aby poinformować ich o decyzji o umieszczeniu w wykazie partnerów audytu, ale nie otrzymali wtedy żadnej odpowiedzi.

Minęło kilka tygodni, zanim zespół Hackena w końcu skontaktował się z zespołem ExMarkets. Oświadczenie giełdy kryptowalut twierdzi, że Hacken wrócił z prośbą o 400% wzrost opłat za usługi audytorskie – czynnik, który spowodował upadek transakcji, ponieważ była „po prostu nierozsądna”.

„Z perspektywy czasu byliśmy zbyt niecierpliwi, zbyt chętni – i być może zbyt naiwni, aby uwzględnić Hackena w naszym formularzu zgłoszeniowym, myśląc, że wszystko będzie dobrze. Nie mając zamiaru oszukiwać, dokonaliśmy jednak strasznego przeoczenia ”, czytamy w oświadczeniu ExMarkets.

Po wejściu na giełdę w październiku 2019 r. Giełda twierdzi, że nadal próbowała skontaktować się z CMC w celu wyjaśnienia ich stanowiska, ale bezskutecznie. Na pytania przesłane do CMC w tej sprawie nie ma jeszcze odpowiedzi.

Potem pojawił się tweet z 14 sierpnia od Hacken.

Wykrywanie oszukańczego zachowania?

Po tweecie Hackena 14 sierpnia zespół ExMarket stwierdza, że ​​próbował skontaktować się z Hacken za pośrednictwem e-maili, stron społecznościowych i telefonów, aby rozwiązać nieporozumienie. Jednak nie otrzymano żadnej odpowiedzi od firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym – stąd motyw ExMarkets do fizycznej wizyty w biurach firmy.

Według Hacken.io, siedziba główna jest zarejestrowana w Estonii pod adresem Kai tn 1-5M, Tallinn 10111, natomiast biuro badawczo-rozwojowe znajduje się w Creative States, Moskovska vul 8, Kijów 01029, Ukraina.

Lokalizacje biur Hacken.io

Produkt pod Hacken, Hackenproof, podaje różne lokalizacje ich biur – siedziba główna pod adresem Parda 4, Kesklinn, Tallinn, 10151 Harju Maakond, Eesti, Kesklinna, Estonia i R&Zespół D znajduje się pod adresem Mechnikova 2a, centrum biznesowe „Parus” Kijów, Ukraina, 02000.

Produkt Hacken, lokalizacje biur HackenProof

Zespół ExMarkets pilnie odwiedził obie strony tylko po to, aby znaleźć nowsze twarze lub nie było żadnego śladu firmy. Z wyjątkiem Parus Business Center w Kijowie, w którym firma wynajmowała niewielką powierzchnię do lutego 2020 r.

Niezależnie od tego, czy firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem może zgłaszać więcej aktywów, lokalizacji i pracowników niż obecnie, stwierdza raport ExMarkets.

Strzał na rozstanie

Chociaż odkrycia nie zostały jeszcze w pełni zweryfikowane, a pytania wysłane do obu zespołów nie zostały jeszcze udzielone, historia wydaje się ciągnąć w najbliższej przyszłości. Fałszowanie informacji w ekosystemie kryptowalut to taktyka stosowana w oszukańczych projektach w celu oszukania kupujących i wywarcia wrażenia na dobrobycie ich projektu.

W miarę jak rozwija się dramat między ExMarkets, Hacken i Coinmarketcap, ekosystem kryptowalut może najbardziej skorzystać na tym, jak zapobiegać takim przypadkom w przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector