Kopanie kryptowalut 101: Co to jest i czego potrzebujesz, aby zacząć

Kryptowaluta to stosunkowo nowy wynalazek jego oficjalny początek w 2008 roku kiedy pewien Satoshi Nakamoto stworzył wirtualną walutę, którą nazwał Bitcoin. Od tamtego czasu wyrosły różne inne kryptowaluty – przy czym najnowsze dane są na poziomie ponad 2400. Ale w przeciwieństwie do prawdziwych pieniędzy, w których skarb państwa nadzoruje ich produkcję, nowe kryptowaluty są wytwarzane całkowicie w sferze cyfrowej w procesie zwanym „wydobyciem”. Jeśli uważasz, że możesz zrobić więcej z wirtualnymi walutami niż tylko być użytkownikiem końcowym, zechcesz wiedzieć, czym jest wydobywanie kryptowalut i czego potrzebujesz, aby zacząć.

Co to jest kopanie kryptowalut?

Żeby lepiej rozumieć jak działa wydobywanie kryptowalut, musisz zapoznać się z terminem „blockchain”.

Zakładając, że znasz się na rachunkowości, możesz sobie przypomnieć, że księgowy rejestruje każde zdarzenie finansowe, przez które przechodzi firma, w dokumencie tabelarycznym zwanym księgą. To samo dotyczy świata kryptowalut, gdzie wszystkie transakcje są rejestrowane w cyfrowej księdze znanej jako blockchain. Odpowiednikiem księgowego w dziedzinie kryptowalut jest tak zwany górnik. Więc jeśli chcesz zająć się kopaniem kryptowalut, najlepiej wyobrazić sobie siebie jako mniej prawdziwego górnika szukającego złota w jakimś podziemnym tunelu, a bardziej księgowego.

Podsumowując, kopanie kryptowalut jest zasadniczo cyfrowym odpowiednikiem księgowości. Tak jak księgowy otrzymuje wynagrodzenie od firmy za prowadzenie ksiąg, tak górnik otrzymuje pewną ilość kryptowaluty na potrzeby swoich usług księgowych od sprzedawców internetowych, którzy akceptują ją jako metodę płatności.

Ale co sprawia, że ​​kopanie kryptowalut różni się od księgowości?

Istnieje kilka różnic między księgowaniem w świecie rzeczywistym a wydobywaniem kryptowalut, podobnie jak istnieją pewne podobieństwa między nimi, jak już omówiono powyżej.

Po pierwsze, tylko księgowy ma dostęp do księgi, podczas gdy wszyscy w sieci kryptowalut mogą aktualizować cały łańcuch bloków, jeśli chcą spróbować swoich sił w wydobywaniu..

Ponadto księgowy dla określonej firmy jest pracownikiem, podczas gdy górnik jest odpowiedzialny tylko przed samym sobą, ponieważ kryptowaluty są pozbawione lidera i zdecentralizowane..

Wreszcie, inni księgowi mogą z łatwością zrozumieć wszystkie transakcje w księdze, ale te w łańcuchu bloków są tak bezpieczne, że nawet ci, którzy znają się na kryptowalutach, nie mogą zobaczyć szczegółów każdego zdarzenia finansowego, chyba że mają specjalne oprogramowanie, które może złamać szyfrowanie osadzone w tych transakcjach.

Czego potrzebujesz, aby zacząć jako górnik kryptowalut?

Aby rozpocząć wydobywanie kryptowalut, musisz mieć przygotowane następujące elementy:

  1. Oprogramowanie do wydobywania kryptowalut

Jak wspomniano wcześniej, każda transakcja zawarta w łańcuchu kryptowalut ma silne szyfrowanie, które uniemożliwia ludziom – zwłaszcza hakerom i innym osobom po złej stronie cyberbezpieczeństwa – złamanie jej i kradzież poufnych danych użytkownika. Z tego powodu kopacz kryptowalut potrzebuje specjalnego oprogramowania, aby ominąć każde szyfrowanie transakcji blockchain.

  1. Platforma górnicza

Na początku możesz pomyśleć, że możesz użyć komputera stacjonarnego, który masz teraz, do wydobywania kryptowaluty, ponieważ i tak często dokonujesz transakcji online za jej pomocą. Niestety, jeśli zainstalowałeś oprogramowanie do wydobywania kryptowalut na swoim jedynym komputerze i pozwolisz mu działać, nie będziesz mógł używać komputera do robienia innych rzeczy.


Wydobywanie kryptowalutŹródło obrazu kryptowaluty Sutterstock

Oprogramowanie wydobywcze zużywa tak dużo mocy obliczeniowej, że komputer stacjonarny, a nawet zewnętrzne procesory graficzne – lub procesory graficzne – które górnicy używali, gdy eksplodowała popularność kryptowalut, już nie wystarczają. Zamiast tego, wydobycie wymaga specjalnie zaprojektowanej platformy składającej się z zasilacza i płyty głównej z wbudowanymi układami scalonymi specyficznymi dla aplikacji – lub ASIC.

  1. Niezawodne łącze internetowe

Ponieważ wydobywanie kryptowalut jest przedsięwzięciem wyłącznie online, będziesz potrzebować silnego i stabilnego połączenia internetowego. W końcu nie jesteś sam w wydobywaniu wybranej kryptowaluty i nie chciałbyś, aby inny górnik pokonał Cię w wyścigu o złamanie szyfrowania transakcji w łańcuchu kryptowalut tylko dlatego, że połączenie internetowe zepsuło się na kilka minut.

  1. Członkostwo w kantorze wymiany walut online

Oczywiście możesz twierdzić, że wzbogaciłeś się, wydobywając kryptowaluty tylko wtedy, gdy masz prawdziwą walutę, która ją wspiera. Dlatego powinieneś zarejestrować się w internetowym kantorze wymiany walut, który akceptuje wybraną przez Ciebie kryptowalutę.

Wniosek

Wraz z rozwojem technologii w niepokojąco szybkim tempie, idea zdecentralizowanej formy waluty cyfrowej stopniowo przekształciła się w konkretną rzeczywistość dzięki stale rosnącej popularności kryptowalut, takich jak Bitcoin i kilka innych. Kryptowaluta może mieć swoje legiony użytkowników, ale większość jej istnienia wiąże się z górnikami, którzy zapewniają, że jest zawsze w obiegu. Być może zakochałeś się w idei wydobywania kryptowalut po tym, jak ktoś, kogo znasz, stał się dzięki temu bogaty. Ale zanim zaczniesz od razu zacząć, będziesz chciał wiedzieć, czym jest wydobywanie kryptowalut i czego będziesz potrzebować, aby zacząć, jak omówiono powyżej, aby nie zagłębiać się w to na ślepo tylko po to, aby później tego żałować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector