Lepsze niż złoto: 5 powodów, dla których warto kupować Bitcoin

Wraz z rozwojem technologii niemal każda sfera życia ewoluuje i staje się bardziej zaawansowana – odręczne listy zastępowane są przez błyskawiczne wiadomości elektroniczne, drukowane książki konkurują z e-bookami, nawet zwykłych płatności gotówkowych można dokonywać w zaciszu własnego domu za pośrednictwem e- Bankowość. Wszystko staje się cyfrowe.

W 2009 roku na świecie narodziło się nowe zjawisko technologiczne – Bitcoin. Pomysł na kryptograficznie bezpieczną walutę peer-to-peer był bardzo atrakcyjny dla ogółu społeczeństwa i od tego czasu zajmował umysły wielu inwestorów. Co sprawia, że ​​kryptowaluta jest wyjątkowym aktywem inwestycyjnym? I dlaczego tak wielu ludzi ma na to ochotę kup Bitcoin dzisiaj? Zobaczmy.

Każdy cenny składnik majątku inwestycyjnego powinien mieć 5 kluczowych cech – rzadkość, bezpieczeństwo, podzielność, mobilność i autentyczność. Bitcoin spełnia wszystkie wymagania!

Niedostatek

Wielu ekspertów uważa ograniczenie liczby bitcoinów za pozytywny czynnik wzrostu określający wartość kryptowaluty na nadchodzące lata. Bitcoin został zaprojektowany tak, aby nigdy nie przekroczyć podaży w 21 milionach monet. Teraz przekroczył już granicę 17 milionów, co oznacza, że ​​podaż Bitcoina się wyczerpuje. W skali globalnej może się to wydawać niewielką kwotą, ale jest to coś, co z pewnością przyczynia się do tego, że Bitcoin jest tak cenny w oczach inwestorów.

Ograniczona podaż bitcoinów naprawdę staje się niezawodnym narzędziem przeciwko deprecjacji pieniądza cyfrowego. Jednak to, co jest postrzegane jako błogosławieństwo, może równie dobrze zamienić się w wybuch. Tak jest w przypadku Bitcoin.

Bitcoin jest niematerialny, a jedynym sposobem na udowodnienie, że jesteś właścicielem monet, jest posiadanie klucza prywatnego do portfela, w którym je przechowujesz. W zasadzie portfele kryptowalut nie pozwalają na przywrócenie klucza prywatnego; jeśli ją zgubisz – stracisz również wszystkie swoje Bitcoiny. Te monety będą po prostu tak dobre, jak ich nie ma, w rzeczywistości wyjdą z użycia. Według kilka raportów, 4 miliony tokenów jest już nieaktywnych – przepadają na zawsze i nigdy nie zostaną odzyskane. Oznacza to, że Bitcoin jest jeszcze rzadszy niż złoto.

Niedobór sprawia, że ​​Bitcoin jest deflacyjny, a tym samym przyczynia się do wzrost jego ceny – przynajmniej na tym polega wielu inwestorów.

Bezpieczeństwo

Bitcoin jest zdecentralizowany; nie należy do żadnego z rządów ani scentralizowanych władz. Jedynym podmiotem, który ma bezpośrednią kontrolę nad Bitcoinami użytkownika, jest sam użytkownik (dopóki nie posiada klucza prywatnego). Możesz wydawać lub przesyłać Bitcoiny tylko wtedy, gdy posiadasz odpowiednie klucze, którymi podpisywane są transakcje.

W istocie Bitcoin działa pod unikalnym Protoco chronione kryptograficznieTo jest prawie niemożliwe do podważenia. Dane transakcyjne dotyczące każdego Bitcoina będącego w obiegu są rejestrowane w łańcuchu bloków i dystrybuowane do wszystkich węzłów w sieci. Węzły te działają również jako weryfikatory transakcji Bitcoin. Po zmodyfikowaniu rekordu danych transakcja nie zostanie zweryfikowana przez węzły. Ten algorytm walidacji sprawia, że ​​sieć Bitcoin jest przejrzysta i samoregulująca.

Jednak wraz ze wzrostem wartości Bitcoin rośnie liczba cyberataków na portfele i giełdy Bitcoin. Aby uniknąć utraty środków Bitcoin, nie przechowuj ich w portfelach internetowych, które są szczególnie podatne na włamania. Portfel sprzętowy jest tutaj prawdopodobnie najlepszym wyborem.

Pamiętaj, że w przypadku Bitcoin jesteś bankiem, który zarządza środkami!

Sugerowany artykuł: 5 błędów, które zwykle popełniają handlowcy kryptowalut


Podzielność

Innym powodem, dla którego Bitcoin jest przyjazną inwestycją, jest podzielność. Czy zdarzyło Ci się kiedyś zainwestować w ułamek złota kruszcowego? Prawdopodobnie nie. Po prostu nie ma to sensu ekonomicznego. Z obiektywnego punktu widzenia złota w sztabkach, nieruchomości, akcji lub kontraktów terminowych nie można po prostu podzielić na małe jednostki, podczas gdy Bitcoin może.

Obecnie najmniejszą jednostką Bitcoina jest Satoshi. Jest to sto milionowa część Bitcoina (0,00000001 BTC) lub 0,00005988 USD, zgodnie z obecnym BTC do USD oceniać. Wygląda na wystarczająco przystępną cenę, prawda??

Mobilność

W rzeczywistości możesz przechowywać miliardy dolarów w Bitcoinie bez potrzeby posiadania specjalnych skarbców lub skrzynek depozytowych. Kryptowaluta to łatwo przenośna jednostka inwestycyjna – wystarczy portfel, który może przybrać postać aplikacji, karty pamięci lub po prostu kartki papieru.

Możesz także wysłać je wszystkie do kogokolwiek na pół świata w ciągu kilku minut – podobnie jak e-mail. Wcześniej nie można było tego wykonać bez udziału pośredników.

Ponadto osoby wyjeżdżające za granicę doskonale wiedzą, że zwykle istnieją ograniczenia w imporcie waluty. Gdy przekroczysz limit, będziesz musiał ujawnić pochodzenie tych pieniędzy i udowodnić, że jesteś właścicielem. Nie mówiąc już o eksporcie lub imporcie złota. Transfer metali szlachetnych przez granicę to kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcie.

Bitcoin wyklucza wszystkie te wady z listy, ponieważ nie jest do tej pory regulowany przez prawo międzynarodowe.

Prawdziwość

Prawdziwość Bitcoina nie podlega dyskusji. Wraz z narodzinami społeczność została wprowadzona do innowacyjna koncepcja pieniędzy który zwiastował nową erę gospodarki kryptograficznej, wolną od interwencji lub wsparcia stron trzecich. Podstawowa zasada decentralizacji zapewnia użytkownikom wolność finansową, a pieniądze kontrolują ludzie, a nie instytucje finansowe.

Gdzie kupić Bitcoin

Jeśli chcesz kupić trochę Bitcoinów, giełdy kryptowalut są Twoim celem. Są to dobrze ugruntowane firmy, które zapewniają użytkownikom rynek online, na którym można handlować Bitcoinami za waluty fiducjarne.

CEX.IO należy do liderów w branży. Giełda umożliwia kupowanie Bitcoinów (i wielu innych altcoinów) za pomocą przelewów bankowych lub kart kredytowych z niemal każdego zakątka świata. Dzięki temu CEX.IO stała się platformą uznaną na całym świecie i przyczyniła się do zwiększenia liczby użytkowników o ponad 2500000. Każdą kryptowalutę wymienioną na stronie można kupić za USD, EUR lub GBP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector