Naucz się inteligentnych kontraktów Blockchain od podstaw

Zrozumienie inteligentnych kontraktów Blockchain jako podstawy 

Protokół komputerowy, który został zaprojektowany lub został zaprojektowany w celu cyfrowego umożliwienia, uwierzytelnienia lub wykonania postępowania pojednawczego lub przedstawienia umowy. W inteligentnych umowach żadne osoby trzecie nie są potrzebne do wykonywania wiarygodnych transakcji, które można śledzić, ale nieodwracalne.

Po raz pierwszy wprowadzony przez Nicka Szabo w 1994 roku, zwolennicy inteligentnych kontraktów twierdzą, że chociaż inteligentny kontrakt może być całkowicie samowykonalny i samowykonawczy, to samo można również zrobić częściowo. Ponadto bezpieczeństwo zapewniane przy korzystaniu z tego samego jest o wiele lepsze w porównaniu z tradycyjnym prawem umów.

I nie zapominajmy, że inteligentne kontrakty służą do skrócenia kosztów operacyjnych.

Przeczytaj także… Obalamy 5 najpopularniejszych mitów dotyczących bitcoinów

Inteligentne kontrakty w blockchain 

Plik blockchain jest niewątpliwie jednym z najlepiej zdecentralizowanych systemów istniejących obecnie. Ponieważ to samo pozwala wszystkim stronom zaoszczędzić czas i bitwy, to również bez płacenia pośrednikom. Chociaż ta technologia blockchain ma swoje problemy, nie będzie błędem stwierdzenie, że to samo jest szybsze, niedrogie i bezpieczne niż większość tradycyjnych sposobów handlu biznesowego.

Jak już wiemy, inteligentne kontrakty pomagają w wymianie pieniędzy, mienia i wszystkiego, co ma wartość, w sposób przejrzysty i wolny od konfliktów. Poza tym do tego samego nie jest potrzebny pośrednik. Dlatego nie będzie błędem stwierdzenie, że inteligentne kontrakty są jak automaty sprzedające. Jednak to samo może z łatwością pomóc w prowadzeniu wieloaspektowych problemów.

W rzeczywistości to po przeanalizowaniu przypadku użycia inteligentnych kontraktów Nick Szabo poczuł zdecentralizowany system znany jako blockchain i inteligentne kontrakty działałyby poprawnie ze sobą.  

Jednak w tym powiązaniu ustalenia zostałyby zmienione na kod PC, odłożone i powielone w ramach i zarządzane przez system komputerów PC, które obsługują łańcuch bloków. To również wiązałoby się z wprowadzeniem danych, na przykład wymianą gotówki i przyjęciem przedmiotu lub administracją.

Słowami ekspertów 

Vitalik Buterin, 22-letni programista Ethereum, wyjaśnił inteligentny kontrakt,

„Gdy składnik aktywów lub waluta jest przenoszony do programu”, a program uruchamia ten kod iw pewnym momencie automatycznie sprawdza warunek i automatycznie określa, czy zasób powinien trafić do jednej osoby, czy z powrotem do drugiej osoby, czy też powinien zostać niezwłocznie zwrócony osobie, która go wysłała lub jakąś kombinację. W międzyczasie zdecentralizowana księga przechowuje i powiela dokument, co zapewnia mu pewne bezpieczeństwo i niezmienność ”.

Zrozummy to lepiej – Załóżmy, że hipotetycznie wynająłeś mieszkanie, co można szybko zrobić za pomocą blockchain i cyfrowej waluty jako trybu płatności. Otrzymujesz wirtualną umowę, a druga strona otrzymuje skomputeryzowany klucz dostępu, który przychodzi we wcześniej określonej dacie.


Na wypadek, gdyby klucz nie działał w czasie, blockchain zapewnia rabat. Podczas gdy w przypadku wysłania klucza przed okresem wynajmu, pojemność utrzymuje, że rozładowuje on zarówno opłatę, jak i krytyczny dla Ciebie i dla drugiej strony zaangażowanej w umowę, gdy nadejdzie data.

Krótko mówiąc, ramka ukazuje przedmowę „Jeśli-to” i jest oglądana przez kilka osób, więc możesz spodziewać się doskonałego przekazu. Oznacza to, że na pewno otrzymasz zapłatę za przekazanie klucza. A druga strona zostanie obciążona, gdy zdobędą klucz. W konsekwencji archiwum jest usuwane po upływie czasu, a kod nie może być wtrącany przez nas oboje bez wiedzy drugiej strony, ponieważ wszyscy członkowie są jednocześnie zaniepokojeni.

W prostych słowach – Inteligentny kontrakt może być efektywnie wykorzystywany w różnych okolicznościach, od spółek zależnych związanych z pieniędzmi po składki ochronne, umowy zerwania, prawo własności, autoryzację kredytu, administrację monetarną, ustalone procedury i twierdzenia o finansowaniu społecznościowym.

Różne metody korzystania z inteligentnego kontraktu 

Zbieranie funduszy – Rzeczywiste przypadki użycia inteligentnych umów mogą dotyczyć aplikacji, w których istnieje potrzeba przejrzystości transferu środków. Organizacje, które mogą złożyć wniosek na podstawie tych umów, to organizacje non-profit (NPO), organizacje pozarządowe (NGO), platformy pozyskiwania funduszy dla start-upów itp..

Rząd – Nie ma wątpliwości, że ramy systemu głosowania nie mogą zostać ustalone. Musimy jednak zgodzić się na to, że ta sama (inteligentna umowa) rozwiałaby wszystkie zmartwienia, dając bezgranicznie bezpieczniejsze ramy. W końcu głosy chronione przez zdecentralizowaną księgę musiałyby mieć więcej energii rejestrującej, aby je zdekodować.

Zarządzanie – Podczas gdy pojedyncze rekordy mogą być wymienione jako jeden z głównych powodów używania inteligentnych kontraktów i blockchain w zarządzaniu. Eliminacja potencjalnych szyderstw w komunikacji i przepływie pracy ze względu na takie cechy, jak przejrzystość, zautomatyzowany system i dokładność, nie można również pominąć.

Samochód – Dzięki wszystkim zrobotyzowanym, przemyślanym okularom i genialnym samochodom, możemy szybko stwierdzić na liście faktów, że przechodzimy od leniwych przedludzkich kręgowców do super-sprytnych robotów. Cóż, to jest sytuacja, w której inteligentne kontrakty pomogłyby nam lepiej.

Na przykład, korzystając z inteligentnych kontraktów, organizacja zajmująca się ochroną przed wypadkami mogłaby naliczać zróżnicowane stawki w zależności od tego, gdzie i w jakich warunkach klienci eksploatują swoje pojazdy..

Opieka zdrowotna – Indywidualne rekordy dotyczące dobrego samopoczucia można zakodować i umieścić w łańcuchu bloków za pomocą klucza prywatnego, który zapewni dostęp do zbyt konkretnych osób. Potwierdzenia operacji mogą być umieszczane w innym miejscu w łańcuchu bloków, a następnie wysyłane do dostawców ochrony jako dowód przeniesienia. Ponadto zapis może zostać wykorzystany do ogólnego zarządzania usługami dla ludzi, na przykład podawania leków, spójności kierunkowej, przeprowadzania testów i nadzorowania dostaw ubezpieczenia społecznego.

Zalety inteligentnych kontraktów 

Autonomia – Eliminacja pośrednictwa to jedno z najlepszych stanowisk inteligentne kontrakty służy, ponieważ takie samo ryzyko manipulacji przez osobę trzecią można zmniejszyć lub w pewnym stopniu całkowicie zignorować.

Zaufanie – Dokumentu nie można zgubić ani wprowadzić w błąd, ponieważ są one zaszyfrowane we wspólnej księdze.

Utworzyć kopię zapasową – Na blockchainie, gdy wszyscy Twoi towarzysze będą Cię wspierać, nie będzie szansy na utratę konta inwestycyjnego. W rzeczywistości twoje raporty są kopiowane w wielu okolicznościach.

Bezpieczeństwo – Dzięki szyfrowaniu witryn i chronionym raportom prawie nie ma możliwości włamania. Wymyślenie kodu i wniknięcie w niego wymagałoby dziwnie utalentowanego programisty.

Prędkość – Dzięki inteligentnym kontraktom wszystko, czego potrzebujesz, to programowanie kodów, co oznacza, że ​​oszczędzasz godziny poza zakresem formularza biznesowego.

Fundusze inwestycyjne – Inteligentne kontrakty oszczędzają pieniądze, ponieważ udaremniają bliskość osoby pośredniej. Na przykład musiałbyś zapłacić księgowemu, aby był świadkiem twojej wymiany.

Dokładność – Inteligentne kontrakty są szybsze, ale tańsze, a także pozwalają zachować strategiczną odległość od błędów wynikających z fizycznego zaokrąglania stosów konstrukcji.

Wady inteligentnych kontraktów 

Nic w tym świecie technologii nie jest doskonałe, podobnie jak w przypadku inteligentnego kontraktu. Na przykład, co byś zrobił, gdyby błąd dostał się do twojego kodu? Podczas gdy te inteligentne kontrakty blockchain zawiera listę zalet, zdecydowanie jest kilka wad, które nie zostały jeszcze usunięte.

Kilka przykładów blockchaina, obecnie współpracującego z inteligentnymi kontraktami

Bitcoin – Przy ograniczonej możliwości przetwarzania dokumentów Bitcoin działa cuda w przetwarzaniu transakcji Bitcoin.

Łańcuchy boczne – Działając w sąsiedztwie Bitcoin, to samo niesie więcej możliwości przetwarzania kontraktów.

NXT – Publiczny blockchain działa z ograniczonymi szablonami inteligentnych umów.

Ethereum – Jeden z najbardziej zaawansowanych publicznych blockchainów w zakresie przetwarzania inteligentnych kontraktów. Wszystko, co musisz zrobić, to dokonać płatności w systemie Eth, a poradzisz sobie ze wszystkim, co chcesz zmienić.

Co myślisz o Smart Contracts Blockchain? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector