Poświęćmy chwilę, Ethereum zamienia dziś w „trzy”!

Konkurencja kryptowalut jest na szczycie, a Ethereum nadal utrzymuje drugie miejsce na rynku coinmarketcap. 30 lipca 2015 r. Nieznany koder napisał scenariusz do historycznego zdarzenia w nieznanej lokalizacji. Usiądź wygodnie i ciesz się, podczas gdy my zabieramy Cię ścieżką do najbardziej wpływowych innowacji w łańcuchu bloków.

Skromne początki, Ethereum jako konkurent Bitcoina!

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, stał się już globalną ikoną technologii i geniuszem technologicznym. Jak ujął to Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum i dyrektor generalny ConsenSys, na platformę, która ma ponad 700 tokenów i 1100 aplikacji wydanych w jej ekosystemie

„To było bezprecedensowe, wiele osób twierdziło, że [Ethereum] nie da się zrobić; wiele osób powiedziało, że to głupie, ponieważ usługa ataku byłaby tak duża i niewyraźna. I moim zdaniem okazało się to niezwykłym sukcesem ”.

Vitalik Buterin, programista związany z Bitcoin Magazine, pod koniec 2013 roku miał za cel zbudowanie zdecentralizowanych aplikacji. Jego Pomysł był taki, który z głębi serca twierdził, że sam Bitcoin nie jest wystarczający i potrzebował języka skryptowego do tworzenia aplikacji, który mógłby obsługiwać różnorodne funkcje. Nie uzyskując zgody ówczesnych geniuszy, zaproponował stworzenie nowej platformy z bardziej ogólnym językiem skryptowym

„Myślałem, że [osoby ze społeczności Bitcoin] nie podchodzą do problemu we właściwy sposób. Myślałem, że szukają indywidualnych aplikacji; próbowali w pewnym sensie wyraźnie wspierać każdy [przypadek użycia] w swego rodzaju protokole szwajcarskiego scyzoryka ”.

Ta myśl Vitalika była główną motywacją, która skłoniła go do stworzenia największego rywala Bitcoina.

Formalny rozwój projektu oprogramowania Ethereum rozpoczął się na początku 2014 roku przez szwajcarską firmę Ethereum Switzerland GmbH (EthSuisse). W momencie publicznego ogłoszenia w styczniu 2014 r. Głównym zespołem Ethereum byli Vitalik Buterin, Mihai Alisie, Anthony Di Iorio i Charles Hoskinson.

To, co nastąpiło później i trwało przez te lata, było po prostu przełomem.

POWSTANIE Ethereum

Wczesny 2013: Vitalik Buterin po raz pierwszy opisuje Ethereum na papierze

Późny 2013: Buterin proponuje stworzenie nowej platformy z ogólnym językiem skryptowym

Wczesny 2014: Szwajcarska firma EthSuisse opracowuje pierwsze oprogramowanie Ethereum

22 lipca 2014: Ethereum uruchamia publiczną przedsprzedaż ETH.


2 września 2014 r: Inwestorzy w przedsprzedaży otrzymują 60 milionów ETH, z czego 12 milionów jest przeznaczone dla zespołu deweloperskiego

Październik 2014: Protokół Ethereum pozwala na utworzenie 5 ETH dla każdego wydobywanego bloku

Maj 2015: wypuszczono ostatni prototyp o nazwie Olympic.

30 lipca 2015 r: Frontier, pierwsza wersja Ethereum zostaje uruchomiona.

14 marca 2016 r: Homestead, pierwsza stabilna wersja Ethereum została uruchomiona

Maj 2016: DAO zbiera rekordowe 150 milionów dolarów w sprzedaży zbiorowej.

18 czerwca 2016 r: DAO zostało zhakowane przez anonimową grupę, skradziono 50 milionów dolarów. Wydarzenie wywołuje debatę w społeczności.

2 lipca 2016 r: W rezultacie niecały rok po uruchomieniu sieć podzieliła się na dwie grupy: Ethereum (ETH) i Ethereum Classic (ETC).

28 lipca 2016 r: Fundacja Ethereum, programiści, partnerzy biznesowi, górnicy i użytkownicy ekosystemu Ethereum odłączają się od ETC.

Luty 2017: Ethereum po raz pierwszy osiąga kapitalizację rynkową w wysokości 1 miliarda.

Marzec 2017: Utworzenie Enterprise Ethereum Alliance (EEA).

19 maja 2017 r: Cena ETH po raz pierwszy przekracza 100 USD.

Czerwca 2017: Rosja popiera Ethereum, które przekracza granicę 400 USD w wyniku gwałtownego wzrostu.

16 października 2017 r: „Metropolis Part 1: Byzantium”, pierwsza część trzeciej wersji platformy wystartowała.

Grudzień 2017: Rozpoczyna się najlepszy miesiąc dla kryptowaluty. Ethereum przekracza granicę 800 USD.

14 stycznia 2018 r: Najwyższa wycena kryptowaluty sięga. Wyceniony na 1418 USD, dzienny wolumen obrotu zbliża się do 10 miliardów USD, podczas gdy kapitalizacja rynkowa wynosi astronomiczne 135 miliardów USD.

6 kwietnia 2018 r: Osiągnięto najniższy punkt 2018 roku. Cena monety z powrotem poniżej 400 USD.

Maja 2018 r: Rynek odbija się. Ethereum ponownie przekracza granicę 800 USD, chociaż dzienny wolumen obrotu wynosi 3 miliardy USD.

30 lipca 2018 r: Wszystkiego najlepszego z okazji trzecich urodzin Ethereum

Najważniejsze wydarzenia na osi czasu Ethereum

Enterprise Ethereum Alliance (EOG): W marcu 2017 r. Różne startupy, grupy badawcze i firmy z listy Fortune 500 ogłosiły utworzenie Enterprise Ethereum Alliance (EEA) z 30 członkami założycielami. W maju organizacja non-profit liczyła 116 członków korporacyjnych – w tym ConsenSys, CME Group, grupę badawczą Cornell University, Toyota Research Institute, Samsung SDS, Microsoft, Intel, JP Morgan itd. Do lipca 2017 r. W sojuszu było ponad 150 członków, w tym ostatnie dodatki MasterCard, Cisco Systems, Sberbank i Scotiabank.

Wydarzenie DAO: W 2016 r. Anonimowy haker skradł 50 milionów dolarów Ether, co spowodowało pytania o bezpieczeństwo platformy. Wydarzenie to wywołało debatę w społeczności kryptowalut na temat tego, czy Ethereum powinno przeprowadzić kontrowersyjny „hard fork”, aby ponownie spłaszczyć dotknięte fundusze. W wyniku sporu sieć podzieliła się na dwie części. Po hard forku związanym z The DAO, Ethereum następnie dwukrotnie rozwidliło się w czwartym kwartale 2016 r., Aby poradzić sobie z innymi atakami. Do końca listopada 2016 r. Ethereum zwiększyło ochronę przed atakami DDoS, uwolniło łańcuch bloków i udaremniło dalsze ataki spamowe hakerów.

Przeczytaj także: Objętość Ethereum widzi nagły skok przewyższający bitcoin

Co nas czeka, Ethereum zmierzy się z ostrą konkurencją

Jeśli w co można uwierzyć i usłyszeć Poniższe wydaje się być mapą drogową dla Vitalika Buterina i jego zespołu programistów z terminem jego 4. i 5. urodzin

  • Wzmocnienie fazy bizantyjskiej mapy drogowej Ethereum; pierwsza część etapu Metropolis przed przejściem do kolejnej części.
  • Aktualizacja i wzmocnienie Plazmy, aby zniwelować spowolnienie czasu transakcji, szczególnie podczas ICO
  • Opracowanie Shardingu, aby przyspieszyć działanie niż istniejące łańcuchy bloków typu proof-of-work
  • Przechodzimy do Konstantynopola i przedstawiamy ulepszenie firmy Casper, które jest obecnie w trakcie testów
  • Casper będzie w pełnym rozkwicie, zanim Ethereum przejdzie na Serenity, ostatni kamień milowy na mapie drogowej Ethereum.

Obecnie programiści oczekują, że Sharding, Casper i Plasma wprowadzą skalowalność Ethereum na wyższy poziom. Te rozwiązania skalujące mogą być eliksirem, który wyniesie Ethereum na nowe wyżyny i nowe potencjały. Ta bitwa nie będzie polegała tylko na samorozwoju, obejmie również wyścig z czasem, a Ethereum będzie musiało stawić czoła konkurencji, zwłaszcza z konkurencyjnymi kryptowalutami, takimi jak EOS, często nazywanymi „zabójcami Ethereum”.

Chociaż sprawy wciąż się rozwijają, życzymy Ethereum wszystkiego najlepszego z okazji trzecich urodzin!

Czy Ethereum będzie niekwestionowaną kryptowalutą i blockchainem w nadchodzących latach? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector