Sprawdzono 6 najlepszych portfeli sprzętowych z wieloma kryptowalutami

Portfele są ważną częścią ekosystemu kryptowalut, ponieważ to one przechowują wszystkie klucze, czy to prywatne, czy publiczne posiadane przez inwestorów. Z tego powodu często są celem hakerów i napastników. Dlatego społeczność inwestorów zawsze szuka opcji, które są bezpieczne i chronią ich tokeny i monety. Ponieważ jest to tak ważny aspekt, konieczne jest zrozumienie, jakie są dostępne opcje i które są dla nich najlepiej dostosowane.

Czym są portfele kryptowalut?

Z formalnej definicji, portfel kryptowaluty to oprogramowanie, które przechowuje klucze prywatne i publiczne oraz łączy się z innymi łańcuchami bloków, aby pomóc użytkownikom wysyłać i odbierać walutę cyfrową oraz sprawdzać saldo. Jeśli użytkownik chce otrzymać lub wysłać Bitcoin lub inną kryptowalutę, będzie musiał mieć portfel cyfrowy, aby wykonać tę transakcję.

Istnieje ponad milion osób, które używają kryptowalut portfele na co dzień, ale nadal istnieje duża luka w wiedzy, która powoduje wiele nieporozumień na temat tego, jak działają te portfele. W przeciwieństwie do portfeli „kieszonkowych” w starym stylu, portfele cyfrowe nie przechowują waluty. W rzeczywistości waluty nie są przechowywane w żadnym miejscu ani w żadnej fizycznej formie. Wszystko, co istnieje, to zapisy transakcji przechowywane w łańcuchu bloków.

Jak portfele przenoszą kryptowalutę

Kiedy osoba wysyła bitcoiny lub inny rodzaj waluty cyfrowej innej osobie, zasadniczo przenosi własność monet na adres portfela tej osoby. Aby odbiorca mógł otrzymać te monety i odblokować środki, klucz prywatny przechowywany w portfelu użytkownika musi odpowiadać adresowi publicznemu, do którego przypisana jest waluta. Jeśli klucze publiczny i prywatny są zgodne, saldo w portfelu cyfrowym odbiorcy odpowiednio wzrasta i maleje w portfelu nadawcy. W przeciwieństwie do dzisiejszego tradycyjnego świata nie ma rzeczywistej wymiany prawdziwych monet. Transakcja jest oznaczona jedynie zapisem transakcji w łańcuchu blokowym oraz zmianą salda w portfelu kryptowalut nadawców i odbiorców.

Rodzaje portfeli kryptowalut

Istnieje kilka rodzajów portfeli, które zapewniają różne sposoby przechowywania i uzyskiwania dostępu do cyfrowej waluty. Ogólnie rzecz biorąc, portfele kryptowalut można podzielić na trzy odrębne kategorie – oprogramowanie, sprzęt i papier. Portfele oprogramowania są dalej podzielone na komputery stacjonarne, mobilne lub online.

Portfele na biurko:

Są to portfele, które użytkownicy pobierają i instalują na swoim komputerze PC lub laptopie. Te portfele są dostępne tylko z jednego komputera, na którym zostały pobrane i zainstalowane. Mając dostęp do jednego punktu, uważa się, że portfele na komputery stacjonarne oferują jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwo jednak jeśli komputer, na którym znajdują się portfele, został zhakowany lub zaatakowany przez wirusa, istnieje możliwość, że użytkownik może stracić wszystkie swoje środki.

Zaletą portfeli na komputery stacjonarne jest to, że klucze prywatne nie są przechowywane na żadnym serwerze stron trzecich i bezproblemowo współpracują z oprogramowaniem TOR, które dodaje warstwę prywatności. Jedynym minusem, jaki można wyciągnąć z portfeli na komputery stacjonarne, jest to, że portfele te mogą wymagać terminowej aktualizacji systemu operacyjnego, ponieważ do działania potrzebuje najnowszego systemu operacyjnego..

Portfele online:

Portfele online zwykle działają w chmurze i zapewniają dostęp do użytkownika z dowolnego urządzenia komputerowego iz dowolnego miejsca. Chociaż są one wygodniejsze w dostępie, portfele internetowe przechowują klucze prywatne online i są kontrolowane przez stronę trzecią, co czyni je bardziej podatnymi na ataki hakerskie i kradzież. Oczywistymi zaletami portfela internetowego jest to, że idealnie nadaje się do przechowywania niewielkich ilości kryptowaluty, ponieważ zapewnia łatwiejszy dostęp i szybki czas transakcji, podczas gdy z drugiej strony portfele te są najbardziej podatne na włamania i kradzież z wysokim ryzykiem złośliwego oprogramowania.

Portfele mobilne:


Te portfele to w zasadzie aplikacje, które działają na telefonie użytkownika. Portfele te zapewniają wymaganą elastyczność użytkownikom, ponieważ można je nosić wszędzie i wszędzie, umożliwiając użytkownikom dostęp do nich w dowolnym punkcie sprzedaży, w tym w sklepach detalicznych. Portfele mobilne są zwykle znacznie mniejsze i mają prostsze funkcje niż portfele stacjonarne ze względu na ograniczoną przestrzeń dostępną na urządzeniach mobilnych. Najlepsze w tych portfelach mobilnych jest to, że najlepiej sprawdzają się w codziennych transakcjach, ponieważ są łatwiejsze w użyciu w podróży. Ponadto wiele z tych aplikacji jest wyposażonych w funkcję skanowania kodów QR, dzięki czemu płatności w kryptowalutach są szybsze.

Portfele papierowe:

Portfele te są łatwe w użyciu i zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Zasadniczo uważany za pomost między tradycyjnymi papierowymi stopami a cyfrową kryptowalutą. Chociaż termin portfel papierowy może po prostu odnosić się do fizycznej kopii lub wydruku kluczy publicznych i prywatnych, może również odnosić się do oprogramowania używanego do bezpiecznego generowania pary kluczy, które są następnie drukowane. Korzystanie z portfela papierowego jest stosunkowo proste. Przesyłanie bitcoinów lub jakiejkolwiek innej waluty do portfela papierowego odbywa się poprzez transfer środków z portfela oprogramowania na adres publiczny wskazany na portfel papierowy.

Alternatywnie, jeśli ktoś chce wypłacić lub wydać walutę, wystarczy przelać środki z portfela papierowego do portfela oprogramowania. Ten proces nazywa się „zamiataniem” i jest wykonywany przez ręczne wprowadzenie kluczy prywatnych lub zeskanowanie kodu QR na papierowym portfelu. Zaletą portfela papierowego jest kontrola poziomu, którą zapewnia użytkownikowi, ponieważ nie jest przechowywany na żadnym urządzeniu. Ponadto cyfrowe włamanie się do nich staje się prawie niemożliwe. Chociaż bezpieczeństwo jest najwyższe, z drugiej strony niektórzy inwestorzy uważają, że przenoszenie walut cyfrowych za pomocą portfela papierowego jest dość uciążliwe.

Portfele sprzętowe:

Portfele sprzętowe przechowują klucze prywatne użytkownika na urządzeniu sprzętowym, takim jak USB. Chociaż portfele sprzętowe umożliwiają dokonywanie transakcji online, podobnie jak portfele programowe, są one przechowywane w trybie offline, co zapewnia tak wymagane zwiększone bezpieczeństwo. Portfele sprzętowe są zwykle kompatybilne z kilkoma interfejsami internetowymi, a także obsługują różne rodzaje monet i walut; zależy to tylko od tego, który użytkownik zdecyduje się użyć. Co więcej, dokonywanie transakcji jest łatwe. Użytkownicy po prostu podłączają swoje urządzenie do dowolnego komputera lub urządzenia z dostępem do Internetu, wpisują kod PIN, wysyłają walutę i potwierdzają. Portfele sprzętowe umożliwiają łatwe dokonywanie transakcji, jednocześnie utrzymując pieniądze w trybie offline i z dala od zagrożeń hakerów i cyfrowych złodziei. Pozytywy dla portfela sprzętowego zapewniają większe bezpieczeństwo niż wszystkie inne rodzaje portfeli. Oprócz bezpieczeństwa portfele te są urządzeniami przenośnymi, które można łatwo złożyć i przenosić. Większość portfeli sprzętowych obsługuje różne monety. Jedyną wadą tych portfeli jest to, że użytkownik może potrzebować pewnej wiedzy technicznej, aby łatwo z nich korzystać.

Ponieważ portfele sprzętowe zapewniają użytkownikom najbardziej kompleksowe rozwiązanie, należy zapoznać się z opcjami dostępnymi na rynku.

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Plik Ledger Nano S obsługuje ponad 25 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Ripple i Altcoins, umożliwiając użytkownikowi zarządzanie wieloma aktywami za pomocą tego samego portfela sprzętowego. Klucz prywatny w Ledger Nano S nigdy nie jest ujawniany. Jest chroniony bezpiecznym chipem zamykanym kodem PIN, tym samym chipem, który jest używany do paszportów i kart kredytowych.

Urządzenie jest proste i sterowane tylko 2 przyciskami, a wszystkie działania można zweryfikować na jego ekranie. Aplikacje towarzyszące Ledger umożliwiają użytkownikom łatwe zarządzanie transakcjami kryptograficznymi.

Ledger Nano S jest oparty na architekturze podwójnego chipa (ST31 CC EAL5 +, STM32), a integralność oprogramowania jest zabezpieczona atestem kryptograficznym. Bezpieczny chip sprawdza integralność urządzenia przy każdym włączeniu, dzięki czemu jest to naklejka chroniąca przed manipulacją..

Podobnie jak inne portfele księgi, Ledger Nano S jest również zasilany przez BOLOS, unikalny, zastrzeżony system operacyjny opracowany przez Ledger. Ten system tworzy indywidualną osłonę wokół każdej aplikacji w portfelu Ledger, aby chronić je przed atakującymi aplikacjami.

Może ci się spodobać również: Sumsung inwestuje w popularnego producenta portfeli sprzętowych Bitcoin, Ledger

Ledger Blue

Ledger Blue

Ledger Blue to wysokiej jakości portfel sprzętowy z zaawansowanym interfejsem użytkownika dzięki dużemu interfejsowi z ekranem dotykowym. Jest zbudowany wokół bezpiecznego elementu i zawiera wszystkie funkcje bezpieczeństwa, których użytkownik oczekuje od urządzenia Ledger.

The Ledger Blue obsługuje ponad 30 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, XRP i Altcoins, umożliwiając jednoczesne zarządzanie maksymalnie 11 aktywami za pomocą tego samego portfela sprzętowego. Ten portfel sprzętowy zawiera kolorowy wyświetlacz i duży pojemnościowy ekran dotykowy ze szkłem odpornym na zarysowania, zamknięte w wytrzymałej pokrywie.

Podobnie jak Nano S, Ledger Blue to jest zaprojektowany w oparciu o solidny, bezpieczny chip, zbudowany tak, aby wytrzymać wyrafinowane ataki: twoje klucze prywatne są bezpiecznie odizolowane wewnątrz urządzenia.

Trezor One

Trazor One

Trezor jeden to testowany pod ciśnieniem portfel sprzętowy, który obsługuje szeroką gamę kryptowalut w przystępnej cenie. Firma stojąca za TREZOR One (Satoshi Labs) jest uważana za pioniera w branży Bitcoin i tak naprawdę widać to w produkcie. Dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak kody PIN i hasła, sprawiają, że ten portfel sprzętowy jest jak najbardziej „odporny na włamania”.

W przeciwieństwie do Ledgera, portfele TREZOR ogólnie obsługują 700 monet i tokenów ERC-20. Główne obsługiwane monety to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZCH), Stellar (XLM). Portfel obecnie nie obsługuje Ripple (XRP), Monero (XMR) i Cardano (ADA)

Trezor T

Trazor T

Plik Model T firmy Trezor ma stylowe czarne wykończenie i ładny wyświetlacz LCD 240 x 240. Za pomocą wyświetlacza LCD użytkownik może w razie potrzeby manipulować portfelem i konfigurować go. Elegancki wygląd Modelu T sprawia, że ​​jest bardziej atrakcyjny niż jego odpowiednik, ponieważ emanuje wykończonym i wyrafinowanym klimatem. Dodatkowo ekran dotykowy dostępny w Modelu T tworzy kolejną warstwę bezpieczeństwa.

Związane z: Portfel TREZOR obsługuje teraz Lisk [LSK], Decred [DCR] & Bitcoin Private [BTCP]

Podobnie jak Trezor One, Trezor T również może obsługiwać ponad 500 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash i wiele innych.

Keepkey

Zachowaj klucz

KeepKey została założona przez Darina Stanchfielda w 2015 roku i ma siedzibę w USA. KeepKey nabył portfel Bitcoin Multibit w 2016 r., A później został przejęty przez Shapeshift w sierpniu 2017 r. Na czele firmy stoi Darin jako CEO i Ken Hodler (tak, Hodler to jego rzeczywiste imię) jako CTO.

Chociaż portfel twierdzi, że jest najbardziej wyrafinowany pod względem bezpieczeństwa, nie ma konkurentów pod względem obsługi waluty. KeepKey obsługuje tylko 40 różnych zasobów cyfrowych.

Główne obsługiwane monety to Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, DASH, Dogecoin, Ethereum, Litecoin. Innymi cechami, które sprawiają, że Keepkey jest wyjątkowy, jest to, że zapewnia użytkownikowi ochronę PIN przed nieautoryzowanym użyciem, dodatkową ochronę hasłem, konfigurowalne prędkości transakcji i nieograniczone adresy portfela na jednym urządzeniu. Portfel sprzętowy jest również wspierany przez Shapeshift, dzięki czemu jest nieco bardziej wiarygodny.

Mini portfel sprzętowy Archos Safe T.

Mini portfel sprzętowy Archos Safe T.Mini portfel sprzętowy Archos Safe T.

Archos to francuska firma, której głównym celem była do tej pory produkcja tabletów, telefonów, urządzeń z systemem Android oraz przenośnych nośników danych. Wraz z rosnącym popytem na kryptowaluty firma weszła na rynek kryptowalut ze swoim portfelem sprzętowym oznaczonym jako Archos SafeT. Działa jak typowy portfel sprzętowy do przechowywania w chłodni, który pozwala użytkownikom przechowywać kryptowaluty w bezpieczny sposób offline.

Jak sama nazwa wskazuje, produkt jest mniejszą wersją flagowego portfela sprzętowego Archos o nazwie Archos Safe-T Touch. Portfel wykorzystuje układ STM32 STMicroelectronics ARM Cortex-M3 120 MHz, wspierany przez zaszyfrowaną pamięć chipsetu z czterema 256-bitowymi kluczami AES. Archos Safe-T Mini ma czytelny, ale prosty ekran OLED 128x64p o przekątnej 0,96 cala. Wykorzystuje zabezpieczoną funkcję zwaną EEPROM (elektrycznie kasowalna programowalna pamięć tylko do odczytu).

Zawartość tej pamięci tylko do odczytu można wymazać i przeprogramować tylko za pomocą pulsującego napięcia. Archos Safe-T Mini obsługuje przyzwoitą ilość rynkowych kryptowalut. Obecnie można przechowywać Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC), Dash (DSH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) i szeroką gamę tokenów ERC-20 na portfelu. Chociaż istnieje kilka głównych kryptowalut, których portfel nie obsługuje, projekt twierdzi, że chcą rozszerzyć swoją ofertę przechowywania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector