Ekskluzywna rozmowa z indyjskimi giełdami kryptograficznymi na temat zamknięcia Koinex

Przed zaplanowaną rozprawą Sądu Najwyższego w sprawie aspektów kryptowalut w Indiach, jednej z najstarszych indyjskich giełd kryptowalut, Koinex zdecydował się zamknąć swoją platformę handlową. Była to oczywiście jedna z najbardziej szokujących wiadomości dla Hindusów, szczególnie dla potencjalnych odbiorców platformy w cennym czasie, gdy Bitcoin był na biegunie..

Ekskluzywna rozmowa z indyjskimi giełdami

Jednym z głównych pytań, które wzbudziły zainteresowanie entuzjastów kryptowalut, są Indie – gdyby przepisy były kluczowym powodem zamknięcia, Koinex mógłby mieć swoją siedzibę również poza Indiami – tak jak inne giełdy zdecydowały się to zrobić. O co chodzi, Sumit Gupta z CoinDCX dodaj to;

Z tego, co wiem, biorąc pod uwagę niepewność regulacyjną, w tej chwili nie koncentrują się na giełdzie. Giełdy indyjskie będą musiały przenieść się poza kraj, koncentrując się na globalnych użytkownikach, jeśli przepisy nie sprzyjają prowadzeniu działalności giełdowej w Indiach.

W podobnym tonie, Nischal Shetty z WazirX szczegółowe;

Ich wolumeny drastycznie się zmniejszyły, co utrudnia prowadzenie wymiany, ponieważ wolumeny napędzają przychody. Gdyby teraz mieli dobre tomy, jestem pewien, że by się nie zamknęli. Powiedziałbym, że zakaz bankowy był największym powodem wszystkich zamknięć giełd indyjskich do tej pory.

Oprócz CoinDCX i WazirX, inna indyjska giełda kryptowalut Bitbns dodaje również: „Jeśli zechce, Koinex może mieć inne sposoby na rozwój w świecie kryptowalut – kontynuując punkt, Rahul z Bitbns powiedział;

Tak, mogli. Udało się i prosperujemy. Zanotowaliśmy największy wolumen obrotu do daty w ciągu ostatnich 24 godzin.

Warto jednak zauważyć, że – podczas zamknięcia Coindelty w kwietniu tego roku, indyjska społeczność kryptowalut dyskutowała na temat „oczekujących wniosków o wypłatę na platformie handlowej Koinex”. Ponadto giełda usunęła kilka monet Achain [ACT], CyberMiles [CMT], GAS [GAS], Nano [NANO], NEO [NEO] i Zcoin [XCZ] Tokeny, które nie zostały dobrze przyjęte przez społeczność kryptowalut w Indiach – a co najważniejsze, decyzja o wycofaniu tych Altcoinów pojawiła się natychmiast po decyzji o zamknięciu firmy Coindelta.

Nie pierwsza wymiana w Indiach!

Na początku czerwca 27, 2019 – Koinex opublikował oficjalny post na blogu, szczegółowo wyjaśniając powód swojej decyzji – niemniej jednak dodaje, że „niepewność regulacyjna i brak wsparcia bankowego” były kluczowymi przeszkodami, które uniemożliwiają im płynne operacje handlowe w kraju.

To nic nowego w Indiach, w przeszłości kilka innych giełd, w tym Zebpay, Coindelta, Coinome, zakończyło swoją działalność, powołując się na niezdrowe przepisy rządu tego kraju, ale my (Coingape) skontaktowaliśmy się z obecnymi giełdami indyjskimi, o czym myślą Zamknięcie Koinex i jak kontynuują swoją działalność w tym samym kraju, w którym inne giełdy zamknęły swoje drzwi.

WazirX, CoinDCX, Bitbns, Instashift, Unocoin to nieliczne giełdy – obecnie prowadzą działalność handlową w kraju, mimo że mają miesiące opóźnień w związku z konkretną decyzją dotyczącą kryptowalut podjętą przez Govt of India. Podczas naszej rozmowy z Nischalem Shetty – dyrektorem generalnym WazirX, Rahulem Chitale – współzałożycielem Instashift, Sumit Gupta – założycielem CoinDCX i Rahulem Jainem – menedżerem ds. Marketingu cyfrowego w Bitbns – okazało się, że innym powodem decyzji Koinex może być „ Struktura kosztów z faktem, że wielkość zespołu była dość duża ”i ich wielkość, która drastycznie się zmniejszyła”.

Wynagrodzenie pracowników za pośrednictwem konta bankowego


Co więcej, w punkcie, w którym Koinex wspomniał, że „ich pracownicy byli pytani o transakcje płacowe od władz bankowych”, zapytaliśmy istniejące giełdy indyjskie, w jaki sposób przetwarzają płatności dla swoich pracowników. Podczas gdy CoinDCX i WazirX odmówiły komentarza – z drugiej strony powiedział to Rahul Jain z Bitbns;

Bitbns ani jego pracownik nie są narażeni na taką presję ze strony banku

Chociaż Rahul Chitale z Instashift re Rahul Chitale trzymał w tajemnicy metodę płatności, której używał, ujawnia, że ​​ich giełda jest podmiotem estońskim i przetwarzała operacje bankowe zgodnie z prawem europejskim. On powiedział że;

InstaShift to estoński podmiot. Wszystkie nasze operacje bankowe prowadzimy w ten sam sposób, zachowując pełną zgodność z prawem europejskim. Prawie wszystkie nasze koszty operacyjne są opłacane za pomocą Crypto – w tym wynagrodzenia dla naszego małego zespołu (poza Indiami). Korzystamy również z naszych własnych kart debetowych zabezpieczonych kryptograficznie. Nieliczne wydatki, takie jak chmura, to kanał za pośrednictwem Fiata w Europie lub Kanadzie.

Jakie jest Twoje zdanie na temat indyjskiego kryptosystemu? Czy uważasz, że Govt będzie faworyzować istniejące giełdy ze zdrowymi przepisami dotyczącymi kryptowalut & ekosystem blockchain w Indiach.? Daj nam znać w komentarzu poniżej. 

Źródło obrazu – Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector