Ekskluzywny wywiad z Jackiem Ge, dyrektorem zarządzającym w Cybervein [CVT]

Jack Ge Dyrektor zarządzający CyberVein General Manager w CyberVein, gdzie pracujemy nad tworzeniem połączonych baz danych obejmujących cały świat. Założyciel start-upu inteligentnego domu przez akcelerator sprzętowy HAX w 2016 r. I absolwenci studiów podyplomowych Imperial College w Londynie. Spędzają dużo czasu podróżując na konferencje wyjaśniające przewagę DAG nad blockchain i jego działanie w sieci CyberVein, więc zawsze czekaj na okazje zdrowa, otwarta debata na temat technologii. https://cdn.coingape.com/wp-content/uploads/2020/05/01143934/jack_ge.png

W ekskluzywnym wywiadzie z Jack Ge, dyrektor zarządzający Cybervein, omawiamy rozwój, projektowanie, krypto-tokenomikę oraz zalety korzystania z sieci do efektywnego zarządzania bazami danych. Omawiamy również nowe tematy, takie jak dowód wkładu, przyszłość projektu cybervein & wiele więcej. A więc zacznijmy.

Q1. Czy możesz pokrótce przedstawić CyberVein naszym czytelnikom i przedstawić swój wkład w ekosystem kryptowalut?

Cybervein został sfinansowany przez CV Technology, organizację non-profit założoną w Singapurze w 2017 roku.

Nie jesteśmy pojedynczym projektem blockchain, czy też, że tak powiem, projektem łańcucha publicznego. Jesteśmy rozwiązaniem Big Data, które składa się z trzech różnych produktów zajmujących się problemami w branży Big Data,

  • Rozproszona baza danych PISR do zarządzania danymi
  • Łańcuch pamięci DAG dla bezpieczeństwa, który koncentruje się na przechowywaniu i tworzeniu kopii zapasowych
  • Federacyjna platforma edukacyjna do monetyzacji danych

W rzeczywistości bardzo różnimy się od kryptowalut, które napędzają wydajność, skalowalność, bezpieczeństwo lub decentralizację. Skupiamy się raczej na aplikacjach w świecie rzeczywistym, ponieważ,

Nie możesz wyeliminować czynnika ludzkiego z równania, skupiamy się na korzeniach niezmienności i zgodności z obecnymi technologiami, którymi są – dane.

Q2. Czy możesz poinformować czytelników o projekcie architektonicznym i o tym, jak jest lepszy od innych platform zarządzania bazami danych?

Powodem, dla którego tworzymy platformę Big Data składającą się z trzech produktów, jest rosnące obawy dotyczące prywatności, bezpieczeństwa i monetyzacji danych. W rzeczywistości mieliśmy incydent w Chinach, kilka miesięcy temu, kiedy programista usunął zaledwie kilka wierszy kodu i stracił dane o wartości milionów dolarów. A tak przy okazji, nie wymyśliliśmy tego, Google wpadł na oryginalny pomysł.

Jest to po prostu bardziej bezpieczna baza danych, z prywatnym magazynem stale ewoluującym od Federated Learning i tworzeniem kopii zapasowych w sieci DAG. Uczenie federacyjne zapewnia bezpieczne i zgodne środowisko do monetyzacji danych. Zmiana przepływu pracy uczenia maszynowego, ponieważ scentralizowane gromadzenie danych wiąże się z wieloma problemami.

Dysponujemy rozproszoną bazą danych PISR, która zapewnia wszystkie dane o wszystkich działaniach, które są szczególnie odpowiednie dla samego biznesu. Sieć DAG zapewnia kopie zapasowe w publicznym łańcuchu bloków.

Stan bazy danych jest rejestrowany w konsorcjum, ale kopia zapasowa jest przechowywana w sieci DAG i jest dzielona na fragmenty.

Jest dystrybuowany, a przepływ pracy jest inny. Ale w przypadku uczenia federacyjnego mamy modele faktycznie przeszkolone w lokalnym terminalu. 

Nasz łańcuch bloków nie jest najwyższej klasy pod względem wydajności, ponieważ do podstawowej pamięci masowej używane są scentralizowane serwery. Jednak dzięki kompromisowi poprawiliśmy bezpieczeństwo i skalowalność. Ponadto nasz model oferuje kompletne rozwiązanie dla istniejących firm.  


Pytanie 3. Czy możesz nam powiedzieć więcej o mechanizmie działania Cybervein? Jak działa Proof of Contribution?

Jack Ge – Dowód wkładu jest podobny do dowodu przechowywania. Ponadto przechowywanie publicznego DAG jest opcjonalne. Baza danych znajduje się, powiedzmy, na serwerze firmy, ale co się z tym wiąże, możesz zdecydować się na użycie sieci DAG. Baza danych zostanie dublowana i zarchiwizowana w sieci DAG.

Gdybym został współtwórcą, zostałbym za to wynagrodzony. Za każde dane, które zostaną pobrane do federacyjnego uczenia się, zostałbym również za to wynagrodzony.

W naszej sieci to tylko 1 i 0 oraz pliki podzielone na fragmenty. Eliminuje to piętę achillesową pod względem bezpieczeństwa, eliminując motywację do ataków. 

Pytanie 5. Cybervein ma również zastosowanie w badaniach w medycynie. Jak może przyczynić się do obecnej sytuacji?

Jack Ge – W branży medycznej faktycznie udało nam się przetestować wszystkie trzy produkty jako platformę Big Data. Nie stworzyliśmy Cyberveina sami. Mieliśmy laboratorium z Zhejiang University w Chinach, w którym opracowaliśmy kod źródłowy. 

Jedną z pierwszych rzeczy, które przetestowaliśmy, była współpraca z instytutem medycznym na uniwersytecie w celu przeprowadzenia testu dużych zbiorów danych. Zasadniczo przypomina to zebranie wszystkich danych razem bez problemów ze skargami. Powiedzmy, że w przypadku tej pandemii napotkaliśmy wiele problemów. Mamy system kodów QR, w którym ludzie z jednego miasta mogą skanować kod i dowodzić, że są bezpieczni w tym mieście. Pojechałem do innego miasta i musiałem przejść 14 dni kwarantanny. Bazy danych uzgodnione ze sobą.

Zasadniczo poświęciliśmy trochę wydajności, aby zyskać na bezpieczeństwie i skalowalności.

Pytanie 6. Zauważyliśmy, że CVT należy do najlepszych monet w 2020 roku do chwili obecnej. Jak o tym myślisz? Jak myślisz, co poszło dobrze w tym roku?

Myślę, że głównie dlatego, że R&Laboratorium D zakończyło pracę nad rozproszoną bazą danych. Osiągnęliśmy konsensus PoC i zakończyliśmy zarządzanie danymi dla uczenia federacyjnego. Mamy łańcuch bloków, który działa jak wehikuł czasu, który przechowuje stany i akcje bazy danych. 

Mamy również wsparcie bazy danych dla biznesu, aby tworzyć własne łańcuchy boczne i tokeny. Przetestowaliśmy naszą platformę z firmą oferującą owoce morza i sprzedającą bilety, gdzie udało im się stworzyć własne tokeny, aby prowadzić działalność i realizować swoje cele.

CVTUSDWykres cen CVT / USDT na Okex (TradingView)

Opracowaliśmy również zarządzanie kontami, SDK, API, a także oferujemy inteligentne kontrakty oparte na solidności. Co więcej, nasza przeglądarka blockchain oferuje dostęp do zdecentralizowanych aplikacji, które mogą być również używane jako rozszerzenie łańcucha bloków w Chrome.

P7. Jak działa monetyzacja danych w Cybervein?

Jack Ge – Obecnie pracujemy nad integracją sieci DAG z naszą rozproszoną bazą danych. Mamy ustalone PoC, istnieje system głosowania, w którym każdy posiadacz tokenów będzie mógł wybrać współtwórcę w sieci i zostanie nagrodzony. Myślę, że tokenomika, którą do tej pory testowaliśmy, działa całkiem nieźle.

Mamy dostawcę danych, który musi płacić za przechowywanie dla dostawców pamięci, a podmiot nabywający dane płaci tokeny dostawcy i przechowującemu dane, ponieważ pobierają dane z, powiedzmy, szpitala zajmującego się rozwojem medycznym.

Dostawca danych również płaci za model, jeśli ma umowę biznesową. Jesteśmy na drodze do zdefiniowania dystrybucji tokenów. Ponadto wszystkie przychody, które osiągamy z „Cybervein”, zostaną pobrane z tych transakcji w sieci, a wszystkie tokeny zostaną spalone.

W ten sposób Amerykanie wzmocnili NASDAQ i tak też zamierzamy zrobić. Zamierzamy zachować skomplikowaną równowagę między ceną tokenów a rozwojem technologicznym.

Pytanie 8. W jaki sposób Twój zespół radzi sobie z blokadą koronawirusa i czy wpływa to na Twoją mapę drogową?

Jack Ge – Mamy kilka różnych lokalizacji na całym świecie. Obecnie w Shenzhen w Chinach mamy główny zespół zarządzający, ale nasz główny zespół programistów znajduje się w laboratorium Uniwersytetu Zhejiang. 

Na początku roku na pracę obu zespołów wpłynęła epidemia, która rozprzestrzeniła się, ale spowolnienie, telegram i zoom to nasi przyjaciele. Właściwie to zaoszczędziło nam czasu podczas codziennych dojazdów do pracy i wszystko idzie całkiem nieźle. Niemniej jednak zespół marketingowy został głęboko dotknięty.

Gdyby nie pandemia, mieliśmy ogromny plan na masowy hackathon. Chociaż tego nie zrobiono, radzimy sobie całkiem nieźle w internecie.

Globalne spotkanie i hackathon w USA, Wielkiej Brytanii, Indiach, Turcji, Szwajcarii i Japonii zostały przełożone. Wydaje się, że pandemia zaczyna być kontrolowana na całym świecie i miejmy nadzieję, że znów będziemy w stanie ruszyć w drogę.

P9. Co dalej z Cyberveinem?

Jack Ge – Na początku 2019 roku wybraliśmy się do Dubaju na konkurs rozwojowy dotyczący wymiany danych w celu zbudowania blockchaina dla Smart Dubai. Jednak ze względu na niekompletność całego naszego modelu zajęliśmy drugie miejsce w wyścigu. 

Z rocznym wyprzedzeniem Cybervein może teraz obsługiwać zaawansowane modele AI (sztucznej inteligencji) i IoT (Internetu rzeczy), a także dostarczać firmom rozwiązania do zarządzania bazami danych. 

Po zakończeniu pandemii będziemy współpracować z Dubai Expo, aby zapewnić „rozwiązanie biletowe”. Myślę, że to ogromne wydarzenie na jednym z najbardziej luksusowych i największych targów na świecie. Zespół marketingowy dąży do powszechnego uznania i partnerstwa w nadchodzących miesiącach. 

Możesz złapać Jacka i zespół Cybervein na żywo na ich Kanał Youtube w następnym odcinku Crypto over Beer, w którym omawiają różne tematy związane z rozwojem Blockchain. 

Zastrzeżenie Przedstawione treści mogą zawierać osobistą opinię autora i podlegają warunkom rynkowym. Przeprowadź badanie rynku, zanim zainwestujesz w kryptowaluty. Autor lub publikacja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za osobistą stratę finansową.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector