Ekskluzywny wywiad z wiceprezesem wielofunkcyjnego dostawcy usług eksploracji w chmurze, Cryptouniverse

W ekskluzywnym wywiadzie z wiceprezesem Cryptouniverse, wyjaśnił, że górnik nie musi dokonywać dużych inwestycji, aby rozpocząć wydobycie. Wyjaśnił, jak dzięki Cryptouniverse użytkownik może rozpocząć wydobycie za jedyne 50 USD [w przybliżeniu].

          1. Jak powstał projekt CryptoUniverse.io? 

Nasza historia sięga 2015 roku. Branża kryptowalut dopiero zaczynała się formować. Dla dwóch moich przyjaciół górnictwo było pasją. Przeanalizowalibyśmy technologię blockchain, kryptowaluty i kopanie POW, kupilibyśmy i przetestowali każdą kartę graficzną, jaką mogliśmy znaleźć. 

W 2017 roku stworzyliśmy naszą pierwszą farmę testową. Zaczęliśmy od tylko dwóch platform, ale dwa miesiące później mieliśmy już 54 zestawy, 10 ASIC S9 i czekaliśmy na dostarczenie zupełnie nowego L3. Do października założyliśmy drugą farmę górniczą. Prowadzenie farm testowych pozwoliło nam zebrać dużą liczbę bezcennych statystyk i zorientować się, co działa, a co nie. 

2. Kiedy została założona firma i przez kogo? 

Stworzyliśmy CryptoUniverse 14 lutego 2018 roku – z tymi samymi dwoma moimi kolegami, którzy byli w projekcie od samego początku. Wtedy mieliśmy 8-osobowy zespół, ale w ciągu zaledwie kilku miesięcy otworzyliśmy nowe biuro, a liczba pracowników wzrosła czterokrotnie. Następnie połączyliśmy wszystkie nasze doświadczenia i statystyki w zakresie wydobycia i zbudowaliśmy nasze pierwsze w pełni funkcjonalne centrum danych w Kirishi, w regionie Leningradu. Od tego czasu stale się rozwijamy. Obecnie nasza firma zatrudnia obecnie 126 pracowników i jest reprezentowana w kilku krajach.

3. Proszę podać aktualne zestawienie firmy. Jakie były cele tworzenia CryptoUniverse?

Naszą początkową wizją było wprowadzenie większej liczby ludzi w świat kryptowalut i blockchain. Celem jest zbudowanie zaufania i stworzenie przyjaznej dla użytkownika, przejrzystej platformy, na której każdy będzie miał łatwy dostęp do branży wydobywczej. 

W tej chwili CryptoUniverse oferuje usługi wyszukiwania w chmurze z szeroką gamą umów dla dowolnej strategii i dowolnego budżetu, a także opracowuje nowe funkcje. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby naszych klientów, dlatego dążymy do ograniczenia liczby kliknięć. Jedną z najnowszych nowości jest możliwość dokonywania płatności kartami Visa i Mastercard. 

4. Plany na najbliższe pięć lat?

Ponieważ liczba naszych klientów stale rośnie, rozwijamy się. Tego lata planujemy otworzyć nowe, zaawansowane centrum danych. Będzie to technopark, w którym poza kryptowalutami będziemy pracować z AI, BigData i IoT. Po drugie, rozwijamy nową platformę z zaawansowanymi funkcjami. Będzie to przestrzeń, w której możesz wydobywać, przechowywać swoje zarobki, wymieniać kryptowaluty, sprzedawać i kupować kontrakty wydobywcze itd.. 

Poza tym planujemy wejście na rynek amerykański. Będziemy również pracować nad naszymi pobocznymi projektami – na przykład Wyższa Szkoła Górnicza, gdzie dostarczymy odpowiednią wiedzę z zakresu kryptowalut. 

5. Gdzie znajdują się centra danych? 

Nasze główne centrum danych znajduje się w Kiriszach w Rosji, a nowe zostanie zbudowane w regionie Irkucka. Postanowiliśmy wykorzystać zimny syberyjski klimat i łatwy dostęp do energii wodnej. Pozwala nam zaoszczędzić na systemach chłodzenia, dzięki czemu możemy być bardziej energooszczędni, ustalać niskie ceny kontraktowe i, co nie mniej ważne, być bardziej ekologicznymi.

6. Porozmawiaj o swoim sprzęcie: czy jest konkurencyjny?

Absolutnie. Stale testujemy nowe modele koparek w naszych centrach danych i oferujemy tylko te modele, które okazały się najbardziej wydajne. Na przykład w maju zeszłego roku kupiliśmy nowych kopaczy od Сanaan (AvalonMiner 852, 911 1041F, 1041) i Bitmain Antminers (S15, T15, S17, T17). Współpracujemy z głównymi producentami sprzętu górniczego: współpracowaliśmy z Bitmain i Canaan, a Innosilicon dołączy do nich w najbliższej przyszłości jako nasz nowy partner.

7. Czy możesz obalić mit, że aby zostać górnikiem, potrzebujesz dużego kapitału początkowego na sprzęt? 

Właściwie to nie jest mit. Koszty wydobycia będą zależeć od twoich strategii. Jeśli budujesz własny system wydobywczy, wymagany kapitał początkowy jest wysoki, podobnie jak koszty utrzymania. Domowi górnicy muszą nauczyć się pracować z oprogramowaniem, utrzymywać stan pracy, zapewniać ciągłe chłodzenie sprzętu i radzić sobie z problemem hałasu. Koszty energii elektrycznej mogą pochłonąć ponad 50 procent ich dochodów. Wydobywanie w chmurze jest o wiele bardziej dostępne. Decydując się na kopanie w chmurze, przekazujesz wszystkie te kwestie swojemu dostawcy wydobywania w chmurze.

8. Ile kapitału wystarczy, aby zostać górnikiem na swojej platformie? 

Nie będziesz potrzebować dużego kapitału, aby rozpocząć wydobycie z CryptoUniverse. Minimalna kwota początkowej inwestycji to około 50 USD. Mówię „o”, ponieważ zmienność rynku kryptowalut jest duża, a ceny cały czas nieznacznie się zmieniają – czasami nawet częściej niż raz dziennie. Jednak cena kontraktowa jest porównywalna z kosztem wyjścia do baru. Górnictwo to zdrowsza alternatywa.

9. Jak można inwestować w te platformy?

Kupując hashrate, kupując górników lub inwestując bezpośrednio w firmę. Kupowanie hashrate to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie wydobywania. Kupno własnej koparki jest bardziej opłacalne na dłuższą metę, ale jest to inwestycja długoterminowa – minimum 2-3 lata. W przyszłości będzie również możliwość udziału kapitałowego w zakupie koparki.

Ostatnio pojawiło się wiele podejrzanych kryptoprojektów i zdaję sobie sprawę, że wielu inwestorów boi się wejścia na rynek z obawy przed stratami lub oszustwami. CryptoUniverse oznacza zaufanie i całkowitą przejrzystość. Nasze centra danych są prawdziwe i otwarte na wizytę dla wszystkich naszych klientów i potencjalnych inwestorów.

10. Jakich kryptowalut lub metod płatności używasz?  

Wydobywamy BTC i LTС, kryptowaluty, które okazały się najbardziej stabilne na przestrzeni lat. Oczywiście akceptujemy oba z nich. Istnieją również opcje dokonywania płatności za pośrednictwem SWIFT i europejskiego systemu SEPA na rachunek bieżący IBAN. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z Connectum – bankiem internetowym, który posiada licencję finansową w Wielkiej Brytanii oraz licencje VISA i Mastercard, które gwarantują niezawodność i wysoką jakość świadczonych usług. Więc teraz akceptujemy również płatności kartą.

11. Jakie gwarancje bezpieczeństwa oferujecie swoim klientom? Zdarzały się przypadki włamywania się hakerów do portfeli i giełd.

Kompleksowo podeszliśmy do kwestii bezpieczeństwa, począwszy od doboru materiałów budowlanych do naszych centrów danych, po rozbudowaną ochronę przed włamaniami i oszustwami. CryptoUniverse ma ujednolicony system bezpieczeństwa i monitorowania z systemem zduplikowanych alertów. Specjaliści ds. Bezpieczeństwa i IT pełnią dyżur 24/7. 

System jest chroniony przed atakami DDoS i hakerów, a serwery są kontrolowane co miesiąc. Aby chronić środki, używamy zimnych portfeli i zaszyfrowanych kluczy prywatnych. Kiedy ktoś próbuje wypłacić pieniądze, system przeprowadza analizę behawioralną; następnie każda transakcja przechodzi ręczny audyt. Tak, wydłuża czas przetwarzania, ale w zamian zapewnia wysoki poziom ochrony. Dzięki temu systemowi w całej historii CryptoUniverse nie było ani jednej spornej sytuacji związanej z procesem wypłaty. Oprócz tego posiadamy 700 tysięcy dolarów w naszym kapitale zakładowym, więc ponosimy pełną odpowiedzialność finansową. Jesteśmy właścicielami ziemi i budynków, co uniezależnia nas od najemców, a także stanowi cenną część naszego majątku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me