Przyszłość ICO: ekskluzywny wywiad z dyrektorem generalnym Coin360

Czy kiedykolwiek myślałeś o uruchomieniu własnego projektu lub startupu? Wszyscy mamy. Sfera kryptowalut jest przytłoczona ludźmi, którzy przeszli przez swoje pomysły. Możesz zobaczyć przykład tego w sposobie, w jaki krypto włączyło crowdfunding do swojej struktury. Ambitni entuzjaści kryptowalut wpadli na pomysł finansowania społecznościowego i ożywili go w przestrzeni kryptowalut. Model roboczy całkiem dobrze pasuje do kryptowalut – w nim wymyślasz własną monetę, aby wesprzeć projekt, do którego bardzo się czujesz. Jeśli ludzie uznają projekt za użyteczny i obiecujący – wysyłają pieniądze, aby pomóc Ci go rozwinąć, otrzymując uruchomione przez Ciebie tokeny. Brzmi całkiem nieźle, prawda? Cóż, w zasadzie tak działają wstępne oferty monet.

Jak większość trendów ma swoje wady i zalety. Wiele projektów naprawdę pomaga w rozwiązywaniu problemów, tak jak BlueOcean w sferze medycznej, ale trzeba też być bardzo ostrożnym podczas inwestowania, aby nie dać się oszukać. ICO są ryzykowne z różnych powodów – od braku przepisów rządowych po manipulacje hakerów i złodziei.

Mimo to liczba wymienionych ICO wzrosła o 282% w 2018 r. (3804 projektów) w porównaniu z 2017 r. (1349 projektów), ale całkowita liczba zebranych funduszy wzrosła tylko o 15% w 2018 r. Ponadto średni czas życia ICO był dwukrotnie dłużej na koniec 2018 roku w porównaniu do stanu na koniec 2017 roku (statystyki z ICObench).

Aby uzyskać spostrzeżenia na temat ICO i tego, na co patrzymy w przyszłości, rozmawialiśmy z Evanem Roppem, dyrektorem generalnym firmy śledzącej rynek kryptowalut Moneta360.

  1. Cześć Evan. Opowiedz nam o Coin360. Dlaczego to zrobiłeś, skoro podobnych usług było mnóstwo? Zanim dostałem w swoje ręce krypto, interesowałem się handlem fiat i kiedy zdecydowałem się spróbować swoich sił w kryptowalutach, zdałem sobie sprawę, że nie ma tam solidnych map ciepła, które byłyby łatwe w użyciu i wygodne. Wszystkie inne projekty były praktycznie identyczne i byłem zaskoczony brakiem przyzwoitego UX na tak zaawansowanym technologicznie rynku. Tak więc zespół Coin360 wpadł na pomysł, aby wziąć wszystkie najbardziej przydatne funkcje z usług rynku fiat i połączyć je w narzędzie do śledzenia cen kryptowalut z wysoką użytecznością i naprawdę fajnym intuicyjnym wyglądem. Robiąc to, uczyniliśmy Coin360 idealnym narzędziem dla początkujących, którzy chcą wejść na rynek kryptowalut, a jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, zdecydowanie polecam Coin360 (śmiać się). Osobiście podoba mi się idea ciągłego rozwoju. Zawsze dodajemy nowe funkcje do naszej usługi: jedną z najnowszych była lista obserwowanych, dzięki której możesz wpisać kilka interesujących Cię monet i stworzyć własną, dostosowaną listę monet. Teraz zaktualizowaliśmy go, aby użytkownicy mogli tworzyć do 5 różnych list obserwowanych! Działa za pomocą struktury plików cookie i zamierzamy dodać rejestrację usługi, aby nasi użytkownicy mogli uzyskać dostęp do swoich list obserwowanych na różnych urządzeniach.
  1. Jakie są mocne i słabe strony Twojego produktu? Jestem przekonany, że mocną stroną Coin360 jest jej zespół: nasi pracownicy są różnorodni i chętni do dzielenia się swoimi umiejętnościami, pomysłami i wiedzą. Chcemy, aby produkt był jak najbardziej użyteczny. Jeśli chodzi o słabości – nie mamy żadnej z nich (śmiać się). Szczerze mówiąc, mamy problemy z mobilną wersją Coin360. Działa wolno, szczególnie na iPhone’ach, ale już to naprawiamy – przepisujemy aplikację od początku i optymalizujemy jej działanie. Oczywiście mamy małe błędy, które pojawiają się tu i tam. Na przykład ostatnio naprawiliśmy błąd z wykresami znajdującymi się na kartach monet. Niektóre z tych kart były ponownie uruchamiane kilka razy z rzędu. Dowiedzieliśmy się o problemie od naszych użytkowników i naprawiliśmy go tak szybko, jak to było możliwe – w ciągu zaledwie 2 godzin, więc nie wahaj się i zostaw nam swoją opinię!
  1. Niedawno Coin360 ogłosił uruchomienie nowego API. Jak myślisz, dlaczego rynek tego potrzebuje? W trakcie tworzenia Coin360 wypróbowaliśmy wiele interfejsów API. Na własny użytek i aby ulepszyć Coin360, zdecydowaliśmy się opracować własne API. Wtedy dowiedzieliśmy się, że nasi konkurenci zarabiają na swoich interfejsach API. Ale w Coin360 zawsze chodziło o dzielenie się doświadczeniami i danymi. Dlatego przygotowujemy się do uruchomienia naszego interfejsu API z wyższymi limitami żądań, większą liczbą dostępnych metod i szybszą aktualizacją danych niż większość naszych konkurentów. Teraz każdy na świecie może skontaktować się z nami, aby pracować z naszym Beta API.
  1. Czy osobiście inwestujesz w kryptowaluty?? Pomimo spadków cen na rynku nadal inwestuję w niektóre kryptowaluty. Naprawdę doceniam to, co SZEROKI UŚMIECH zespół to robi. Mam nadzieję, że zespół będzie nadal rozwijał swój produkt. Istnieją również obiecujące projekty, takie jak BitTorrent i Fetch.AI. Tak więc nadal istnieją pewne możliwości inwestowania, nawet na rynku w takim stanie, w jakim się znajduje. Jednak sprzedałem wszystkie moje tokeny ICO.

  2. Więc co sądzisz o ICO? Jak wpłynęło to na popularność kryptowalut? Czy myślisz, że ludzie bardziej zaangażowali się w kryptowaluty z powodu ICO?? Właściwie naprawdę podoba mi się pomysł ICO. Chodzi mi o to, że to wspaniałe, że prawie każdy może zainwestować w produkt, w który wierzy. Firmy mają wiele zalet. Nie ma potrzeby płacenia dużych pieniędzy bankom inwestycyjnym, prawnikom, audytorom i tak dalej. Jeśli porównamy ICO z IPO, to ICO jest znacznie tańsze i łatwiejsze do uruchomienia. W badaniu PwC przeprowadzonym przez Oxford Economics stwierdzono, że 83% dyrektorów finansowych ankietowanych szacuje wydatki na IPO na ponad 1 milion dolarów (dane z pwc.com). Moim zdaniem problem polega na tym, że zbyt wiele niewykwalifikowanych osób zainwestowało w ICO. Zainwestowano dużo pieniędzy w niewiarygodne projekty. Więc ludzie dali tym firmom szansę na ich oszukanie. Z drugiej strony spotkałem wielu ludzi, którzy weszli do branży blockchain poprzez ICO. Podobnie jak wiele innych instrumentów, ICO mają swoje zalety i wady. Nie chciałbym wyciągać pochopnych wniosków, ponieważ minęły dopiero 2 lata od początku szumu wokół ICO. Branża potrzebuje więcej czasu, aby udoskonalić swoje metody.
  1. Czy uważasz, że pojawi się inny trend, który zastąpi ICO? W tej kwestii na rynku nie ma nic nowego. Niektóre firmy mogą używać VC (venture capital) jako metody pozyskiwania funduszy zamiast ICO. Istnieją pewne zalety pozyskiwania funduszy przez VC, na przykład firma może uzyskać doradztwo biznesowe, kontakty z wpływowymi osobami z branży i dowód słuszności koncepcji. Doceniam też Binance za uruchamianie nowych projektów na Wyrzutnia. Przypuszczam, że jest ok, że trudniej jest zebrać pieniądze przez ICO. Moim zdaniem problemem inwestorów jest to, że wiele ICO okazało się niewypałami, a nawet oszustwami. Było trochę łatwych pieniędzy dla ludzi, którzy nie mieli żadnego produktu, silnego zespołu czy nawet białej księgi. Mam nadzieję, że ICO nie znikną jako metoda pozyskiwania funduszy, ale chcę, aby wszyscy inwestorzy ICO poświęcali więcej czasu na analizę mocnych i słabych stron każdego ICO.

Pierwsza oferta monet to dobry i skuteczny sposób na zbieranie pieniędzy przez start-upy. Poza pewnymi wadami i odwróceniem tendencji, trudno powiedzieć, że sama idea ICO jest martwa. Ludzie nadal inwestują pieniądze, ale najczęściej robią to rozważniej i uważniej: inwestorzy szukają bardziej wiarygodnych i wartościowych projektów i nie inwestują więcej, niż mogą stracić. Dlatego ICO nie jest martwe, ale doświadcza wielkich zmian. Czas pokaże, jaki będzie efekt końcowy tych zmian.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me