Rynek kryptowalut potrzebuje radykalnej zmiany paradygmatu, aby przetrwać – Norbert Goffa, dyrektor wykonawczy ILCoin

Norbert Goffa szczegółowo opowiada o ewolucji branży kryptowalut i blockchain oraz dzieli się swoją opinią na temat tego, jak odnieść sukces w nowym środowisku.

ILCoin to kryptowaluta, która istnieje od 2015 roku, jednak hard fork, który wydarzył się na początku 2019 roku, okazał się przełomowy dla projektu. Zespół programistów ILCoin całkowicie przerobił strukturę istniejącego łańcucha bloków i przepisał kod, co zaowocowało opracowaniem unikalnego kwantowo odpornego protokołu C2P (Command Chain Protocol). Innowacyjne technologie pozwoliły zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa monety.

Niedawno rozmawialiśmy z Norbertem Goffą, dyrektorem wykonawczym projektu, i rozmawialiśmy o transformacyjnych procesach zachodzących w branży oraz o tym, jak projekt ILCoin pozycjonuje się w nowym środowisku.

1) Stawiasz ILCoin jako projekt, który realizuje doskonałą technologię, w przeciwieństwie do wielu projektów, które stawiają marketing i dobrze wyglądające białe księgi nad właściwą podstawą technologiczną. Czy wierzysz, że wraz ze wzrostem akceptacji ILCoin może stać się przykładem do naśladowania dla innych projektów? Czy podążanie za twoją ideologią pozwoliłoby branży na szybszy rozwój?

Od czasu boomu ICO w 2017 r. Pisanie białych ksiąg było oddzielną działalnością. Prawdą jest, że wiele projektów było bardziej skoncentrowanych na promowaniu swoich projektów niż na tworzeniu rzeczywistej wartości dla użytkowników. Ponieważ branża pozostaje w większości nieuregulowana, łatwo jest skorzystać z pomysłu tokenizacji, aby obiecać cokolwiek bez solidnych podstaw technologicznych lub nawet prawdziwego przypadku użycia za projektem.

Jest to jednak podejście krótkowzroczne i droga donikąd. W 2017 roku rynek bardzo się rozwodnił, ponieważ wiele projektów ICO miało na celu pozyskiwanie funduszy i nie przyniosło żadnego postępu technologicznego. W konsekwencji doprowadziło to do licznych oszustw związanych z wyjazdem i rzuciło złe światło na branżę.

Jednak te czasy szumu już minęły. Ponieważ rynek stał się bardziej dojrzały, nie wystarczy już wysuwać dużych roszczeń i budować blockchain ze względu na posiadanie blockchaina. Aby przetrwać i odnieść sukces w dłuższej perspektywie, musisz udowodnić wartość technologiczną projektu. W tym sensie wierzę, że możemy być doskonałym przykładem dla innych.

2) Co Twoim zdaniem jest potrzebne, aby projekt blockchain odniósł sukces? Czy wystarczy solidne zaplecze technologiczne, czy też wymaga czegoś innego?

Oczywiście trudno oczekiwać, że projekt blockchain odniesie sukces bez solidnej bazy technologicznej. Na tym etapie wiele zdecentralizowanych projektów podkreślało swoją „łatwość w użyciu”, która jest logiczna i biznesowa. Jednak bycie przyjaznym dla użytkownika nie wystarczy, aby projekt mógł przetrwać i przynosić wartość. Musimy zająć się potencjalnymi problemami i trudnościami związanymi z przechowywaniem danych, uporządkować kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące niezawodności technologii.

Z tej perspektywy potrzebujemy nowej generacji kryptowalut, w których technologia służy jako podstawa, na której tworzona jest prawdziwa wartość skoncentrowana na bezpieczeństwie użytkowników i trwałości systemu..

3) Biorąc pod uwagę zamieszanie, przez które przeszła społeczność kryptograficzna z powodu niedawnej bessy, nie jest przesadą stwierdzenie, że wiele osób straciło wiarę w krypto i blockchain. A przynajmniej stałeś się wobec nich bardzo sceptyczny – czy uważasz, że zmiana podejścia do zrównoważonej i niezawodnej technologii wystarczyłaby, aby odzyskać ich zaufanie?

Tak. Jak wspomniałem wcześniej, musimy zmienić perspektywę i podejście do tego, co rozwijamy i jak to robimy. Rynek kryptowalut potrzebuje technologii, które pozwolą odkryć możliwości blockchain, a tym samym przynieść wartość codziennym użytkownikom.

Uważam, że przeszliśmy przez fazę „naiwności”, podczas gdy bessy w 2018 roku był koniecznym etapem przejścia do bardziej dojrzałego stanu, z pewnymi lekcjami do wyciągnięcia. Powstająca technologia i niski poziom zrozumienia jej działania doprowadziły do ​​tego szumu i pozwoliły na wiele oszustw i ataków hakerskich. Oczywiście podkopali zaufanie do kryptowalut i ogólnie do łańcucha bloków. Aby go przywrócić, musimy ponownie skupić się na rzeczywistych wartościach technologii DLT i wydobyć je na światło dzienne.

Problem polega na tym, że większość obecnych aplikacji nie jest częścią technologii blockchain; tylko się z nim łączą. TX działa w oparciu o technologię blockchain, ale nic innego nie działa. Należy rozwiązać kwestię przechowywania danych i jednocześnie poprawić bezpieczeństwo.


4) Twoje stanowisko opiera się na tym, że technologie powinny być podstawą każdej kryptowaluty – ale jednocześnie wielu wybiera na korzyść te kryptowaluty, które nie mają dla nich nic poza kompetentnym PR i marketingiem. I dobrze sobie radzą. Dlaczego wybrałeś inną, o wiele trudniejszą ścieżkę?

Będąc w sprzedaży od ponad 15 lat, znam wszystkie sztuczki i narzędzia do manipulacji. Mogę więc z całą pewnością stwierdzić, że projekty, które nie mają aktualnej technologii, żadnej realnej wartości i opierają się wyłącznie na narzędziach PR i marketingowych, popełniają oszustwa. Zasadniczo sprzedają ci dużo nic.

Rynek kryptowalut przeszedł już „fazę uczenia się”, co oznacza, że ​​te taktyki mogą nie działać tak dobrze, jak w przeszłości. Mówiąc o znaczących projektach o słabych podstawach technicznych, mogę powiedzieć, że o wiele łatwiej jest promować siebie i czerpać korzyści z zaufania przy wysokiej kapitalizacji rynkowej. Jednak takie podejście ma ograniczenia i na dłuższą metę nie opłaci się. Nie chcę wydawać się zbyt arogancki, ale moim zdaniem niektóre 10 najlepszych kryptowalut muszą pokazywać znacznie poważniejsze i bardziej atrakcyjne wyniki niż te, których doświadczyliśmy w poprzednich dwóch latach.

5) Opowiedz nam krótko o swojej technologii C2P i wielkości swojego bloku – jak udało Ci się osiągnąć pojemność 25 megabajtów i zapewnić bezpieczeństwo?

To dobre pytanie dla naszych programistów. Jednak próg 25 MB nie był tak trudny. Co więcej, nie jest to już nasze najlepsze osiągnięcie, ponieważ lubimy być dwa kroki przed tym, co pokazujemy. Nie chcę wchodzić w szczegóły na tym etapie, ale mam nadzieję, że moje słowa wkrótce zostaną docenione.

Protokół C2P odporny na kwanty jest kamieniem milowym na rynku i innowacją zespołu ILCoin, z której jesteśmy dumni. C2P to wielowarstwowy system oparty na różnych funkcjach węzłów i dwupoziomowym systemie podpisów cyfrowych. Jest w stanie wyeliminować złośliwe ataki i już wkrótce będziemy mogli to udowodnić certyfikatem. Zasadniczo dzięki C2P stworzyliśmy nową podstawę dla operacji blockchain.

6) Jakie są perspektywy rynku blockchain? Jak będzie za 5 czy 10 lat? Przekaż nam swoją opinię. Kto pozostanie na rynku? Silni gracze?

To pytanie zasługuje na osobną rozmowę. Jednak moim zdaniem przypadki użycia blockchain okażą się transformacyjne i przyniosą najważniejsze wyzwania technologiczne naszych czasów.

Ponieważ blockchain jest w stanie historycznie przechowywać wszystkie wydarzenia, może stworzyć nową perspektywę wartości w dziedzinach gospodarczych i finansowych. Jednak wiąże się to z podwójną odpowiedzialnością, a jej konsekwencje są nieprzewidywalne. Zdecentralizowane podejście będzie działać, dopóki nie zostanie nadużywane. Wierzę, że obecne podejście ulegnie radykalnym zmianom. Teraz rynek blockchain znajduje się w fazie „buntowniczego młodzieńca” i jedyne, co możemy zrobić, to wyciągnąć wnioski i przejść do bardziej dojrzałego stanu.

7) Czy nie onieśmiela Cię zmiana reguł gry na rynku? Nie boisz się konkurencji, która stawia na powielanie istniejących rozwiązań?

Zespół programistów ILCoin stworzył innowację, która może przynieść potencjalną zmianę paradygmatu na rynek. Nasze przełomy technologiczne – C2P i rozmiar bloku 25MB – to dopiero początek. Nie chcemy jednak z nikim konkurować, ponieważ naszym głównym celem jest spełnienie naszych własnych oczekiwań i wspieranie blockchain i rynku kryptowalut, aby ewoluował w integralną całość z korzyścią dla użytkowników.

Chętnie zobaczymy inne projekty, które pójdą za naszym przykładem i skupią się na technologii, która przynosi realną wartość, rozwiązując palące problemy branży. Pod koniec dnia użytkownicy dokonają wyboru.

8) Ataki hakerskie są prawdziwym problemem dla branży. Wiele cyber kradzieży i naruszeń bezpieczeństwa zdyskredytowało wiele projektów związanych z blockchain i kryptowalutami oraz podkopało zaufanie do technologii. Czy wierzysz, że Twoja technologia może stać się rozwiązaniem?

Hakowanie to bardzo paląca kwestia, która została w dużej mierze zaniedbana przez przytłaczającą większość projektów, nawet tych najbardziej znanych. Bardzo niewiele – jeśli w ogóle – najlepszych kryptowalut ma przynajmniej podstawowe rozwiązanie chroniące system przed złośliwymi atakami, podczas gdy decentralizacja oznacza, że ​​członkowie społeczności będą współodpowiedzialni.

W rzeczywistości jest to ważne pytanie, które może zadecydować o przyszłości kryptowalut w dłuższej perspektywie. ILCoin angażuje się w budowanie ekosystemu o wysokim poziomie bezpieczeństwa, odpornego na 51-procentowe ataki i inne częste problemy, w tym zagrożenie obliczeniami kwantowymi.

9) Regulatorzy na całym świecie pozostają sceptyczni co do kryptowalut i technologii blockchain. Niektóre kraje uciekły się do restrykcyjnego podejścia, podczas gdy inne przyjmują podejście „poczekaj i zobacz” i zajmują się kwestiami indywidualnie. Czy wierzysz, że wartość technologiczna wniesiona przez ILCoin będzie w stanie przełamać lody z rządem i regulatorami?

Krytyczne podejście regulacyjne jest całkiem zrozumiałe, ponieważ niska przejrzystość, a niski poziom bezpieczeństwa sprawia, że ​​branża jest podatna na naruszenia bezpieczeństwa i wszelkiego rodzaju manipulacje. Okres boomu ICO w 2017 i 2018 roku przyniósł wiele martwych projektów i spowodował nieufność, która zmusiła regulatorów do rozprawienia się z branżą.

Ze względu na złą reputację, wejście na rynek solidnych projektów i zdobycie zaufania zarówno inwestorów, jak i organów regulacyjnych, stanowiło coraz większe wyzwanie. Można to zrobić, zapewniając większą przejrzystość i oferując użytkownikom rzeczywistą wartość zmieniającą grę, czego nie można osiągnąć bez solidnej technologii, która rozwiązuje problemy istniejących łańcuchów bloków. Gdy tylko zaczną pojawiać się nowe projekty z takim podejściem technologicznym, w przeciwieństwie do podejścia PR i marketingu, nastawienie regulatorów zacznie się zmieniać.

10) Jakie masz plany na przyszłość? Czy osiągnąłeś już swoje cele w zakresie rozwoju technologii lub masz więcej pomysłów do wprowadzenia w życie? Podziel się z nami swoimi planami.

W rzeczywistości projekt, który nie ma już celów rozwojowych, jest projektem martwym. Aby zapewnić długoterminowy sukces i przetrwać w wysoce konkurencyjnym środowisku, musisz iść naprzód i stworzyć coś nowego i ekscytującego. Gdy zdecydujesz, że możesz spocząć na laurach, nowe, bardziej ambitne i innowacyjne projekty wyskoczą z powietrza i zostawią Cię w tyle.

Nie chcę wchodzić w szczegóły na tym etapie, ale w tej chwili opracowujemy wiele ekscytujących funkcji. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli je przetestować. Nasz kod źródłowy jest dostępny w serwisie GitHub, gdzie każdy inżynier oprogramowania może go sprawdzić i zostawić swoje komentarze. Pomaga nam to wykryć błędy, zanim staną się problemami. Planujemy również zatrudnić niezależnych audytorów i ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa, aby wyeliminować potencjalne podatności. Innymi słowy, staramy się wykorzystać naszą koncepcję skoncentrowaną na bezpieczeństwie i uczynić ILCoin jeszcze bardziej niezawodnym i odpornym na włamania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector