Token2049 – Wywiad z Loi Luu, założycielem Kyber

Loi Luu, założyciel Sieć Kyber opowiada o tym, jak rozpoczął DEX (zdecentralizowaną wymianę) i czym różni się ona od istniejących DEX na rynku w naszym wywiadzie dla Token2049. Kiedy Binance i NEO ogłaszają DEX, Loi podziela również podstawową wartość Kyber Network na poniższym filmie. Obejrzyj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Jesteśmy tutaj z Loi Luu, założycielem Kyber i jesteśmy na Token2049.

Chcesz nam opowiedzieć zabawny fakt o sobie?

Więc właśnie uzyskałem doktorat trzy miesiące temu. Rzecz w tym, że zacząłem Kyber, zanim skończyłem. Kiedy szkoła się dowiedziała, zdali sobie sprawę, że nie mam już czasu na doktorat, więc wepchnęli mnie do szkoły i poprosili, żebym wcześniej ukończył szkołę.

Więc morał tej historii jest taki, że jeśli chcesz skończyć doktorat wcześniej, powinieneś zrobić ICO. &# 128578;

Czy możesz zacząć od podania nam informacji o sobie?

Przeprowadziłem się do Singapuru około pięć lat temu. Prowadziłem badania w zakresie kryptografii stosowanej – szyfrowania, deszyfrowania i tym podobnych. Na początku 2014 roku poznałem Bitcoin i Blockchain. Wszyscy o tym mówili z powodu krachu cenowego. Więc zwróciłem na to moją uwagę, zainteresowałem się nim, poszukałem go trochę więcej. Odkryłem, że jest w tym dla mnie wiele możliwości w zakresie badań. Piszemy kilka artykułów naukowych na temat BTC i blockchain.

A w 2015 roku poznałem ETH z ich białej księgi i od razu zainteresowałem się ich potencjałem. Więc podszedłem do tego z akademickiego punktu widzenia. Zrobiliśmy więc więcej badań – wysłaliśmy je do Vitalika, aby uzyskać jego opinię, a on był na tyle uprzejmy, aby odpowiedzieć i udzielić nam długiej i szczegółowej odpowiedzi. Od tamtej pory rozmawialiśmy i nadal wymienialiśmy się pomysłami.

Kiedy zaczęliśmy Kybera, zapytałem, czy byłby szczęśliwy, będąc naszym doradcą, i zgodził się.

Oczywiście teraz ludzie dostrzegają korzyści płynące z DEX (zdecentralizowanej wymiany), ale byłeś jednym z pierwszych, którzy z tym wyszli. Skąd więc pomysł na wykonanie DEX-a??

Pracowaliśmy również nad kilkoma innymi projektami przed Kyber Network. Jednym z nich jest Smart Contract Analyzer, który służy programistom. Drugi to Smart Pool. Po tych projektach zobaczyliśmy grupę docelową, którą mieliśmy – była to dość niszowa i mała. Niewielu programistów naprawdę korzysta z naszego narzędzia. Górnikom nie zależy na scentralizowaniu Smart Pool. Postanowiliśmy więc popracować nad czymś bardziej wpływowym, co może przynieść korzyści milionom użytkowników.

Tak więc w tym zdecentralizowanym ekosystemie – wciąż istnieje jeden główny komponent, który jest nadal scentralizowany, a który znajduje się na giełdach, więc postanowiliśmy go zdecentralizować.

Czy możesz porozmawiać trochę o tym, czym jest tworzenie marketingu lub dostawca płynności?


Chcieliśmy, aby Kyber był naprawdę użyteczny dla zwykłych użytkowników – nawet tych, którzy nie mają pojęcia o kluczu prywatnym itp. Dlatego głównym celem jest użyteczność.

Jeśli spojrzysz na inne DEX – płynność jest poważnym problemem, ponieważ adopcja jest niska. Nawet jeśli chcesz handlować, trudno jest znaleźć drugą stronę, która z tobą handluje.

I dlaczego płynność na tych DEX jest niska?

Myślę, że to dlatego, że interfejs użytkownika nie jest wystarczająco dobry. Użytkownicy nie są zaznajomieni ze zdecentralizowanymi giełdami, lepiej znają Binance czy Bittrex. Dlatego chcieliśmy, aby korzystanie z niego było naprawdę łatwe. Dlatego nie skupiamy się na zdecentralizowanym aspekcie tego. Skupiamy się bardziej na aspekcie użyteczności.

Dlatego na naszej platformie znajdują się wszyscy animatorzy rynku. Więc ci animatorzy rynku to ludzie, którzy zamierzają handlować bezpośrednio z użytkownikami. Sieć Kyber to platforma, która łączy wszystkich animatorów rynku z użytkownikami końcowymi.

Więc różnica między Tobą a innymi istniejącymi DEX-ami polega na tym, że jesteś w kontakcie z tymi animatorami rynku? Więc chcę kupić lub sprzedać konkretną monetę, jest ktoś, kto przejdzie na drugą stronę transakcji? I widziałem, że jeden z Market Makerów nazywa się Prycto? Czy możesz wyjaśnić, co przyciąga animatora rynku do wejścia na platformę??

Jak wszyscy inni animatorzy rynku – zarabiają dużo na spreadzie handlowym, więc powiedz, że sprzedaję ci coś za 1,1 $ i odkupię to od innych użytkowników po około 0,99 centów, różnica między ceną kupna i sprzedaży jest moja zysk. Dlatego przyciągamy wielu użytkowników na naszą platformę. A ci animatorzy rynku muszą tylko skupić się na zasilaniu cen i utrzymywaniu rezerw.

A gdybym chciał kupić, powiedzmy, Kyber Network i oczywiście mogę to zrobić na twoim DEX, korzyść w porównaniu z innym DEX jest taka, że ​​jest tam animator rynku, więc jest dla mnie cena. Jak wypada cena w porównaniu z innymi scentralizowanymi giełdami – czy jest taka sama, czy inna?

Więc cena na naszej giełdzie jest trochę gorsza niż to, co widzą na scentralizowanych giełdach. Jednak użytkownicy muszą zwrócić uwagę na to, że cena, którą widzą na scentralizowanych giełdach, nie jest ostateczną ceną, którą widzą, ponieważ nadal muszą płacić ukryte opłaty. A po transakcji, jeśli chcą się stamtąd wycofać, są również opłaty za wypłatę. Podczas gdy na Kyber dostają to, co widzą. W rzeczywistości nasza cena jest zazwyczaj lepsza niż na scentralizowanych giełdach

Teraz oczywiście byłeś jednym z liderów rynku w obszarze zdecentralizowanej wymiany. Teraz masz kilka wielkich nazwisk, takich jak Binance i Neo, ogłaszających swój DEX. Czy uważasz, że w branży jest uznanie, że w tym kierunku zmierza wymiana? I jak to wpływa na Kyber?

To dobrze, ponieważ pomaga edukować użytkowników o zdecentralizowanych giełdach i korzyściach płynących z używania ich do handlu i konwersji ich monet.

Powoli zdajemy sobie sprawę z wyzwań, ponieważ kiedy Binance powie, że coś zrobią, zrobią to. Pokazali już, że potrafią zbudować najlepszy Xchange w ciągu kilku miesięcy. Ale już mamy przewagę, więc skupiamy się na innych funkcjach. Częścią podstawowego produktu Kyber są funkcje płatności, ponieważ wszystko uruchamiamy w sieci. Możemy więc działać jako coś takiego jak Visa lub Mastercard dla wszystkich innych aplikacji w łańcuchu blokowym ETH. Jeśli więc jesteś sprzedawcą i chcesz akceptować tylko ETH, a Twój klient ma OMiseGo – w jaki sposób Ci zapłacą? To dla nich naprawdę niewygodne. Jednak dzięki Kyber mogą wysłać swoje OMiseGo bezpośrednio do nas, a my natychmiast przekonwertujemy je na ETH i przekierujemy płatność do Ciebie. I stanie się to w ramach jednej transakcji.

Trochę w kierunku regulacji – pojawiło się teraz wiele wiadomości na temat regulacji. Tradycyjnie na rynku akcji giełdy podlegają regulacji. Czy czujesz, że będzie ruch w tym kierunku, a zwłaszcza w przypadku scentralizowanej – jak oni to zrobią?

Regulacje są dobre i potrzebne, aby chronić ludzi i eliminować oszustów z tego ekosystemu. Ale w Singapurze musimy często rozmawiać z naszymi regulatorami, aby doradzić im, jak regulować w tej przestrzeni. Potrzebujemy ich, aby poprowadzili ją w taki sposób, aby ludzie nadal mieli wystarczająco dużo miejsca na innowacje i tworzenie nowych rzeczy. Myślę, że przepisy wejdą wszędzie, Singapur nad tym pracuje, Japonia już je ma.

Dopóki ściśle z nimi współpracujemy, nie sądzę, że jest jakiś problem.

Czy jesteś w stanie porozmawiać trochę o wolumenie obrotu w Kyber i czy masz ustalony cel – średnioterminowy, długoterminowy?

Naprawdę trudno jest oszacować dokładną liczbę na scentralizowanych giełdach. Niedawno pojawił się raport mówiący, że na niektórych głównych giełdach 95% wolumenu jest fałszywe. Ale dzięki DEX wszystko jest tak przejrzyste, że możesz to zobaczyć w łańcuchu bloków. Tak więc dla nas obecny obrót to 100 000-150 000 USD dziennie. Jest dość mały, ale dopiero co uruchomiliśmy. Pracujemy bardziej nad edukacją użytkowników, aby naprawdę dostrzegali korzyści płynące z używania DEX.

I ostatnie pytanie, czym najbardziej cieszysz się w tym roku z powodu Kybera?

Mainnet – obsługa innych kryptowalut, takich jak BTC, ZCash i Litecoin. Więc już pracujemy z ICON, WanChain, aw przyszłości prawdopodobnie będziemy również pracować z Cosmosem. Możemy więc wdrożyć inną wersję Kyber na tych łańcuchach bloków, aby użytkownicy mogli po prostu handlować między różnymi monetami. Chcemy również pracować z większą liczbą portfeli i platformami, które akceptują płatności Crypto, abyśmy mogli uzyskać bezpośredni dostęp do użytkowników.

Dziękuję za Twój czas!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map