Wywiad: Były dyrektor ds. Technicznych Google dołącza do projektu Credits jako CBO, ale dlaczego Blockchain?

Według Kredyty projekt blockchain, Jennifer Trelewicz, wcześniej znany jako Dyrektor Systemów & Laboratorium technologiczne w IBM, CTO w Google Russia i dyrektor ds. Ryzyka & Market Data w Deutsche Bank, został nowym pracownikiem firmy. Objęła stanowisko Chief Business Officer i będzie odpowiedzialna za zewnętrzny sektor biznesowy.

Jennifer jest wysoko wykwalifikowaną specjalistką na rynku międzynarodowym, dzięki szerokiej aktywności w negocjacjach z dużymi firmami oraz wystąpieniach na licznych konferencjach dotyczących rozwoju rynku technologii, optymalizacji oprogramowania, stymulacji badań itp. otoczenie biznesowe, skutecznie poruszać się po rynku zagranicznym i osiągać wymierne rezultaty.  

Wywiad z nowym Kredyty CBO szczegółowo przedstawia dotychczasowe działania Jennifer, jej aktualne poglądy na temat technologii blockchain oraz dalszą wizję rozwoju platformy na rynku:

P: Czy mógłbyś nam opowiedzieć o osiągnięciu, które ukształtowało twoją karierę?  

ZA:  Otwarcie Laboratorium Systemów i Technologii IBM w Moskwie było znaczące. Moja droga do otwarcia nie była prosta – rozpocząłem pracę nad propozycją z 2 kolegami z IBM w 2004 r. I ostatecznie objąłem stanowisko kierownicze w centrali IBM, aby uzyskać najwyższy poziom zatwierdzeń, aby to urzeczywistnić. Od zera zbudowałem zespół 130 inżynierów, współpracując z kolegami z IBM na całym świecie, aby dostarczyć ciekawego R&D do laboratorium, ustal strukturę i procesy. Laboratorium nadal działało pomyślnie po moim odejściu, a jeden z moich pierwszych pracowników zatrudnionych jako kierownik projektu został później awansowany na dyrektora laboratorium, co sprawia, że ​​jestem z niego dumny.

– Dla mnie kluczowe punkty tego projektu polegały na przejściu pomysłu od zera do sukcesu biznesowego, pokonywaniu przeszkód, budowaniu sojuszy.

P: Podczas pełnienia funkcji CTO w Google, przy których głównych projektach współpracowałeś?

ZA:  To było jakiś czas temu, kiedy wyszukiwarka Google po raz pierwszy stała się przydatna w języku rosyjskim. Nasz zespół współpracował z głównym zespołem wyszukiwania w Mountain View w Kalifornii, aby wbudować rosyjską morfologię do modelu językowego, który miał kluczowe znaczenie dla wydajności platformy na tym rynku. Rozpoczęliśmy również współpracę z Google Maps, aby dostosować się do wschodnioeuropejskich specyfiki map i transportu, w tym norm dotyczących numeracji adresów, roli transportu publicznego i innych. W tamtym czasie transport publiczny nie był uważany za bardzo ważny dla map Google, ale czy którykolwiek mieszkaniec Moskwy wyobraziłby sobie wskazówki dojazdu do adresu, nawet doręczyciela w pojeździe, bez podawania nazwy najbliższej stacji metra? To tylko jeden przykład różnicy w paradygmacie.

P: Kiedy zapoznałeś się z technologią blockchain i platformą Credits? 

ZA: Zacząłem pracować z technologią blockchain jako CEO S7 TechLab. Z Alfabankiem rozpoczęliśmy wspólny projekt sprzedaży biletów lotniczych na Ethereum, a później wspólnie z Alfabank i Gaspromneft-Aero obsługi płatności za tankowanie lotnicze. W tej roli znałem zarówno Ethereum, jak i Hyperledger i mogłem zobaczyć zalety i wady każdego z nich w przypadku rozwiązań dla przedsiębiorstw.

– Niedawno zapoznałem się z platformą Credits i jestem pod wrażeniem technologii, w tym warstwy technicznej i zaangażowania firmy zarówno w społeczność użytkowników, jak i partnerów zajmujących się rozwiązaniami.

P: Czy uważasz, że cały rynek dojrzał do zrozumienia, że ​​biznes jest zależny od bezpieczeństwa informacji??

ZA:  Wydaje się, że biznes technologiczny rozumie ten aspekt, ale niektóre z sektorów historycznie mniej kojarzonych z technologiami informacyjnymi wydają się właśnie dochodzić do tej świadomości, zwykle wtedy, gdy zdarza się im naruszenie. Nawet firmy o niskim poziomie technologii są zależne od bezpieczeństwa informacji, ponieważ nawet one prawdopodobnie przechowują pewną ilość danych klientów i dostawców na komputerach. Firmy, które nie rozumieją swojej zależności od bezpieczeństwa informacji, są narażone na poważne problemy. Naruszone systemy informacyjne mogą mieć wpływ na wszystko, od klientów i ich interesów, przez systemy kontroli wewnętrznej (budżet, zakupy, planowanie), aż po reputację firmy. Ponadto przepisy w wielu regionach geograficznych na całym świecie regulują przetwarzanie danych klientów, więc problemy mogą prowadzić do kar lub gorzej.

P: Jak ocenia Pan perspektywy rozwoju rynku?


ZA: Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do perspektyw i nawet to zauważam Forbes ogłosił rok 2019 „Rokiem Enterprise Blockchain”. Firmy zaczynają rozumieć wartość, jaką technologia może wnieść do ich systemów, w tym integrację ze starszymi systemami w celu zwiększenia bezpieczeństwa i funkcjonalności. Ponadto osiągnięcie zaufania między kontrahentami w świecie globalnej bazy dostaw, zautomatyzowanych dokumentów i płatności, zobowiązań elektronicznych – wszystko to wymaga technologii, którą blockchain wnosi do stołu.

P: W jakich obszarach, Twoim zdaniem, Credits może współpracować z IBM?

ZA: IBM jest doskonałym partnerem w projektach złożonych rozwiązań i ma ogólnoświatowy kanał dla klientów korporacyjnych. Widzę duży potencjał w byciu partnerem technicznym IBM w projektach rozwiązań, dostarczaniu komponentów rozwiązania w oparciu o technologię blockchain Credits.

P: Co najbardziej cenisz w technologii i celach kredytów?

ZA: Architektura platformy jest dobrze zaprojektowana i umiejętnie zaimplementowana. Kod jest otwarty, co umożliwia klientom i społeczności weryfikowanie, współtworzenie i certyfikowanie w przypadku specjalnych instalacji. Jednocześnie, ponieważ Credits kontroluje platformę, możemy zapewnić, że krytyczne interfejsy integracyjne dla rozwiązań klientów nie zostaną zerwane podczas aktualizacji, jak może się to zdarzyć w przypadku niektórych innych platform blockchain.

Jednocześnie naprawdę cenię priorytety zespołu, zachowując równowagę między klientami, programistami i integratorami, a społecznością i inwestorami. Jest to typ zdrowego podejścia, który charakteryzuje firmy odnoszące sukcesy w perspektywie długoterminowej.

P: Co robi kredyty dobrze i gdzie jest szansa na rozwój?

ZA: Platforma technologiczna Credits jest bardzo dobrze zaimplementowana, a zespół przykłada dużą wagę do weryfikacji i stabilności. To solidna podstawa do współpracy z partnerami rozwijającymi się na platformie, klientami pracującymi z rozwiązaniami na platformie oraz ogólne zaufanie rynku do technologii.

– Widzę szansę w rozwijaniu naszego portfolio rozwiązań we współpracy z kluczowymi graczami, takimi jak IBM i inni. W tym miejscu będziemy w stanie zapewnić maksymalną wartość klientom korporacyjnym, wykorzystując mocne strony wszystkich partnerów do rozwiązywania złożonych problemów biznesowych.

P: Co masz nadzieję osiągnąć w ciągu następnego roku w punktach?

ZA: Będę pielęgnować i rozwijać nasze relacje z partnerami, klientami i doradcami na całym świecie. Poza tym przywiązuję dużą wagę do budowania współpracy partnerskiej, w tym z integratorami i niezależnymi dostawcami oprogramowania. W tych kierunkach nie mogę się doczekać ścisłej współpracy z naszymi ambasadorami i przedstawicielami regionalnymi. Wspólnie uruchomimy PoC w kluczowych sektorach, umożliwimy partnerom handlowym budowanie na naszych rozwiązaniach i realizujemy rozwiązania z klientami korporacyjnymi.

– Równolegle ściśle współpracuję z naszym zespołem ds. Rozwoju biznesu, aby rozwijać dodatkowe umiejętności, zatrudniać odpowiednich kandydatów, strukturyzować pracę wokół odpowiednich wskaźników KPI.

Wraz z rozwojem branży blockchain rośnie liczba dużych graczy uczestniczących w jej dalszym rozwoju. Ponieważ coraz więcej przedstawicieli biznesu na dużą skalę wprowadza i wykorzystuje innowacyjne rozwiązania w istniejących modelach relacji, nowoczesne społeczeństwo stanie się bardziej przejrzyste i bezpieczne dla interakcji.

Kredyty to otwarta iw pełni zdecentralizowana platforma oprogramowania blockchain działająca w oparciu o algorytm PoA (Proof of Agreement). Platforma oferuje przepustowość sieci do 1 miliona transakcji na sekundę z czasem przetwarzania transakcji 0,1 sekundy i niskimi opłatami już od 0,001 USD za transakcję.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector