Wywiad: Najlepsi indyjscy liderzy kryptowalut mówią o 10-letnim projekcie ustawy o więzieniu

„Nie panikuj!” Rady większości czołowych liderów kryptowalut w Indiach dla miłośników i entuzjastów kryptowalut. Oczywiście projekt ustawy o 10-letnim więzieniu okazał się posunięciem paniki dla entuzjastów kryptowalut w Indiach, którzy od dawna czekali, aby usłyszeć regulacje przyjazne dla kryptowalut od urzędników indyjskiego rządu..

W rzeczywistości większość Hindusów wierzy w najnowszy projekt ustawy o 10-letnim więzieniu zgłoszone od BloombergQuint jest albo półprawdą, albo przynętą na kliknięcia. Patrząc na trwającą debatę, redaktorzy Coingape indywidualnie skontaktowali się z czołowymi liderami kryptowalut w Indiach, w tym:

Aby poznać ich opinie na temat trzech kluczowych aspektów związanych z raportem dotyczącym rachunku.

 • Jak prawdziwy jest raport Bloomberga? Co sądzisz o aspekcie więzienia i po drugiej stronie przedstawiamy rupię cyfrową?
 • Co sądzisz o zatwierdzeniu projektu raportu (jeśli wiadomości Bloomberg są wiarygodne)? Czy minie, czy pozostanie niezauważony, tak jak Triple Talaq?
 • Liderzy kryptowalut (Pompliano, Barry Silbert, CZ i inni) myślą, że jeśli Bill zostanie zdany, w rzeczywistości doprowadzi to do przyjęcia. Co sądzisz o możliwym efekcie, jeśli Bill zostanie zdany?

Spostrzeżenia od Nischala Shetty’ego, dyrektora generalnego Indian Crypto Exchange WazirX

Coingape | Nischal ShettyCoingape | Nischal Shetty

Coingape – Jak prawdziwy jest raport Bloomberga? Co sądzisz o aspekcie więzienia i po drugiej stronie przedstawiamy rupię cyfrową?

Nischal Shetty – Nie ma sposobu, aby zweryfikować tę historię. Ale w dobrej wierze mam nadzieję, że Bloomberg nie jest organizacją, która drukuje wiadomości bez wiarygodnego źródła.

Zakładając, że rzeczywiście dostali w swoje ręce projekt rachunku za kryptowaluty, jest kilka rzeczy, o których musimy wiedzieć.

 1. To tylko wstępna rekomendacja komitetu Subhasha Garga. Tylko czas pokaże, czy rząd Indii to zaakceptuje, czy nie.
 2. Istnieje szansa, że ​​artykuł może zawierać cytat z kary więzienia i całkowitego zakazu bez zrozumienia całego projektu. Ponieważ szkic zrzutu ekranu udostępniony przez autora Bloomberga mówi o pewnej „sekcji 8” projektu, która określa, jakie działania zostałyby uznane za nielegalne. Autor nie udostępnił sekcji 8 iz tego powodu nie można powiedzieć, czy ten zakaz i kara więzienia są przeznaczone dla ogółu społeczeństwa, czy dla tych, którzy zajmują się praniem pieniędzy i terroryzmem przy użyciu Crypto.

Jeśli kara więzienia jest przeznaczona dla ogółu społeczeństwa, to jest to bardzo niefortunny punkt widzenia. Jest skierowany bezpośrednio do milionów tysiącletnich mieszkańców Indii. Jeśli to prawda, ustawa ta zagrozi pozycji rządu w oczach milenialsów. Postrzegą to jako naruszenie ich wolności finansowej, wolności Internetu, a także wolności wprowadzania innowacji.

Jeśli chodzi o rupię cyfrową, jeśli rachunek rzeczywiście o tym mówił, to po raz kolejny pokazuje po prostu brak zrozumienia blockchain i kryptowalut. Każda osoba posiadająca wystarczającą wiedzę techniczną powie Ci, że rząd nie potrzebuje łańcucha blokowego, aby uruchomić własną walutę. Mamy już pieniądze cyfrowe INR i ludzie już z nich korzystają. Krypto działa tam, gdzie nie ma organu centralnego, a rządy nie muszą na siłę tworzyć własnego tokena kryptograficznego, chyba że myślą o zupełnie nowym przypadku użycia.

Coingape – Co sądzisz o zatwierdzeniu raportu wstępnego (jeśli wiadomości Bloomberg są wiarygodne)? Czy minie, czy pozostanie niezauważony, tak jak Triple Talaq?

Nischal Shetty – Wierzę w naszego premiera, pana Narendry Modi. Jest obeznany z technologią i zawsze był zwolennikiem wzrostu gospodarczego Indii. Crypto generuje miejsca pracy i możliwości tworzenia bogactwa dla Hindusów, a nasz premier nie pozwoli Indiom przegapić tej okazji.

Poza tym zakazanie Crypto doprowadzi do drenażu mózgów. Indyjski sektor technologii nigdy nie otrzyma żadnych prac związanych z kryptowalutami ani żadnych inwestycji związanych z kryptowalutami. Doprowadzi to do utraty miliardów dolarów dochodów w Indiach.

Uważam, że tak surowa, drakońska ustawa nie zostanie przyjęta przez Indie.

To bardzo proste, jeśli nasi ministrowie po prostu zapytają „Który inny kraj wprowadził takie prawo?” Odpowiedź brzmi „Brak”. Jeśli wybrani ministrowie Indii podejmą świadome podejście do takiej ustawy, wszyscy będą temu przeciwni.


Coingape – liderzy kryptowalut (Pompliano, Barry Silbert, CZ i inni) myślą, że jeśli Bill zostanie zdany, w rzeczywistości doprowadzi to do adopcji. Co sądzisz o możliwym efekcie, jeśli Bill zostanie zdany?

Nischal Shetty –

 1. Tysiące obecnych kryptowalut zostałoby utraconych
 2. Miliony potencjalnych ofert pracy zostaną utracone
 3. Utracono by inwestycje w miliardy dolarów
 4. Drenaż mózgów
 5. Pozwoli to na zdobycie wiedzy o domenie zerowej na temat kryptowalut w Indiach
 6. Indie są pierwszym dużym krajem, który wprowadził taki zakaz
 7. Indie nigdy nie będą w stanie tego zaimplementować, ponieważ nie ma technologii zakazującej kryptowalut
 8. W Indiach pojawi się czarny rynek kryptowalut

Co dziwne, jeśli powodem zakazu jest zaprzestanie prania pieniędzy, to zaskakujące jest to, że zakaz nie ma wpływu na osoby piorące pieniądze. Nadal będą mogli dalej prać pieniądze, ponieważ tak jak powiedziałem wcześniej, nie ma technologii, która może zakazać kryptowalut.

Taki zakaz negatywnie wpływa tylko na zwykłego obywatela Indii.

Spostrzeżenia od Varun Sethi, słynnego indyjskiego prawnika Blockchain

Varun SethiCoingape | Varun Sethi

Coingape – Jak prawdziwy jest raport Bloomberga? Co sądzisz o aspekcie więzienia i po drugiej stronie przedstawiamy rupię cyfrową?

Varun Sethi – Chociaż raporty Bloomberg Quint są sprzeczne z odpowiedziami na nasz wniosek o prawo do informacji złożony w banku rezerwowym, w którym stwierdzono, że RBI nie ma wiedzy na temat projektu ustawy o zakazie kryptowalut w Indiach, jednak zgromadzone dowody sprawiają, że czujemy, że z pewnością prowadzona jest komunikacja międzyresortowa, a hałas wokół niej nie jest nieuzasadniony. Chociaż nie ma jeszcze żadnych oficjalnie dostępnych w domenie publicznej informacji dotyczących proponowanego projektu ustawy, dlatego chciałbym zachować swoje przemyślenia do czasu wydania oficjalnego powiadomienia.

Nasze poglądy na kary więzienia do 10 lat w ramach proponowanej ustawy wydają się być odejściem od podobnych przepisów, które istnieją w ustawie o zapobieganiu praniu pieniędzy w Indiach, a raczej 3-krotna kara za zdobywanie kryptowalut również wydaje się być podobne do przepisów sekcji 271 (c) istniejącej indyjskiej ustawy o podatku dochodowym.

Uważamy, że takie przepisy są obecnie jedynie propozycjami i mogą, ale nie muszą, stanowić część ostatecznych projektów ustaw, które mają zostać przedłożone w Parlamencie w ramach standardowej procedury.

Pytanie dotyczące wydania oficjalnej cyfrowej rupii zostało przez nas specjalnie zadane w prawie do składania wniosków informacyjnych do RBI, jednak odpowiedź skierowała do Departamentu Spraw Gospodarczych, chyba że takiej odpowiedzi udzieli, nie możemy jeszcze skomentować jakie jest pojęcie takiego terminu

Coingape – Co sądzisz o zatwierdzeniu raportu wstępnego (jeśli wiadomości Bloomberg są wiarygodne)? Czy minie, czy pozostanie niezauważony, tak jak Triple Talaq?

Varun Sethi -Droga weksla do aktu jest dość długa i skomplikowana. więc okaże się, czy obecne klauzule proponowanej ustawy staną się częścią aktu końcowego. Widzieliśmy wiele rachunków, które były opóźnione i wygasały, zanim ujrzeliśmy światło czynu. Zależy to całkowicie od pilności podjęcia przez rząd takich spraw.

Coingape – liderzy kryptowalut (Pompliano, Barry Silbert, CZ i inni) myślą, że jeśli Bill zostanie zdany, w rzeczywistości doprowadzi to do adopcji. Co sądzisz o możliwym efekcie, jeśli Bill zostanie zdany?

Varun Sethi – My też tak czujemy. Bardziej uregulowane otoczenie oznaczać będzie, że inwestorzy indywidualni są bardziej chronieni niż obecny stan rzeczy, choć o ile całe zapisy projektów nie zostaną oficjalnie upublicznione, trudno skomentować, czy istnieją przepisy podmiotów regulowanych i kary za nieuregulowane. Czy jest tak, że posiadanie kryptowalut zostanie uznane za nielegalne. Projekt ustawy z pewnością będzie zachęcany, ponieważ reguluje stale rosnącą nieuregulowaną przestrzeń kryptograficzną, jednak z tego, co jest obecnie dostępne w kawałkach w mediach społecznościowych, wydaje się, że jest trudny dla prawdziwych inwestorów kryptowalutowych i hodowców.

Spostrzeżenia od Kashif Raza z najbardziej niezawodnego uchwytu kryptograficznego CryptoKanoon

kashifCoingape | Kashif Raza

Coingape – Jak prawdziwy jest raport Bloomberga? Co sądzisz o aspekcie więzienia i po drugiej stronie przedstawiamy rupię cyfrową?

Kashif Raza – Po pierwsze, nadal nie jest jasne, czy rachunek jest prywatny czy publiczny – istnieje różnica między tymi dwoma. Projekt ustawy prywatnej może sporządzić każdy poseł do parlamentu, projekt ustawy publicznej jest sporządzany przez ministerstwa, takie jak ministerstwo finansów, obrony, ministerstwo spraw wewnętrznych – mogą wprowadzić projekt w Lok Sabha. Chociaż proces składania rachunku jest taki sam, wskaźnik pomyślnego przyjęcia rachunku publicznego jest znacznie wyższy niż rachunku prywatnego. Zgodnie z historią, szanse na zatwierdzenie / uchwalenie prywatnego rachunku są bardzo mniejsze. Tak więc rodzaj rachunku, do którego odnosi się BloomberQuint, nadal nie jest jasny – czy jest to rachunek prywatny, czy publiczny.

Jest jeszcze jedno założenie – projekt ustawy, o który twierdzi BloomberQuint, może być szkicem, który został sporządzony wcześniej, a potem mógł zostać odrzucony, a kopia wyciekła i jakoś kopia wyszła.

Tak, mają plany wprowadzenia własnej waluty cyfrowej. Jak daleko się to uda, tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ cała idea decentralizacji zostanie zabita. A kto to zaakceptuje, przypuśćmy, że jeśli robisz projekt na Dapps, to klient za granicą akceptuje ETH, to dlaczego chce akceptować RupeeCoin / LuxmiCoin. Widzieliśmy, że scentralizowana moneta generalnie nie ma przyszłości, jest to głównie baza danych, nic więcej. Nikt nie może współtworzyć, nikt nie może uruchomić własnych węzłów, nikt nie może tego sprawdzić, nikt nie może uwierzytelnić. Nie sądzę, żeby to się udało, będzie to jedynie digitalizacja istniejącej waluty fiducjarnej.

Coingape – Co sądzisz o zatwierdzeniu raportu wstępnego (jeśli wiadomości Bloomberg są wiarygodne)? Czy minie, czy pozostanie niezauważony, tak jak Triple Talaq?

Kashif Raza – Potrójna ustawa Talaq została uchwalona w Lok Sabah, ale kiedy trafiła do Rajya Sabha, BJP nie miała większości w Rajya Sabha, nie mogła zostać zatwierdzona i czas upłynął, a wybory nadeszły do ​​tego czasu. Istnieją również szanse, że opozycja może ponownie złożyć wniosek.

A teraz załóżmy, że ten projekt ustawy o więzieniu jest oryginalną kopią i zostanie wprowadzony tak, jak jest, a ustawa o karze pozostanie taka sama bez żadnych zmian, a także zostanie zatwierdzona przez Lok Sabha i Rajya Sabha. Nawet wtedy, już następnego dnia, możesz zakwestionować ustawę przed różnymi sądami w Indiach i konstytucyjną ważność ustawy. Należy również zauważyć, że BJP nie ma obecnie wyższej większości w Rajya Sabha, są szanse na wysoką debatę, a także szanse, że może nie zostać zatwierdzony w Rajya Sabha.

W rzeczywistości, jaka jest logika stawiania ludzi za technologią szybkiego postępu, nie możesz jej zabić, nie możesz jej zatrzymać, możesz jej zakazać. możesz tylko zakazać handlu.

Coingape – liderzy kryptowalut (Pompliano, Barry Silbert, CZ i inni) myślą, że jeśli Bill zostanie zdany, w rzeczywistości doprowadzi to do adopcji. Co sądzisz o możliwym efekcie, jeśli Bill zostanie zdany?

Kashif Raza – Zastąpię adopcję świadomością. Nie sądzę też, że w krótszym okresie nastąpi adopcja w Indiach. Teraz wszystkie media zajmują się tym szkicem raportu – dzięki temu przynajmniej ludzie są świadomi tej kryptowaluty, Bitcoin i technologii blockchain.

Spostrzeżenia od Sunila Sharmy, 50 najlepszych liderów technologicznych & uznany edukator blockchain 

Sunil SharmaCoingape | Sunil Sharma

Coingape – Jak prawdziwy jest raport Bloomberga? Jakie jest Twoje zdanie na temat Jail Aspect, az drugiej strony na wprowadzenie Digital Rupee??

Sunil Sharma – Będąc jednym z czołowych źródeł informacji, Bloomberg ma reputację, którą musi utrzymać. Nie sądzę, żeby to wymagało takiego popisu tylko po to, by wzbudzić strach wśród czytelników. Jednak RBI wyraźnie zaprzeczył jakiejkolwiek wiedzy o ustawie dotyczącej zakazu kryptowalut w Indiach, jak stwierdzono w RTI. Oto link: https://www.scribd.com/document/412385479/Blockchain-Lawyer-RTI-Response-by-RBI-for-Banning-of-Crypto-Bil

RBI jest również uznaną organizacją i jest odpowiedzialna za każde swoje działanie.

To wprowadza nas wszystkich w stan zamieszania. Zakładając, że istnieje ustawa, która została utrzymana z dala od RBI, chciałbym być optymistycznie nastawiony do tego. Nischal zwrócił uwagę, że wszystkie klauzule mają zastosowanie tylko w ramach działań wykonywanych zgodnie z sekcją 8. Mam więc nadzieję, że sekcja 8 obejmuje wykorzystanie kryptowalut do celów terroryzmu lub prania pieniędzy.

10 lat więzienia z karą brzmi ekstremalnie i dlatego myślę, że ustawa będzie miała zastosowanie tylko do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Ale nie ma technicznego sposobu na zakazanie kryptowaluty, zakazany może być tylko handel w granicach narodowych.

Mówiąc o cyfrowej rupii, będzie to scentralizowana cyfrowa wersja rupii fiat.

„Cyfrowa rupia lub jakikolwiek CDBC w tym przypadku i tak nie zawiera narracji decentralizacyjnej związanej z kryptowalutami, więc nie sądzę, aby rozsądne było nawet porównywanie jej z kryptowalutami. To jak porównywanie pomarańczy do mango ”.

Coingape – Czy uważasz, że ustawa przejdzie, czy nie? A może pozostanie niezauważony, tak jak Triple Talaq?

Sunil Sharma – Nie mogę wypowiadać się na temat aspektów prawnych, ale generalnie uważam, że ustawa nie przejdzie tak, jak jest. Powodem jest to, że technologia to branża, na której Indie mogą wiele zyskać. Cały świat postrzega Indie jako kraj zorientowany na technologię.

Blockchain i kryptowaluta to technologie przyszłości. Mają potencjał do stworzenia w przyszłości tysięcy nowych miejsc pracy i generowania miliardowych dochodów. Co więcej, ostatnio zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost wykorzystania technologii w Indiach. Indie to kwitnący rynek dla tej branży.

Uchwalenie tej ustawy oznacza utratę tak wspaniałej okazji.

Może może zostać niezauważony jak Triple Talaq. Ale sąd najwyższy zwrócił się do rządu o przedstawienie polityki dotyczącej kryptowaluty do czerwca. Więc nie zostanie to całkowicie niezauważone.

Coingape – liderzy kryptowalut myślą, że jeśli ustawa zostanie przyjęta, w rzeczywistości doprowadzi to do przyjęcia. Co sądzisz o możliwościach, jeśli ustawa zostanie przegłosowana?

Sunil Sharma – Świadomość to właściwe słowo. Jeśli taka skrajna ustawa zostanie przyjęta, z pewnością przyciągnie szum. Coraz więcej osób dowie się o kryptowalutach. O adopcji nie możemy powiedzieć, bo kto wie, ile osób oddaje się nielegalnym działaniom?

Możliwe efekty:

 1. Znaczna liczba Hindusów oddaje się branży kryptowalut, wszyscy stracą pracę.
 2. Utrata szansy na potencjalne miejsca pracy wokół kryptowaluty.
 3. Większość inwestorów straci swoje inwestycje.
 4. W rezultacie ci ludzie zaczną trzymać monety prywatnie, ponieważ nikt tak łatwo nie opuszcza swoich pieniędzy.
 5. Utrata wiary w obecny rząd milenialsi nie lubią, gdy im się mówi, co mają zrobić ze swoimi pieniędzmi.

Wciąż brakuje nam wielu informacji i jest dużo niepewności. Z wyciągnięciem dalszych możliwości powinniśmy więc poczekać do 23 lipca.

Nawet jeśli te nagłówki są negatywne, ludzie zaczynają polować na to, dlaczego ludzie tak bardzo się tym boją. Przestudiujmy to, a więc świadomość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map