Agregator hybrydowy Orion Protocol wypełnia lukę między CEX i DEX

Reklama Phemex

Znaczący napływ kapitału wszedł do przestrzeni kryptowalut w ostatnich latach, chociaż intensywna konkurencja o płynność spowodowała, że ​​rynek jest rozdrobniony, a pełny dostęp do szeregu dostępnych aktywów cyfrowych jest stałym problemem. 

W rezultacie użytkownicy zostali zmuszeni do powierzenia swoim funduszom dużych giełd dominujących, aby uzyskać dostęp do pożądanej płynności i par handlowych, narażając ich na włamania i ryzyko kontrahenta. Z drugiej strony pojawiła się defi, która zapewnia alternatywne zdecentralizowane rozwiązania giełdowe w celu uzyskania dostępu do rynków kryptowalut przy jednoczesnym zachowaniu opieki, chociaż brakuje mu płynności, par handlowych i doświadczenia użytkowników ich scentralizowanych rywali..

Próby zagregowania tej fragmentarycznej płynności podejmowano zarówno na frontach scentralizowanym (CEX), jak i zdecentralizowanym (DEX). Agregatory CEX, takie jak Tagomi, zapewniają większą wygodę i dostęp do rynku z wieloma łańcuchami, łącząc płynność scentralizowanej wymiany bez konieczności posiadania wielu kont. Brakuje im jednak potencjału interoperacyjności, jaki daje defi, i nadal narażają użytkowników na to samo zabezpieczenie przed włamaniem i ryzyko kontrahenta. Popularność zyskały również agregatory DEX, takie jak 1inch, pomagające złagodzić niektóre problemy z płynnością z korzyścią z definitywnej interoperacyjności. Jednak nie zapewniają dostępu do wielu łańcuchów, głównie opartych na ERC20, i mają trudności z konkurowaniem pod względem wolumenu obrotów i poślizgu. Protokoły zamiany są kolejną popularną alternatywą, choć często nie są wystarczająco duże, aby skalować się wraz z zapotrzebowaniem, co otwiera je na manipulację.

Zbudowany w oparciu o najbardziej zaawansowany agregator płynności, jaki kiedykolwiek powstał, Protokół OrionaTo hybrydowe rozwiązanie rozwiązuje niektóre z największych problemów defi, agregując płynność całego rynku kryptowalut w jedną zdecentralizowaną platformę. Umożliwiło to rozwój Orion Terminal i innych produktów Defi zarówno dla konsumentów, jak i firm w kosmosie.

Zdecentralizowana brama konsumencka do płynności CEX i DEX

Flagowy produkt konsumencki firmy Orion, Terminal Oriona, jest pierwszą zdecentralizowaną bramą do hybrydowego agregatora wymiany kryptowalut Orion Protocol, który został uruchomiony w grudniu. Orion Terminal stara się uzupełniać, a nie konkurować z istniejącymi usługami, dostarczając korzystny dla obu stron punkt dostępu, który może agregować płynność, księgi zamówień i pary handlowe wszystkich głównych CEX, DEX i puli zamiany w jeden zdecentralizowany terminal handlowy. Oferuje więcej niż tylko tokeny ERC20, z elastycznością ułatwiającą handel międzyłańcuchowy w przyszłości.

Jego silnik dopasowywania zamówień, znajomy interfejs i zaawansowany zestaw narzędzi handlowych łączą się z setkami najlepszych platform CEX i DEX z ponad 10000 par tokenów, umożliwiając użytkownikom łączenie się i handel bezpośrednio z ich portfeli bez rezygnacji z kontroli klucza prywatnego, danych lub opieki aktywów. Orion Terminal gwarantuje wydajną i skalowalną realizację zamówień i możliwości arbitrażu poprzez agregację ksiąg zamówień bez konieczności nawigowania po procesach KYC lub zarządzania wieloma kontami wymiany. 

Działa poprzez połączenie Protokołu Liquidity Aggregator firmy Orion ze zdecentralizowaną siecią brokerów, aby zapewnić wykonywanie i rozliczanie zleceń bez zabezpieczenia przy jednoczesnym dostępie do większej płynności z głównych giełd w celu zapewnienia najlepszych cen, najniższych spreadów i minimalnych poślizgów. To wyjątkowe zdecentralizowane pośrednictwo jest możliwe dzięki „Delegowany dowód brokera”(DPoB) mechanizm zarządzania, wykorzystujący natywny token protokołu Orion, ORN.

Sieć brokerów korzysta z własnych zweryfikowanych rachunków giełdowych podczas korzystania z oprogramowania Orion Broker, aby automatycznie wykonywać transakcje z Agregatora Płynności zarządzanego przez inteligentne kontrakty Orion Protocol i ORN Staking. Brokerzy muszą postawić ORN, aby wziąć udział i zdobyć nagrody ORN z opłat transakcyjnych za wykonanie tych zleceń. Stakerzy niebędący brokerami mogą głosować za delegowaniem brokerów na podstawie oferowanych wspólnych korzyści, otrzymywać rabaty na opłaty transakcyjne terminalu Orion i uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji. To nieinflacyjne obstawianie sprawia, że ​​DPoB jest niewiarygodnie wydajne i skalowalne, i jest dodatkiem do trwającego obecnie Oriona Wydobycie płynności możliwości i inicjatywa pre-staking, która miała miejsce przed uruchomieniem sieci głównej.

To tylko pierwsza faza dla Orion Terminal, z dodatkowymi funkcjami, w tym pożyczkami, handlem depozytem zabezpieczającym, lewarowanymi funduszami ETF, instrumentami pochodnymi, NFT i obstawianiem innych typów aktywów zaplanowanych na mapie drogowej. Następnie Orion Lending zbierze APR pożyczek od scentralizowanych i zdecentralizowanych dostawców, aby zapewnić pożyczkobiorcom i pożyczkodawcom dostęp do najlepszych stawek. Orion Margin umożliwi wówczas tworzenie wcześniej utrudnionych możliwości uzyskania depozytu zabezpieczającego na platformach DEX poprzez agregację płynności i głębokości scentralizowanych giełd poprzez zdecentralizowane egzekucje.

Zdecentralizowane i zrównoważone ekosystemy przedsiębiorstw

Orion Enterprise zapewnia również bardzo potrzebne rozwiązania dla firm w kosmosie. Orion określił plany dla kilku produktów dla przedsiębiorstw, w tym wyroczni, zestawu uruchomieniowego DEX, wtyczki zwiększającej płynność dla giełd oraz widgetu handlu korporacyjnego dla projektów kryptograficznych z klientami niebędącymi klientami kryptograficznymi. Pomogą one firmom budować zdecentralizowane i zrównoważone ekosystemy, zapewniając płynność, dostępność i wzrost, których potrzebują, aby odnieść sukces.


Plik Orion Price Oracle zapewni odporne na manipulacje rozwiązanie wyroczni ze względu na ustalanie ceny z każdego arkusza zamówień na rynku, niezbędne dla zewnętrznych produktów Defi w celu uniknięcia nadużyć spowodowanych nieefektywnością wyroczni cenowych.

Plik Zestaw Orion DEX pozwoli blockchainom zbudować własny opłacalny DEX, specyficzny dla ich łańcucha w ciągu kilku godzin, z rozszerzeniem Wtyczka zwiększająca płynność łączyć się z dowolnym scentralizowanym lub zdecentralizowanym źródłem rynkowym w celu poprawy głębokości i płynności księgi zamówień.

Plik Orion Enterprise Trade Widget zapewni również skuteczny sposób obsługi klientów niebędących kryptowalutami i wyeliminuje barierę między tokenami a klientem. Automatyzuje bezpośrednie zakupy tokenów poprzez przekierowywanie zleceń, aby natychmiast zapłacić lub zapewnić kredyt za usługi, bez konieczności obsługi tokena przez klientów.

Oprócz generowania opłat sieciowych dla Stakerów i Brokerów, opłaty licencyjne z tych produktów korporacyjnych są również dzielone z odpowiednimi Brokerami w tokenach ORN, co pomaga w dalszym motywowaniu uczestników i zapewnianiu zrównoważonego rozwoju ekosystemu. 

Rozwiązywanie płynności, dostępności, przechowywania i skalowalności

Każde rozwiązanie oparte na protokole Orion rozwiązuje kwestie płynności, przechowywania, dostępności i skalowalności za pośrednictwem jednej platformy.

Dostęp do rynku kryptowalut nie powinien być trudny, a fragmentacja nie powinna zniechęcać do adopcji. Zdecentralizowane finansowanie nie odniesie sukcesu, jeśli całkowicie oddzieli się od scentralizowanych platform, ale znajdzie sposób na współpracę z nimi w celu dostarczania hybrydowych, zdecentralizowanych, niepowiernych rozwiązań, które czerpią korzyści z płynności i skalowalności, jakie oferują.

Orion Protocol jest wiodącym projektem, który właśnie to robi, skutecznie delegując interakcję ze scentralizowanymi platformami do firm brokerskich. Brokerzy, którzy z przyjemnością wymieniają powiązane ryzyko z wbudowanymi mechanizmami motywacyjnymi i zapewniają użytkownikom zdecentralizowany dostęp do zalet zarówno światów Cefi, jak i Defi.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector