Partnerzy Equilibrium z Chainlink w Price Oracles

Reklama Phemex

Equilibrium ma przyjemność ogłosić partnerstwo z Ogniwo łańcucha. Ta współpraca umożliwi przesyłanie cen. Będą one najpierw dostępne na żywo w Polkadot dla stablecoinów Equilibrium, a następnie na jego pożyczkach i aktywach syntetycznych. Aby zrozumieć te współzależności, możesz poczytać o równowadze Ekonomia tokenów

Chainlink to zdecentralizowana sieć wyroczni, która umożliwia inteligentnym umowom bezpieczny dostęp do zewnętrznych źródeł danych, internetowych interfejsów API i tradycyjnych płatności bankowych. Jest regularnie identyfikowany jako lider wśród technologii blockchain przez czołowe niezależne firmy badawcze, takie jak Gartner. Chainlink zapewnia bezpieczne i niezawodne wyrocznie przedsiębiorstwom typu blue chip (Google, Oracle, Docusign, SWIFT) i wiodącym zespołom opracowującym inteligentne kontrakty.

„Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie Equilibrium solidnego zestawu wyroczni cenowych, które zapewniają wyceny w czasie rzeczywistym aktywów używanych na platformie DeFi”, powiedział Daniel Kochis, Head of Chainlink Business Development. „Wysokiej jakości dane Chainlink i zdecentralizowana infrastruktura Oracle zapewniają, że wszystkie dane cenowe są bardzo dokładne, dostępne i odporne na manipulacje, umożliwiając użytkownikom korzystanie z nieuzasadnionych interakcji z protokołami DeFi Equilibrium”.

Przyjrzyjmy się bliżej produktom Equilibrium, aby zobaczyć, jak współpracują z kanałami cen i wyroczniami. 

Stablecoins

Celem stablecoinów jest zmniejszenie zmienności nieodłącznie związanej z cenami aktywów cyfrowych. Są zdecentralizowane, a jednocześnie odporne na wahania rynkowe, do czego przyczynia się unikalny system zarządzania ryzykiem Equilibrium i programowa stopa procentowa. Stablecoin oracles nieustannie dostarczają dane dotyczące ich kursu wymiany do USD do inteligentnych kontraktów w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Bez wyroczni zewnętrzne źródła danych nie mają dostępu do łańcuchów bloków. Regularne aktualne dane cenowe są niezbędne, aby zapewnić solidne ustalanie i wahania par walutowych. Korzystając z Equilibrium, użytkownicy będą mogli generować zdecentralizowane stablecoiny w wybranym przez siebie łańcuchu bloków, dostarczając zabezpieczenie w dowolnym innym wybranym przez siebie łańcuchu bloków.  

Pożyczanie / pożyczanie

Równowaga umożliwia udzielanie pożyczek bez zabezpieczenia, obejmujących wiele aktywów i obejmujących wiele łańcuchów. Użytkownicy mogą korzystać z koszyków zabezpieczeń obejmujących wiele aktywów, aby pożyczać zarówno stablecoiny, jak i główne aktywa kryptograficzne w Equilibrium. Chainlink umożliwi Equilibrium dostęp do kanałów cenowych dotyczących wartości zdywersyfikowanych aktywów kryptograficznych w celu dokonywania wyceny portfela pożyczek w systemie według wartości rynkowej. 

System wykrywania cen w Equilibrium, który będzie również ułatwiony dzięki kanałom cenowym Chainlink, zapewnia kluczową część ogólnej stabilności systemu. Ponieważ pożyczkobiorcy zaciągają pożyczki, a ceny wahają się, system może stać się bardziej ryzykowny: ceny stóp procentowych dostosowują się, aby doprowadzić cały system do wcześniej określonego celu płynności ustalonego przez zarządzanie systemem. 

Aktywa syntetyczne

Aktywa syntetyczne to mieszanka aktywów, które mają taką samą wartość jak inny zasób. Na podstawie kanałów cenowych użytkownicy będą mogli generować wybrane przez siebie aktywa syntetyczne i handlować nimi zdecentralizowanymi na podłożu Equilibrium. 


Klienci będą mogli liczyć swoje aktywa syntetyczne jako zobowiązanie innego użytkownika, wprowadzając w ten sposób funkcję rezerwy cząstkowej, która pozwala nam rozszerzać i lewarować podaż tych aktywów. Jest to podobne do bankowości opartej na rezerwie cząstkowej praktykowanej przez światowy system bankowy. Aktywa syntetyczne można łatwo wymieniać bez książki zamówień on-line i dopasowanego silnika. Zasadniczo stanowi to zamianę jednego rodzaju aktywów lub zobowiązań na inny.

Jak działa integracja między równowagą a Chainlink

równowaga

Dzięki modułowi Chainlink, który umożliwia integrację z innymi projektami zbudowanymi na podłożu Polkadot, integracja jego wyroczni jest łatwa. Equilibrium użyje palety Oracle Chainlink wewnątrz własnego podłoża. Pojawi się biała lista węzłów / walidatorów, które dostarczają ceny z zaufanych źródeł Chainlink.

Później, gdy spadochrony pojawią się na Polkadot, Equilibrium zintegruje się ze spadochronem Chainlink za pomocą wiadomości międzyłańcuchowych, ustanawiając kanały wiadomości między dwoma łańcuchami.    

CEO Equilibrium, Alex Melikhov, uważa, że, „Dzięki rozwiązaniu Oracle, Chainlink jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i prywatności zdecentralizowanych źródeł danych i odgrywa kluczową rolę w ułatwianiu naszej wizji płynności obejmującej wiele aktywów i niezwiązanej z powiernictwem”.

O równowadze

Równowaga jest pierwszym zdecentralizowanym międzyłańcuchowym rynkiem pieniężnym, który łączy pożyczki zbiorcze z generowaniem i handlem aktywami syntetycznymi. Equilibrium ma otworzyć ogromny potencjał rynku DeFi i stać się jego aplikacją nr 1, oferując wyjątkowe usługi użytkownikom głównych aktywów kryptograficznych, które wcześniej były izolowane. Odwiedzić: equilibrium.io

O firmie Chainlink

Chainlink to najpowszechniej stosowany i bezpieczny sposób zasilania uniwersalnych inteligentnych kontraktów. Dzięki Chainlink programiści mogą łączyć dowolny łańcuch bloków z wysokiej jakości źródłami danych z innych łańcuchów bloków, a także z danymi ze świata rzeczywistego. Zarządzany przez globalną, zdecentralizowaną społeczność setek tysięcy ludzi, Chainlink wprowadza bardziej sprawiedliwy model umów. Jego sieć zabezpiecza obecnie miliardy dolarów na inteligentne kontrakty w zdecentralizowanych finansach (DeFi), ubezpieczeniach i ekosystemach gier, między innymi.

Chainlink cieszy się zaufaniem setek organizacji, ponieważ dostarcza ostateczną prawdę za pośrednictwem bezpiecznych i niezawodnych źródeł danych. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź ogniwo łańcucha.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector