11 tokenów wymiany kryptowalut według współczynnika TVEV

Wcześniej analizowaliśmy tokeny kryptowalut przy użyciu rozszerzenia Współczynnik TVEV – wartość tokena / wolumen wymiany. Wskaźnik TVEV porównuje cenę tokena giełdowego z wolumenem obrotu na giełdzie bazowej. Koncepcyjnie nie odbiega to zbytnio od wskaźnika P / E, który jest często używany przy wycenie akcji.

Po naszym ostatnim poście wielu z was skontaktowało się z nami i poprosiło nas o przeanalizowanie szerszej gamy tokenów giełdowych, poza tylko Binance Coin, Huobi Token i KuCoin Shares. W tym poście przyjrzymy się szerzej tokenom scentralizowanej wymiany.

Jeśli czekasz na naszą analizę zdecentralizowanych tokenów (takich jak 0x, Bancor i Kyber), nie rozpaczaj – wkrótce też się tym udostępnimy.

11 tokenów wymiany kryptowalut według współczynnika TVEV

Pobraliśmy próbkę danych z 8 czerwca 2018 r., Aby uzyskać przegląd współczynnika TVEV. Podobnie jak w poprzednim poście, jako podstawę do obliczenia kapitalizacji rynkowej używamy całkowitej podaży (a nie podaży w obiegu). Oto wynik:

imageLikeEmbed

Ponownie, te liczby są pobierane tylko przez 1 dzień, więc wielkość jest ważniejsza niż dokładna liczba. Na szczęście stosunek TVEV na żeton wymiany jest dość stabilny w czasie, jak widzieliśmy w naszym ostatnim poście.

Przykład tego, jak rynek wycenia kapitał: Lykke (LKK)

Najbardziej ekstremalnym przypadkiem na naszej liście jest Lykke, czyli mała giełda, której token (LKK) faktycznie reprezentuje kapitał własny spółki prowadzącej giełdę. konkretnie, 100 żetonów LKK reprezentuje jedną akcję Lykke Corporation, która jest korporacją szwajcarską. W związku z tym LKK jest naprawdę w innej kategorii niż reszta listy, a jego współczynnik TVEV odzwierciedla to, siedząc na >300.

Żetony o wysokim współczynniku TVEV: wysoka użyteczność, bycze prognozy wzrostu lub po prostu optymistyczni inwestorzy?

Kolejne dwa na liście mają wysoki współczynnik TVEV, ale użyteczność tych tokenów nie jest powiązana z kapitałem własnym.

Ethfinex (NEC)

Pierwszy z nich to Ethfinex i ich token Nectar (NEC) ze współczynnikiem TVEV wynoszącym około 60. Jego główną użytecznością jest fakt, że co 30 dni Ethfinex wysyła 50% wszystkich opłat transakcyjnych do inteligentnego kontraktu Ethereum, należącego do posiadaczy Nectar, a inwestorzy otrzymują kwotę NEC skorelowaną z ich miesięcznym działalność handlowa. Stwarza to zachętę do przede wszystkim posiadania tokenów NEC, a po drugie do aktywnego handlu na Ethfinex. Ponadto token NEC może używać do głosować na nowych notowaniach giełdowych.

Cobinhood (COB)


kolebka

Kredyt obrazu: Cobinhood

Cobinhood jest trzecią na liście ze wskaźnikiem TVEV wynoszącym około 55. Cobinhood to mała scentralizowana giełda z zerową opłatą, która wyraziła wielką wizję zdecentralizowania (prawdopodobnie wyjaśniając niektóre z jej wysokiego wskaźnika TVEV). W rzeczywistości nie jest jasne, w jaki sposób użyteczność KACZAN token jest powiązany z wolumenem transakcji w Cobinhood, ponieważ według naszej wiedzy nie ma żadnych rabatów, odkupu, głosowania ani udziału w opłatach.

Średnie tokeny TVEV Ratio: Idealne miejsce na obiecujące tokeny wymiany?

Kolejne tokeny wymiany na liście mają współczynnik TVEV w zakresie od 10 do 20.

COSS

Pierwszym jest COSS, który był wspomniane przez wielu naszych czytelników na Reddicie. Ma współczynnik TVEV około 17. Podobnie jak Ethfinex i NEC, COSS dzieli 50% zysków za pośrednictwem inteligentnego kontraktu – chociaż dzieje się to co tydzień, a nie co miesiąc. Warto zauważyć, że COSS ma obecnie tak niski współczynnik TVEV w porównaniu do NEC, pomimo posiadania bardzo podobnych modeli użytkowych.

Aby uzyskać kompleksową próbę wyceny COSS, sprawdź ten post na Medium przez Dan Zuller.

KuCoin (KCS)

KuCoin i KCS token znajduje się obecnie na poziomie około 15 w stosunku TVEV. Ponieważ już omówiliśmy KuCoin w nasz ostatni post, nie będziemy tutaj wdawać się w zbyt wiele szczegółów, ale ten kalkulator przydaje się do obliczania zwrotów, które uzyskasz za trzymanie KCS. W chwili pisania tego tekstu KCS podaje implikowaną stopę dywidendy w wysokości 4,8%.

LATOKEN (LATO)

latoken

Kredyt obrazu: LaToken

Plik wzór użytkowy że LATOKEN (LAT) na pierwszy rzut oka wydaje się być podobny do standardowego modelu rabatowego, który np. Binance następuje, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Zamiast dawać użytkownikom 50% zniżki za uiszczanie opłat transakcyjnych za pomocą ich tokena, otrzymujesz 50% zniżki podczas handlu samym tokenem. Na przykład, jeśli kupujesz ETH dla BTC zapłacisz 0,1% opłaty, ale jeśli kupujesz ETH za LAT, zapłacisz 0,05%. Oczywiście istnieje duża różnica między tym a modelem Binance. Co ciekawe, LATOKEN ma znacznie wyższy współczynnik TVEV niż Binance – dzięki temu BNB wygląda tanio…!

Quoine (QASH)

Historia z QASH jest nieco bardziej skomplikowany niż reszta, ponieważ ma powiązania z dwiema istniejącymi giełdami (Quoine i Qryptos), ale jest zasadniczo powiązany z nadchodzącą platformą Quoine Liquid. Zmierzyliśmy współczynnik TVEV używając tylko Quoine, dając mu współczynnik TVEV około 10. Jeśli dodamy głośność Qryptos, zmniejszy się on nieznacznie współczynnik TVEV do około 8-9. Zauważ, że mogliśmy próbkować Quoine na niskim poziomie głośności dzień, jak widzieliśmy QASH przy niższych zakresach TVEV w inne dni (tak niskie jak 5).

Żetony o niskim współczynniku TVEV: Niska użyteczność lub po prostu niedowartościowane?

Kolejny poziom tokenów, do których się wprowadzamy, ma stosunkowo niski współczynnik TVEV, obecnie wahający się od 1 do około 3.

Huobi (HT)

Huobi (HT) ma współczynnik TVEV nieco na północ od 3. Omówiliśmy również ten problem nasz poprzedni post, więc zauważymy tylko, że jego główne narzędzie jest powiązane z głosowaniem i rabatami (choć w nieco bardziej zawiły sposób niż Binance, gdzie uprawnienie do rabatów wymaga ciągłego kupowania HT co miesiąc).

Bibox (BIX)

BIX jest interesujący, ponieważ giełda Bibox ma ~ 4X wolumen KuCoin, ale o 20% niższą kapitalizację rynkową. Rezultatem jest współczynnik TVEV poniżej 3 dla BIX. Co ciekawe, ich model użytkowy jest mniej więcej połączeniem modelu Binance i KuCoina.

Jego struktura rabatów staje się mniej atrakcyjna w ujęciu rocznym (podobnie jak Binance), ale ma bardziej agresywny model spalania niż zarówno Binance, jak i KuCoin, z 25% zysków netto (EDYCJA: zmieniono na 45% opłat transakcyjnych lub 67,5%, jeśli jesteś w pierwszej setce pod względem wolumenu obrotu) spalane co kwartał do momentu spalenia 60% tokenów. Ponadto 30% zysków netto jest wypłacanych posiadaczom BIX poprzez zrzuty lotnicze. KuCoin generuje 50% przychodów.

Warto zauważyć, że różnica między wykonywaniem zrzutów lotniczych na podstawie zysków netto, a nie przychodów jest znacząca. Po pierwsze, przychody będą oczywiście (z definicji) zawsze większe niż zyski. Po drugie, znacznie trudniej jest zawyżać wolumen obrotu na giełdzie, która ma zrzuty lotnicze oparte na przychodach.

Powodem jest to, że możemy oszacować przychody z tych giełd na podstawie wolumenu transakcji: wystarczy pomnożyć wolumen obrotu przez% opłat transakcyjnych. Tak więc model zrzutów oparty na przychodach (jak KuCoin) utrudnia zawyżanie wolumenu obrotu bez konieczności drogiego za to płacenia poprzez airdropy. Zysk netto natomiast uwzględnia wydatki na giełdę, do których nie mamy bezpośredniego dostępu.

Z tych dwóch powodów powinno być oczywiste, że model zrzutów oparty na przychodach jest znacznie lepszy dla posiadaczy tokenów, przy czym wszystkie inne są równe, i być może to wyjaśnia pewną rozbieżność między współczynnikami TVEV Biboxa i KuCoina.

Binance (BNB)

binance

Kredyt obrazu: Binance

Omówiliśmy już Binance (BNB) w naszym ostatnim poście, ale warto zauważyć, że ma 2. najniższy współczynnik TVEV na liście, wynoszący około 2. Mógłbyś mocno argumentować, że prawdopodobnie jest zaniżony, ale warto również zauważyć, że jego główna użyteczność (transakcja obniżki opłat) będą stopniowo spadać i osiągną 0 w roku 2022.

Jeśli Binance jest zainteresowany utrzymaniem ceny BNB na wyższym poziomie, nie jest nieprawdopodobne, że w nadchodzących latach doda dodatkowe narzędzia dla BNB. W rzeczywistości mamy niedawny przykład tego wydarzenia, kiedy ogłosili to kilka tygodni temu rachunki posiadające ponad 500 BNB otrzymywałyby dwukrotnie wyższe opłaty za polecenie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o Binance / BNB, koniecznie sprawdź tę analizę gdzie nasz Head of Crypto Research, Jonney Liu, wycenia BNB za pomocą implikowanych przepływów pieniężnych. Jego wniosek jest taki, że Binance może znacznie zwiększyć cenę tokena BNB, dokonując jednej zmiany w swoim modelu tokenów.

Kryptopia (CEFS)

Giełda Cryptopia z siedzibą w Nowej Zelandii ma token, który jest dość nietypowy z niską całkowitą podażą tylko 6300 tokenów CEFS. Oczywiście liczba tokenów jest nieco dowolna, ale skutkuje to nadaniem jej wysokiej ceny tokena (>1000 $ za CEFS). Można spekulować, że inwestorzy mogą dojść do wniosku, że z tego powodu cena jest zawyżona. Ta logika jest oczywiście błędna.

Podobnie jak w przypadku KCS, możemy obliczyć implikowaną rentowność dywidenu za pomocą ta strona. Obecnie wydajność wynosi 8%, czyli znacznie więcej niż KCS.

Najprawdopodobniej głównym czynnikiem powodującym niski współczynnik TVEV wynoszący jeden w CEFS (w porównaniu do np. Wskaźnika TVEV KCS wynoszącego 15) jest to, że wypłaca on tylko 4,5% miesięcznych przychodów (w porównaniu z agresywnymi 50% dziennych przychodów KuCoin). To wyjaśniałoby tylko ~ 11-krotną różnicę we współczynniku TVEV, więc albo CEFS jest zaniżona (w porównaniu do KCS), albo istnieją inne czynniki, które wyjaśniają tę różnicę (np. Brak rabatów w opłatach transakcyjnych).

Podsumowanie

Podsumowaliśmy modele tokenów w tej tabeli w celach informacyjnych, gdzie tokeny są posortowane według TVEV (od najwyższej do najniższej).

Narzędzie Exchange Token UtilityModele tokenów wymiany (zaktualizowany Bibox 2 sierpnia 2018 r.)

* Współczynnik TVEV (wartość tokena / wolumen wymiany) na dzień 8 czerwca 2018 r.

Pamiętaj, że giełdy czasami wprowadzają drobne modyfikacje do swoich modeli użytkowych, więc jeśli patrzysz na konkretny token giełdy, zrób własne badanie, aby upewnić się, że masz najnowszą wersję.

Jeśli uważasz, że ten artykuł był przydatny, daj nam znać i udostępnij go innym handlowcom kryptowalut.

Następnie przyjrzymy się zdecentralizowanym tokenom giełdy. Bądźcie czujni!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector