Co to jest CopyFund?

Co to jest CopyFund?

Słowo handel społeczny ewoluuje w błyskawicznym tempie i ostatnio widział kolejny dodatek do szeregu możliwości, jakie oferuje handlowcom internetowym, w postaci eToro CopyFunds. eToro wyrobił sobie opinię lidera innowacji w handlu społecznym. Odsłonięcie CopyFunds w listopadzie 2016 r. Było kolejnym krokiem w zabezpieczeniu jej miejsca w czołówce technologii handlu społecznościowego.

Główną ideą CopyFunds jest przybliżenie traderom internetowym możliwości inwestycyjnych dostępnych dla inwestorów funduszy hedgingowych przy ułamku wymaganej inwestycji. Każdy CopyFund składa się z zestawu instrumentów inwestycyjnych skompilowanych wokół pomysłu, tematu, rynku lub ustalonego algorytmu. eToro oferuje obecnie kilka rodzajów CopyFunds:

Top Trader CopyFunds

Top Trader CopyFund opiera się na kopiowaniu wielu traderów (aż 50) wybranych przez algorytm systemu eToro lub komitet inwestycyjny eToro na podstawie określonego zestawu kryteriów. Zamiast wykonywać ciężką pracę polegającą na wyszukiwaniu handlowców i przydzielaniu środków na ich indywidualne kopiowanie, dzięki Top Trader CopyFund możesz po prostu pozwolić algorytmowi wykonać pracę za Ciebie.

Robot

W eToro zarówno człowiek, jak i maszyna wykonują za Ciebie ciężką pracę!

eToro obecnie oferuje cztery fundusze CopyFunds: Kwartalne zyski, Najlepsi aktywni inwestorzy, Trendy o umiarkowanym ryzyku i Pozytywny trend kopiujących. Wybierając fundusz, w który chcesz zainwestować, eToro w wygodny sposób wyświetla prognozowane zyski, a także ocenę ryzyka dla każdego funduszu.

Kwartalne zyski wyglądają na najbezpieczniejszą inwestycję. Opiera się na kopiowaniu do 50 traderów wybranych ze względu na ich stałe zyski w ostatnim kwartale przy niskim ryzyku. Przy zyskach nieco poniżej 12% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wskaźniku ryzyka wynoszącym zaledwie 2, wygląda to na bardzo solidną inwestycję. Fundusz jest rekalibrowany co kwartał w celu uwzględnienia nowych inwestorów, którzy spełniają kryteria algorytmu i wykluczają tych, których zyski lub ocena ryzyka nie spełniają już standardu. Alokacja środków jest dokonywana na podstawie zysków, więc osoby, które osiągają największe zyski, będą miały większy wpływ na ogólne wyniki CopyFund, podczas gdy te z gorszymi wynikami będą miały mniejszy wpływ.

Wydaje się, że najlepsi aktywni inwestorzy stosują wiele z tych samych kryteriów, co kwartalne zyski CopyFund, z wyjątkiem tego, że fundusz obejmuje nieco bardziej ryzykownych inwestorów i stosuje bardzo wąski Stop Loss, który natychmiast wyklucza każdego tradera, który go aktywuje. Ponownie przy 19% zysku w ciągu ostatnich 12 miesięcy i niskim wskaźniku ryzyka 2, jest to kolejna bardzo opłacalna opcja inwestycyjna.

Dwie ostatnie oferty CopyFunds eToro opierają się na trendach popularności, a nie na zyskach i są zarządzane przez komitet, a nie przez algorytm lub automatyczny Stop Loss. Umiarkowane ryzyko wśród traderów zyskujących na popularności jest najbardziej ryzykowne ze wszystkich czterech, włączając w to handlowców z oceną ryzyka sięgającą aż do 7. Najbezpieczniej jest przegapić to ryzyko, chyba że masz apetyt na ryzyko. W końcu statystyki funduszu pokazują obecnie 60% wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dziewczyna na hangmacie

eToro to wielki lider w branży handlu społecznościowego, który zaspokaja różnorodne preferencje inwestycyjne.

Wreszcie, Positive Copiers Trend CopyFund wybiera traderów na podstawie podobnych kryteriów, z wyjątkiem oceny ryzyka, która jest ograniczona do 4. Warto wziąć pod uwagę, że te dwa CopyFunds są oparte na popularności wśród sieci eToro i wielu traderów zawarte w nich nie przyniosły jeszcze żadnych długotrwałych rezultatów.

Market CopyFunds


W przypadku tej klasy instrumentów inwestycyjnych jest trochę zagadką, do czego odnosi się „Copy” w CopyFund, ponieważ są one praktycznie identyczne z klasycznymi funduszami inwestycyjnymi, ponieważ łączą różnorodne instrumenty rynkowe oparte na wspólnym temacie – bez kopiowania jako takiego. Wybór tych Market CopyFunds jest znacznie większy niż w przypadku odmiany Top Trader, a większość z nich koncentruje się na różnych segmentach rynku akcji, przy czym niektóre fundusze ETF, indeksy i metale są dorzucane dla różnorodności.

Na przykład, można zainwestować w Big Banks CopyFund, który grupuje wszystkie akcje spółek bankowych w ramach oferty akcji eToro lub w Food and Drinks CopyFund, który… cóż, masz pomysł.

Niektóre z bardziej interesujących opcji obejmują fundusz „Panic Mode”, który zajmuje krótkie pozycje na głównych światowych indeksach i długie na metale, zasadniczo przeznaczony do wykorzystania w sytuacji krachu na rynku, w którym akcje upadają, a inwestorzy szukają bezpiecznych przystani w stajni. towary, takie jak metale szlachetne. Teoretycznie jest to dobry pomysł, chociaż obecnie fundusz ten przewiduje -32% wzrost na podstawie danych z ostatnich 3 lat, prawdopodobnie dlatego, że rynki akcji były stosunkowo dobrze prosperujące. Jednak fundusz ten z pewnością się przyda w razie potrzeby.

Wszystkie fundusze Market CopyFunds są zarządzane przez komitet inwestycyjny eToro, co oznacza, że ​​instrumenty są wybierane i kalibrowane ręcznie przez ekspertów rynkowych, a nie okresowo przez algorytm. Jest to prawdopodobnie tak bliskie klasycznym inwestycjom zarządzanym, jak handel społecznościowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że eToro otworzył partnerom drzwi do tworzenia własnych CopyFunds, co oznacza, że ​​tradycyjne firmy inwestycyjne również mają szansę się zaangażować.

Yoni Assia - innowator

Pan Yoni Assia jest prezesem i założycielem dynamicznego brokera społecznościowego eToro.

Zalety i wady CopyFunds

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, CopyFunds to zarządzane rozwiązanie inwestycyjne dla społeczności handlu społecznościowego, ze wszystkim, co się z tym wiąże. Inwestowanie w jeden oznacza, że ​​będziesz miał bardzo małe zaangażowanie w swoją inwestycję i że Twoje zyski będą głównie długoterminowe.

Dla tych, którzy wolą ten nieco bardziej oldschoolowy sposób inwestowania i których nie było stać na nadmierny kapitał inwestycyjny wymagany przez większość tradycyjnych funduszy hedgingowych, CopyFunds to spełnienie marzeń. Większość z nich jest znacznie mniej ryzykowna niż rynek bezpośredni lub kopiowanie handlu i jest bardzo mało aktywnego procesu decyzyjnego.

Jednak wielu traderów odkryje, że ten sposób inwestowania jest mniej ekscytujący niż kopiowanie, ponieważ zmienia równowagę między używaniem własnego sprytu i poleganiem na czyjejś wiedzy. Niektórzy powiedzieliby, że piękno kopiowania polega na tym, że pozostawia on wystarczającą ilość decyzji zarządczych w rękach kopiowanego tradera, pozostawiając decyzje handlowe kopiowanym traderom, aw przypadku CopyFunds po prostu tak nie jest..

Ponadto obecny wymóg wejścia do inwestycji w eToro CopyFund wynosi 5000 USD. Chociaż jest to ułamek tego, czego żądają instytucjonalne fundusze hedgingowe, nadal jest to dość duża kwota, na którą nie wszyscy handlowcy online mogą sobie pozwolić. Weź to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy CopyFunds to Twoja filiżanka herbaty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector