Co to jest handel społecznościowy?

Co to jest handel społecznościowy?

Podobnie jak wiele innych modnych frazesów internetowych, termin „handel społeczny”Jest rzucany dość często (i raczej luźno). Podczas gdy niektórzy szybko określają „handel społecznościowy” jako najważniejszy i najważniejszy w handlu online, wciąż jest wielu traderów, którzy zastanawiają się „czym jest handel społecznościowy?”

Podstawy handlu społecznościowego

Przejdźmy do podstaw: u podstaw, handel społeczny polega na dzieleniu się informacjami. Podczas gdy każdy trader w sieci handlu społecznościowego zachowuje swoje prywatne konto handlowe, aby uczestniczyć w środowisku handlu społecznościowego, zgadza się udostępniać pewne szczegóły dotyczące swojej działalności handlowej.

Co to jest handel społecznościowy?

Te szczegóły mogą obejmować instrumenty, którymi handlują (waluta, towary, indeksy, akcje itp.), Kursy wejścia i wyjścia, po których kupili / sprzedali instrument, procent zysku / straty itp. Nie martw się, o ile wiemy, że żaden z portali społecznościowych nie ujawnia rzeczywistych kwot inwestycji w każdej transakcji. Jeśli napotkasz taką, która tak się stanie, dobrze jest trzymać się z daleka, ponieważ nie chcesz ryzykować, że zostaniesz celem.

Do czego służy handel społecznościowy?

Odpowiedź jest prosta: widząc, czym handlują inni i jakie wyniki uzyskują dzięki ich strategiom handlowym, jesteś na najlepszej pozycji, aby nauczyć się nowych technik, ocenić nastroje rynkowe i poznać pomysły handlowe z całego świata. Nie jesteś już ograniczony do teoretycznych wykresów i liczb ani wiadomości rynkowych; zamiast tego masz bezpośredni dostęp do tego, co robią tysiące traderów w czasie rzeczywistym i możesz wykorzystać te informacje przy podejmowaniu decyzji handlowych.

Do czego służy handel społecznościowy?

Wadą jest oczywiście to, że bez względu na to, ile razy mądrość publiczności zwycięży, będą też chwile, kiedy zawiedzie. Zawsze najlepiej nie podążać ślepo za stadem, ale raczej wziąć pod uwagę dane z kanału społecznościowego wraz z tradycyjnymi źródłami informacji rynkowych.

Większość platform handlu społecznościowego przesyła na żywo informacje generowane przez ich sieć za pośrednictwem „transmisji na żywo” – podobnie jak kanały, które zwykłeś oglądać na Facebooku. Jednak niektórzy pożyczają również dodatkowe elementy, aby zapewnić bardziej skoncentrowane informacje, a nawet analizę danych. Na przykład, eToro, jedna z bardziej popularnych platform handlu społecznościowego, gromadzi dane handlowe na żywo, aby utworzyć „stronę profilu” dla każdego tradera, która składa się między innymi ze statystyk handlowych, które dają jaśniejszy obraz tego, jak skuteczne są tak naprawdę strategie każdego tradera.

Kopiuj handel: przenoszenie handlu społecznościowego na wyższy poziom

Połączenie handlu online z aspektami sieci społecznościowych jest dobre, ale na pytanie, o co chodzi w handlu społecznościowym, większość ludzi odpowie: kopiowanie handlu. Widzisz, podczas gdy informacje transmitowane na żywo są miłym dodatkiem do rutyny każdego tradera, kopiowanie transakcji jest naprawdę rewolucyjnym sposobem inwestowania na rynkach. Jest to sposób na praktyczne wykorzystanie wiedzy innych traderów i wykorzystanie jej do rozwijania własnej gry handlowej.

Jak można się domyślić z samej nazwy, kopiowanie transakcji polega na automatycznym lub półautomatycznym kopiowaniu transakcji innych handlowców, w zależności od osoby platforma handlu społecznościowego.

Copy Trading - przenoszenie handlu społecznościowego na wyższy poziom


Na najbardziej podstawowym poziomie obejmuje to wybór handlowców do skopiowania i podjęcie decyzji, ile pieniędzy chcesz zainwestować w ich kopiowanie. Transakcje są następnie kopiowane automatycznie z proporcjonalnymi kwotami inwestycji, opartymi na odsetku środków zainwestowanych w pierwotną transakcję. W pewnym sensie handel kopiowaniem jest podobny do zarządzanego konta (w rzeczywistości kilka organów regulacyjnych oficjalnie sklasyfikowało go jako takie) – nawet jeśli handlowcy, których kopia nie działa bezpośrednio dla Ciebie, zasadniczo pozwalasz komuś innemu podejmować decyzje handlowe dla Was.

Czym różni się handel społecznościowy od innych automatycznych strategii handlowych?

Na początek, handel społecznościowy wyrywa decyzje handlowe z twoich rąk i oddaje je w ręce innej osoby, a nie algorytm – na dobre lub na złe. Na lepsze, ponieważ prawdziwa osoba stawia własne pieniądze na tych samych inwestycjach, więc ma dodatkową motywację, aby dobrze sobie radzić, i ponieważ ma elastyczność, aby dostosować się do rzeczywistych sytuacji rynkowych. Na gorsze, bo cóż, będąc ludźmi, są podatni na ludzkie błędy i wybuchy emocji..

Handel społecznościowy i inne zautomatyzowane strategie handlowe

Jednak prawdziwą różnicą i prawdziwą zaletą handlu społecznościowego jest stopień kontroli, jaką zachowujesz nad swoim kontem. Dzięki handlu algorytmami lub robotami po przekazaniu środków algorytmowi nie możesz już wnosić żadnego wkładu w rozwój swoich pozycji.

To samo nie dotyczy handlu kopiowaniem. Wiele platform umożliwia podjęcie szeregu kroków w celu kontrolowania „relacji kopiowania”, od umożliwienia zatrzymywania i przyjmowania zleceń zysku w celu zarządzania ryzykiem, po możliwość przejęcia skopiowanej transakcji – w ten sposób zerwanie łącza między nim a oryginalnym handlem i całkowicie oddając go w swoje ręce.

Jest to obszar, w którym różne platformy handlu społecznościowego znacznie się od siebie różnią, a te różnice mogą stanowić poważny przełom w wyborze brokera handlu społecznościowego.

Wniosek

O co więc chodzi w handlu społecznościowym? Chodzi o kontakt z ludźmi i zapewnienie narzędzi do wykorzystania wiedzy i know-how innych na swoją korzyść. To, jak bardzo chcesz polegać na innych przy podejmowaniu decyzji handlowych, zależy od Ciebie. Możesz po prostu użyć preferowanej sieci społecznościowej jako wskaźnika nastrojów inwestorów lub możesz zainwestować większość swojego konta w kopiowanie różnych inwestorów, nie ma dobrego ani złego sposobu, aby to zrobić!

Ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z handlu społecznościowego, a także związane z nim ryzyko, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie w handlu społecznościowym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector