Kopiuj strategie handlowe

Kopiuj strategie handlowe

Chociaż kopiowanie handlu pozornie wydaje się polegać na przekazywaniu decyzji handlowych innym traderom, nadal pozostawia wiele miejsca na dokonywanie strategicznych wyborów, jeśli chodzi o wybieranie traderów, których chcesz skopiować, określanie kwoty kapitału do alokacji dla każdego kopiowanego tradera, umieszczanie zatrzymań, Wiedząc, kiedy przestać kopiować tradera i tak dalej, i tak dalej. Dlatego rozsądnie jest wejść na arenę kopiowania, uzbrojony w kilka strategii kopiowania w swoim arsenale, aby zastosować, jeśli i kiedy pojawią się określone sytuacje.

Uderz, gdy żelazko jest gorące

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju handlu, kluczem do udanej strategii handlu kopiowaniem jest wiedza, kiedy należy nawiązać relację kopiowania, a kiedy ją zakończyć. Podobnie jak na różnych rynkach finansowych, handlowcy doświadczają wzrostów i spadków i chcesz się upewnić, że zaczniesz je kopiować na początku pierwszego, a nie drugiego.

Uderz, gdy żelazko jest gorące

Jak możesz określić, w jakiej fazie znajduje się trader? Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się z pełnym zaufaniem, ponieważ handlowcy są tak nieprzewidywalni, jak rynki, na których handlują, ale jest kilka ostrzegawczych oznak. Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań tych znaków jest lista otwartych transakcji przedsiębiorcy. Często statystyki w profilu tradera będą odzwierciedlać tylko jego wyniki w oparciu o transakcje, które ukończył, ale nie uwzględniają pozycji, które aktualnie zajmują.

Jeśli trader ma wiele takich pozycji, zwłaszcza jeśli wiele z nich jest na minusie i tak było przez jakiś czas, z wyjątkiem nagłego zwrotu na rynku, ten trader zmierza do upadku. Nie ma sensu ich teraz kopiować. Ale możesz chcieć mieć je na oku w przyszłości, ponieważ po ostatecznym zamknięciu tych przegranych transakcji trader może być gotowy na nową fazę wzrostową.

I odwrotnie, trader, który niedawno doświadczył kilku spadków, ale ma dobre ogólne wyniki i kilka otwartych transakcji jest dojrzałe i może odnieść sukces teraz, gdy ich łupek został wyczyszczony. Pamiętaj, że dobra strategia handlu kopiowaniem wymaga spojrzenia nie tylko na wyniki z przeszłości, ale także na obecną sytuację tradera, ze skupieniem się na przyszłości.

Wiedz, kiedy odpuścić

Równie ważna jak wiedza, kiedy zacząć kopiować tradera, jest wiedza, kiedy przestać. Może to być trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, ze względu na różne czynniki psychologiczne. Oprócz błędnego przekonania o kosztach utopionych, który nęka każdego tradera finansowego (im więcej pieniędzy włożysz w inwestycję, tym trudniej ją porzucić), w przypadku kopiowania, ludzie mają tendencję do przywiązywania się emocjonalnie do kopiowanych przez nich traderów. I nie bez powodu: większość miała przynajmniej jakiś rodzaj interakcji z tymi traderami, być może nawet poznała ich na poziomie osobistym.

wiedzieć, kiedy odpuścić

Niemniej jednak, kopiowanie tradera, który sprawia, że ​​tracisz pieniądze, nie ma sensu jako strategii kopiowania. Dlatego jedynym logicznym posunięciem, gdy trader znajdzie się na trajektorii w dół, jest pozwolenie mu odejść. Dobrym sposobem na kontrolowanie siebie i upewnienie się, że lojalność wobec tradera nie zatopi inwestycji, jest skorzystanie z narzędzia Copy Stop Loss, które niektórzy handel społeczny platformy zapewniają. W ten sposób z góry określasz, ile pieniędzy jesteś skłonny stracić na danej relacji kopiowania, a twoje emocjonalne zahamowania nie przeszkodzą w solidnym zarządzaniu inwestycjami.

Różnorodność jest kluczowa

Kopiowanie handlu może zasadniczo różnić się od tradycyjnego handlu rynkowego, ale niektóre rzeczy pozostają prawdziwe w przypadku każdej strategii handlu finansowego, a mianowicie fakt, że dywersyfikacja portfela jest najpewniejszym sposobem na obniżenie ryzyka i zapewnienie długoterminowej rentowności. Jednak w przypadku handlu kopiowaniem osiągnięcie różnorodności może wymagać nieco więcej badań i starannego planowania strategii niż tradycyjny handel rynkowy, gdzie różnorodność jest dość oczywista.

Aby zademonstrować, spójrzmy na przykład, jak łatwo można skończyć z niezdywersyfikowanym portfelem do kopiowania. Powiedzmy, że zacząłeś handlować z nową platformą handlu społecznościowego, a jeśli chodzi o kopiowanie strategii handlowych, nie możesz wymyślić nic bardziej oryginalnego niż skopiowanie pięciu traderów w sieci, którzy wykazali największy procentowy zysk w stosunku do zeszły rok. Jednak po nawiązaniu relacji z kopiowaniem okazuje się, że wszystkich pięciu handlowców handluje wyłącznie na rynku EUR / USD. Tak więc, nawet jeśli pozornie zainwestowałeś w pięciu różnych traderów, skończyłeś z wysoce niezrównoważonym portfelem lub używając potocznego języka, ze wszystkimi swoimi jajami w jednym koszyku.


Różnorodność jest kluczem

Aby uniknąć takiego koszmarnego scenariusza, Twoja strategia kopiowania musi polegać na dokładnym sprawdzaniu portfeli traderów, których kopiujesz. Najbezpieczniejszym sposobem jest wybranie handlowców, których inwestycje obejmują różne klasy instrumentów – tj. Akcje, indeksy, waluty, towary itp..

Weź oczywiście pod uwagę, że handlowcy mogą zmieniać swoje strategie handlowe podczas ich kopiowania. W końcu nie są zobowiązani do konsekwentnego wybierania inwestycji i mogą zdecydować się na wejście na rynki, których wcześniej nie brali pod uwagę. Dlatego jest wysoce zalecane, aby uważnie obserwować swój portfel kopii jako całość, aby upewnić się, że żaden wcześniej „kompatybilny” trader – tj. Inwestorzy, których inwestycje tworzą zrównoważony portfel – nie zaczną się ścierać lub że nie staniesz się zbyt ciężki zainwestowane w dowolny instrument. W takim przypadku zaleca się zaprzestanie kopiowania jednego z traderów, którzy wytrącają saldo twojego portfela z szału i znalezienie tradera, który lepiej pasuje do twojej strategii handlu kopiowaniem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector