Token2049 – Wywiad z założycielem WanChain

CoinFi uczestniczyło w Token2049 i miało okazję przeprowadzić wywiad z założycielem Wanchain, Jack Lu. Obejrzyj poniższy film, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym Wanchain jest podekscytowany w 2018 roku!

 

Jesteśmy tutaj z Jackiem Lu, założycielem WanChain w Token 2049.

Czy możesz nam trochę opowiedzieć o tym, jak wymyśliłeś nazwę WanChain?

W 2016 roku założyłem firmę w Chinach o nazwie Wanglu. Pierwsze 3 znaki to WAN i jest to skrót od Wide Area Network. W języku chińskim WAN oznacza dziesięć tysięcy, więc na 1 monetę przypada 10.000 monet. Jestem pewien, że wszystkim się to podobało! Rozejrzeliśmy się i naprawdę pokochaliśmy to imię. Wanglu został użyty do stworzenia ekosystemu, aby skleić wszystkie te aplikacje WAN razem.

Czy możesz porozmawiać trochę o WanChain i co to jest?

Jak już wspomniałem, WAN to skrót od Wide Area Network, próbujemy połączyć wszystkie te oddzielne bloki w jeden połączony internet łańcuchów bloków. Mimo że ten bitcoin przypomina bardziej globalną sieć, ale kiedy się na to spojrzy, to naprawdę przypomina silnie zamkniętą sieć. To bardzo przypomina Internet w dawnych czasach. Jak wszyscy wiemy, aby naprawdę uwolnić moc, musisz spojrzeć na wszystkie połączone. WanChain próbował użyć bardzo prostego mechanizmu, aby zintegrować wszystkie te różne łańcuchy bloków, a aktywa można przenosić z jednego łańcucha do drugiego, a jednocześnie będziemy korzystać z prywatności, a także z niektórych inteligentnych kontraktów. Możesz tworzyć prywatne inteligentne kontrakty z kombinacją wszystkich aktywów z różnych sieci, więc naprawdę możesz tworzyć bardzo skomplikowane aplikacje finansowe w tej nowej cyfrowej gospodarce. Stałoby się to infrastrukturą, która pozwoliłaby stronom trzecim na rozwijanie aplikacji i stworzenie zupełnie nowej ekonomii, ekonomii tokenów.

Mówisz o wzajemnych powiązaniach łańcuchów, wiem, że masz sojusz z Aionem i ICON. Czy tworzysz jakiś rodzaj protokołów współdziałania, podobnych do, powiedzmy, TCP IP dla Internetu?

Myślę, że to jest cel, próbowaliśmy stworzyć protokół TCP IP dla ściany łańcucha bloków, ale to zajmie trochę czasu. Kilka firm Aion, ICON i WanChain zapoczątkowało ten sojusz, celem dla nas jest zebranie się, ponieważ próbujemy rozwiązać ten sam problem. To bardzo trudne, ale staramy się współpracować. Po utworzeniu własnej małej sieci możemy najpierw połączyć lub połączyć nasze sieci, a następnie możemy rozpocząć prace nad standardami technologii międzyłańcuchowej.

Czy uważasz, że celem byłoby opracowanie protokołu uzgodnionego we wszystkich trzech łańcuchach, a następnie wyobrażenie sobie, że zostanie on powszechnie przyjęty przez wszystkich, ponieważ muszą istnieć pewne standardy interoperacyjności? Czy to jest poprawne?

Tak, współpracujemy z rządem Chin i innymi podmiotami rządowymi oraz innymi stowarzyszeniami. W tej chwili musimy zobaczyć propozycje, w tej chwili jest trochę za wcześnie, aby mówić o standardach, ale najpierw sprawimy, że nasza mała sieć będzie działać, a następnie musimy zintegrować wszystkie te różne sieci.

Wspomniałeś również, że unikalnym aspektem WanChain jest koncepcja inteligentnej umowy o ochronie prywatności. Możesz trochę o tym porozmawiać? A potem uważam, że możesz również zrobić token prywatności na WanChain, więc jeśli mógłbyś wyjaśnić naszym odbiorcom, jak to działa, byłoby świetnie.

Właściwie sama technologia jest dobrze rozwinięta. To, co zrobiliśmy, to wzięliśmy podpisy mózgu w stylu neuro na jednorazowych kontach w połączeniu z inteligentnymi kontraktami Etherum. Dzięki tym kombinacjom użytkownicy lub ktokolwiek może utworzyć prywatną inteligentną umowę na szczycie WanChain. Możesz także skorzystać z niektórych standardów, możesz skorzystać z naszych szablonów do tworzenia tokenów prywatności. Dzięki tym inteligentnym umowom użytkownicy będą mieli możliwość wysłania transakcji prywatnie. To bardziej przypomina magazyn, lubię używać tego jako przykładu. Jeśli chcę wysłać Ci prywatną transakcję lub tokeny, najpierw zdeponowałbym moje tokeny w dużym magazynie, ponieważ wiele osób deponuje tokeny w magazynie, a ludzie nie wiedzą, który z nich pochodzi. A potem zrobimy transakcje w magazynie, a kiedy będziesz tego potrzebował, wycofasz się. Zasadniczo rozszerzymy transakcje skąd i dokąd.

Kiedy spodziewasz się, że pierwszy token prywatności zostanie uruchomiony w WanChain i jak by to wyglądało? Jaki rodzaj token prywatności byłby w twojej wizji?


Domyślnie myślę, że wszystkie tokeny krzyżowe będą znajdować się w tokenach prywatności, więc utworzymy te szablony. W rzeczywistości szablony już tam są i od wersji 1.0 każdy może teraz użyć szablonu do tworzenia tokenów prywatności. Myślę, że różne strony wymyślą różne przypadki użycia, jest wiele przypadków użycia. Na przykład, aby firma wysyłała pensje lub premie wiele razy, gdy używasz Ether, nie chcesz, aby Twoi koledzy wiedzieli, ile wyślesz. Myślę, że to niezręczna sytuacja, myślę, że byłby to idealny przypadek użycia. Drugi byłby tokenem prywatności ICO. Niektórzy inwestorzy mogą preferować transakcje prywatne.

Czy wyobrażasz sobie, że w przyszłości na WanChain może być ktoś, kto uruchomi ICO, a kwota zebranych pieniędzy, wielkość każdej inwestycji i kto ją zainwestował, jest całkowicie oderwany?

Myślę, że to zależy od użytkowników, projektów i tego, co chcą robić. W niektórych przypadkach niektórzy inwestorzy mogą chcieć prywatności, ale myślę, że nadal chcesz, aby Twój projekt lub ICO były jak najbardziej przejrzyste, aby inwestorzy mogli zobaczyć, co się dzieje. W inteligentnych kontraktach możesz zdefiniować, co może być prywatne, a co nie.

Jedną rzeczą, która wydała mi się bardzo interesująca w WanChain, jest to, że w przyszłości będzie wiele rzeczy, takich jak ładowanie kryptowalut bezpieczeństwa i innych aplikacji możliwych na łańcuchu blokowym WanChain. Z takimi zastosowaniami finansowymi i oczywiście byliśmy w środowisku, w którym obserwujemy o wiele więcej działań regulacyjnych. Jak widzisz, że wpływa to na plan działania WanChain w przyszłości?

Myślę, że wchodzimy w regulacyjny i bardziej restrykcyjny etap w 2018 r., Ale nasz plan działania jest bardzo jasny. WanChain próbuje zbudować infrastrukturę, my staramy się zbudować nową wall-street, czasem nazywają to Alibaba. Zapewniamy tylko „elektryczność”, podstawy, a dodatkowo pozwalamy stronom trzecim wykonywać aplikacje. Jeśli mają licencję, wykonali wszystkie prace związane z przestrzeganiem przepisów, a następnie mogą zbudować wszystkie te 10-piętrowe banki lub firmy ubezpieczeniowe, w których mogą oferować jakieś usługi, bezpieczeństwo lub wymianę kryptowalut, tego rodzaju usługi. W przypadku WanChain nie chcemy zajmować się tego rodzaju aplikacjami, dlatego staramy się unikać wszelkich ryzyk regulacyjnych..

Jesteśmy w trzecim kwartale 2018 roku, co Was najbardziej ekscytuje w tym roku 2018 dla WanChain, a także ogólnie dla przestrzeni kryptowalut?

Jestem bardzo podekscytowany, że WanChain już działa. W styczniu 2018 r. Większość prac w WanChain była już wykonana, w drugiej połowie roku chcemy dopracować cross-chain. Miejmy nadzieję, że przełom nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a do połowy lub później w tym roku dostaniemy cross-chain do produkcji. Miejmy nadzieję, że do końca roku uzyskamy cross-chain z Ethereum i Bitcoinem, głównymi gospodarkami kryptograficznymi, i połączymy je razem. Następnie umożliwimy stronom trzecim tworzenie wielu aplikacji, takich jak zdecentralizowana giełda lub finansowanie społecznościowe wielu aktywów i wiele innych aplikacji. Myślę, że to bardzo ekscytujące dla naszego projektu w tym roku. W przypadku społeczności blockchain ceny często rosną i spadają, ale koncentrujemy się na perspektywie długoterminowej, więc nie martwimy się o to zbytnio. Miałem rację w 2013 r., Zazwyczaj długoterminowe projekty fokusowe kończą się sukcesem na dłuższą metę. Nie chcesz patrzeć na wahania cen i dokonywać krótkoterminowych transakcji.

Dziękuję bardzo, Jack! Naprawdę doceniamy Twój czas na podzielenie się przemyśleniami na temat WanChain w tym roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector