BitMax.io uruchamia obsługę obstawiania, aby rozwiązać dylemat płynności dla postawionych aktywów

BitMax.io (BTMX.com), zarejestrowana w Singapurze platforma handlu aktywami cyfrowymi, wprowadziła 2 kwietnia nowy produkt do obstawiania, z początkowym wsparciem dla Cosmos (ATOM) i Tezos (XTZ) przed rozszerzeniem zasięgu na inne aktywa cyfrowe.

Zespół BitMax.io ogłosił, że jego produkt do obstawiania będzie wykorzystywał innowacyjny projekt, aby sprostać wyzwaniom płynności związanym z tradycyjnym obstawianiem. W ramach tego projektu użytkownicy będą mogli swobodnie handlować i przenosić postawione aktywa, jednocześnie otrzymując nagrody blokowe. Nowy produkt do obstawiania ma również na celu promowanie bezpieczniejszych sieci blockchain dla wspieranych projektów poprzez zachęcanie do wyższych współczynników stawek. 

Dylemat płynności: obstawiać, czy nie?

Proof-of-Stake („PoS”) sieci blockchain polegają na posiadaczach tokenów, którzy stawiają aktywa w celu uczestniczenia w różnych mechanizmach konsensusu, promując w ten sposób bezpieczeństwo i odporność sieci. W zamian za swój wkład posiadacze tokenów, czyli „weryfikatorzy”, otrzymują nagrody blokowe – zazwyczaj w postaci natywnych zasobów cyfrowych sieci. 

W związku z tym staking daje posiadaczom tokenów możliwość generowania zwrotów poprzez zwykłe „blokowanie” aktywów na określony czas. Jednak nieodłączną wadą stakingu jest to, że „odblokowanie” aktywów wymaga długiego okresu bez wiązania, podczas którego posiadacz tokena nie może ani handlować, ani przenosić aktywów, ani nie jest uprawniony do otrzymania jakichkolwiek nagród za stakowanie..

Kompromisy między dostępnością a obstawianiem nagród stanowią krytyczny „dylemat płynności” dla posiadaczy tokenów przy podejmowaniu decyzji, czy obstawiać, czy nie, różne aktywa cyfrowe działające w sieciach PoS. Oto niektóre z najbardziej niepokojących konsekwencji tego dylematu płynności: 

  1. Stosunek niskich stawek: 

Z natury zmienny charakter rynków aktywów cyfrowych jest wystarczający, aby zniechęcić wielu posiadaczy tokenów do obstawiania, ponieważ postawione aktywa nie mogą być przedmiotem obrotu w celu skutecznego zabezpieczenia ryzyka. Niski współczynnik udziału skutkuje niskim bezpieczeństwem sieci w projekcie blockchain. 

  1. Ekstremalna inflacja sieci: 

Aby zachęcić posiadaczy tokenów do udziału w różnych mechanizmach konsensusu, wiele projektów PoS wydaje duże nagrody blokowe, które są dystrybuowane między delegujących, co skutkuje szybko rosnącą podażą tokenów. Inflacyjna podaż bez dodatkowego napływu kapitału prawdopodobnie spowoduje symboliczną deprecjację ceny. 

  1. Znaczna zmienność kursu skrótu: 

Działania cenowe na rynkach wtórnych mogą katalizować duże części obstawionej sieci, które mogą zostać „uwolnione”, ponieważ posiadacze tokenów gromadzą się, aby oddelegować i sprzedać – albo w celu uzyskania zysku po aprecjacji ceny, albo zatrzymania strat po deprecjacji ceny – co skutkuje dramatycznymi wahaniami wskaźnika hash sieci. Niestabilna szybkość mieszania powoduje niestabilność sieci. 

Nowatorskie podejście do rozwiązania dylematu płynności dla wniesionych aktywów

W odpowiedzi na dylemat płynności, przed którym stoją posiadacze tokenów i projekty PoS, BitMax.io opracował produkt do obstawiania, który zapewnia użytkownikom elastyczność w handlu i przenoszeniu postawionych aktywów bez odłączania ich od sieci. 

Ostatecznie nowatorski produkt platformy do obstawiania pozwoli użytkownikom uzyskać bardziej atrakcyjne zwroty bez poświęcania płynności; w związku z tym zachęcanie do wyższych, bardziej odpornych współczynników stawek dla sieci blockchain. Nowatorski produkt do obstawiania BitMax.io będzie miał trzy kluczowe funkcje: 

  1. Natychmiastowy dostęp do wniesionych aktywów:

Aby poprawić wrażenia użytkowników z tyczenia, BitMax.io będzie utrzymywał pulę zasobów do natychmiastowego dostępu po odblokowaniu zasobu. „Natychmiastowe odłączanie” pozwoli użytkownikom na zarządzanie aktywnymi zasobami według własnego uznania, nawet w przypadku delegowania do sieci z długim okresem odłączania. 

  1. Handel depozytem zabezpieczającym dla wniesionych aktywów:

Aby jeszcze bardziej promować efektywność rynku, BitMax.io stworzy syntetyczną wersję każdego postawionego aktywa, który będzie używany jako zabezpieczenie depozytu zabezpieczającego, umożliwiając w ten sposób użytkownikom zajmowanie długich lub krótkich pozycji w celu zabezpieczenia ekspozycji, jednocześnie nadal zdobywając nagrody. 


  1. Maksymalne zwroty z obstawiania:

Aby zmaksymalizować zwroty w imieniu użytkowników, BitMax.io automatycznie przekaże nagrody za obstawianie do puli obstawiania, umożliwiając tym samym użytkownikom dalsze zwiększenie zysków z posiadanych tokenów. 

W odniesieniu do nowego produktu do obstawiania BitMax.io, współzałożyciel i dyrektor generalny BitMax, George Cao stwierdził: 

„Innowacje produktowe zawsze były kluczowym aspektem naszej działalności. Zaprojektowaliśmy ten produkt, aby poprawić wiele niedociągnięć związanych z ofertami obstawiania na innych platformach. Oferując rozwiązanie „dylematu płynności”, zapewniamy naszym użytkownikom najlepsze doświadczenia związane z obstawianiem, jednocześnie zapewniając wartość wspieranym przez nas projektom ”.

 Platformy takie jak Kucoin i Binance przyjęły podejście znane jako „Soft-Staking”, w którym każda giełda może obstawiać w imieniu swoich użytkowników bez aktywnego potwierdzenia ze strony posiadaczy tokenów. W przeciwieństwie do tego BitMax.io zdecydował się na bardziej tradycyjną relację „zleceniodawca-agent” ze swoimi użytkownikami, która wymaga od każdego posiadacza tokenu, aby wyraził zgodę na delegację do odpowiedniej sieci blockchain. Kontynuując tę ​​strategiczną decyzję, George Cao zauważa: 

„Nigdy nie stawiamy aktywów klientów ani nie wykorzystujemy ich do głosowania lub decydowania o czymkolwiek bez zgody. BitMax.io gromadzi tylko zainteresowanie użytkowników platformy jako pojedynczy kontrahent, a następnie deleguje je do wybranych zaufanych walidatorów, jednocześnie zajmując się zadaniami związanymi z dystrybucją nagród i reinwestycją nagrody w imieniu użytkowników. ”

Zmaksymalizowane nagrody za obstawianie dla użytkowników platformy

Od 2 kwietnia, 10:00 rano czasu EDT, wszyscy klienci BitMax.io mogą obstawiać Cosmos (ATOM) i Tezos (XTZ) i natychmiast zbierać nagrody. To kolejny punkt odróżnienia BitMax.io od konkurencyjnych platform, które opóźniają dystrybucję nagród. Na przykład Binance raz w miesiącu rozdziela nagrody wśród użytkowników posiadających aktywa na Binance.

Bezproblemowa i wydajna dystrybucja nagród za obstawianie powinna umożliwić użytkownikom BitMax.io maksymalizację zwrotów z posiadania tokenów poprzez składane odsetki.

BitMax.io potwierdził, że platforma w najbliższej przyszłości rozszerzy obsługę obstawiania na inne pojawiające się i o wysokim potencjale protokoły PoS. BitMax.io był wcześniej ogłaszany jako jeden z walidatorów KAVA (KAVA) i był również zgłaszany jako infrastruktura budowlana do obsługi obstawiania Harmony (ONE) w oczekiwaniu na strategiczną mapę drogową projektu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map