Boty do handlu kryptowalutami kontra handel kopiowaniem

Obecnie technologie takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, a nawet uczenie głębokie są wykorzystywane w prawie każdym zakresie i biznesie. Handel kryptowalutami to nie mniej; Możesz zbudować swojego algo-bota, ale jeśli trochę zbadasz, znajdziesz mnóstwo usług, które dają setki sygnałów wejściowych (niektóre nawet sygnały wyjściowe) dziennie.

Jeśli trochę popracujesz nad tymi sygnałami, możesz na nich zarobić. Pierwszą rzeczą jest zmierzenie ich jakości. Powinieneś mieć dostęp do historycznych sygnałów, a stamtąd uzyskać własne statystyki.

Jaka była wyższa cena w ciągu następnych 24 godzin po wysłaniu sygnału? A po 3 dniach? Albo 1 tydzień, 1 miesiąc? O ile zwykle spadają, zanim osiągną wyższą cenę? Jeśli jesteś wystarczająco skrupulatny, przygotujesz swoje raporty według rynku, na przykład QTUM / ETH. Ile sygnałów wysłał ten dostawca w ciągu ostatnich 3 miesięcy (lub 6 miesięcy lub 1 roku)? Ile wynosi średni wyższy procent od sugerowanej ceny wejścia (jeśli w ogóle, jeśli nie cena rynkowa w momencie pojawienia się pozycji), ile wynosi średni procent spadku od ceny wejścia? Musisz szukać tych danych w ramach czasowych, w których chcesz handlować. Jeśli wybierzesz 1 tydzień, szukaj wyższych i niższych w tym tygodniu i pamiętaj, że Twoje transakcje będą trwały średnio 1 tydzień. Jeśli jednak widzisz, że zwykle wyższa cena w ciągu tygodnia ma miejsce w ciągu najbliższych 2 lub 3 dni, możesz grać w tych ramach czasowych. 

Wejście, a nawet sygnał wyjścia to dopiero początek, powiedziałbym, że to nawet mniej niż połowa, jak udowadnia dr Van Tharp w tej książce „Trade Your Way to Financial Freedom”, nawet przypadkowy system mógłby zadziałać, gdybyś wiedział jak zarządzać swoim ryzykiem. Jest to miejsce, w którym Twoje badania muszą zostać zastosowane w praktyce.

Gdy system jest w ruchu, nie możesz się na tym zatrzymać, nadal musisz obserwować wyniki, zobaczyć, czy są one zgodne z oczekiwaniami, a także dostosowywać i dostrajać go tyle razy, ile jest to konieczne, aż znajdziesz system, który działa dla Was.

Dodatkowo w przypadku kryptowalut należy obserwować czynniki zewnętrzne, co jeśli moneta zostanie wycofana z dużej giełdy? Rynek na pewno upadnie i większość botów wykryje to jako okazję do wejścia, niestety rzadko jest jakikolwiek powrót do zdrowia. A co, jeśli włamano się do ogromnej giełdy? Lub kraj zakazuje kryptowalut?

Jeśli to brzmi jak dużo pracy… to dlatego, że jest dużo pracy. Jeśli wygląda na to, że będziesz potrzebować wiedzy na temat handlu i kryptowalut … to dlatego, że będziesz jej potrzebować. A jeśli wcale nie wygląda to na łatwe, to dlatego, że tak nie jest (w przeciwnym razie wszyscy by to zrobili i wiesz, że w tej grze, aby ktoś zyskał, inni muszą przegrać).

I tutaj właśnie handel kopiowaniem pokazuje swoją większą siłę. Za tymi usługami stoją doświadczeni handlowcy, a czasem nawet firmy. Ich codziennym zadaniem jest dostrajanie i dostosowywanie strategii, automatycznej lub ręcznej, bycie świadomym wiadomości, które mogą wpłynąć na rynki i zarabianie na tym.

Niektórzy z tych kopiujących handlowców nie boją się pokazywać i dzielić się swoim sukcesem. Kopiujący handlowcy traktują swoje zadanie poważnie, ponieważ wiedzą, że zarządzanie kapitałem obserwujących to duża odpowiedzialność.

Zwykle działają tylko na jednej platformie, takiej, którą uważają za najlepszą i która działa. Trudno jest być rentownym w dłuższej perspektywie po prostu handlować w normalnych warunkach, więc wyobraź sobie, że platforma nie jest niezawodna, nie replikuje aktywności z kopiującego tradera na obserwujących lub ma ciągłą utratę usług.

Platforma jest kluczowa nie tylko dla handlowca kopiującego, ale jest również niezbędna dla obserwujących. Musi to być niezawodna platforma; musisz mu ufać. Musi przedstawiać wskaźniki i statystyki jasno i przejrzyście. Platformy, na których kopiujący mogą edytować swoje wyniki, ręcznie wprowadzać liczbę obserwujących lub usuwać złe transakcje, to rodzaje platform, na których nie chcesz być.

Platforma musi być niezależna od wymiany, jest to bardzo ważne, giełdy zarabiają pieniądze podczas handlu (z zyskiem lub nie), również jedna giełda nie może być dostępna w Twojej okolicy, więc posiadanie alternatyw jest zawsze dobre.

Idealną platformą byłaby ta, która zarabia, kiedy zarabiasz, gdzie kopiujący zarabia, kiedy zarabiasz.

Jeśli chcesz spróbować, stwórz własnego bota (z Zignaly możesz to zrobić za darmo, integrując to z TradingView i jego systemem alertów), pracuj z sygnałami od dostawcy, zacznij od konta demo, aż poczujesz się komfortowo.


Jeśli nie masz czasu lub wolisz poświęcić czas na naukę innych rzeczy lub po prostu szukasz pasywnego dochodu, rozwiązaniem może być handel kopiowaniem.

Więc czym jest kopiowanie i to jest duża wartość?

Dzięki Copy Trading otrzymujesz replikę z prawdziwego konta kopiującego. Zasadniczo istnieje konto główne (to od eksperta tradera, którego kopiujesz) i konto obserwującego, kopiarka. Za każdym razem, gdy kapitan otwiera, edytuje lub zamyka jakąkolwiek transakcję, cała aktywność jest replikowana proporcjonalnie do konta kopiarki, automatycznie.

Oznacza to, że jeśli otworzy pozycję z 10% swojego salda, wykorzystasz 10% zainwestowanej kwoty również na tę samą transakcję. Więc to jest jak zarządzane konto. Więc wszystkie wyżej wymienione zadania, które musisz wziąć pod uwagę podczas korzystania z botów, nie są potrzebne podczas korzystania z Copy Trading, ta inna opcja naprawdę oszczędza czas, będąc w 100% bez użycia rąk.

Jeśli masz ochotę spróbować, oto nasze zalecenia i łatwy do uruchomienia przewodnik:

  • Wybierz platformę do kopiowania, specjalizującą się w krypto, lubić Zignaly, który jest zintegrowany z zaufanymi giełdami, takimi jak Binance lub KuCoin. Ich dobór kryteriów akceptacji nowych giełd jest bardzo rygorystyczny. 
  • Wybierz na podstawie długoterminowej, sprawdzenie wyników tradera od co najmniej 3 do 6 miesięcy handlu. Łatwo jest uzyskać wyniki w krótkim okresie, ale umiejętność mieć je w dłuższej perspektywie.
  • Poznaj eksperta, masz zamiar oddać swoje pieniądze w ich ręce, więc poznaj go. Zignaly ma świetną społeczność i możesz rozmawiać bezpośrednio z ich kopiującymi traderami. Zapytaj ich o ich strategię, jak zarządzają saldem, czy inwestują w 100%? czy zachowują pozostałe na jednorazowe okazje?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector