DGH Venture Studio Tima Drapera wspiera Kalamint wraz z Amesten Capital, platformą NFT opartą na Tezos

Los Angeles & Bangalore – 18 lutego 2021 r. Studio i fundusz z siedzibą w Los Angeles, Draper Goren Holm ogłasza dziś wsparcie dla platformy NFT opartej na Tezos Kalamint wraz z Amesten Capital która rozpoczyna się dzisiaj. Oznacza to nie tylko pierwszą inwestycję Draper Goren Holm w przestrzeń sztuki cyfrowej, ale także pierwszą inwestycję w startup z Indii.

Tokeny niefunkcjonalne (NFT) to zbywalne cyfrowe reprezentacje sztuki w łańcuchu bloków. NFT doświadczyli ogromnej trakcji ze strony społeczności kryptowalut i nie tylko w ciągu ostatniego roku, gdy artyści przyjęli wzmacniającą technologię. Sprzedaż NFT osiąga średnio ponad 50 milionów dolarów miesięcznie.

Uruchomienie i inwestycja Kalamint to doskonały moment, ponieważ obserwujemy gwałtowny wzrost w sektorze NFT. Ponieważ platformy oparte na Ethereum gromadzą przytłaczający wolumen, największą przeszkodą w przyjęciu są średnie opłaty za gaz Ethereum 3000 droższe niż te na Tezos. Bicie na Tezos okazało się opłacalną alternatywą dla przeciążonej sieci i służy jako przystępny cenowo sposób dla bardziej świadomych budżetu twórców na wykorzystanie mocy stojącej za NFT bez rozbijania banku. 

Dziś wielki debiut Kalaminta rozpoczyna kolekcja MAIKEUL, współczesnego artysty z Paryża, z doświadczeniem w projektowaniu, który wystawia swoje prace w galeriach na całym świecie. Jutro, 19 lutego, Kalamint otworzy się dla ponad 50 artystów, czyli niewielkiej części tych, którzy do tej pory się zgłosili, aby wybić i sprzedać swoje prace na rynku. Kalamint przyjmuje obecnie zgłoszenia artystów tutaj.

Sachin Jain, Partner założyciel Amesten Capital dodał, że:

„Jestem przekonany, że wraz z rozkwitem indyjskiego ekosystemu technologicznego stanie się on wkrótce epicentrum dostarczania wysokiej jakości produktów blockchain. Cieszymy się, że Draper Goren Holm jest współinwestorem w Amesten Capital ”,

„To nie tylko wzmocni Kalamint, ale także cały ekosystem blockchain w bardzo potrzebny impuls. Wierzymy, że zmierzamy we właściwym kierunku i zbliża się do nas to, co najlepsze na świecie. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z DGH w tej ekscytującej podróży ”.

Alon Goren, Partner założyciel w Draper Goren Holm powiedział, że:

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc ogłosić tę inwestycję z naszego Venture Studio w zespole Kalamint, a także naszą pierwszą wizytę w Indiach wraz z Amesten Capital – wiodącym indyjskim funduszem blockchain na wczesnym etapie DeFi i NFT”,

„Nasza wizja to zdecentralizowana, pozbawiona granic i rozproszona przyszłość, w której artyści, przedsiębiorcy i wszyscy mogą swobodnie dokonywać transakcji, bez względu na to, gdzie na świecie się znajdują. Sieć Tezos umożliwia to i czujemy, że naszym obowiązkiem jest zwiększenie tych możliwości ”.

Josef Holm, Partner założyciel w Draper Goren Holm, dodał,

„Sandeep i cały zespół Kalamint stworzyli imponujące rozwiązanie w idealnym momencie, ponieważ nowicjusze Ethereum dowiadują się więcej o sieci i mają trudności z uzasadnieniem wysokiego poziomu gazu i ryzyka nieudanych transakcji w sieci Ethereum. Chociaż my krypto-tubylcy możemy ugryźć kulę i wytrzymać zatłoczoną sieć, to zdusi masową adopcję nowych uczestników rynku, a Kalamint jest doskonale przygotowany do przechwycenia tego ładunku ”.

Sandeep Sangli, Dyrektor generalny Kalamint, powiedział,

„Cieszymy się, że mamy na pokładzie Drapera Gorena Holma. Ponieważ ich zespół aktywnie inwestuje we wzrost i rozwój całego ekosystemu Tezos, nie mogliśmy wymyślić lepszej grupy inwestorów do współpracy niż z nimi ”,

„Amesten Capital od zeszłego roku agresywnie wspiera indyjskie startupy oparte na technologii blockchain, a ich wsparcie odegrało zasadniczą rolę w budowaniu Kalamint od podstaw. Z niecierpliwością czekamy na ich ciągłe wsparcie w miarę dalszego skalowania”.

O Amesten Capital:

Amesten Capital to fundusz inwestycyjny typu seed, który koncentruje się na przyspieszaniu i inkubacji start-upów na wczesnym etapie rozwoju, szczególnie w indyjskim ekosystemie blockchain. Spółki portfelowe obejmują Nord Finance, NFT alley, Fusible, Easyfi network, MahaDAO, Oddz Finance, Delta Exchange, Fab box i inne. 

O firmie Draper Goren Holm:

Draper Goren Holm, partnerstwo Tim Drapera, Alona Gorena i Josefa Holma, jest studiem typu venture skupiającym się na przyspieszaniu i inkubacji wczesnych start-upów blockchain i fintech, jednocześnie produkując wiodące wydarzenia związane z blockchain i kryptowalutami, Security Token Summit i LA Blockchain Summit . Spółki portfelowe obejmują Tezos Stable Technologies, Totle, Ownera, Innovesta, LunarCrush, Degens, Giftz, Vertalo, Coinsquad, CasperLabs, Element Zero i inne.

Zrzeczenie się: Przeprowadź własne badania związane z promowaną firmą lub jej podmiotami stowarzyszonymi lub usługami wymienionymi w artykule. Coingape.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Twoje szkody lub straty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me