Pozyskiwanie prawdziwych stablecoinów USDQ i KRWQ: Ekosystem stablecoinów Q DAO jest rozwijany jako przeciwwaga dla Scammy Tether firmy BitFinex. Wymień nimi wszystko na BTCNEXT.io

Nick Krash jest architektem Blockchain w Inżynieria Platinum Q DAO. W tym artykule dzieli się wyjątkowym charakterem USDQ / KRWQ, stablecoina, który jego zespół pomaga rozwijać. Przed swoją karierą Nick z powodzeniem uczestniczył w wielu projektach związanych z tworzeniem oprogramowania dla głównych banków europejskich i azjatyckich. USDQ / KRWQ wykorzystuje zestaw nowatorskich technologii, wśród których są możliwości predykcyjne, stabilizacja algorytmiczna i zachęty społeczności. Wkrótce pojawią się jeszcze w pełni zabezpieczone stabilne monety: JPYQ, KRWQ, SGDQ, HKDQ, CNYQ, RUBQ pod marką Q DAO. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co sprawia, że ​​USDQ / KRWQ jest tak wyjątkowy. Co więcej, KRWQ – stablecoin powiązany z koreańskim wonem zostanie dołączony do rodziny Q DAO. Będzie to miało ogromny wpływ nie tylko na lokalny rynek koreański, ale także na cały region azjatycki. Będzie handlowany jak inne tokeny ERC-20 na giełdach takich jak BTCNEXT.

Zapoznaj się z procedurami rejestracji i uzyskiwania pożyczek

W tym artykule opowiem o procesach, które przechodzą użytkownicy, aby zarejestrować się w systemie i uzyskać pożyczki, zabezpieczając Bitcoiny. Nasz zespół programistów w PLATINUM Q DAO ENGINEERING skupił się na zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości użytkowania, tak aby każdy użytkownik mógł uzyskać dostęp Q DAO bez żadnych problemów.

Pracując jako zespół, szukamy wielu konkurencyjnych rozwiązań dla poszczególnych komponentów. Jest całkiem możliwe, że architektura systemu ulegnie poważnym zmianom w najbliższej przyszłości. Oznacza to, że to, co zobaczysz w tym artykule, może nie być istotne za kilka miesięcy. Nasz projekt jest w toku, więc mimo że widzimy już kontury architektury systemu, wciąż pozostawiamy dużo miejsca na potencjalne zmiany.

Zanim przyjrzymy się tym procesom, chcę rzucić okiem na przegląd wewnętrznego działania Q DAO.

Rysunek 1 przedstawia główne moduły Q DAO jako żółte prostokąty. Strzałki służą do identyfikacji możliwych interakcji między poszczególnymi modułami.

Ryc.1

Interakcje pomiędzy użytkownikami a systemem są kontrolowane przez Moduł „Panel Klienta”, który jest zewnętrznym komponentem służącym jako interfejs użytkownika. Moduł „dApp p2p network” jest kolejnym zewnętrznym blokiem sterowanym przez konsensus sieci neuronowych. Moduły te są używane razem jako bariera między zewnętrznymi łańcuchami bloków a zdecentralizowaną częścią systemu.

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że wszystkie działania użytkowników przechodzą przez moduł bezpieczeństwa, który służy do zapewnienia integralności łańcucha lokalnego. Używam terminu „łańcuch lokalny” do identyfikacji rozproszonej księgi, używanej do rejestrowania zmian w statusach transakcji w systemie.

Projektując system dostrzegliśmy potrzebę wdrożenia tego rozwiązania, aby umożliwić weryfikację interakcji pomiędzy łańcuchami bloków Bitcoin i Ethereum. Jednocześnie używamy łańcucha lokalnego do przeprowadzania interakcji między naszą aplikacją Q Box, operacji wydobywania tokena oraz „dzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami” między różnymi agentami w podejmującej decyzje sieci neuronowej.

Używamy BTC Node Integration i ETH Node Integration Modules jako interfejsów z zewnętrznymi łańcuchami bloków. Słuchacz jest używany do dostarczania danych zewnętrznych do systemu. A Notify służy do powiadamiania zewnętrznych komponentów o zmianach zachodzących w systemie wewnętrznym.

Myślę, że powinno to posłużyć jako dobry opis wprowadzający dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach technicznych leżących u podstaw Q DAO. A teraz przyjrzyjmy się dokładniej, w jaki sposób użytkownicy faktycznie rejestrują się i tworzą zabezpieczone kontrakty w systemie.

Rejestracja nowego użytkownika

W celu rejestracji system wymaga wykonania następujących czynności:


  1. Stworzenie unikalnego portfela BTC, zaprojektowanego z włączoną funkcją wielu podpisów
  1. Weryfikacja danych osobowych użytkowników (e-mail, nazwa użytkownika). Co ważne, wykorzystujemy te informacje wyłącznie w celu przyspieszonego powiadomienia użytkowników w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zdarzeń awaryjnych (np. Konieczność podjęcia działań w celu zapobieżenia nieuchronnemu zdarzeniu likwidacji). Mogliśmy stworzyć system w pełni anonimowy, ale chcemy tylko, aby użytkownicy otrzymywali powiadomienia na czas.
  1. Stworzenie portfela, który będzie służył do przechowywania tokenów (co jest potrzebne w celu uproszczenia interfejsu użytkownika zgodnie z tradycyjnie stosowanymi rozwiązaniami już na rynku. Dbamy o to, aby użytkownicy mogli nadal określać własne portfele i autoryzować w systemie poprzez Metamask).

Jak widać, proces rejestracji, z którego korzystamy, jest dość prosty i elegancki. Tymczasem, aby zapewnić odpowiednią odporność na potencjalne ataki, projektujemy system tak, aby wszystkie zestawy kluczy były zawsze niepowtarzalne. Dodatkowo zaprojektowaliśmy system w taki sposób, aby każdy moduł wykorzystywał unikalną zasadę szyfrowania.

Udzielanie pożyczki użytkownikom

Rysunek 2 przedstawia schematyczny obraz interakcji między modułami systemu, zachodzących podczas transakcji użytkownika w celu przesłania Bitcoinów do portfela BTC.

Rysunek 2

Chciałbym opisać ten proces krok po kroku, abyś mógł w pełni zrozumieć wszystkie podstawowe procesy i interakcje. Używam symboli [] do określenia numeru porządkowego podpisu.

Etapy udzielenia pożyczki

Oto krótkie podsumowanie zaprojektowanych przez nas etapów:

  1. Użytkownik przekazuje środki na adres BTC, który został w tym celu wygenerowany i który obsługuje funkcję wielokrotnego podpisu.
  1. Użytkownik wchodzi w interakcję ze specjalnym interfejsem, w którym musi wybrać parametry, wielkość i oprocentowanie pożyczki, którą chce uzyskać. Po zakończeniu tego kroku użytkownik umieszcza swój podpis pod nowym rekordem wprowadzonym do łańcucha lokalnego.
  1. Moduł „BTC Node Integration” służy do weryfikacji wystarczalności funduszy i poprawności określonych danych. Po zakończeniu moduł umieszcza swój podpis pod nowym rekordem wprowadzonym do łańcucha lokalnego.
  1. Moduł Listener weryfikuje, czy podane informacje są poprawne i zgodne z aktualnymi warunkami rynkowymi, sprawdzając jednocześnie aktualność parametrów likwidacji oraz danych o aktualnych warunkach rynkowych, określonych w rekordzie w ramach Łańcucha Lokalnego. Po zakończeniu moduł umieszcza swój podpis pod nowym rekordem wprowadzonym do łańcucha lokalnego.
  1. Moduł bezpieczeństwa weryfikuje integralność łańcucha lokalnego i umieszcza swój podpis pod nowym rekordem wprowadzonym do łańcucha lokalnego.
  2. Moduł Integracji Węzła ETH weryfikuje ważność podanego adresu i wystarczalność środków (które wykorzystujemy na opłacenie gazu) pod adresem technicznym, z którego będziemy wydobywać USDQ / KRWQ. Moduł umieszcza swój podpis pod nowym rekordem, wprowadzany do łańcucha lokalnego, a następnie przechodzi do wybijania tokenów.

Starałem się opisać wszystkie kluczowe etapy w ramach procedur rejestracji nowych użytkowników i tworzenia zabezpieczenia. Zaprojektowaliśmy je w oparciu o najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa, optymalizacji i czasu wykonania.

Myślę, że Q DAO zyska popularność wśród szerszej społeczności kryptowalut, którą przyciąga intuicyjny i prosty interfejs oraz opracowane rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i solidność. Czekam na Twoje pytania w komentarzach poniżej i chętnie pomogę Ci lepiej zrozumieć nasz system.

Posłowie

Może słyszałeś o projekcie MAKER DAO i ich DAI?

Chcę pochwalić tych facetów – jako pierwsi stworzyli zdecentralizowaną stabilną monetę.

Zajmujemy zaszczytne drugie miejsce w tym wyścigu iw zasadzie zainspirowały nas technologie DAI firmy MAKER.

Niektóre funkcje Q DAO są podobne do MAKER DAO, więc zdecydowaliśmy się użyć terminologii Maker, ponieważ wierzymy – ich technologie powinny być punktem odniesienia przy tworzeniu zdecentralizowanych, stabilnych monet.

Dlaczego używamy BTC jako zabezpieczenia? 1) Bitcoin jest najbardziej płynnym aktywem cyfrowym 2) Mamy wielu przyjaciół, którzy są dużymi posiadaczami Bitcoinów (wieloryby BTC) lub handlowcami Bitcoin OTC.

Mamy nadzieję, że nawet tak wielcy faceci jak bracia Winklevoss (Cameron Winklevoss i Tyler Winklevoss) zaczną używać Q DAO. Mają dużo Bitcoinów, ale nie chcą ich sprzedawać. Więc jeśli potrzebują pieniędzy – mogą wpłacić swoje bitcoiny do Q DAO i natychmiast otrzymać USDQ / KRWQ.

Dlaczego zbudowaliśmy Q DAO w oparciu o inteligentne kontrakty Ether, ale nie Tron (autorstwa Justina Sun) i nie EOS (autorstwa Daniela Larimera)?

Nasi genialni inżynierowie to miłość ETHEREUM za masową adopcję tego blockchaina, szanujemy też podejście Vitalika Buterina (spotkaliśmy go kilka razy). Może w przyszłości rozważymy użycie TRON lub EOS, na wypadek gdyby ich fundamenty były w stanie zapewnić wystarczające środki na dalszy rozwój.

Wymiana BTCNEXT – platforma nowej generacji do transakcji typu spot i margin trading prowadzona przez zespół PLATINUM Q DAO ENGINEERING. Jest pierwszym strategicznym partnerem biznesowym stabilnej monety USDQ / KRWQ opartej na technologii DAO. Wszystkie pary będą wymienione z USDQ / KRWQ. Obsługa klienta BTCNEXT z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Inżynieria Platinum Q DAO zawsze chętnie udostępnia swoje najnowsze rozwiązania programistyczne i architektoniczne, pomagając interesariuszom w rozpowszechnianiu ulepszeń w projektach kryptograficznych. Będąc ekspertem na rynku, Platinum Q DAO Engineering pomogło już 150 start-upom kryptowalutowym, umożliwiając im efektywne pozyskiwanie funduszy i wprowadzanie łańcuchów bloków do ich modeli biznesowych. Dzięki biurom w Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Rosji, Białorusi i Australii zespół jest zawsze gotowy do osobistych spotkań, koncentrując się na tym, jak firmy mogą wykorzystać technologię blockchain, aby spełnić swoje unikalne potrzeby. Zespół zaprasza czytelników do nawiązania kontaktu Telegram, i Facebook.

Ten przegląd może nie być w pełni wyczerpujący i nie ocenia wykonalności żadnego projektu ani jego zasadności zespołowej. Czytelnicy powinni przeprowadzić własną analizę due diligence przed użyciem lub zainwestowaniem w którekolwiek z wymienionych Stablecoinów. Ten artykuł przedstawia wyłącznie opinie autora i nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna. Cała funkcjonalność opisana w artykule jest wciąż w fazie rozwoju, można ją zmienić / przetworzyć. Prosimy o śledzenie aktualizacji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector