PR: Rewolucja handlowa stworzona przez 50x.com: Zmiana sposobu, w jaki myślimy o handlu!

Pierwsza na świecie i jedyna giełda kryptowalut z Technologia Any2Any pomyślnie ukończył beta testy trzeciej wersji kwantowego rdzenia handlowego z wbudowanym przepływem płynności, który całkowicie zmieni pojęcie handlu giełdowego.

Zaskakujące jest, że wszystkie współczesne giełdy, podobnie jak setki lat temu, nadal używają stałych par handlowych, które nie są w żaden sposób powiązane na poziomie rdzenia handlowego i systemu dopasowywania zleceń. Każda księga zamówień zawiera tylko zamówienia złożone w określonej parze. Chociaż pojawiły się setki kryptowalut, nie będziesz w stanie bezpośrednio wymienić jednej na drugą na giełdzie, na której ceny ustalają sami użytkownicy – musisz najpierw zmienić ją na jedną z dwóch lub trzech obsługiwanych „walut bazowych” przez giełdę, a następnie przenieść ją na inną lub skorzystać z usług wymienników, arbitrów, tym samym muszą uiścić podwyższone opłaty.

Wynik trzech lat rozwoju 50x.com zespół był innowacyjnym rdzeniem handlowym opartym na technologii chmury i zasadach kwantowych do łączenia zleceń: chociaż koncepcje pary handlowej są zachowane na poziomie użytkownika, a interfejs jest całkowicie identyczny z normalną wymianą, wszystkie zamówienia w rdzeniu istnieją w jednym przestrzeni i nie mają ścisłego powiązania między sprzedającym a kupującym, łącząc jednocześnie maksymalną liczbę zleceń we wszystkich aktywach handlowych.

Zdaniem samych deweloperów nie da się z całą pewnością przewidzieć postępu realizacji po dodaniu kolejnego zlecenia, gdyż każde nowe zlecenie dodaje płynności części systemu, zmieniając tym samym jego stan i topologię. Ten sam efekt obserwuje się w fizyce kwantowej, gdzie obecność obserwatora zmienia wyniki eksperymentu. Użytkownicy czerpią tylko z tego korzyści, ponieważ system często znajduje bardziej opłacalne opcje podczas realizacji kolejnego zamówienia.

Korzyści z używania nowej technologii Any2Any są natychmiast widoczne: jedno zlecenie w parze handlowej natychmiast tworzy taką samą płynność we wszystkich parach handlowych zawierających ten token. Oznacza to, że jeden użytkownik może złożyć zamówienie na zakup DASH za Bitcoiny, podczas gdy wszyscy inni mają możliwość sprzedaży DASH za dowolną z walut wymienionych na giełdzie.

Stara technologia wydzielonych „rynków” nieustannie napotykała tradycyjne problemy, które były widoczne nawet na krajowych giełdach, tj. Brak płynności większości instrumentów i koncentracja w „blue chipach”, co prowadziło do spadku możliwości handlowych. Transakcje krzyżowe z częściej obserwowalnymi silnymi ruchami, na których można szybko zarobić, były zarezerwowane dla zaawansowanych arbitrów posiadających własne roboty handlowe. Istniały również ograniczenia infrastrukturalne, uniemożliwiające ekonomicznie obsługę dużej liczby ksiąg zamówień.

Plik 50x.com Exchange oferuje zupełnie inne podejście do handlu, w którym setki i tysiące kursów krzyżowych są dostępne dla każdego użytkownika bezpośrednio w terminalu. Dzięki technologii przepełnienia płynności Any2Any możesz wybrać dowolną parę spośród aktywów dostępnych na giełdzie i handlować nią. Natomiast zamówienia złożone na przykład w książce zamówień DASH / QTUM pojawią się automatycznie we wszystkich innych książkach zamówień DASH / * * / DASH i QTUM / * * / QTUM. A to doprowadzi do tego, że nawet najbardziej egzotyczna księga zleceń zbierze całą płynność dla monet tej pary handlowej.

Jakie korzyści przynosi handel?

Pierwszą i oczywistą korzyścią jest możliwość bezpośredniego handlu między monetami, bez płacenia podwójnych prowizji. Jeśli chcesz przełączyć się z DASH na QTUM, po prostu złożysz zamówienie w księdze zamówień DASH / QTUM. Jest to znacznie szybsze niż najpierw sprzedaż DASH, a następnie kupowanie QTUM. A co najważniejsze, składasz tylko 1 zamówienie, dlatego prowizję handlową płacisz tylko raz.

Drugą zaletą jest możliwość przeglądania książek / wykresów zleceń w egzotycznych parach, a co za tym idzie, ogromnej liczby nowych narzędzi handlowych, których stawki często idą w szerszych kanałach niż główne instrumenty. Oznacza to, że mają większy potencjał zysku.

Trzecią zaletą jest wielokrotny wzrost płynności dla każdej monety. Ponieważ cała płynność giełdy jest sumowana na monetach, bez względu na to, w jakiej parze znajdują się zlecenia, płynność będzie dostępna również w innych parach. To znacznie utrudnia manipulowanie kursami.

Jak to jest możliwe?

Faktem jest, że 50x.com Exchange opracował rdzeń handlowy o unikalnej architekturze, który działa na całych wykresach transakcji, a nie na pojedynczych zleceniach. Pozwala to zredukować setki i tysiące zleceń krzyżowych w różnych walutach w ramach jednej transakcji i tworzyć zlecenia krzyżowe.

 Dlaczego nie ma czegoś takiego na innych giełdach?


 Architektura rdzenia Any2Any zasadniczo różni się od standardowych rdzeni handlowych i wymagała wielu innowacyjnych rozwiązań podczas jego tworzenia. Regularne wymiany nie mogą przełączyć się na technologię Any to Any bez całkowitej zmiany samej podstawy – rdzenia handlowego.

Inne duże giełdy również próbowały stworzyć technologię Any2Any, ale tylko jednemu zespołowi programistów udało się dziś stworzyć naprawdę działający produkt.

Możesz spróbować handlować z nową technologią pod adresem 50x.com teraz – nie wymaga KYC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector