Technologia jutro zaczyna się już dziś: tworzenie miasta opartego na blockchain

Rok 2017 jest powszechnie uważany za początek ery blockchain. Chociaż sama koncepcja narodziła się w 2008 roku wraz z pojawieniem się Bitcoina, w 2017 roku wybuchła gorączka blockchain: dołączyły tysiące firm, od małych start-upów po gigantów zaawansowanych technologii, takich jak IBM, Microsoft, Rakuten i Telegram wyścig technologiczny.

Po tym, jak stał się wirusowy, blockchain obejmuje nowe sfery i ewoluuje w nowe formy. Kiedy rok temu chodziło o rozwój pojedynczych produktów opartych na decentralizacji, teraz ewangeliści blockchain ośmielają się marzyć o globalizacji i stworzeniu całego świata kryptowalut. Lub przynajmniej lokalizację taką jak miasto napędzane decentralizacją, przejrzystością i kryptowalutami.

W poszukiwaniu zaginionej Atlantydy

Jeśli wyobraziłeś sobie miasto ze złotym posągiem Bitcoina stojącym na głównym placu, zapewniamy, że nie o to nam chodzi. Chociaż całkiem niedawno gigantyczne logo Bitcoin dumnie świeciło na Szwajcarskim Banku Narodowym w samym centrum Zurychu. Wciąż entuzjaści kryptowalut na całym świecie marzą o mieście, w którym każdy miałby dostęp do potrzebnych mu produktów i usług w dogodny dla siebie sposób – za pomocą zwykłej gotówki, karty bankowej czy innowacyjnych walut cyfrowych. To sprawia, że ​​podstawową wartością zwolenników blockchain jest wolność od wyjątkowej potrzeby korzystania wyłącznie z tradycyjnych pieniędzy.

Krypto-miasto to nie tyle rzeczywista osada miejska, ale bardziej zaawansowana infrastruktura, której brakuje posiadaczom wirtualnych monet. Wyobraź sobie, że w pierwszym kwartale 2018 roku na całym świecie jest ponad 23 miliony portfeli blockchain! Jednak dla ich właścicieli kryptowaluty są głównie sposobem na gromadzenie bogactwa, a nie ich rzeczywistym wykorzystaniem. Aby w pełni wykorzystać użyteczność walut cyfrowych, konieczna jest odpowiednia infrastruktura – nie rozproszona na całym świecie, ale skoncentrowana w jednym miejscu.

Określony kierunek

Idea stworzenia krypto miasta nie jest tak utopijna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i innych państwach europejskich, w regionie azjatyckim istnieją już sklepy, kawiarnie i hotele, które akceptują kryptowaluty jako formę płatności. Entuzjaści Blockchain stworzyli nawet mapę świata miejsc, do których można się udać, mając w „kieszeni” jedynie portfel kryptowalut. Liczba firm przyjaznych walutom cyfrowym jest wciąż niewielka, ale stale rośnie. W końcu, jak mówi podstawowe prawo ekonomii, popyt zawsze rodzi podaż. Ten aksjomat pozostaje aktualny również w rzeczywistości cyfrowej.

Co więcej, kilka krajów można już nazwać pilotażową wersją krypto raju – tam technologia rozproszonej księgi rozwija się w szybkim tempie, a monety na niej oparte są organicznie zintegrowane z prawdziwym życiem. Odnosi się to do Szwajcarii ze światowym centrum ICO – miastem Zug; Japonia, która oficjalnie zalegalizowała kryptowaluty; Singapur – światowej sławy Fintech & Centrum kryptograficzne; oraz Holandia, której stolica ma największą liczbę bankomatów Bitcoin na świecie.

Również instytucje finansowe innych krajów dają powody do pewnego optymizmu. Pomimo faktu, że kwestia legalizacji kryptowaluty jako zasobu cyfrowego wciąż wisi w powietrzu, organy regulacyjne zdają sobie sprawę z innowacyjnej wartości technologii blockchain i rozumieją, że nie można jej zignorować. W szczególności pod koniec marca 2018 r. Temat regulacji kryptowalut był omawiany na szczycie G20 i do lipca jego członkowie powinni wypracować konkretne zalecenia dotyczące obiegu i wykorzystania wirtualnych monet w ramach swoich jurysdykcji..

Krok w przyszłość

Ewangeliści kryptowalut uważają, że w stosunkowo niedalekiej przyszłości otrzymają alternatywę dla płatności fiducjarnych. Oczywiście jest za wcześnie, aby mówić o powszechnym wykorzystaniu cyfrowych monet i tokenów, ale w małych lokalizacjach, które już zaczęły pojawiać się w centrach Fintech – jest to całkiem możliwe. Wirtualne pieniądze mają szereg niewątpliwych zalet w porównaniu z tradycyjnymi środkami płatniczymi: brak granic geograficznych i pośredników takich jak banki, niższe opłaty transakcyjne, bezpieczeństwo i gwarancja płatności, przejrzystość danych i silna ochrona poufnych informacji o zaangażowanych stronach.

Biznes IT koncentruje się również na rozwoju branży kryptograficznej, mając oko na piłkę. W końcu będąc pierwszym, który wkroczył na ścieżkę gwałtownie rosnących innowacji w dziedzinie technologii blockchain, możesz wyprzedzić o 10 lat pozycję lidera..

Azjaci Projekt Noego jest jedną z takich pionierów. Od 2016 roku realizuje szereg projektów, których łączy wspólny cel – uczynienie technologii blockchain dostępnymi, zrozumiałymi i co najważniejsze użytecznymi dla ludzi. Jednym z najbardziej ambitnych sektorów Projektu Noah jest idea stworzenia Miasta Przyszłości, w którym będą rozwijane i stosowane innowacyjne technologie cyfrowe. Nawiasem mówiąc, ta koncepcja jest już na etapie realizacji. Projekt Noah jest realizowany we współpracy z korporacją budowlaną, która buduje Horizon Manila – niegdyś największy Centralny Okręg Biznesowy na Filipinach. W ramach Horizon planują stworzyć Noah City. W mieście będzie mały kompleks, w którym Noah Coin zostanie zaakceptowany jako token. Jej posiadacze otrzymają wyłączny dostęp do różnorodnych usług (np. Luksusowy kurort na wybrzeżu), rabatów i programów lojalnościowych.

Członkowie zespołu Noah Project są pewni siebie, „Blockchain i wirtualne waluty to nie tylko szum medialny. To są innowacje, które będą napędzać postęp. Już teraz widzimy, że świat jest gotowy na przyjęcie nowości i ich wykorzystanie – ale potrzebują miejsca, w którym technologie będą mogły rozkwitnąć ”.


Ich zdaniem Noah City może stać się technologicznym hubem skupiającym entuzjastów blockchain, start-upy i po prostu ludzi, którzy chcą złapać falę postępu.

Możesz zdobyć swój kawałek ciasta i dołączyć do Projektu Noah już teraz – na etapie jego realizacji. Noah Coin, który posłuży jako „bilet” do miasta opartego na blockchain ze wszystkimi jego ekskluzywnymi usługami, jest dostępny do kupienia na wybranych platformach: giełdach HitBTC i Changelly.

Jak pokazał przykład „przełomowego” bitcoina, to pierwsi użytkownicy nowatorskich rozwiązań zgarniają śmietankę. Wyprzedź świat lub pójdź za nim – decyzja należy do Ciebie.

Dołącz do czatu projektu Noah na Telegram i śledź go w sieciach społecznościowych (Facebook, Świergot) – w tym miejscu przekazujemy najnowsze wiadomości o wzroście monety i rozwoju projektu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector