BitBox02

Portfel sprzętowy BitBox02 firmy Shift Crypto jest konkurencyjnym pośrednikiem. Chcąc zaoferować to, co najlepsze z obu światów przy minimalnych kompromisach, szwajcarskie urządzenie wykorzystuje elementy obu Trezor i Księga główna. Rezultatem jest imponujący kompromis między przezroczystością otwartego oprogramowania a fizycznym bezpieczeństwem. A dla uproszczenia wszystko działa w połączeniu z eleganckim BitBoxApp.

Zrzut ekranu aplikacji BitBox02 Aplikacja BitBox02

Na tym nie koniec porównań z innymi urządzeniami. Wewnętrznie BitBox02 jest bardzo podobny do Coldcard Mk3. Obie portfele sprzętowe użyj bezpiecznego układu ATECC608A. Ale w przeciwieństwie do Coldcard ma szybszy układ mikrokontrolera 120 MHz. To sprawia, że ​​konfiguracje multisig są szybsze i łatwiejsze do wykonania.

BitBox02 – szwajcarski portfel sprzętowy

Co więcej, proces wdrażania na BitBox02 jest prosty i bezproblemowy. Możesz przeprowadzić wstępną konfigurację w ciągu kilku minut, jako twój zaszyfrowana kopia zapasowa zostanie zapisany na karcie SD. Ale aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, możesz również pobrać frazę początkową BIP 39 z BitBoxApp.

W ujęciu porównawczym BitBox02 to portfel sprzętowy, który:

1. kieruje się etosem Trezora o otwartym kodzie źródłowym;

2. pobiera wskazówki dotyczące prostoty interfejsu użytkownika z Ledgera;

3. zapewnia fizyczne bezpieczeństwo, takie jak Coldcard.

Porównanie BitBox02 Porównanie portfela Bitcoin

BitBox02 przypomina szwajcarski scyzoryk portfeli sprzętowych. Ale teraz, gdy porównaliśmy go z innymi urządzeniami, wspomnijmy o funkcjach, które czynią go wyjątkowym.

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2021
 • CENA £: 40 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

Przede wszystkim dane wejściowe i elementy sterujące nie przypominają niczego innego na rynku. Sportowe czujniki dotykowe BitBox02. Różnią się one od bardziej powszechnego ekranu dotykowego. Po obu stronach urządzenia znajdują się te czujniki, które umożliwiają wykonywanie gestów dotykowych. Jeśli więc chcesz wprowadzić swoje polecenie, dotknij, przesuń lub przytrzymaj dwoma palcami po obu stronach.

Ekran dotykowy BitBox02

Po drugie, BitBox02 jest wyposażony w męski port USB-C. Oznacza to, że możesz podłączyć go do komputera lub telefonu z Androidem bez kabla. Niemniej jednak w zestawie znajdziesz również przedłużacz i przejściówkę na USB-A.

BitBox w pudełku Wewnątrz pudełka BitBox

BitBoxApp ma również kilka sztuczek dla zaawansowanych użytkowników. Pozwala na uruchomienie pełnego węzła Bitcoin, a także oferuje routing Tor. Oznacza to, że otrzymujesz więcej prywatność i ochrona za transakcje w domyślnej aplikacji.

Węzeł Bitcoin i routing Tor

Ponadto BitBoxApp łączy wszystkie typy adresów Bitcoin w jednym menu. Jest to świetne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ nie muszą rozróżniać między starszą wersją a bech32. Zaznaczając pole „Kontrola monet”, możesz także zarządzać UTXO jak profesjonalista. Jest to zgrabna funkcja dla zaawansowanych użytkowników, która zwiększa Twoją prywatność finansową w sposób, w jaki robi to bardzo niewiele portfeli.

Ponieważ Monte Rosa aktualizacja 2021 BitBox02 jest jeszcze bezpieczniejszy. Aby zwiększyć losowość frazy początkowej, możesz teraz rzucić kośćmi. Aby uniknąć wycieku klucza prywatnego przez podpisy, otrzymujesz również rozszerzenie ochrona anty-klepto. Ta ostatnia funkcja jest unikalna dla BitBox02 i wykorzystuje badania nad sygnaturami Schnorr.

BitBox02 jest dostępny w dwóch wersjach: oprogramowanie zawierające tylko Bitcoin i multicoin. To drugie urządzenie obsługuje Bitcoin, Litecoin, Ethereum i prawie każdy token ERC20.

Monety obsługiwane przez BitBox BitBox02 obsługuje ponad 1500 monet i tokenów

Bez zbędnych ceregieli omówmy wszystkie istotne szczegóły dotyczące BitBox02.

Opakowanie i prezentacja BitBox02

BitBox02 zachowuje minimalistyczny styl opakowania swojego oryginalnego Digital BitBox. Ale tym razem wydaje się bardziej premium. Na początku zauważysz, że zewnętrzne pudełko kartonowe jest hermetycznie zamknięte. Na krawędziach tego plastikowego opakowania można zobaczyć logo Shift Crypto. Dopóki z opakowania nie wydostaje się powietrze, oznacza to, że jest ono bezpieczne. Dzięki tej opatentowanej plastikowej osłonie ShiftCrypto zapewnia integralność urządzenia. Zapobiega atakom łańcucha dostaw i gwarantuje, że nikt inny nie otworzy Twojego BitBox02.

Kompetencje Shift Crypto obejmują również dziedzinę torby z zabezpieczeniem przed manipulacją. Oznacza to, że wiedzą co nieco o zabezpieczaniu integralności pakietów. Więc to wspaniale, że łączą te dodatkowe kwalifikacje, aby zwiększyć bezpieczeństwo BitBox02. Przed przystąpieniem do instalacji należy zawsze sprawdzić opakowanie. Jeśli pudełko nie jest zapieczętowane odpowiednim opakowaniem, nie używaj urządzenia w środku.

Opakowanie BitBox Opakowanie BitBox02

Poza tą torbą bezpieczeństwa znajdziesz dwuwarstwowe pudełko kartonowe. Przesuwasz pokrywę na boki, aby odsłonić eleganckie czarne pudełko, które jest w środku. Zwróć uwagę, że materiały są przyjazne dla środowiska i łatwe do recyklingu. Otwórz czarną skrzynkę, a znajdziesz szybki kurs 3 podstawowych gestów, których używasz do obsługi BitBox02. Urządzenie nie ma fizycznych przycisków, więc będziesz musiał dotykać, przesuwać i przytrzymywać dwoma palcami.

Następnie pociągnij do siebie pierwszą warstwę pudełka. Wewnątrz znajdziesz portfel sprzętowy BitBox02, kartę SD Sandisk 8GB oraz przejściówkę USB-C na USB-A. Dolna warstwa to duża kieszeń, w której znajdziesz akcesoria i naklejki. Najbardziej przydatne dwa to przedłużacz USB-C i instrukcja ułatwiająca rozpoczęcie pracy. Inne gadżety to trzy gumowe uchwyty do pęku kluczy i kilka naklejek.

Zwróć także uwagę na białe miejsce na kartonie, które łączy dwa moduły wewnętrzne. Mówi, że powinieneś odwiedzić shiftcrypto.ch/start stronę internetową, aby kontynuować konfigurację. Adres URL prowadzi do strony, która pomaga pobrać BitBoxApp dla twojego systemu operacyjnego. Tutaj sytuacja się pogarsza.

Konfiguracja BitBox02

Aby korzystać z portfela sprzętowego BitBox02, musisz pobrać BitBoxApp. Jest dostępny na systemy Windows, Mac OS, Linux i Android. Nawet jeśli planujesz używać urządzenia z Wasabi lub Electrum, powinieneś najpierw zainstalować aktualizacje oprogramowania układowego. Tak więc na początku BitBoxApp jest koniecznością do zainstalowania.

Zgodność z systemem operacyjnym

Gdy tylko podłączysz BitBox02 i uruchomisz aplikację, nauczysz się trzech gestów: dotknij, przesuń i przytrzymaj. Te elementy sterujące mają futurystyczny charakter, a także oferują korzyści związane z prywatnością.

Aby wpisać litery, dotknij jednego z 3 miejsc, które wybierają kolumny. Aby wybrać jedną z 26 liter alfabetu, wykonujesz 3 dotknięcia. W przypadku litery A zaznacz lewą kolumnę 3 razy z rzędu. W przypadku litery B dotknij dwukrotnie lewej kolumny i raz środkowej kolumny. Dostajesz wiertło. Przeciętne ziarno wymaga wielu dotknięć urządzenia. Dlatego niemożliwe jest śledzenie odcisków palców. Identyfikowanie wzorców sprawi potencjalnym hakerom bardzo trudne chwile. Dodatkowo możesz wytrzeć powierzchnię szmatką, aby usunąć wszelkie dowody.

Ta metoda wprowadzania danych zajmuje trochę czasu w przypadku zakwaterowania. Na początku jest wolniejszy niż ekran dotykowy Trezora Model T lub gumowe fizyczne przyciski na Coldcard. Ale nadal jest szybszy niż dwuprzyciskowy projekt Ledger. Kiedy już przyzwyczaisz się do stukania, przesuwania i trzymania BitBox02, staje się to zabawne.

Karty SD mogą z czasem ulec pogorszeniu i stać się nieczytelne. W zależności od warunków pogodowych i temperatury może to prędzej czy później się pogorszyć. Aby uniknąć problemów z uszkodzeniem danych, należy również zapisać swoją frazę początkową.

Aby to zrobić, przejdź do menu „Zarządzaj urządzeniem” po lewej stronie. Następnie w zakładce „Sekrety” kliknij „Pokaż słowa odzyskiwania”. BitBoxApp wyświetli ostrzeżenie, aby powstrzymać Cię przed wyciekiem frazy początkowej BIP 39. Nigdy nie rób mu zdjęć, przechowuj to w formacie cyfrowym lub przeczytaj te słowa na głos. Gdy tylko zrozumiesz procedury dotyczące prywatności, kliknij „Potwierdź”.

Zrzut ekranu zarządzania urządzeniem

W następnej sekcji musisz zapisać 24 słowa źródłowe we właściwej kolejności. Po zakończeniu będziesz musiał potwierdzić każde słowo na ekranie urządzenia. Ale zamiast je wpisywać, musisz wybrać odpowiednie z listy. Po zakończeniu weryfikacji możesz również umieścić słowa na swoim Billfodl. W ten sposób kopia zapasowa może wytrzymać wszelkiego rodzaju zagrożenia naturalne i spowodowane przez człowieka, takie jak pożary i powodzie.

Billfodl

Wysyłaj i odbieraj transakcje na BitBox02

W BitBoxApp cała magia dzieje się w sekcji „Konta” po lewej stronie. Ty wybierasz kryptowaluta (Bitcoin, Litecoin lub Ethereum) i kliknij na nią. Następnie możesz sprawdzić saldo lub wysyłać, odbierać lub kupować monety. Inną ciekawą opcją jest wyeksportowanie historii transakcji do pliku Excel.

Ustawienia kont

Kiedy sprawdzasz saldo, możesz je wyświetlić zarówno w formie kryptograficznej, jak i fiat. Na początku możesz wymieniać między USD, EUR i CHF. Jeśli jednak chcesz dodać inną walutę, przejdź do menu „Ustawienia” i wybierz ją z listy.

BitBox02 umożliwia wysyłanie transakcji na dwa różne sposoby. Pierwsza obejmuje automatyczny wybór UTXO. Aby jednak zwiększyć swoją prywatność, przejdź do menu „Ustawienia” i wybierz opcję „Włącz kontrolę monet”. Znajdziesz go w panelu „Ustawienia eksperta”, ale jest dość łatwy w użyciu. Po aktywacji wybierzesz, z której kieszeni portfela chcesz wysłać monety. W ten sposób odbiorca nie będzie wiedział, ile monet masz w pozostałych kieszeniach (UTXO).

Integralną częścią wysyłania transakcji jest pobranie odpowiedniej opłaty. Domyślnie portfel pobiera opłatę za Ciebie i stara się o szybsze potwierdzenie transakcji. Ale jeśli wiesz, co robisz, możesz włączyć niestandardowe opłaty w menu ustawień. Następnie powinieneś sprawdzić usługę, taką jak mempool.space. Zgodnie z preferencjami czasowymi i budżetem zastanów się nad odpowiednią opłatą i ustaw ją ręcznie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich portfeli sprzętowych, musisz potwierdzić transakcję na ekranie swojego urządzenia. Sprawdź więc dwukrotnie adres wysyłania, przesuwając palcem po powierzchni, aby go przewinąć. Gdy upewnisz się, że adres i kwota są prawidłowe, możesz to potwierdzić. Potwierdzasz wykonując gest „wstrzymania” dwoma palcami po przeciwnych stronach BitBoxa.

Potwierdzenie transakcji

Odbieranie transakcji na BitBox02 jest również wyjątkowe. BitBoxApp używa twojego klucz publiczny aby wygenerować 20 nowych adresów odbiorczych. Decydując się więc na otrzymanie środków, wybierasz jeden z nich. W przypadku Bitcoina możesz również wybrać między SegWit i bech32.

ShiftCrypto pozwala również kupować monety z interfejsu BitBoxApp. W tym celu nawiązali współpracę z MoonPay. Chociaż metoda jest wygodna, opłaty nie sprawiają, że jest to najlepsza metoda. Ponadto MoonPay to usługa KYC, która poprosi Cię o dowód osobisty i zdjęcie. Należy więc pamiętać, że nie jest to bardzo prywatna lub niedroga usługa zakupu bitcoinów. Jednak jest to bardzo przydatne dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić czas i energię.

Usługa Moonpay Kup swoje monety bezpośrednio w BitBoxApp

Zaawansowane funkcje BitBox02

W menu „Ustawienia eksperckie” BitBox02 oferuje 5 przydatnych opcji. Pierwsza to „Włącz opłaty niestandardowe”, która pomaga zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych. Opisałem to już w poprzedniej sekcji, więc przejdę dalej. Jeśli wiesz, co robisz, ta opcja powinna być włączona.

Drugie ustawienie eksperckie to kontrola monet. Umożliwia to zarządzanie UTXO (kieszeniami z portfela). Za każdym razem, gdy wysyłasz transakcję, możesz wybrać UTXO (kieszonkowy). Jest to przydatne ze względu na prywatność, ponieważ odbiorca będzie wiedział tylko o środkach, które zdecydujesz się wysłać.

Jak korzystać z kontroli monet Bądźcie gotowi na suwerenność

Powiedzmy, że masz 3 UTXO o wartości 1 BTC, 0,5 BTC i 0,01 BTC. Chcesz wysłać 0,005 BTC. Aby wykonać to zadanie, rozsądnie byłoby wybrać trzecie UTXO. W ten sposób osoba otrzymująca płatność będzie wiedziała tylko, że posiadasz 0,001 BTC i nie masz pojęcia o innych UTXO.

Trzecie ustawienie eksperckie umożliwia posiadanie oddzielnych kont według typu adresu. Więc dla Bitcoin możesz mieć osobne zakładki dla adresów SegWit i bech32. Może to pomóc Ci zaoszczędzić na opłatach, ale poza tym nie zmienia gry tak, jak inne.

Format adresu Bech32 Bądźcie gotowi na suwerenność

Czwarte ustawienie eksperckie umożliwia włączenie Tor proxy. Jest to świetne rozwiązanie dla prywatności na poziomie sieci. To jest to, co domyślnie mają bardziej zaawansowane portfele, takie jak Wasabi. Jednym drobnym problemem związanym z BitBoxApp jest to, że musisz wpisać adres serwera proxy Tor. 127.0.0.1:9150 lub 127.0.0.1:9050 powinny działać dobrze i zwiększać Twoją prywatność. W ten sposób ShiftCrypto będzie trudniej zidentyfikować twoje urządzenie na podstawie adresu IP.

Coonect przez Tor Bądźcie gotowi na suwerenność

Piąte ustawienie eksperckie jest jednocześnie najważniejsze i najtrudniejsze w użyciu. „Podłącz swój pełny węzeł” pomoże Ci postępować zgodnie z etosem Bitcoin „Nie ufaj, weryfikuj”. Jedynym problemem jest to, że klient Bitcoin Core, który uruchamiasz na swoim komputerze, nie wystarczy. W celu tej integracji musisz uruchomić serwer Electrum i połączyć się z jego punktem końcowym. Aby przekształcić Twoją instancję Bitcoin Core w serwer Electrum, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Jak zainstalować Electrum Jak zainstalować serwer Electrum przy użyciu pełnego węzła Bitcoin i ElectrumX

Po ustawieniu wklej hosta punktu końcowego i port w pierwszym polu. Następnie wklej certyfikat serwera w drugim polu. Kliknij „Pobierz zdalny certyfikat”, aby BitBoxApp mógł zaktualizować informacje o Twoim węźle. Następnie sprawdź połączenie, naciskając przycisk „Sprawdź”. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kliknij przycisk „Dodaj” i uruchom ponownie BitBoxApp. Następnym razem, gdy otworzysz oprogramowanie, uruchomisz je w trybie suwerennym.

Ponadto wszystko, co opisano w tej sekcji, działa w aplikacji mobilnej BitBoxApp. ShiftCrypto wierzy w moc urządzeń mobilnych i celuje w ten segment rynku. Ich próba kończy się sukcesem, ponieważ męskie złącze USB-C upraszcza wszystko. Większość dzisiejszych urządzeń z Androidem ma port USB-C, więc proces powinien przebiegać bezproblemowo.

PORÓWNANIE

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2019
 • CENA £: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Blockstream Jade

Blockstream Jade

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2021
 • CENA £: 40 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2016
 • CENA £: 59 $

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ Trezor Model T

Trezor Model T

 • EKRAN:
 • WYDANY: 2018
 • CENA £: 159 $
 • EKRAN DOTYKOWY:

KUP TERAZ PRZECZYTAJ OPINIĘ

BitBox02 – szwajcarski nóż portfeli sprzętowych?

BitBox02 to zdecydowanie wyjątkowe urządzenie, które zapewnia świetne i niedrogie bezpieczeństwo. Z punktu widzenia sprzętu to jak Coldcard. Z punktu widzenia oprogramowania jest bardzo podobny do Ledgera, ale bardziej open source. A z punktu widzenia badań nad bezpieczeństwem ma swoją własną moc przeciwko Trezorowi.

BitBox02

Może to być imponujący pierwszy portfel sprzętowy dla początkujących i potężne narzędzie w rękach profesjonalistów. A fakt, że można go używać zarówno na komputerach, jak i telefonach z Androidem, czyni go bardziej atrakcyjnym.

Dostępne na komputerach i telefonach z systemem Android

Kupując BitBox02 wspierasz również wiele przydatnych badań bezpieczeństwa. Praca typu open source ShiftCrypto pomaga wszystkim urządzeniom stać się bardziej bezpiecznymi. Tak więc obecność firmy na rynku ma swoje zalety i korzyści.

FAQ

Czym jest BitBox02?

BitBox02 to portfel sprzętowy.

Kto rozwija BitBox02?

Został opracowany i wyprodukowany w Szwajcarii przez Shift Crypto AG, prywatną firmę z siedzibą w Zurychu.

Jakie monety obsługuje tylko edycja BitBox02 Bitcoin?

Wersja BitBox02 tylko dla Bitcoinów obsługuje wyłącznie Bitcoin.

Jakie monety obsługuje wersja BitBox02 Bitcoin-Multi?

Wersja BitBox02 Multi obsługuje tokeny Bitcoin, Litecoin, Ethereum i ERC-20.

Czy mogę używać BitBox02 z telefonem?

Tak, możesz używać BitBox02 z telefonami z Androidem.

Czy mogę używać wielu BitBox z tym samym BitBoxApp?

Tak, możesz. Możesz używać BitBoxApp z wieloma BitBox02. Różne urządzenia BitBox02 mogą zawierać różne portfele.

Jakie urządzenia i systemy operacyjne są obsługiwane przez BitBox02?

BitBox02 obsługuje Windows (Windows 7, Windows 10), MacOS (10.13+), Debian GNU / Linux (Stretch i Buster), Ubuntu (16.04+), Fedora (26+), Android (5.0+).

Czy mogę odłączyć mój BitBox02, gdy transakcja jest „oczekująca”?

Tak, możesz. Transakcja została podpisana i wysłana do sieci, ale nie została jeszcze uwzględniona w łańcuchu bloków.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me