Luno

Contents

Wprowadzenie: Co to jest Luno?

Luno jest usługą pośrednictwa i wymiany kryptowalut. Ta firma została założona w 2013 roku jako BitX i przemianowana na Luno w 2017. Obecnie Luno ma ponad 3 miliony użytkowników i przetworzyło ponad 8 miliardów dolarów. Są dostępne w 44 krajach w Europie, Azji i Afryce, ale są niedostępne w USA.

Zrzut ekranu strony głównej luno.com Strona główna Luno

Luno obsługuje cztery kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i XRP (Ripple). Oferują przyjazną obsługę dla początkujących i prosty sposób kupowania monet. Mają wsparcie w siedmiu językach i dobry portal wiedzy. Centrum pomocy Luno zawiera odpowiedzi na większość pytań dotyczących konta, weryfikacji, wpłat / wypłat oraz szczegółowe wykresy opłat i czasów wpłat.

Zrzut ekranu portalu edukacyjnego luno.com Portal edukacyjny Luno

Luno oferuje przystępne opłaty za wpłaty / wypłaty. Ponieważ rynek kryptowalut nie jest regulowany, Luno również nie podlega regulacji, ale są one pro-regulacyjne i zostały zarejestrowane w Banku Centralnym Malezji jako organ sprawozdawczy dla kryptowalut.

Kup monety w Luno

Plusy i minusy

Plusy

 • Proste i łatwe kupowanie / handel kryptowalutami
 • Platforma przyjazna dla początkujących
 • Niskie opłaty za wpłaty i wypłaty, w niektórych przypadkach bez żadnych opłat
 • Świetne wrażenia użytkownika i projekt
 • Wsparcie w siedmiu językach
 • Akceptuje EUR, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN i ZAR

Cons

 • Dostępne tylko w 44 krajach
 • Ograniczone opcje dla zaawansowanych traderów
 • Brak wsparcia na czacie na żywo

Plusy

Cons

 • Proste i łatwe kupowanie / handel kryptowalutami
 • Dostępne tylko w 44 krajach
 • Platforma przyjazna dla początkujących
 • Ograniczone opcje dla zaawansowanych traderów
 • Niskie opłaty za wpłaty i wypłaty, w niektórych przypadkach bez żadnych opłat
 • Brak wsparcia na czacie na żywo
 • Świetne wrażenia użytkownika i projekt
 • Wsparcie w siedmiu językach
 • Akceptuje EUR, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN i ZAR

Tło Luno

Slogan Luno jest interesujący i odzwierciedla misję firmy polegającą na „ulepszaniu świata do lepszego systemu finansowego”. Ta giełda rozpoczęła swoją historię w RPA w 2013 roku i od tego czasu przeniosła swoją siedzibę do Londynu w Wielkiej Brytanii, ale ma również siedziby w Kapsztadzie i Singapurze. Firma pozwala swoim użytkownikom kupować / sprzedawać kryptowaluty i ma usługę Portfel, która umożliwia płatności za pomocą bitcoinów.

Zrzut ekranu strony luno.com o stronie Strona o Luno

Były częścią programu FCA Sandbox w 2016 roku, umożliwiającego testowanie produktów finansowych pod nadzorem regulacyjnym. Zaczęli oferować swoją kryptowalutę portfel w 2017 roku, kiedy zaczęli oferować swoje usługi również w całej Europie. Wprowadzając Ethereum w 2018 r., Zarejestrowali się również w Banku Centralnym Malezji jako organ sprawozdawczy dla swojej waluty cyfrowej i wprowadzili XRP w marcu 2020 r..

W tej chwili Luno obsługuje cztery kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i XRP (Ripple), jako najpopularniejsze kryptowaluty dzisiaj i oferuje handel z 16 parami. Luno ma wgląd w rynek w czasie rzeczywistym, ale zauważyłem niewielkie opóźnienie (może to być spowodowane moim połączeniem internetowym). Oferują wsparcie w siedmiu językach, mają aplikację mobilną, oferują wykresy rynku i mają dostęp do API.

Czy Luno jest bezpieczny?

Koncepcja bezpieczeństwa cybernetycznego

Jak dotąd Luno nie zostało zhakowane (chociaż nie wspieramy żadnego rodzaju hakowania). Ta wymiana jest bezpieczna w użyciu, ponieważ przechowują zasoby cyfrowe chłodnia i mają 2FA jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa kont użytkowników.


Zrzut ekranu strony bezpieczeństwa luno.com Źródło – Luno Security

Sekcja pomocy zawiera wiele informacji na temat sposobów ochrony wyłudzanie informacji, złośliwe oprogramowanie i oszustwa pocztowe. Istnieje dobra rada, jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojego konta i uniknąć oszustwa.

Zrzut ekranu strony bezpieczeństwa luno.com Źródło – Luno Security

Jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa, każdy użytkownik może wyłączyć opcję „wyślij” w swoim Luno Wallet. Chroni to aktywa w przypadku włamania do portfela, ponieważ włączenie tej funkcji wymaga weryfikacji przez 2FA i trwa 24 godziny.

PORÓWNANIE

Logo Coinbase

Coinbase

 • Wysoka płynność i limity zakupów
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • "Instant Buy" opcja dostępna z kartą debetową

KUP TERAZ Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Luno

Luno

 • Dobry wybór dla Europy, łatwy w użyciu
 • SEPA & obsługiwana karta kredytowa
 • NIE obsługuje Stanów Zjednoczonych

KUP TERAZ

Usługi

Pośrednictwo

Koncepcja platformy wymiany kryptowalut

Luno pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Wymieniać się

Koncepcja wymiany kryptowalut

Luno oferuje usługi wymiany dla par krypto i krypt-do-fiat. Na Luno dostępne są cztery kryptowaluty i 16 par.

Usługi tyczenia

Bankowość online lub koncepcja obstawiania

Użytkownicy mogą przechowywać swoje monety w portfelu Luno tak długo, jak chcą.

Handel pozagiełdowy

Koncepcja ilustracji handlu bez recepty

OTC było dostępne w przeszłości, ale Luno nie obsługuje już handlu OTC.

Sposoby zarabiania darmowej waluty

Łańcuchowa sieć kryptowalut

Luno ma program nagród, który działa poprzez zapraszanie znajomych do dołączenia do Luno. Kiedy twój znajomy zaakceptuje i dołączy do Luno i kupi wymaganą kwotę Bitcoin, zarówno ty, jak i twój przyjaciel otrzymacie darmowy Bitcoin jako nagrodę. Kwota różni się w zależności od waluty, ale dla użytkowników z UE jest to 15 euro wartości BTC.

Wydawanie kart

Karta kredytowa połączona z telefonem komórkowym

Użytkownicy Luno mogą używać Luno Wallet do przechowywania i zarządzania swoimi zasobami cyfrowymi.

Inne usługi

Koncepcja innych usług

Luno Store to miejsce, w którym użytkownicy mogą zobaczyć przydatne aplikacje i usługi przeznaczone specjalnie dla rynków kryptowalut. Luno API to usługa dla programistów, której można używać do tworzenia niestandardowych aplikacji lub integracji płatności kryptograficznych.

Obsługiwane metody płatności i opłaty

Mieszkańcy UE mogą dokonywać przelewów za pomocą SEPA i kart kredytowych / debetowych, użytkownicy z Indonezji, Nigerii, Ugandy i Zambii mogą korzystać z przelewu bankowego, użytkownicy z Malezji korzystają z przelewu natychmiastowego lub międzybankowego GIRO, osoby z Singapuru mogą dokonywać wpłat za pomocą przelewu Xfers i użytkownicy z RPA mogą wpłacać za pośrednictwem EFT.

Zrzut ekranu z metodami płatności luno.com Luno – Opłaty & funkcje

Opłaty za wpłatę zależą od wybranej metody wpłaty środków na konto Luno. W przypadku wpłat w euro (EUR), ringgicie malezyjskim (MYR), dolarach singapurskich (SGD), szylingu ugandyjskim (UGX) i kwaczy zambijskiej (ZMW) nie są pobierane żadne opłaty, natomiast wpłaty w rupii indonezyjskiej (IDR), naira nigeryjska (NGN) i Rand południowoafrykański (ZAR) mają różne opłaty w zależności od różnych metod wpłaty. Wpłacanie środków w kryptowalutach jest bezpłatne.

Darmowy Euro (EUR) Funt brytyjski (GBP) Ringgit malezyjski (MYR) Dolar singapurski (SGD) Szyling ugandyjski (UGX) Kwacha zambijska (ZMW)
Opłaty za różne metody wpłaty Rupia indonezyjska (IDR) naira nigeryjska (NGN) rand południowoafrykański (ZAR)

Opłaty karencji

Koncepcja ilustracji płatności online

Luno pobiera niewielkie opłaty za wypłatę, które różnią się w zależności od wybranej waluty. Jeśli wypłacasz euro przelewem SEPA, musisz zapłacić 0,3 EUR; w IDR opłata wynosi 6500 IDR, w MYR 0,1 MYR, dla NGN 200 NGN nie ma opłaty za SGD, dla UGX opłata wynosi 2000 UGX, dla ZAR to 8,5 ZAR, a jeśli dokonasz wypłaty w ZMW, potrzebujesz uiścić opłatę w wysokości 10 ZMW.

Zrzut ekranu opłat za wypłatę luno.com Luno – Opłaty & funkcje

Jeśli zdecydujesz się wypłacić kryptowalutę, opłaty są różne. Wycofywanie Bitcoin, Bitcoin Cash, i Ethereum mają dynamiczne opłaty, które różnią się w zależności od ruchu w sieci. Wysyłanie Bitcoinów na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego jest bezpłatne XRP (Ripple) będziesz musiał wnieść opłatę w wysokości 0,03%.

Zrzut ekranu przedstawiający opłaty za wysyłanie kryptowalut luno.com Luno – Opłaty & funkcje

Obsługiwane kraje

Koncepcja mapy świata

Luno zostało wyobrażone jako giełda kryptowalut, która obsługuje mniej popularne rynki w krajach rozwijających się. Po raz pierwszy została wprowadzona w RPA, a później rozpowszechniła swoje usługi wśród osób z Indonezji, Malezji, Nigerii, Singapuru, Ugandy, Zambii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Węgier, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Niderlandy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

Obsługiwane monety

Obsługiwana ilustracja kryptowalut

Luno obsługuje kupowanie / sprzedawanie i handel tylko za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i XRP (Ripple). Oto cztery najpopularniejsze obecnie kryptowaluty. Są one również obsługiwane przez Luno Wallet.

Limity i płynność

Wykres handlu giełdowego

Luno Exchange nie ma żadnych ograniczeń co do ilości kryptowalut, które kupujesz lub sprzedajesz za pośrednictwem giełdy. Jedyne ograniczenia dotyczą opcji natychmiastowego kupna / sprzedaży i zależą od transakcji i kraju zamieszkania.

Luno Exchange wykorzystuje model maker-taker, który zwiększa płynność giełdy. Jedyną płaconą opłatą jest opłata rynkowa w wysokości 0,25%.

Interfejs użytkownika

Ilustracja użytkowników na laptopie i tablecie

Pulpit

Luno ma bardzo ładnie zaprojektowaną witrynę na komputery stacjonarne. Ich firmowe motto celowania w Księżyc jest przedstawione w ciekawej grafice, a strona ma bardzo elegancki, nowoczesny design z przyjemnym niebiesko-białym motywem. Centrala ma intuicyjny wygląd, a wszystkie ważne informacje są wyświetlane bezpośrednio przed Tobą. To samo dotyczy portfela Luno, a nawigacja po nim jest bardzo przyjazna dla użytkownika.

Zrzut ekranu interfejsu użytkownika pulpitu Luno Luno – Exchange

Witryna posiada rozbudowane centrum pomocy z wieloma istotnymi danymi o doskonałej organizacji. Jeśli użytkownik ma pytanie, może zadać je e-mailem. Luno ma długi proces weryfikacji konta, który wielu użytkowników jest denerwujący.

Plusy

 • Prosty w użyciu z intuicyjnym interfejsem
 • Dobry przegląd wymiany
 • Dobra obsługa klienta
 • Wykresy przedstawiają trendy rynkowe
 • Portal edukacyjny z informacjami o kryptowalutach i handlu

Cons

 • Użytkownicy narzekają na powolną weryfikację konta
 • Powolne wpłaty środków – od 1-2 dni roboczych

Aplikacja mobilna

Luno ma aplikację mobilną dostępną dla użytkowników Androida i iOS. Można go pobrać z ich witryny lub Google Play i App Store. Aplikacja ma tę samą kolorystykę, co wersja komputerowa, z przyjemnym motywem niebiesko-białym.

Zrzut ekranu sekcji wymiany luno.com Luno – Exchange

Aplikacja mobilna oferuje te same funkcje, co wersja na komputery stacjonarne, ale jest zmniejszona tylko w celu dopasowania do ekranu urządzenia mobilnego. Ma intuicyjny wygląd jak wersja na komputery stacjonarne, ze wszystkimi funkcjami oraz łatwiejszy dostęp do Twojego Luno Wallet w preferowanej kryptowalucie. Możesz pozostać w kontakcie z giełdą kryptowalut Luno i handlować w podróży dzięki aplikacji mobilnej.

Plusy

 • Nowoczesny design i łatwy w obsłudze interfejs
 • Połączenie z rynkiem kryptowalut w podróży
 • Kupuj / sprzedawaj, handluj i przechowuj kryptowalutę z łatwością
 • Zoptymalizowany dla początkujących traderów
 • Graficzny przegląd i historia handlu

Cons

 • Uwagi o problemach z alertami cenowymi
 • Powolny proces wypłaty

Czas wpłaty

Budzik na stosach monet

Luno akceptuje depozyty w kilku walutach fiducjarnych iw zależności od waluty czasy wpłat są różne. Jeśli wpłacasz IDR, NGN i MYR, czas oczekiwania wynosi do 24 godzin. W przypadku wpłat w EUR, ZAR i ZMW może to zająć około dwóch dni roboczych. Depozyty w SGD trwają około 5 minut, a depozyty w Bitcoin wymagają trzech potwierdzeń przez blockchain.

PORÓWNANIE

Logo Coinbase

Coinbase

 • Wysoka płynność i limity zakupów
 • Łatwy sposób na zdobycie bitcoinów dla nowicjuszy
 • "Instant Buy" opcja dostępna z kartą debetową

KUP TERAZ Logo Coinmama

Coinmama

 • Działa w prawie wszystkich krajach
 • Najwyższe limity zakupu bitcoinów za pomocą karty kredytowej
 • Niezawodny i zaufany broker

KUP TERAZ Logo Luno

Luno

 • Dobry wybór dla Europy, łatwy w użyciu
 • SEPA & obsługiwana karta kredytowa
 • NIE obsługuje Stanów Zjednoczonych

KUP TERAZ

Jak szybko Luno wysyła Twoje monety?

Bitcoin ze światłami ilustracji prędkości

Możesz wypłacić środki ze swojego konta Luno tylko wtedy, gdy jest na Twoje nazwisko. Czas oczekiwania na wypłatę waluty fiducjarnej zależy od waluty, którą wypłacasz. W centrum pomocy Luno znajduje się szczegółowy harmonogram wpłat i wypłat, a ich agenci będą próbowali przetworzyć każdą wypłatę w tym samym dniu roboczym

Zrzut ekranu przedstawiający czasy wypłat luno.com Luno – Centrum pomocy

W przypadku wysyłania kryptowaluty ze swojego Luno Wallet, możesz wysłać je na adres portfela; wysyłaj Bitcoin tylko na adres e-mail lub numer telefonu komórkowego i skanując kod QR.

Aby to zrobić, musisz zalogować się do swojej aplikacji Luno; wybierz Portfel, z którego będziesz wysyłać monety. Znajdź opcję „Wyślij”; wprowadź adres portfela, numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który będziesz wysyłać monety, i wybierz kwotę, którą chcesz wysłać. Luno zwykle przetwarza każdą transakcję kryptograficzną natychmiast, a dla większych transakcji obowiązują cztery graniczne terminy.

Zrzut ekranu luno.com wysyła czasy kryptowaluty Luno – Centrum pomocy

Wszystkie transakcje kryptowalutowe muszą zostać potwierdzone przez łańcuch bloków, który jest poza kontrolą Luno. Jeśli ktoś się spieszy, może zapłacić wyższą cenę opłata transakcyjna i przyspieszyć proces.

Obsługa klienta

Ilustracja obsługi klienta

Luno ma dobre centrum pomocy, w którym wymieniają wszystkie często zadawane pytania związane z ich kontami. Można znaleźć wszystkie istotne dane dotyczące weryfikacji tożsamości, wpłacania i wypłacania środków, kupowania / sprzedawania kryptowalut, korzystania z kryptowalut i dowiedzieć się wszystkiego o środkach bezpieczeństwa Luno.

Jeśli klient ma określony problem, może skontaktować się z centrum pomocy i przesłać zgłoszenie. Link do centrum kontaktowego znajduje się na dole każdej strony centrum pomocy.

Opinia publiczna

Zrzut ekranu bloga luno.com Źródło – Luno Blog

Czy giełda publicznie wypowiada się na temat krypto-polityki?

Luno ma dobrą sekcję blogową z wieloma artykułami poświęconymi kryptowalutom i dobrą bazą wiedzy związaną z handlem kryptowalutami.

Czy giełda ma jakieś patenty?

Luno nie posiada obecnie żadnych patentów.

Zrzut ekranu sekcji strony luno.com Strona główna Luno

Czy giełda nabyła lub stworzyła jakieś kontrowersyjne narzędzia??

Luno nie było powiązane z żadnymi kontrowersjami, ani nie zapewnia żadnych kontrowersyjnych narzędzi ani usług.

Czy giełda monitoruje, skąd wysyłasz i odbierasz monety?

Transakcje kryptowalutowe można śledzić, a Luno monitoruje transakcje kryptograficzne, ponieważ jest zgodny z KYC / AML.

Bezpieczeństwo

Tarcza z ilustracją bezpiecznego znaku

Historia włamań i wycieków

Ryzyko posiadania monet na giełdzie

Luno umożliwia swoim użytkownikom przechowywanie ich monet na giełdzie lub przechowywanie ich w portfelu Luno.

Zamrożone konta

Hacki

Luno nie został zhakowany od kwietnia 2020 roku.

Niewypłacalne giełdy

Ubezpieczenie FDIC

Firma Luno nie jest ubezpieczona od FDIC.

Wymień przestoje

Luno to giełda kryptowalut, więc rynek handlu nigdy się nie zamyka.

Prywatność

Czy giełda szanuje prywatność swoich klientów?

Zielony przycisk udostępniania na czarnej klawiaturze

Luno gromadzi wiele osobistych informacji o swoich użytkownikach. Gromadzą dane, gdy użytkownicy podają je podczas rejestracji, komunikacji i korzystania z usług. Zbierają również informacje od stron trzecich o swoich użytkownikach, takich jak banki, usługi weryfikacyjne, agencje informacji kredytowej i organy regulacyjne / egzekwujące.

Twierdzą, że szanują prywatność użytkowników, ale wiele z tych danych osobowych udostępniają różnym podmiotom, takim jak instytucje finansowe, służby marketingowe, pracownicy, doradcy i wiele innych. To normalna praktyka w takich instytucjach i okazuje się, że dane osobowe, które chętnie się udostępnią, mogą posłużyć do osiągnięcia korzyści..

Czy wymaga zgodności z KYC i AML? Jeśli tak, to na jakim poziomie?

Zielony przycisk przesyłania na czarnej klawiaturze

Luno jest zgodny z KYC i żąda wielu danych osobowych w celu weryfikacji konta. Będą przechowywać wszelkie dane osobowe wymagane przez przepisy KYC przez minimalny określony okres. Istnieją dobre zasady dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy, aw przypadku podejrzanego zachowania firma Luno ma prawo poprosić o więcej informacji na temat pochodzenia środków i zgłosić wszelkie podejrzane zachowanie odpowiednim organom ścigania.

Czy pozwala na handel dowolną kwotą bez KYC lub AML?

Zielony przycisk wykresu na czarnej klawiaturze

Luno nie zezwala na handel bez weryfikacji konta. Proces weryfikacji jest długotrwały i w pełni zgodny z KYC i AML. Każdy niezweryfikowany użytkownik konta może tylko przeglądać i eksplorować Luno, ale nie może handlować kryptowalutami.

Czy usuną Twoje dane osobowe, jeśli o to poprosisz

Czerwony przycisk usuwania na czarnej klawiaturze

Niezupełnie, ale jeśli mieszkasz w kraju, w którym obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące prywatności, możesz wysłać zgłoszenie i zażądać korekty, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, możesz stracić dostęp do niektórych usług Luno.

Przewodnik po Luno: jak kupić bitcoiny na Luno

Utwórz infografikę konta Luno

Utwórz konto

Utworzenie konta w Luno jest proste i proste: kliknij “Zapisz się” wprowadź swój adres e-mail i hasło, wybierz kraj zamieszkania, kliknij przycisk „Nie jestem robotem” i kliknij “Zapisz się” przycisk. Tak prosty.

Zrzut ekranu strony rejestracji luno.com Luno – strona rejestracji

Zweryfikuj konto

Luno umożliwia trzy poziomy weryfikacji z różnymi wymaganiami i różnymi limitami wpłat i wypłat. Poziom 1 wymaga jedynie potwierdzenia numeru telefonu komórkowego i podstawowych danych osobowych. Poziom 2 wymaga dodatkowego zdjęcia / skanu dokumentu tożsamości wydanego przez rząd oraz zdjęcia selfie. Poziom 3 wymaga potwierdzenia adresu zamieszkania.

Zrzut ekranu przedstawiający poziomy konta luno.com Luno – Centrum pomocy

Aby zweryfikować swoje konto Luno, musisz się zalogować, wejść na stronę ustawień i kliknąć Uaktualnij. Najpierw musisz podać swój numer telefonu komórkowego i potwierdzić konto, a następnie musisz podać dane osobowe wymagane zgodnie z poziomem weryfikacji, do którego się ubiegasz.

Zabezpiecz swoje konto za pomocą Two Factor

Luno zachęca każdego klienta do włączenia 2FA jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa. Aby to zrobić, musisz zalogować się na swoje konto Luno. W menu głównym znajdź Profil, a następnie menu Bezpieczeństwo. Stamtąd wybierz Authy lub Google Authenticator, w zależności od używanego urządzenia.

Zrzut ekranu luno.com, jak włączyć dwa czynniki Blog Luno – Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Konto zasilające

Aby móc kupować kryptowaluty na Luno, musisz najpierw zasilić swoje konto.

Przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania metod płatności

Pod warunkiem, że zakończyłeś proces weryfikacji, możesz zasilić swoje konto Luno za pomocą EUR, MYR, SGD, UGX, ZMW, IDR, NGN, i ZAR.

Dodanie karty kredytowej / debetowej

Dostępne tylko dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Aby to zrobić, musisz zalogować się na swoje konto Luno, wybierz Portfel > Kaucja > Dodaj kartę kredytową / debetową. Tutaj musisz wprowadzić dane swojej karty, kliknij Dodaj kartę. Następnie wybierz kwotę, którą chcesz dodać, a zostaniesz przeniesiony do ekranu potwierdzenia, aby potwierdzić wpłatę.

Zrzut ekranu funduszu luno.com z kartą Luno – Centrum pomocy

Dodawanie informacji o koncie bankowym

Jest to główna metoda dodawania środków do konta Luno.

Aby to zrobić, musisz zalogować się na swoje konto Luno, wybierz Portfel > Kaucja > Przelew bankowy > Twoja lokalna waluta. Następny krok różni się w zależności od waluty. Zostanie wyświetlony przewodnik krok po kroku dotyczący Twojej lokalnej waluty.

Zrzut ekranu konta bankowego linku luno.com Luno – Centrum pomocy

Konto do finansowania z kryptowalutą

Luno działa tylko z Bitcoinem, Bitcoin Cash, Ethrereum i XRP (Ripple).

Zaloguj się na swoje konto Luno, wybierz Portfel, następnie wybierz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić, a zobaczysz adres odbiorcy portfela. Istnieje również opcja użycia kodu QR zamiast adresu odbioru, dzięki czemu możesz wybrać metodę, która najlepiej Ci odpowiada.

Zrzut ekranu portfela luno.com Luno – portfel

Kupowanie monet

Kupowanie monet na Luno jest możliwe bezpośrednio z portfela Luno. Po zasileniu konta pieniędzmi fiducjarnymi po prostu przejdź do Portfela Luno, gdzie zobaczysz prosty przewodnik po zakupach. Najpierw wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić, wprowadź kwotę, którą chcesz wydać na monety, a otrzymasz dokładną ilość kryptowalut, które otrzymasz. Kliknij kup i gotowe. Monety pojawią się w Twoim portfelu w zależności od łańcucha bloków.

Zrzut ekranu strony głównej portfela luno.com Luno – portfel

Sprzedawanie monet

Jeśli chcesz sprzedać swoje monety, w portfelu Luno Wallet znajduje się prosty przycisk sprzedaży. Po prostu wybierz liczbę kryptowalut, które chcesz sprzedać, a Twoja pozycja zostanie zmieniona na giełdzie.

Wypłata środków

Jeśli chcesz wypłacić pieniądze ze swojego konta Luno, musisz zalogować się na swoje konto, a następnie przejść do Menu > Portfel > Wycofać. Wybierz walutę, którą chcesz wypłacić, wprowadź żądaną kwotę i konto bankowe, na które chcesz dokonać wypłaty. Musisz potwierdzić, wprowadzając kod PIN aplikacji Luno i gotowe. Kwota powinna wpłynąć na Twoje konto w ciągu 48 godzin, w zależności od czasu przetwarzania przez Twój bank.

Zrzut ekranu harmonogramu wypłat luno.com Luno – Centrum pomocy

Typowe oszustwa Luno, których należy unikać

Haker z binarnym tłem

Ponieważ rynek kryptowalut nadal znajduje się na nierównym terenie, wiele razy ludzie mogą paść ofiarą oszustów. Luno ostrzega swoich użytkowników przed najczęstszymi oszustwami, takimi jak oszustwa w mediach społecznościowych, wyłudzanie informacji, oszustwa handlowe i piramidy finansowe.

Zrzut ekranu z Twittera

Ponieważ Luno dąży do przejrzystych relacji ze swoimi klientami, dzieli się radami, jak rozpoznać oszustów. Na przykład w mediach społecznościowych osoba może przedstawić się jako „konsultant Luno” i może z góry poprosić o pieniądze na takie rzeczy, jak opłaty weryfikacyjne, opłaty za konsultacje, opłaty podatkowe lub opłaty za uwolnienie z zysku. Istnieje wiele innych przykładów prób oszustwa i odpowiednich porad, jak chronić swoje konto, które można znaleźć w Centrum pomocy Luno.

Porównanie z innymi giełdami

Luno kontra Coinbase

Luno kontra ilustracja Coinbase

Zarówno Luno, jak i Coinbase oferują handel kryptowalutami i usługi portfela. Firma Luno została założona w 2013 roku jako BitX i przemianowana na Luno w 2017 roku, kiedy odnotowała znaczny wzrost obrotów. Coinbase została założona w 2012 roku i najpierw rozpoczęła działalność jako broker, a później dodała inne usługi oparte na kryptografii. Luno oferuje natychmiastowe usługi kupna / sprzedaży, wymiany i portfela, podczas gdy Coinbase oferuje usługi portfela, kup / sprzedaż kryptowalut, Coinbase Pro i Prime, usługi Coinbase Earn, przechowanie i stabilne usługi monet.

Chociaż Luno jest dostępne w 44 krajach, głównie ze świata rozwijającego się, i obsługuje cztery monety, Coinbase jest dostępne w 102 krajach i obsługuje 28 monet. Obie firmy mają podobne centra wsparcia i kładą duży nacisk na bezpieczeństwo. Chociaż nie ma jednoznacznego dowodu, wydaje się, że Coinbase ucierpiało atak hakerski, chociaż nie słyszeliśmy o włamaniu do Luno.

Luno kontra Kraken

Ilustracja Luno kontra Kraken

Kraken jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych giełd kryptowalut na świecie. Został uruchomiony w 2011 roku jako broker kryptograficzny i rozpoczął handel kryptowalutami w 2013 roku. Luno zostało założone w 2013 roku jako BitX i przemianowane w 2017 roku, kiedy odnotowano wzrost obrotów. Chociaż Kraken to globalne przedsiębiorstwo dostępne w wielu krajach, Luno jest dostępne tylko w 44 krajach.

Usługi Krakena są skierowane do bardziej zaawansowanych branż, podczas gdy Luno ma intuicyjny projekt, który jest bardzo przyjazny dla początkujących. Kraken ma wysoką płynność i stwierdził, że posiada fundusz rezerwowy, podczas gdy Luno ma stosunkowo niższą płynność i nie posiada żadnych rezerw. Oba mają wysoki poziom bezpieczeństwa, z przechowywaniem w chłodni większości zasobów cyfrowych i poziomem bezpieczeństwa 2FA na kontach użytkowników.

Wniosek

Luno to południowoafrykańska giełda kryptowalut z biurami w Kapsztadzie, Singapurze i Londynie. Został założony, aby służyć ludziom z krajów rozwijających się, a później rozprzestrzenił się na Europę. Ta firma oferuje obecnie kupno / sprzedaż i handel czterema kryptowalutami: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i XRP (Ripple). Według strony internetowej Luno mają oni ponad 3 mln użytkowników, przetworzyli ponad 8 mld USD i są dostępni w 44 krajach.

Utworzenie konta na Luno jest bardzo proste, ale podczas procesu weryfikacji trzeba przeskoczyć przez kilka przeszkód, ponieważ żadne niezweryfikowane konto nie jest w stanie wpłacać pieniędzy i brać udziału w transakcjach. Platforma ma przyjazny dla użytkownika projekt i jest przeznaczona dla bardziej początkujących traderów, ponieważ oferuje bardzo niewiele zaawansowanych opcji handlowych. Po założeniu konta Luno zakup kryptowalut jest bardzo prosty.

Podejście dla początkujących jest zrozumiałe, ponieważ jest to wymiana dla przeciętnej osoby, która chce handlować kryptowalutami. Dostępny jest portfel Luno i aplikacja mobilna na Androida i iOS, dzięki czemu możesz łatwo wysyłać / odbierać i handlować kryptowalutami w podróży.

Kup monety w Luno

Ocena:

Ostateczny werdykt

Nasza ocena

7.0

Odwiedź stronę

FAQ

Czy wymiana FDIC jest ubezpieczona?

Nie, Luno nie jest ubezpieczone przez FDIC. Są jednak zarejestrowane w Centralnym Banku Malezji.

Jak wyciągnąć pieniądze z Luno?

Luno umożliwia swoim użytkownikom wypłacanie pieniędzy przelewem bankowym lub wysyłając monety do innego portfela / adresu / numeru telefonu komórkowego. W Centrum pomocy Luno znajduje się szczegółowe wyjaśnienie każdego procesu.

Ile czasu zajmie wycofanie się z tej wymiany?

Luno przetwarza rachunki wypłat z dwoma godzinami granicznymi dziennie. Wypłata kryptowalut zależy od sieci i blockchain, natomiast przelewy bankowe zależą od faktycznego banku i kraju zamieszkania użytkownika.

Czy powinienem zatrzymać moje monety na tej giełdzie?

Luno umożliwia swoim użytkownikom przechowywanie monet na giełdzie lub może je przechowywać w portfelu Luno. Portfele są przechowywane w „głębokim zamrażaniu”, w różnych skarbcach bankowych pod dwuprzyciskowym zabezpieczeniem i żadna osoba nie ma dostępu do obu kluczy.

Czym jest giełda Luno?

Luno, wcześniej znana jako BitX, to firma powiązana z bitcoinami z siedzibą w Londynie. Ta firma umożliwia przechowywanie bitcoinów, transakcje bitcoinowe, takie jak kupowanie, sprzedawanie i płacenie za pośrednictwem usług Luno Wallet. Obsługują również wymianę między walutami fiducjarnymi a kryptowalutami.

Czy Luno jest dostępne w Niemczech?

Nie, w tej chwili Luno jest niedostępne w Niemczech.

Czy mogę zarabiać na Luno?

Luno oferuje handel kryptowalutami, więc w zależności od czasu, w którym kupujesz lub sprzedajesz swoje krypto (Bitcoin i Ethereum), możesz zarobić na Luno.

Czy można zaufać Luno?

Dyrektor generalny Luno, Marcus Swanepoel stwierdził, że Luno, podobnie jak inne podobne firmy, oferuje usługi kupna / sprzedaży kryptowalut, ale nigdy nie mówi użytkownikom, czy zarobią na tym pieniądze. Luno ma przejrzystą politykę prywatności i dobre praktyki pracy.

Czy Luno jest legalne?

Rynek kryptowalut nie jest regulowany. W większości krajów kryptowaluty nie są uważane za legalne i nie są wspierane przez rząd. Firma Luno wprowadziła ustalenia dotyczące ciągłości działania, aby zapewnić minimalny wpływ na klientów, gdyby coś poszło nie tak z jej działaniami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector