Przewodnik dla początkujących po Bitcoin SV

Czym jest Bitcoin SV?

Bitcoin SV, znany również jako wizja Bitcoin Satoshi, to altcoin, który powstał w wyniku twardego rozwidlenia Bitcoin Cash. Waluta wykorzystuje technologię blockchain do transakcji podobnych do Bitcoin. Moneta została pierwotnie stworzona, aby spróbować powrócić do celów założyciela Bitcoina, Satoshi Nakamoto.

Stworzenie monety było ostatecznym zakończeniem długiego okresu kontrowersji wśród użytkowników Bitcoin Cash. W końcu narodził się Bitcoin SV i szybko stał się czołowym altcoinem. Dowiedz się więcej o BSV i czym różni się od Bitcoin Cash.

Historia Bitcoin SV

Ci z was, którzy śledzą historię Bitcoin, wiedzą, że Bitcoin Cash oddzielił się od Bitcoin w 2017 roku. Nie minęło dużo czasu, zanim wiele obozów uformowało się wśród użytkowników, którzy je stosowali. Spór dotyczył przede wszystkim wielkości bloku. Jedna grupa chciała zachować rozmiar bloku na poziomie 32 MB, aby umożliwić bardziej wydajne działanie algorytmów i umożliwić ulepszenia skryptów w celu umożliwienia importowania danych Oracle do łańcucha bloków BCH.

Druga grupa nie zgodziła się i chciała zbliżyć się do wizji Satoshiego dotyczącej Bitcoina. Chcieli pozwolić na zwiększenie rozmiaru bloku do 128 MB, aby umożliwić więcej transakcji. Te różnice doprowadziły do ​​twardego rozwidlenia monety. Jednym z prominentnych zwolenników hard fork był Craig Wright. Wright jest australijskim przedsiębiorcą, a nawet twierdzi, że jest Satoshi Nakamoto.

Bitcoin Cash podzielony na dwie monety. Pierwszym z nich był regulowany rozmiar bloków Bitcoin (ABC) i Bitcoin Satoshi’s Vision (SV). Ostatecznie Bitcoin ABC wygrał większość stawki hash i zachował nazwę Bitcoin Cash. Bitcoin SV działał samodzielnie. Później BSV zwiększyło rozmiar swojego bloku do 512 MB. W lutym 2020 roku moneta uzupełniła twardy widelec Genesis, który służył jako ulepszenie monety. Pozwoliło to wyeliminować ograniczenia wielkości bloku dla monety.

Obecnie moneta ma kapitalizację rynkową wynoszącą niecałe 3 miliardy dolarów, tuż poza pierwszą dziesiątką na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Głównym zwolennikiem BSV jest Calvin Ayre. Regularnie poszukuje możliwości inwestycyjnych w technologiach blockchain i bardzo wspiera Bitcoin SV.

Bitcoin Cash kontra Bitcoin SV

Często moneta rozwidli się, ponieważ nowa waluta stara się ulepszyć funkcje oryginalnej monety. Tak jest w przypadku BSV. Po pierwsze, BSV chce odróżnić się od BCH pod względem skalowalności. Bez ograniczeń wielkości bloku, BSV jest najbardziej skalowalną ze wszystkich głównych kryptowalut. Ma nadzieję obsłużyć tyle transakcji, ile mogą rzucić na nią adoptorzy. Moneta chce stać się korporacyjnym rozwiązaniem blockchain dla firm na całym świecie. Są firmy zainteresowane dowiedzeniem się, co technologia blockchain może zrobić dla ich organizacji.

Ponadto Bitcoin SV chce stać się monetą użytkową. Bitcoin i Bitcoin Cash nie są najlepszymi opcjami dla codziennych płatności lub rozwiązań płatniczych. Ze względu na swoją skalowalność Bitcoin SV chce stać się głównym systemem płatności na świecie. Chcą stać się wiodącym globalnym systemem płatności, oferując szybkie płatności, lepsze wrażenia użytkownika, zwiększone bezpieczeństwo i niższe koszty dla sprzedawców i firm.

Wydobywanie dla Bitcoin SV

Bitcoin SV stara się być jak najbardziej podobny do oryginalnego Bitcoina, w tym jego liczbę w obiegu. Maksymalna podaż kiedykolwiek wydobytych monet BSV wyniesie tylko 21 milionów. Podobnie jak Bitcoin, BSV wykorzystuje mechanizm proof-of-work do dodawania bloków do łańcucha bloków. Moneta ulegnie również zmniejszeniu o połowę, co oznacza, że ​​górnicy z czasem otrzymają mniejszą nagrodę za swoje wysiłki wydobywcze.

Podobnie jak zwykły bitcoin, wydobywanie BSV jest bardzo drogie ze względu na inwestycje w sprzęt i moc wymaganą do wydobywania. Jednak w przeciwieństwie do Bitcoina, nagrody są nadal bardziej rozsądne, ponieważ do tej pory odbyła się tylko jedna połowa. Bitcoin miał cztery.

Jak zdobyć Bitcoin SV


Najłatwiejszym sposobem nabycia Bitcoin SV jest zakup na giełdzie kryptowalut. Wiele giełd szybko przyjęło Bitcoin SV i teraz można go łatwo kupić. Giełdy oferujące BSV to Huobi Global, KuCoin, Changelly, CoinEx i Poloniex. W większości przypadków możesz wymienić BTC na BSV, ale niektóre giełdy pozwalają na wymianę USD i USDT na BSV.

Po zakupie krypto musisz zabezpieczyć swój zakup. Chociaż możesz spróbować zostawić go na giełdzie, nie jest to zalecane. Zamiast tego wybierz bezpieczny portfel. Dostępne opcje obejmują Electrum SV, Exodus i Atomic Wallet. Jeśli wolisz portfel sprzętowy, Ledger Nano S obsługuje Bitcoin SV.

Inne metody uzyskiwania BSV obejmują bankomaty, krany i transfery peer-to-peer. Jeśli nie znasz kranów, są to programy w witrynach internetowych, które umożliwiają pobieranie niewielkich kwot BSV. Te kwoty są znikome, ale są sposobem na rozpoczęcie przygody z kryptowalutą.

Jeśli kupowanie na giełdzie okaże się zbyt trudne, możesz spróbować kupić BSV bezpośrednio od innego posiadacza. Nie jest to zalecane, chyba że znasz tę osobę lub osobę, która ma silne polecenia. Płacisz tej osobie, a ona wysyła Ci BSV bezpośrednio do Twojego portfela.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz kupić Bitcoin SV bezpośrednio z bankomatów Bitcoin. Bankomaty kryptowalutowe stają się coraz bardziej popularne, a niektóre oferują nawet opcje zakupu altcoinów, takich jak BSV. Jedyny haczyk polega na tym, że zapłacisz premię ponad zwykłą cenę BSV. Zalecamy korzystanie z bankomatu kryptograficznego tylko w ostateczności.

Hazard z Bitcoin SV

Podobnie jak wszystkie inne główne kryptowaluty, liczne witryny hazardowe online umożliwiają teraz dokonywanie wpłat za pomocą Bitcoin SV. Początkowo kasyna online przyjmowały Bitcoin tylko do transakcji kryptograficznych, ale wzrost popularności altcoinów to zmienił.

Możesz teraz używać Bitcoin SV do dokonywania wpłat w kasynach online Bitcoin, bukmacherach online i pokojach pokerowych online. W wielu przypadkach Twój BSV zostanie zamieniony na USD lub BTC. Jednak niektóre strony, takie jak Blockchain Poker, pozwalają na grę przy użyciu BSV. W ten sposób możesz wykorzystać swoje BSV, aby zarobić więcej BSV. Dodatkowa witryna powinna w najbliższej przyszłości umożliwić grę przy użyciu BSV.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map