Przewodnik dla początkujących po Ethereum (2021)

Co to jest Ethereum?

Ethereum to wiodąca kryptowaluta, która wykorzystuje technologię blockchain do handlu wartościami online, podobnie jak Bitcoin. Blockchain Ethereum wykorzystuje również inteligentne kontrakty do ułatwiania, weryfikowania i egzekwowania negocjacji. Zwolennicy tej wirtualnej waluty wierzą, że Ethereum pewnego dnia pozwoli na zakłady sportowe peer to peer bez wigoru.

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek się to zdarzy, ta zdecentralizowana platforma jest jedną z najlepszych kryptowalut dla graczy. W tym artykule przedstawimy Wam Ethereum – jeden z najbardziej fascynujących projektów w kryptosferze. Jest często nazywany „podstawowym altcoinem” i ma na celu tworzenie globalnych, zdecentralizowanych aplikacji do handlu i negocjacji.

Co to jest Altcoin?

Czytelnicy mogą zapytać, czym jest altcoin. Altcoin to dowolna waluta cyfrowa podobna do Bitcoin, która służy jako „alternatywa dla Bitcoin”. Można go utworzyć od podstaw – używając maszyn wirtualnych do wydobywania eteru – lub można go utworzyć poprzez odejście (lub „rozwidlenie”) od protokołu Bitcoin.

Altcoins oferują inne podejście do transakcji kryptograficznych niż Bitcoin. Wielu uważa siebie za ulepszenia. Niektóre zapewniają lepszą prywatność użytkownika, na przykład Monero i Zcash. Inni zapewniają szybszą i lżejszą wersję Bitcoin, na przykład Litecoin. Blockchain Ethereum różni się od wszystkich tych altcoinów, ponieważ bycie kryptowalutą to niewielka część tego, co oferuje.

Oto jak Witryna Ethereum określa się:

„Ethereum to zdecentralizowana platforma obsługująca inteligentne kontrakty: aplikacje działające dokładnie tak, jak zaprogramowano, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich. Te aplikacje działają na niestandardowym łańcuchu bloków, niezwykle potężnej wspólnej infrastrukturze globalnej, która może przenosić wartość i reprezentować własność nieruchomości ”.

Historia Ethereum

Pod koniec 2008 roku, kiedy ukazał się raport dotyczący Bitcoinów, natychmiast zyskał sympatię fanów. Jedną z tych osób było cudowne dziecko programowania rosyjsko-kanadyjskiego.

Vitalik Buterin. Pan Buterin był zafascynowany implikacjami technologii blockchain. Bitcoin wykorzystywał technologię blockchain do zasilania swoich transakcji. Jednak Buterin uważał, że może to znacznie więcej. Przedstawił pewne propozycje, które ostatecznie staną się inteligentnymi kontraktami. Jednak proces rozwoju trwał latami. Aby to zrobić, wymagałoby to zmiany dużej części kodu źródłowego Bitcoina, czego społeczność była niechętna.

Ostatecznie Buterin wyruszył na własną rękę i stworzył własny projekt o nazwie „Ethereum”. W 2014 r. Odbyła się crowdsale lub ICO (pierwsza oferta monet) Ethereum. ICO zebrało około 18 milionów dolarów w 42 dni. Dzięki takiemu dofinansowaniu platforma została uruchomiona 30 lipca 2015 roku.

Bitcoin kontra Ethereum

Jakie są więc podstawowe różnice między dwoma największymi projektami (według kapitalizacji rynkowej) w przestrzeni kryptowalut? Bitcoin to czysty protokół płatności. Możesz przeprowadzać transakcje za pomocą Bitcoin. Możesz także handlować Bitcoinami – wielu inwestorów kupuje je i przetrzymuje jako inwestycję.

Dzięki Ethereum możesz zrobić to samo, ale o wiele więcej. Bycie kryptowalutą to bardzo mała część tego, co ma do zaoferowania Ethereum. Celem Ethereum jest stworzenie ogólnoświatowego, zdecentralizowanego superkomputera, który będzie składał się z węzłów z całego świata.


Jeśli wizja się spełni, stworzy platformę, na której programiści będą mogli wypożyczać zasoby z systemu i budować własną zdecentralizowaną aplikację (dApps). DApps upewnia się, że żadna duża korporacja nie może nadużywać wszystkich danych przechowywanych w dApp. U podstaw tych aplikacji dApps leży inteligentny kontrakt.

Musisz zrozumieć, jak działają inteligentne kontrakty, aby uzyskać pełne zrozumienie Ethereum.

Co to są inteligentne kontrakty?

Pomyśl, czym jest umowa. Następnie pomyśl, jak to działa w tradycyjnym sensie. Umowa to prawnie wiążący dokument między dwiema stronami, który jest nadzorowany przez stronę trzecią (zwykle prawnika). Inteligentny kontrakt działa w podobny sposób, z wyjątkiem jednej lub dwóch modyfikacji zmieniających grę.

Po pierwsze, inteligentny kontrakt wykonuje się samoczynnie. Po drugie, nie potrzebuje do nadzorowania strony trzeciej.

Aby podać właściwą definicję:

„Inteligentna umowa to protokół komputerowy mający na celu cyfrowe ułatwienie, weryfikację lub egzekwowanie negocjacji lub wykonania umowy. Pozwala to dwóm stronom na bezpośrednią interakcję ze sobą, bez przechodzenia przez stronę trzecią ”.

Inteligentna historia kontraktów

Informatyk i prawnik Nick Szabo ukuł termin „inteligentny kontrakt” w latach 90. w swoim przełomowym artykule „Inteligentne kontrakty: elementy konstrukcyjne rynków cyfrowych.„Aby zrozumieć filozofię stojącą za tym, jak one działają, weźmy przykład ze słynnego obecnie automatu sprzedającego Szabo.

Oto jak zwykle wchodzisz w interakcję z automatem sprzedającym:

 • Wybierasz żądany przedmiot.
 • Wkładasz gotówkę do maszyny.
 • Maszyna daje ci przedmiot.

Całkiem proste, prawda? Są jednak dwie rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas całej tej interakcji:

 • Nie można wykonać każdego kroku, dopóki poprzedni krok nie zostanie wykonany. Na przykład nie możesz wpłacać pieniędzy, dopóki nie wybierzesz tego, co chcesz. Ponadto maszyna nie może dać ci przedmiotu, dopóki nie wpłacisz pieniędzy.
 • Podczas całej tej interakcji ty i maszyna bezpośrednio ze sobą współdziałacie. Między wami nie ma osoby trzeciej, takiej jak sklepikarz.

Inteligentne kontrakty działają w ten sam sposób. Zatem podstawowe zasady inteligentnych kontraktów to:

 • Dwie strony związane inteligentną umową mogą ze sobą bezpośrednio współdziałać.
 • Każdy krok w inteligentnej umowie można wykonać dopiero po wykonaniu poprzedniego kroku.

Wprowadzając tę ​​prostą innowację, założyciel Ethereum stworzył protokół, w którym użytkownicy mogą bezpośrednio wchodzić w interakcję z dApps bez konieczności korzystania z usług strony trzeciej. Inteligentne kontrakty w Ethereum pozwalają na to samo, chociaż inwestorzy kupują „eter”. Metoda Buterina wykorzystuje zakodowany język zwany „solidnością”. Solidity jest językiem programowania „Turing-Complete”, co oznacza, że ​​jeśli ma wystarczające zasoby, powinien być w stanie rozwiązać każdy problem.

Inteligentne kontrakty Ethereum

To jest powód, dla którego inteligentne kontrakty muszą mieć „mechanizm zatrzymywania”, który pozwala im wiedzieć, kiedy zakończyć operacje. W Ethereum inteligentne kontrakty używają „licznika opłat” do zakończenia. Każda linia kodu w umowie kosztuje „gaz”.

Aby wykonać inteligentny kontrakt, użytkownik musi określić limit gazu, zanim przekaże go górnikom Ethereum. Jeśli limit gazu nie wystarczy na pokrycie kontraktu, to wróci do pierwotnego stanu, a użytkownik będzie musiał zapłacić górnikom opłaty za gaz. Opłaty za gaz są uiszczane w rodzimej walucie Ethereum zwanej „Ether”.

Co to jest Ether?

Wiele osób popełnia błąd, zakładając, że kryptowaluta to Ethereum. Ethereum to właściwie nazwa projektu, podczas gdy rodzima waluta to „Ether”. Ether ma wiele narzędzi w ekosystemie Ethereum i poza nim.

Niektóre z jego najważniejszych funkcji to:

 • Sposób płatności.
 • Magazyn wartości.
 • Nagroda dla górników za ich usługi.
 • Staking (w najbliższej przyszłości).

Wraz z Ether, dApps zbudowane na platformie Ethereum mogą wydawać własne tokeny i mieć własną unikalną tokenomikę. Na giełdach kryptowalut oraz w portfelach bitcoin Ether jest oznaczony jako „ETH”.

Podobnie jak większość altcoinów, wartość Ether na przestrzeni lat ulegała znacznym wahaniom. Obecnie w ekosystemie krąży 107.545.404 ETH. Ether osiągnął rekordowy poziom 1432,88 USD w dniu 13 stycznia 2018 r. (Według coinmarketcap).

Najlepsze strony do hazardu z Ethereum

Najwyżej oceniane

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% Bonus do 3750 $ 125% Bonus do 3750 $

 • Renomowana gra

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% Bonus do 1000 $ 200% Bonus do 1000 $

 • Hojne bonusy

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% bonus kryptograficzny 100% bonus kryptograficzny

 • Zaakceptowano 4 kryptowaluty

Przeczytaj recenzję Zagraj teraz

Hazard z Ethereum

Oczywiście gracze muszą się zastanawiać, czy można używać tokenów Ether do uprawiania hazardu w internetowych kasynach kryptograficznych. Odpowiedź brzmi „tak” – z całą pewnością. W rzeczywistości pewien segment społeczności hazardowej uważa, że ​​Ethereum to przyszłość zakładów na kryptowaluty.

Pamiętasz, jak powiedzieliśmy Ci o tworzeniu dApps na łańcuchu blokowym Ethereum? Jak się okazuje, wiele z nich to aplikacje hazardowe. Wyciągniemy niektóre statystyki z DappRadar aby pokazać Ci niektóre z bardziej popularnych aplikacji hazardowych.

Kiedy oceniamy dApps według liczby użytkowników, których przyciągnęli w ciągu ostatnich 24 godzin, możemy zobaczyć, że „X2BET.WIN” jest zdecydowanie najpopularniejszą aplikacją hazardową z 472 użytkownikami.

Kiedy klasyfikujemy według wolumenu transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin:

Dice2.win osiągnął wolumen transakcji 350.400 $ w ciągu ostatnich 24 godzin.

Oprócz hazardu dApps, niektóre „tradycyjne” internetowe kasyna kryptograficzne, takie jak Fortunejack, Stake, 1xBit.com, mBit i 7Bit, również akceptują tokeny Ether.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector